[Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte scoatem din meciul cu Astra?

Poll ended at 05 Mar 2019, 13:12

3 puncte, ne mentinem sus, langa oi si franari
22
79%
1 punct, Astra rezista
3
11%
0 pncte, o noua dezamagire
3
11%
 
Total votes: 28

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de malus dacus » 05 Mar 2019, 17:26

...gata, au simtit miros de sange si incep sa rupa din noi. Stie staicu ce zic maximii dar nu zic. Numai strambe impotriva lui Mangia. Vom vedea ce va fi. De-aia zic ca nu-s de acord sa mai marsam pe chestia cu campionatul. Nu adica sa nu mai luptam, ci doar sa nu mai punem presiune aiurea pt. ca acum e tarziu si nu mai are rost. Ce sa-ti mai faca loja acum? Cu transferurile e pa pa, maxim ce poate sa faca, si doar pt. a inchide gura lumii, este sa-l schimbe pe Mangia. Adica cea mai proasta miscare...

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Neagu.djuvara » 05 Mar 2019, 18:45

N-o sa-l schimbe nimeni pe mangia,pentru ca nu are niciun sens.Oricine ar veni,nu ar face mai mult de locul 3 cu actualul lot.Probabil la vara il va schimba,cine stie."Crestem incet si sigur",cu minim 6 jucatori vanduti pe sezon.La vara o s-o ia de la 0,banuiesc ca bancu si mateiu,si poate si altii vor.pleca.Ne-am aprins repede dupa meciul cu cfr,si ne-am desumflat aseara,cam.repede ce-i drept.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorialis » 05 Mar 2019, 18:47

dantes scrie:Mangia are perfecta dreptate, iar publicul are intotdeauna dreptate.
N-am vazut insa un cuvintel despre cei care au facut ca Mangia si publicul sa fie adusi intr-o pozitie divergenta.
Nu, noua ne place sa ne mancam între noi, sa ne distrugem singuri...

Trimis de pe al meu SNE-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorialis » 05 Mar 2019, 18:49

THE LION scrie:Cu 2 victorii in urmatoarele 2 meciuri vom sta foarte bine. Trebuie sa strangem randurile. Inteleg asta si cei din tribune? Tare mi-e frica de infiltrarea mititeilor care dau tonul la huiduieli. Ma uit si pe net la comentarii, multe din alea cu afara Mangia vin de la mititei.
Mda, la asta ma gândeam și eu...

Trimis de pe al meu SNE-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorialis » 05 Mar 2019, 18:56

SLH scrie:Nu inteleg de ce va mirati ca rocha este injurat. Poate nu tineati cu Stiinta cand el si ceilalti negri de atunci: acka, kay si madson ne-au dat **** in mijlocul campionatului si am pierdut Europa. Asa se intampla cand readuci tradatori, ei nu mai au parte de nicio marja de eroare ca restul jucatorilor. La ei porice greseala este taxata imediat. E vina cui l-a adus ca nu a inteles asta, nu a lui.
Si daca tot il critica destul de multi pe Mangia, hai sa o luam punctual pt aseara... pe cine ati fi bagat voi in locul lui Briceag, dar in locul lui Donkor, dar in locul lui Cristea, dar in locul lui Rocha. Daca analizam obiectiv avem maxim al treilea lot, iar dupa plecarea lui Mitrita si aducerea unor mediocrii nu mai sunt asa de sigur nici de asta. Daca Mangia ne tine pe 3 cu al treilea lot inseamna ca e un antrenor corect. Daca vrem mai sus, ne trebuie fie un antrenor exceptional fie un lot mai bun. Minim una din doua. Obligatoriu! Daca vreti mai mult nu va uitati in teren sau pe banca, ci mai sus. Oricum de abia astept urmatorul meci, chiar daca o sa fim mai putini o sa fim mai buni si o sa facem tot ce tine de noi ca Stiinta sa castige, chiar daca acum suntem suparati pe Rotaru, Mangia, Rocha, etc.
PS: Atitudinea lui Mangia de a isi apara jucatorul mi se pare corecta. Nu stiu exact modalitatea in care a facut-o daca a fost una potrivita pentru ca nu stiu schimbul de replici de la T1 si nici declaratiile de dupa meci.
PPS: Si mie mi s-a parut inspirata scandarea de finala "Craiova vrea Campionatul", mai ales ca s-a intentionat directionarea ei si catre loje, nu doar catre jucatori.
Atât! ImagineImagineImagineImagine

