[Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Universitatea Craiova din meciul cu FC Hermannstadt?

Poll ended at 17 Feb 2019, 08:06

3 puncte, suntem echipa pe val
21
78%
1 punct, meci greu
5
19%
0 puncte, o dezamagire
1
4%
 
Total votes: 27

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 16 Feb 2019, 23:57

Parca e un facut.In meciul tur cu fcsb,a fost suspendat cicaldau,si a jucat fedele in locul lui,marcand golul victoriei,acum e suspendat mateiu,si fedele va juca in locul lui.Poate ca tot "raul" asta cu lipsa lui mateiu o sa fie spre bine,si fedele va marca din nou,un gol victorios.

Saviola
membru
membru
Mesaje: 142
Membru din: 23 Feb 2004, 02:14

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Saviola » 17 Feb 2019, 00:22

Neagu.djuvara scrie:
16 Feb 2019, 22:26
Reporter:"cum vezi lupta asta la titlu".Alibec:"am.vazut azi si meciul de.la craiova si nu mi s-a parut o echipa.f buna".Baiatu asta n-are nimic in cap,in afara de tatuaje.N-a auzit pana acum de etica profesionala,da e de-nteles,unde s-o invete,la stana plina de oi arogante si egocentrice. Nu l-a.invatat jiji habotnicul, lectia smereniei:).
Alibec nu a zis asa ceva!!! A raspuns ca trebuie sa astepte si meciul de la Craiova (Stiinta - Astra) pt a se putea pronunta in privinta luptei pt titlu, a tariei echipelor. Despre CFR a spus ca nu i s-a parut o echipa buna.
Nu mi se pare ca a incalcat nici o etica profesionala, ci a raspuns sincer si inteligent la o intrebare a reporterului.
Eu nu suport declaratii gen "va fi un meci dificil, sper sa cistigam, bla bla bla". Bravo, Alibec! Mare atentie la el la meciul direct, azi a fost on fire!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 17 Feb 2019, 00:48

Saviola scrie:
17 Feb 2019, 00:22
Neagu.djuvara scrie:
16 Feb 2019, 22:26
Reporter:"cum vezi lupta asta la titlu".Alibec:"am.vazut azi si meciul de.la craiova si nu mi s-a parut o echipa.f buna".Baiatu asta n-are nimic in cap,in afara de tatuaje.N-a auzit pana acum de etica profesionala,da e de-nteles,unde s-o invete,la stana plina de oi arogante si egocentrice. Nu l-a.invatat jiji habotnicul, lectia smereniei:).
Alibec nu a zis asa ceva!!! A raspuns ca trebuie sa astepte si meciul de la Craiova (Stiinta - Astra) pt a se putea pronunta in privinta luptei pt titlu, a tariei echipelor. Despre CFR a spus ca nu i s-a parut o echipa buna.
Nu mi se pare ca a incalcat nici o etica profesionala, ci a raspuns sincer si inteligent la o intrebare a reporterului.
Eu nu suport declaratii gen "va fi un meci dificil, sper sa cistigam, bla bla bla". Bravo, Alibec! Mare atentie la el la meciul direct, azi a fost on fire!
Stiu,eu am.gresit,am vazut dupa ce a spus mai exact.Fiecare declara ce vrea,mie mi se pare deplasat sa declari asa ceva despre o echipa cu care esti in competitie.E lipsa de fair-play.Gica popescu,spunea intr-un interviu,ca inaintea unui meci cu real madrid,un coleg,a dat niste declaratii lipsite de fair-play.Dupa declaratiile.astea,a fost "pus la zid" de catre toti colegii in vestiar.N-o sa auzi niciodata un jucator valoros dintr-un campionat puternic,sa aibe atitudini din astea lipsite de fair-play.E normal sa spui :"va fi un meci dificil",pentru ca altfel intri pe varfuri pe.teren.Dan petrescu,antrenor la cfr fiind:"avem cel mai greu meci acasa cu juventus",si s-a dovedit ca a fost dificil.Cand a spus asta,erau aia pe.jos in sala.de.conferinte.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 17 Feb 2019, 02:41

Fanatik zice ca au fost doua erori de arbitraj impotriva Craiovei : trebuia eliminat un jucator al gazdelor la atacul brutal la Barbut (corect !), plus un penalty neacordat Stiintei :

https://www.fanatik.ro/eliminare-si-pen ... o-18774272

Tot Fanatik, in acelasi articol de pe linkul de mai sus, il citeaza pe derbedeul boovean de la Sibiu, Dandea : "Incredibil, ce atmosferă au făcut fanii lor! Mai bine jucam pe Oblemenco, ar fi fost la fel pentru noi" :o:

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 17 Feb 2019, 02:49

Neagu.djuvara scrie:
16 Feb 2019, 22:26
Reporter:"cum vezi lupta asta la titlu".Alibec:"am.vazut azi si meciul de.la craiova si nu mi s-a parut o echipa.f buna".Baiatu asta n-are nimic in cap,in afara de tatuaje.N-a auzit pana acum de etica profesionala,da e de-nteles,unde s-o invete,la stana plina de oi arogante si egocentrice. Nu l-a.invatat jiji habotnicul, lectia smereniei:).
La cum am jucat în ultimele două meciuri cred că merităm să fim în play-off. Am jucat azi cu CFR, nu mi s-a părut o echipă foarte bună. Vom vedea după meciul de la Craiova", a spus Denis Alibec la flash-interviul de după meciul cu CFR Cluj, la DigiSport.

