[Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Subiecte despre meciurile disputate in sezoanele anterioare, incepand cu sezonul 2003-2004. Intraţi aici pentru mai multe detalii !

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Universitatea Craiova in meciul cu CFR Cluj?

Poll ended at 10 Feb 2019, 13:43

3 puncte, a venit momentul sa ne inscriem oficial in lupta pentru campionat
19
66%
1 punct si sperantele raman
5
17%
0 puncte - o mare dezamagire
5
17%

Total votes: 29

malus dacus
fanatic
fanatic

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de malus dacus » 07 Feb 2019, 22:33

...vorbesti prostii, ca de obicei. Sunt oameni ca toti oamenii, de toate varstele si de toate genurile. Cei mai multi copii, acolo sunt. Ca nu canta ca Nordu', ca mai fluiera, mai injura e alta discutie...

zeddDarko
senior
senior

Mesaj de zeddDarko » 07 Feb 2019, 23:48

Jimmy Darmody scrie:
07 Feb 2019, 21:54
La T2 sunt marea majoritate pensionari si cocalari......
Hai ca dadusi cu mucii-n fasole, de unde ai tras tu concluzia asta?

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 08 Feb 2019, 01:36

Ungureanu zice ce zic si eu de multisor - ca penalty-urile trebuie exersate la antrenamente (ca vorbim de penalty-uri, nu-mi aduc aminte ca Irimescu sa fi ratat penalty-uri :-)):

https://www.gds.ro/Sport/2019-02-08/vic ... ligatoriu/

Arthur Rimbaud
membru
membru

Mesaj de Arthur Rimbaud » 08 Feb 2019, 10:51

Bobby scrie:
08 Feb 2019, 01:36
Ungureanu zice ce zic si eu de multisor - ca penalty-urile trebuie exersate la antrenamente (ca vorbim de penalty-uri, nu-mi aduc aminte ca Irimescu sa fi ratat penalty-uri :-)):

Eu amintesc de nume de acest jucator. Tata care la vreme aceea sustinea Girondins de Bordeaux evoca nume de Irimescu prin ,,le canonnier déchireur des filets'' care da la romana un fel de: tunar sfasietor plaselor.

E difficile sa ratat un 11m cand explodezi la balle cu 175km/h. :lol:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 08 Feb 2019, 15:09

Antrenorul campioanei CFR Cluj, Antonio Conceicao, a declarat, vineri, într-o conferinţă de presă susţinută la stadionul din Gruia, că Universitatea Craiova, adversara de duminică, are ''poate cel mai bun lot din Liga I de fotbal''.
''Craiova are jucători excelenţi, are o echipă bună, eu cred că are poate cel mai bun lot din Liga I. L-au pierdut, într-adevăr pe Mitriţă, un jucător de referinţă din atacul lor, un jucător cu calităţi foarte bune, însă ei au în acest moment şi alte soluţii, s-a văzut şi în meciul cu Viitorul că au făcut un joc bun, iar noi trebuie să fim foarte atenţi la tot lotul lor'', a spus Conceicao.
Tehnicianul portughez a comentat şi transferul atacantului Carlos Fortes la Universitatea: ''Este o soluţie foarte bună pentru Craiova, e un jucător care va creşte calitatea lotului. Craiova are un lot foarte bun, poate nu cel mai valoros din Liga I, însă e cel mai echilibrat, pentru că antrenorul e foarte liniştit, având foarte multe soluţii pe posturi''.
Conceicao a vorbit şi despre situaţia lui Alexandru Ioniţă, jucător despre care s-a scris că este dorit de Universitatea: ''Ioniţă este jucătorul nostru şi cred că va face parte în continuare din lotul echipei CFR. Ioniţă e un jucător cu calităţi şi e tot mai bun la antrenamente, însă trebuie să muncească în continuare. Sunt convins că dacă ar face un compromis mai mare pentru echipă, dacă ar avea o atitudine echilibrată atât pe faza ofensivă, cât şi pe cea defensivă, ar putea să fie la un alt nivel''.

sursa: jijisport
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 08 Feb 2019, 18:08

Sugerez fanilor si conducerii clubului ca la meciul cu CFR intreg stadionul sa cinte :"La multi ani" pentru Mitrita. Ar fi un moment unic si emotionant ca imagine si impact !

adi_g
membru
membru

Mesaj de adi_g » 08 Feb 2019, 19:41

Da, ar fi interesant. Dar totuși nu vreau să deranjez pe nimeni afirmând că Mitriță nu a fost nici cel mai valoros și nici cel mai devotat jucător al Universității Craiova. A jucat mai puțin de 2 ani...Au fost fotbaliști mult mai valoroși ai Craiovei care au jucat 12 ani și nu s-au bucurat de asemenea momente. Nu îl putem compara, de pildă cu Gică Craioveanu, Pavel Badea, Emil Săndoi, Gigi Ciurea, Adrian Popescu etc...Nu mai vorbesc de Nelu Oblemenco sau componenții Craiovei Maxima. Mie și Gustavo mi-a plăcut mai mult decât Mitriță (am dat exemplul unui atacant)..Poate chiar și Băluță...i se părea mai serios...
Nu mă înjurați, dar nu putem face erou dintr-un jucător ce a a jucat cam un campiomnat și ceva la noi... Zic și eu..