Trimis de pe al meu SNE-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorialis » 05 Mar 2019, 19:02

Am spus și pe alte pagini, nu sunt de acord cu acest articol. Mangia nu mai are tripleta, pe care el a făcut-o eficienta, în urma căreia ai luat milioane. Uităm prea repede... Cu 1 jucător, maxim 2, si 1.5 milioane maxim băgate în pauza asta de iarna, defilam și fără mitri. Greșeală a lui rotaru. Plusam, si ii făceam pe toți muci. Ps. Încă mai putem lua 1-2 jucători liberi de contract, buni. Eu as marsa pe asta, chiar dacă e târziu. Dă-le frate bani pana în. Vara, rupe tot, apoi îți iei banii înapoi garantat.

Trimis de pe al meu SNE-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de cortinadampezzo » 05 Mar 2019, 20:21

Este presiune mare din partea media si a suporterilor pe noi, acum ...
Oamenii vad ca echipa are lacune, media vede ca suntem vulnerabili, ca Mangia nu face cele 3 schimbari, ca daca iti lipseste Bancu sau Mateiu ai un intreg compartiment mort

Oamenii vad ca nu mai ai ponei
Oamenii nu simt ca poti castiga campionatul si reactioneaza.
Intram intr-o perioada grea, cu presiune mare, cu meciuri grele. Tot cu mangia, anul trecut, nu am castigat nici-un meci in POFF, dar am castigat cupa

Mi-as dori mai multi olteni la echipa si mai putin italieni
Mi-as dori ca indolenta lui Donkor sa fie corectata, este la a 3-a greseala sezonul asta cand pierde marcaj om la om cu atacant direct . Ori nu face nimeni tactica cu el ori nu intelege nimic la antrenamente. Se bazeaza prea mult pe calitatile fizice

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de malus dacus » 05 Mar 2019, 20:48

...apropo de infiltrati si de mititei sau mititei infiltrati, ma rog. Aseara, la sfarsitul meciului, tipa unul si injura din toti rarunchii catre Rotaru, ca milioane ca nu stiu ce, ca Rocha i-o trage lui Mangia si tot felul de mizerii. Purta fular, subliniez FULAR, cu Peluza Nord. Sunt anumite obiecte de vestimentatie specifice peluzei, fulare, hanorace etc. care habar n-am cum se pot procura, ca la liber n-am vazut niciodata pe-acolo. Dar meltenii se descurca...

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de _BGD_ » 05 Mar 2019, 20:54

cortinadampezzo scrie:
05 Mar 2019, 20:21
Oamenii vad ca nu mai ai ponei
Oamenii nu simt ca poti castiga campionatul si reactioneaza.
Intram intr-o perioada grea, cu presiune mare, cu meciuri grele.Tot cu mangia, anul trecut, nu am castigat nici-un meci in POFF, dar am castigat cupa
Nici nu ma mai mira ce-ti mai debiteaza mintea, totusi, pentru cultura ta generala anul trecut am castigat 3 (T R E I) meciuri in POFF cu Mangia, apropo cum ti s-a parut prestatia lui Borta aseara? De pe partea lui s-a luat primul gol, nu?

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Jimmy Darmody » 05 Mar 2019, 21:07

Multa dreptate mai pe la toti,ca la noi, cand ai ***** n-ai un coi..cand ai varza....n-ai butoi...si SLH(apreciere maxima pt. atitudine la portavoce) si Deuxex(apreciere pentru banari repetate) au mare dreptate cu ce au postat,DAR cand Craioveanu zice ca Mangia a gresit tactic,el (Craioveanu) fiind imaginea Stiintei...e clar....rotitele s-au cam tocit si nu mai merg "unse" cu vrajeala italiana ieftina,performanta este ce face Neagoe cu Sexy,ce face anonimul ala cu cefere,ce face costelica cu echipa puscariasului 2.....hai sa fim seriosi,daca gandim cu "creieri capului" Mangia este slab ...este slab cu conditiile care i se ofera !!!

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Jimmy Darmody » 05 Mar 2019, 21:15

Aaaaa....by the way..imaginea cu Maical Gecson cu mana la falca ...omul s-a pishat pe imaginea Stiintei in trecut....asociaz-o cu iubita care lua o **** din "greseala" si vezi daca l-ai mai ierta...personal,nici nu il injur ca alti sclavi din peluza,dar nici nu il aplaud...omul este pur si simplu o CURVA !

