[Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte scoatem din meciul cu Astra?

Poll ended at 05 Mar 2019, 13:12

3 puncte, ne mentinem sus, langa oi si franari
22
79%
1 punct, Astra rezista
3
11%
0 pncte, o noua dezamagire
3
11%
 
Total votes: 28

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorialis » 05 Mar 2019, 08:34

sorialis scrie:Perfect sintetizat.

Trimis de pe al meu SNE-LX1 folosind Tapatalk
Ma refer la comentariul lui freakboy, si la cel al lui Sergiu.

Trimis de pe al meu SNE-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

LiviuB

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 05 Mar 2019, 08:41

Rocha nu a facut nimic bun 80 de minute cat a jucat. Nu sunt de acord sa fie huiduit dar de vina este si antrenorul care-l baga si il tine in teren. Rocha a fost mana moarta in a doua repriza si cu fcsb. Raman la parerea ca acolo s-a pierdut meciul.
Stiu, nici nu sunt variante de inlocuire, a intrat Mihaila care l-a scapat pe Belu la primul gol. De fapt, eu nu cred ca se poate mai mult cu acest lot. Noi vrem titlul cu Barbut (care a crescut enorm), Rocha, Mihaila, Draghici, cu Mezza. Sa fim seriosi... dupa vanzarea lui Mitrita a fost clar ca nu mai avem forta sa ne batem la campionat.
Din pacate, este al treilea an la rand in care pauza de iarna a fost prost gestionata.

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de dantes » 05 Mar 2019, 08:43

Mangia are perfecta dreptate, iar publicul are intotdeauna dreptate.
N-am vazut insa un cuvintel despre cei care au facut ca Mangia si publicul sa fie adusi intr-o pozitie divergenta.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de THE LION » 05 Mar 2019, 08:58

Mangia mai are contract pana in 2021. Eu cred ca vom lua un titlu in aceasta perioada. Sa fim seriosi, cfr si fcsb au lot clar peste noi. Aseara a lipsit si Bancu. Cati de la noi de aseara ar putea juca titulari la cele 2? Maxim 3-4 jucatori: Piglia, Cicaldau, Koljic, poate Mateiu.
Trebuie rabdare. Are dreptate Mangia, doar impreuna putem reusi. In vara chiar daca pleaca Bancu, sunt sigur ca ne vom intari si vom fi favoriti la titlu.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de lory69 » 05 Mar 2019, 09:09

Va tot aud spunans sa promovam tineri de la echipa a doua.Asta inseamna ca voi nu ati vazut nici un meci al lor....total lipsiti de forta,alearga mereu ca musca fara cap.Singurul care merita de acolo ar fi noul venit Trasca,dar,a fost doar primul lui joc.Baicu inexistent,Zete,jucat acum fundas dreapta(ca sa vedeti ce vine din spate ca inlocuitor al lui Bancu).Asta e adevarul,ne bazam doar pe ce avem.Ieri doar Mateiu si partial Barbut,au jucat ceva...si,in conditiile astea rezultatul este corect.Dar,asta nu inseamna ca sunt de acord cu atmosfera creeata pe stadion...o echipa poate avea o zi slaba si este datoria lor ca duminica sa faca un meci mare.Eu sunt sigur ca asa va fi!

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1217
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorinyki » 05 Mar 2019, 09:11

Liviu a sintetizat foarte bine problemele Craiovei, de cand s-a destramat tripleta suntem in cadere evidenta, iar cand a plecat si Mitrita s-a terminat cu fotbalul frumos care il etalam, cu multe ocazii pe meci, cu presiune in careul advers. Eu zic ca daca pastram locul 3 suntem in grafic, iar daca suntem realisti vor scadea si nervii spectatorilor, o problema este ca si conducerea vieseaza cai verzi pe pereti si de aici visele cu titlul

LiviuB

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 05 Mar 2019, 09:28

Plus ca suntem singura echipa din poff care a pierdut un jucator determinant.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de DeuxEx » 05 Mar 2019, 09:35

FreakBoy scrie:Vorbim de gsp, de digi, de **** mea... Suporterul oltean (într-o mare majoritate) e muistul principal. Suntem niste oligofreni, niste dobitoci (repet, majoritari).
Sunt nevoit să mă repet: suntem extremiști - extrem de prosti, sau extrem de deștepți. Din păcate majoritatea câștigă întotdeauna.
**** noua!