Neagule, e jenant ce ai facut... Aliberbec vorbea de CFR, nu de Craiova. Spunea ca abia dupa meciul cu Craiova vor vedea daca sunt sau nu in play-off.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 17 Feb 2019, 04:27

...jumara are si el niste simpatii, care pur intamplator sunt contracandidatele Craiovei. Se inflama de ce zise ala si ca sa nu se bage-n seama direct, o dadu cu manta...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 17 Feb 2019, 08:11

Cu alde Netoiu securistu' si Mititelu booveanu', stadionul ba era inchis ca numai familia prezidentului sa vada meciul, ba se puneau preturi nesimtite la bilete ca sa nu vina lumea sa huiduie, ori prezidentul se lepada oficial de fanii care voiau sa vina la meciuri in deplasare. Acum am ajuns ca sefii de la clubul Craiovei sa subventioneze parte din biletele de meci in deplasare, pentru ca cei de la clubul gazda au pus preturi nesimtite la bilete. Pare incredibil unde am fost - in jungla securisto-booveana - si unde am ajuns, undeva in lumea civilizata. Amin !

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 17 Feb 2019, 18:54

DeuxEx scrie:
17 Feb 2019, 02:49
Neagu.djuvara scrie:
16 Feb 2019, 22:26
Reporter:"cum vezi lupta asta la titlu".Alibec:"am.vazut azi si meciul de.la craiova si nu mi s-a parut o echipa.f buna".Baiatu asta n-are nimic in cap,in afara de tatuaje.N-a auzit pana acum de etica profesionala,da e de-nteles,unde s-o invete,la stana plina de oi arogante si egocentrice. Nu l-a.invatat jiji habotnicul, lectia smereniei:).
La cum am jucat în ultimele două meciuri cred că merităm să fim în play-off. Am jucat azi cu CFR, nu mi s-a părut o echipă foarte bună. Vom vedea după meciul de la Craiova", a spus Denis Alibec la flash-interviul de după meciul cu CFR Cluj, la DigiSport.

Neagule, e jenant ce ai facut... Aliberbec vorbea de CFR, nu de Craiova. Spunea ca abia dupa meciul cu Craiova vor vedea daca sunt sau nu in play-off.
Este posibil sa fie doar in necunostinta de cauza "neagu djuvara" , la fel cum a fost si cel real si habar nu avea cine este "agentul Victor" , probabil nici cel de pe forum ...nu stie cine este STIINTA ! usteag usteag e simplu...STIINTA suntem noi ...chiar si eu care, ba ii aplaud ...ba ii injur..mea culpa....mai vulcanic.....sa nu mai zic de ceilalti care sunt trup si suflet....spiritul este STIINTA! usteag usteag ucv

FreakBoy

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 17 Feb 2019, 23:47

Jimmy Darmody scrie:
DeuxEx scrie:
17 Feb 2019, 02:49
Neagu.djuvara scrie:
16 Feb 2019, 22:26
Reporter:"cum vezi lupta asta la titlu".Alibec:"am.vazut azi si meciul de.la craiova si nu mi s-a parut o echipa.f buna".Baiatu asta n-are nimic in cap,in afara de tatuaje.N-a auzit pana acum de etica profesionala,da e de-nteles,unde s-o invete,la stana plina de oi arogante si egocentrice. Nu l-a.invatat jiji habotnicul, lectia smereniei:).
La cum am jucat în ultimele două meciuri cred că merităm să fim în play-off. Am jucat azi cu CFR, nu mi s-a părut o echipă foarte bună. Vom vedea după meciul de la Craiova", a spus Denis Alibec la flash-interviul de după meciul cu CFR Cluj, la DigiSport.

Neagule, e jenant ce ai facut... Aliberbec vorbea de CFR, nu de Craiova. Spunea ca abia dupa meciul cu Craiova vor vedea daca sunt sau nu in play-off.
Este posibil sa fie doar in necunostinta de cauza "neagu djuvara" , la fel cum a fost si cel real si habar nu avea cine este "agentul Victor" , probabil nici cel de pe forum ...nu stie cine este STIINTA ! usteag usteag e simplu...STIINTA suntem noi ...chiar si eu care, ba ii aplaud ...ba ii injur..mea culpa....mai vulcanic.....sa nu mai zic de ceilalti care sunt trup si suflet....spiritul este STIINTA! usteag usteag ucv
Hai sa ne [cenzurat] [cenzurat], mai românește așa...

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 18 Feb 2019, 06:23

Statistica jocului publicata pe www.gds.ro nu-i da dreptate lui Miriuta ca victori Craiovei e "mincinoasa".

Ocazii de gol: 9-14, șuturi pe poartă: 3-7, șuturi pe lângă poartă: 6-7, lovituri libere: 6-19, cornere: 4-10, ofsideuri: 6-0, aruncări de la margine: 20-26, intervenții portar: 6-3.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 18 Feb 2019, 11:11

apropo de statistica de mai sus, ce treaba are miriuta cu fotbalul, in afara de biletele pe care le pune la pariuri?
CRAIOVA NESUPUSA

Închis