[Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Universitatea Craiova in meciul cu CFR Cluj?

Poll ended at 10 Feb 2019, 13:43

3 puncte, a venit momentul sa ne inscriem oficial in lupta pentru campionat
19
66%
1 punct si sperantele raman
5
17%
0 puncte - o mare dezamagire
5
17%
 
Total votes: 29


Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 11 Feb 2019, 17:22

Ia mai zi-ne ceva de "broscar", Adi... :-)
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de adi_g » 11 Feb 2019, 17:27

DeuxEx scrie:
11 Feb 2019, 17:22
Ia mai zi-ne ceva de "broscar", Adi... :-)
Îmi retrag cuvintele...Cel puțin până la proba contrarie;)...Eu eram doar supărat pentru că tot insistă cu Mesa Colli. De fapt, sunt printre cei care l-au simpatizat de la bun început pe Devis Mangia...:)Sper să fie suficient de inteigent încât să ne ajute să luăm măcar un trofeu și în acest an. Iar două, ar fi DeVis... :-)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 11 Feb 2019, 17:33

Teoretic si practic, Mangia a mictionat tactic pe Conceicao...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de adi_g » 11 Feb 2019, 18:21

Pe siteul digisport.ro, am devenit U Craiova 1948....

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de cortinadampezzo » 11 Feb 2019, 20:14


Paokara, dar cand o faci pe tot stadionu, aia e...ne apropiem si noi
Frumos gestul pentru Sala

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de malus dacus » 12 Feb 2019, 09:28

...la meciurile astea cu asistenta mare ar trebui sa fie un pic mai atenti si baietii care conduc galeria. De data asta s-a inceput cu imnul prea devreme. Dupa ce s-a cantat o strofa, si-l incepusem bine, s-a bagat ala de la statia de amplificare peste noi si l-a stricat. Poate ar trebui vorbit cumva si cu idiotul ala de sus care e la butoane. Pe parcurs, baiatul care a condus de aceasta data galeria, cel brunet, pur si simplu a scos untul din noi. A tinut-o intr-una, scandari lungi si fara pauze rezonabile iar in ritmul asta lesini, pur si simplu nu ai forta sa canti ca lumea. In plus, dupa ce dadea tonul, se intorcea sa vada meciul, timp in care tace si galeria, normal. Celalat tip, cel cu cioc, a lipsit sau nu stiu, nu l-am vazut, dar cu el parca merge mai bine, dozeaza altfel energia galeriei...

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de robertc » 12 Feb 2019, 10:25

Mie nu mi-au placut declaratiile lui Bancu,pare prea disperat sa plece...cea mai mare bucurie e plecatul?

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de malus dacus » 12 Feb 2019, 11:06

...omu nu e disperat sa plece punct. E disperat sa plece sa castige banu sa-si aranjeze viata...

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de zeddDarko » 12 Feb 2019, 11:09

malus dacus scrie:
12 Feb 2019, 09:28
...la meciurile astea cu asistenta mare ar trebui sa fie un pic mai atenti si baietii care conduc galeria. De data asta s-a inceput cu imnul prea devreme. Dupa ce s-a cantat o strofa, si-l incepusem bine, s-a bagat ala de la statia de amplificare peste noi si l-a stricat. Poate ar trebui vorbit cumva si cu idiotul ala de sus care e la butoane. Pe parcurs, baiatul care a condus de aceasta data galeria, cel brunet, pur si simplu a scos untul din noi. A tinut-o intr-una, scandari lungi si fara pauze rezonabile iar in ritmul asta lesini, pur si simplu nu ai forta sa canti ca lumea. In plus, dupa ce dadea tonul, se intorcea sa vada meciul, timp in care tace si galeria, normal. Celalat tip, cel cu cioc, a lipsit sau nu stiu, nu l-am vazut, dar cu el parca merge mai bine, dozeaza altfel energia galeriei...
As mai adauga ca de multe ori se repeta cantecele prea des si devin enervante, nu prea sunt organizati, plus ca de multe ori se intampla ca doar 10-20 de insi sa cante..nu prea inteleg chestia asta, stai la peluza, canta cat poti.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Paul » 12 Feb 2019, 11:10