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Cred ca e prima data cand sunt de acord cu tine.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de gogu2005 » 05 Mar 2019, 10:02

noi ne comparam cu fcsb si cfr, dar uitam ca jegosii aia cand au scaderi de forma intervin la arbitri, lucru la care noi nu avem acces. asa ca se ajunge l-a injurat jucatorii si antrenorul pt ca aia nu prea pot riposta.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de DeuxEx » 05 Mar 2019, 10:20

Noi ne injuram jucatorii inca de la incalzire si apoi ii facem praf in timpul meciului pentru ca nu dau randament. Nu, nu ii iau apararea lui Rocha, e slab. Dar astea sunt solutiile puse la dispozitia lui Mangia in acest moment: Rocha, Meza Colli, Briceag, Dimitrov.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de THE LION » 05 Mar 2019, 10:56

Cu 2 victorii in urmatoarele 2 meciuri vom sta foarte bine. Trebuie sa strangem randurile. Inteleg asta si cei din tribune? Tare mi-e frica de infiltrarea mititeilor care dau tonul la huiduieli. Ma uit si pe net la comentarii, multe din alea cu afara Mangia vin de la mititei.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de DeuxEx » 05 Mar 2019, 11:03

Sunt aceiasi oameni care il injurau pe Craioveanu in 2013. Niste milogi!
Sunt curios daca cei din Peluza Nord au reusit sa dea de urma sclavului boovean care a aruncat cu petarda in timpul meciului. Probabil ne paste o suspendare.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Dany » 05 Mar 2019, 11:04

Nu vrem sa-l demită pe Mangia. Am incredere ca putem face lucruri bune dar trebuie să ne dorim mai mult acest lucru. Avem stadion, avem suporteri, avem liniște financiară și ar trebui să spunem clar ca ne dorim să ieșim campioni. Cred ca am avea mai multe de câștigat, jucătorii stiu pentru ce trag, suporterii sa fie aproape de echipa. Ca nu vom câștiga asta este, dar trebuie să avem un obiectiv clar. Asta este parerea mea! Acum ca fiecare are o altă opinie e normal dar nu trebuie să ne injuram între noi si sa ne certam. Oricum jucătorii vor mai fi fluierati cand nu iese jocul, e un lucru normal, dar trebuie să înțelegem că nu e normal sa-i injuram. Hai Craiova!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk


Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
valynet
membru
membru
Mesaje: 185
Membru din: 01 Noi 2018, 14:26

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de valynet » 05 Mar 2019, 11:21