Saviola
membru
membru
Mesaje: 142
Membru din: 23 Feb 2004, 02:14

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Saviola » 05 Mar 2019, 23:02

DeuxEx scrie:
05 Mar 2019, 13:08
Cam asta inseamna sa distrugi psihic un jucator, chiar inainte sa inceapa meciul. Imaginile sunt de la finalul meciului de aseara.
Si cam cum l-au distrus, Deuxe, "inca inainte de a incepe meciul"??
Ca inteleg ca imaginile sunt de la sfirsit. Din mine sareau toate mingile ca din coltul mesei sau din mercenar? Eu nu eram in stare sa dau o pasa de 2 m sau mercenarul? Eu n-am facut un dribling tot meciul sau mercenarul? Eu n-am tras un sut pe poarta sau mercenarul? EU N-AM MAI VRUT SA-MI DAU INTERESUL SI AM FORTAT TRANSFERUL CIND ECHIPA ERA IN LUPTA PENTRU TROFEE SAU MERCENARUL? Submediocrul Rocha culege ce a semanat! Nu l-a injurat nimeni anticipat si nici "dupa 5 minute", cum minte nesimtitul de Mangia, care mai nou se ia in gura cu suporterii! Dar cind tu tradezi, apoi revii in Oltenia si pierzi fiecare minge, la ce sa te astepti? Mai prost decit Rocha nu e decit cel care l-a adus inapoi!!! Si celalalt mediocru, Mangia, care insista cu el cind omul clar nu poate si suporterii era clar ca au rabdarea limitata. El l-a distrus cind l-a expus, nu noi. Noi am avut rabdare, atita cita au oltenii, chiar si asa. Dar omul pur si simplu nu poate..
A clacat Rocha? Sa plece daca nu face fata! Noi vrem performanta, nu suntem mama ranitilor sa-i plingem de mila unui tradator fara onoare si fara valoare! Copiii nostri stau pe bara ca sa mimeze fotbalul nimeni pe lume. :hmm

Saviola
membru
membru
Mesaje: 142
Membru din: 23 Feb 2004, 02:14

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Saviola » 05 Mar 2019, 23:24

THE LION scrie:
05 Mar 2019, 10:56
Cu 2 victorii in urmatoarele 2 meciuri vom sta foarte bine. Trebuie sa strangem randurile. Inteleg asta si cei din tribune? Tare mi-e frica de infiltrarea mititeilor care dau tonul la huiduieli. Ma uit si pe net la comentarii, multe din alea cu afara Mangia vin de la mititei.
Zau asa, Leule, paranoia asta a ta cu mititeii care dau tonul la huiduieli nu e intrecuta decit de cea a booveanului sef insusi, care isi vedea toate afacerile blocate de Rotaru si pe "CSU" desfiintata in "maxim 2 saptamini". :-D
Oamenii aia care huiduie isi iubesc echipa cu patima si asa inteleg ei sa se manifeste in anumite situatii. Daca nu le-ar pasa, nu s-ar osteni. Cit despre comentarii, eu personal ma indoiesc ca vin mai mult de 0,001% de la booveni plictisiti.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de DeuxEx » 06 Mar 2019, 00:12

Saviola scrie:
05 Mar 2019, 23:02

Si cam cum l-au distrus, Deuxe, "inca inainte de a incepe meciul"??
Conform altor 2 jucatori ai echipei (nu o sa le dau numele!), au inceput sa-i injure familia, sa-l faca maimuta si sa-i ureze drum bun spre Africa. Si asta venind de la "pioșii" de la T0 si T1. De aici si nervii lui Mangia.
A nu ma intelege cineva gresit, nu-i iau apararea lui Rocha, nu era omul potrivit pentru acest joc. Dar de la apostrofarea unui jucator care nu a jucat nimic si nici nu si-a dat interesul pe parcursul meciului, pana la invective rasiste e cale lunga. Credeam ca am scapat de metehnele astea, dar se pare ca ne intoarcem treptat catre epoca lui MitiChelu, mai ales la nivel de tribuna 1 si 2.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de zeddDarko » 06 Mar 2019, 07:04

Am vazut multi prosti care injura jucatorii, nu conteaza natia lor, acesti indivizi trebuie eliminati, nu au ce cauta pe stadion. **** tuturor celor care injura jucatorii.
La final vom vedea cine mai merita sa fie il lot, si cine nu.

Închis