Bobby scrie:
11 Feb 2019, 16:22
Paul scrie:
11 Feb 2019, 00:27
Ajunsei cat putui eu de repede acasa de la stadion sa vad ceva la Digi special si vazui maxim despre Fed cup si Razvan Lucescu in Grecia. Interviu de 2 min cu Mangia si atat.
Noua ne trebuie un canal TV pentru noi. Pe bune. Adica chiar nu fu important ca baturam? C'mon guys, macar pentru FCSB.
Poti vedea aici emisiunea despre meci de pe Look :

Merci frumos!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de malus dacus » 12 Feb 2019, 14:22

zeddDarko scrie:
12 Feb 2019, 11:09
malus dacus scrie:
12 Feb 2019, 09:28
...la meciurile astea cu asistenta mare ar trebui sa fie un pic mai atenti si baietii care conduc galeria. De data asta s-a inceput cu imnul prea devreme. Dupa ce s-a cantat o strofa, si-l incepusem bine, s-a bagat ala de la statia de amplificare peste noi si l-a stricat. Poate ar trebui vorbit cumva si cu idiotul ala de sus care e la butoane. Pe parcurs, baiatul care a condus de aceasta data galeria, cel brunet, pur si simplu a scos untul din noi. A tinut-o intr-una, scandari lungi si fara pauze rezonabile iar in ritmul asta lesini, pur si simplu nu ai forta sa canti ca lumea. In plus, dupa ce dadea tonul, se intorcea sa vada meciul, timp in care tace si galeria, normal. Celalat tip, cel cu cioc, a lipsit sau nu stiu, nu l-am vazut, dar cu el parca merge mai bine, dozeaza altfel energia galeriei...
As mai adauga ca de multe ori se repeta cantecele prea des si devin enervante, nu prea sunt organizati, plus ca de multe ori se intampla ca doar 10-20 de insi sa cante..nu prea inteleg chestia asta, stai la peluza, canta cat poti.
...hai, c-o zisesi! Devin enervante cantecele? N-ai nicio treaba, inseamna. Avem cele mai multe si cele mai frumoase cantece, cred. Ca se repeta, e ceva normal. Ca nu canta toti sau ca mai sunt probleme cum am aratat mai sus, asta e alta poveste si sunt chestii care pot fi imbunatatite...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 12 Feb 2019, 14:51


malus dacus scrie:Celalat tip, cel cu cioc, a lipsit sau nu stiu, nu l-am vazut, dar cu el parca merge mai bine, dozeaza altfel energia galeriei...
Pai, baiatul cu cioc e SLH, colegul nostru de forum. Si eu cred faptul ca este cel mai bun "dirijor" al galeriei, stiind sa dozeze energia peluzei in asa fel incat sa scoata maximul.


Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Neagu.djuvara » 12 Feb 2019, 15:10

Mimi stoica:"daca era tucudean in teren,probabil eram la 6 puncte de cfr in acest moment":)).Tare frica ii mai e astuia de cfr,adevaru e ca si are de ce,5 puncte in ultimele meciuri.Probabil domnu' mimi nu stie,ca in meciul tur,marele tucudean n-a castigat un singur duel cu donkor,n-a avut ocazii de gol.Daca echipa campioana en-titre sta intr-un jucator,atunci inseamna ca avem cea mai mare mizerie de campionat din istorie.Lor le e frica de cfr,si noua de ei.Cea mai mare bucurie ar fi o victorie cu fcsb la bucuresti,pentru ca pe ultima n-am putut s-o savurez,din pacate.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de malus dacus » 12 Feb 2019, 15:19

...sincer, banuiam dar nu eram sigur ca el e SLH. Ma bucur ca si un veteran ca DeuxEx vede lucrurile la fel. N-as vrea sa se supere nici brunetul, a fost si el la inaltime cu alte ocazii, dar se cunoaste cand lipseste SLH...

Închis