1. Criticile suporterilor sunt indreptatite (vorbim de critici, nu injuraturi). Jocul echipei este in scadere, iar suporterii vad si simt asta.
2. Rocha a facut un meci slab, Mangia trebuia sa simta asta si sa il schimbe intr-un moment oportun, pentru a evita huiduielile. Imediat dupa golul nostru era ideal sa fie schimbat si nu ar mai fi fost injurat. Aseara a incetinit foarte mult jocul, a gresit cam toate pasele, a stat mai mult pe jos la fiecare atingere a adversarilor. Nu castigi niciodata un titlu cu jucatori ca el. Mai indicat ar fi fost sa intre in repriza secunda pentru finalul partidei, decat sa fie titular.
3. Briceag cand e in ofensiva face totul bine pana aproape de careul advers, apoi centreaza.... nimanui! Pe faza defensiva se apara prea departe de adversar, lasandu-l deseori sa centreze de langa el. Nu e jucator cu care sa ataci titlul, dar tinand cont ca e rezerva lui Bancu, sa zicem. Ar trebui sa lucreze mai mult la antrenament centrarile, ca le da numai in balarii!
4. Jucatorii nostri sunt prea moi in duelurile cu adversarii: cad ca spicele la fiecare duel. Prea usor se prabusesc ca sa obtina un fault, cand de multe ori pot continua foarte bine faza. Asta scade si mai mult din ritmul jocului, care si asa e destul de lent in ultima perioada.
5. Mateiu si Cicaldau fac foarte bine faza defensiva, dar nu isi asuma riscuri pe faza ofensiva. Ar trebui ca macar unul dintre ei sa incerce sa dribleze si sa lumineze putin jocul. Pana acum jocul nostru se baza mult pe pasa la Mitrita, pentru ca apoi acesta sa faca ceva cu mingea (sa dribleze unul sau doi adversari) si apoi sa paseze pe un culoar spre varf. Cineva trebuie sa preia aceasta sarcina si inca nu vad pe nimeni sa faca asta.
6. Mangia e un antrenor bun. Dar ca sa fie foarte bun ii lipseste reactia in timpul partidelor cand jocul nu merge. Daca Plan A nu functioneaza, de cele mai multe ori nu reactioneaza cu Plan B, sau daca o face este prea tarziu. Cele mai multe schimbari le face post pe post, si pe acestea destul de tarziu, preponderent spre ultimele 15-20 de minute. Rar se intampla o schimbare de sistem cand e clar ca adversarii ne-au citit jocul si ne blocheaza eficient.
7. Nu stim sa inchidem jocul. Cu FCSB am avut 2-1 si n-am stiut sa rupem jocul (chiar cu faulturi si trageri de timp in primele minute dupa marcarea golului), si am fost egalati in 3 minute. Aseara conduceam cu 1-0 si am luat 2 goluri pe contraatac. Tinand cont ca ofensiva nu a mers deloc bine aseara, nu inteleg de ce am riscat sa fim prinsi descoperiti pe contraatac. Trebuia un joc de asteptare la 1-0, si sa jucam noi pe contraatac.
8. Nu e nimic pierdut, sa ramanem uniti suporteri + echipa. Pana la urma, este doar un joc de fotbal. Cateodata castigi, alta data pierzi, nu e nicio tragedie. Dupa aspectul jocului eu nu cred ca meritam infrangerea. Mai echitabil era egalul. Au fost norocosi la autogol, poate se intoarce norocul duminica seara.
9. Estimez ca duminica vom fi mai putini suporteri, vor lipsi spectatorii de rezultat, cei care au plecat acasa imediat dupa autogol, inainte de fluierul arbitrului. Paradoxal asta poate fi un avantaj. Mai multa calitate, mai putine injurii. Asta daca nu se va juca cumva cu portile inchise din cauza petardelor si obiectelor aruncate de la Peluza Nord (nu suntem la prima abatere, sa speram ca scapam doar cu amenda).
10. Veselie mare in studioul GigiTV aseara si in mass-media bucuresteana. Radu Naum in forma maxima, savura infrangerea si baga batul printre gard, in timp ce Craciunescu si Multescu au avut ocazia sa verse un pic de venin, din invidie sau mai stiu eu ce motive. Singurul decent din studio, Ionel Danciulescu. Au incercat sa puna niste paie pe foc si sunandu-l pe nea Sorin Cartu, dar nu le-a iesit. Dimpotriva, a avut un discurs foarte bun si realist Cartu.

Hai Craiova!
Offense sells tickets, Defense wins championships.

fl.man
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 04 Ian 2019, 14:39

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de fl.man » 05 Mar 2019, 11:28

Cred ca meciul urmator ar trebui sa fie determinant pentru Mangia, altfel eu sunt de parere ca ar trebui un soc la echipa si nu cred ca nu s-ar gasi un antrenor bun, nu neaparat Luce sau Piti, mai e un Ionut Badea, etc. Echipa joaca economicos, vezi meciurile cu cfr si cu Sibiu, norocoase pt noi, apoi jucatori scad in forma Gardos, Popa, Mezza (se zicea si era f bun la altii, la noi accidentari si slab), Cicaldau, Mihaila (cand a venit de echipa 2 juca ceva). Ma uit ca si Cristea incepe sa scada fata de amicale si primele meciuri. Sa speram ca incepem sa jucam si sa marcam mai multe goluri, nu doar 1-0

Închis