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 08 Feb 2019, 19:53

si lui gustavo i-ai fi cantat?

nu cred ca-i vorba de cat a jucat, ci de cat de mult a fost iubit. si eu cred ca mitrita e tare iubit la noi. ca nu li s-a cantat celorlalti cred c-a fost o chestiune de moment, evident ca si ei ar fi meritat cum cred ca merita si mitrita.
Sorinel

Nea Marin
fanatic
fanatic

Mesaj de Nea Marin » 08 Feb 2019, 20:25

Arthur Rimbaud scrie:
08 Feb 2019, 10:51
Bobby scrie:
08 Feb 2019, 01:36

Eu amintesc de nume de acest jucator. Tata care la vreme aceea sustinea Girondins de Bordeaux evoca nume de Irimescu prin ,,le canonnier déchireur des filets'' care da la romana un fel de: tunar sfasietor plaselor.

E difficile sa ratat un 11m cand explodezi la balle cu 175km/h. :lol:
apld usteag
STIINTA SUNTEM NOI !

Jimmy Darmody
suporter
suporter

Mesaj de Jimmy Darmody » 08 Feb 2019, 20:26

Pai sa îi facem și statuie,ori in centru langa cea a lui Mihai,ori langa cea a lui Oblemenco,a fost pur si simplu un salariat al clubului,care a ales sa se duca la mai bine,bravo lui....ce atata tam-tam!A jucat super bine cat a fost la noi,dar nu pe degeaba,a fost platit pe masura!Hai sa mai privim si realitatea !

Paul
suporter
suporter

Mesaj de Paul » 08 Feb 2019, 22:16

Jimmy Darmody scrie:
08 Feb 2019, 20:26
Pai sa îi facem și statuie,ori in centru langa cea a lui Mihai,ori langa cea a lui Oblemenco,a fost pur si simplu un salariat al clubului,care a ales sa se duca la mai bine,bravo lui....ce atata tam-tam!A jucat super bine cat a fost la noi,dar nu pe degeaba,a fost platit pe masura!Hai sa mai privim si realitatea !
Aici isi dau cu parerea fanii Craiovei, nu Dinu Vama din studiourile Digi. Nu e bine sa ii iubim pe ai nostri? Cui ii trebuie sa fie obiectiv, ca sa ce?

zschortau
suporter
suporter

[Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de zschortau » 08 Feb 2019, 22:42

Nu înțeleg: de ce să nu-ți prețuiești valorile? Pe care le-ai aplaudat, pentru care ai plâns de bucurie sau de furie! Și dacă au fost plătiți, ce? Au reprezentat ceva pentru noi! Eu am avut norocul să văd pe viu Maxima! Am râs și am plâns alături de ei! Asta nu mă împiedică să fac aceleași lucruri și acum! Hai ȘTIINȚA!

Sent from my iPhone using Tapatalk
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 08 Feb 2019, 23:13

Corect ! Valorile trebuie pretuite - si daca nu am facut-o ca lumea in trecut, asta nu inseamna ca nu trebuie sa o facem mai bine in viitor.

Sa cinti "La multi ani" cu tot stadionul pentru un jucator inainte de meci poate fi o presiune suplimentara; unii il pot injura pe jucator in timpul meciului, daca nu ii iese jocul...Dar Mitrita nu joaca duminica - asa ca se poate cinta fara probleme.

zeddDarko
senior
senior

Mesaj de zeddDarko » 09 Feb 2019, 16:19

O idee, vad ca la meciul cu CFR nu prea sunt sanse ca stadionul sa fie sold-out, de ce nu se incearca ca la meciurile de genul acesta sa se ofere invitatii catre copiii da-ti in plasament de la centrele de orfelinat.Nu costa nimic, ba mai mult, acestia pot devenii viitorii campioni ai Universitatii.Sa iti atragi publicul din toate ramurile societatii, iar daca deja se face ceva de genul acesta, jos palaria pentru club.

lory69
suporter
suporter

Mesaj de lory69 » 09 Feb 2019, 16:41

Maine arbitreaza hotugan,.............

Închis