[Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Subiecte despre meciurile disputate in sezoanele anterioare, incepand cu sezonul 2003-2004. Intraţi aici pentru mai multe detalii !

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte scoatem din meciul cu Astra?

Poll ended at 05 Mar 2019, 13:12

3 puncte, ne mentinem sus, langa oi si franari
22
79%
1 punct, Astra rezista
3
11%
0 pncte, o noua dezamagire
3
11%

Total votes: 28

gogu2005
fanatic
fanatic

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de gogu2005 » 04 Mar 2019, 22:33

Unii aveti grave probleme de perceptie. Unde [****] ati fost voi pe podium pana la mangia in ultimii 25 de ani???? Incat sa ziceti ca e cel mai slab sau alte kkturi. Prosti ati fost si asa veti ramane, o sa fie mai bine cand va veni florin marin sau poate niculescu.
CRAIOVA NESUPUSA

Paul
suporter
suporter

Mesaj de Paul » 04 Mar 2019, 22:35

Are dreptate Mangia, dar nu il asculta nimeni: cu fluieraturi din minutul 5 e greu. Bine ca sunteti voi destepti si le stiti pe toate. Suporterii adevararti incurajeaza echipa mereu, nu prind ocazia sa fluiere si sa dea cu parul.
Dupa ce vom castiga si cupa si campionatul, as vrea ca toti astia care cantati prohodul sa ve prezentati scuzele.

THE LION
senior
senior

Mesaj de THE LION » 04 Mar 2019, 22:37

Nu inteleg ce are publicul cu Rocha. Nu joaca mai prost ca altii.
Ce satisfactie pe astia de la digi. Vazandu-l pe Craciunescu, le dau dreptate astora de la frf ca l-au dat afara.
Stati linistiti ca de departe Mangia este cel mai bun antrenor din liga 1.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 04 Mar 2019, 22:52

cam suparat pe Mangia, ca eu il vreau pe Cristea in teren. Dar eu sunt suporter. Pe de alta parte, ii detest pe cei care iau jucatorii la tinta si ii timoreaza. Eu cred ca Mangia a pierdut si el cateva puncte sezonul asta regulat ca nu vrea sa improvizeze. Pana la urma, un virtuoz se deosebeste de un profesionist bun prin capacitatea de improvizatie. Ar fi fost bine sa avem si mai multe solutii pe banca, totusi.
S-a rupt Brazda.

BiancoAzzurro_AS.
membru
membru

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 04 Mar 2019, 22:54

Toti fostii antrenori si conducatori il invidiaza pe mangia pentru ca a beneficiat de munca si banii altora ceea ce corect pe de o parte insa abordarea a fost f profi pana acum, ai vandut de cat ai vandut si te bati sus cu al 3 lea buget .

Ne dam singuri in cap daca injuram in play off pe rocha care tocmai acum si-a revenit si nu e om de gol oameni buni, e om de alergat si de pase...ai 3 atacanti buni acum. Mangia a zis bine...hai sa ne unim, vedem ce iese si in vara tragem linie...sau vreti ca ciobanu sau ca cfr sa schimbam antrenori pe banda rulanta...e o parere

Doomsday
suporter
suporter

Mesaj de Doomsday » 04 Mar 2019, 22:56

THE LION scrie:
04 Mar 2019, 22:37
Stati linistiti ca de departe Mangia este cel mai bun antrenor din liga 1.
Eh...hai sa nu exageram, probabil ca o spui la suparare. CFR-ul este la al 3lea si totusi este pe locul 1. Nu numai antrenorul face o echipa sa fie competitva. Nu l-am criticat pe Mangia niciodata, ba din contra. Va fi bun daca, cu lotul pe care il are la dispozitie va castiga campionatul. Daca nu, inseamna ca asta e nivelul echipa in acest campionat, iar obiectivele pentru sezonul urmator si le vor decide ei.

Edit: despre anumite categorii de suporteri care scuipa, injura, fumeaza in nasul nefumatorilor, sunt impotriva acestor specimene, am mai spus, sa scumpeasca biletele cu 10 lei chiar daca m-ar afecta si nu i-am mai vedea pe stadion, atunci am putea asista la un spectacol fotbalistic fara sa fim deranjati de betivi, asistati, tigani. Daca folosesc cuvinte jignitoare la adresa acestor specimene, imi asum orice sanctiune. O seara buna!
Last edited by Doomsday on 04 Mar 2019, 23:05, edited 1 time in total.

Dany
fanatic
fanatic

Mesaj de Dany » 04 Mar 2019, 23:00

Pana la urma trecând peste supărarea normală ca am pierdut un meci avem sansele noastre. Dacă câștigăm toate cele 10 meciuri din play-off câștigăm campionatul. Mi-aș dori enorm sa fim.in fata celor de la cfr și fcsb. Este greu dar trebuie să luptăm. Trebuie sa schimbam ceva si sa jucam fotbal ca stim dar am.avut o perioadă mai puțin fastă.

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Napoli1986
membru
membru

Mesaj de Napoli1986 » 04 Mar 2019, 23:08

De acord ca Mangia nu trebuie desfiintat, dar trebuie sa fii un pic arogant sa te "arunci" in foc pt unul ca rocha si sa te apuci sa dai vina pe suporteri. Asa e cand ti se urca la cap.

UneKa
suporter
suporter

Mesaj de UneKa » 04 Mar 2019, 23:09

Astra a fost echipa mai buna astazi, efectiv am jucat foarte slab si nu meritam mai mult de un punct

Referitor la Mangia, nu am ascuns niciodata ca nu-l plac si nu-l consider antrenor cu care sa castigam titlul, raman la parerea ca trebuia adus Piturca.
Insa nici nu pot sa-l injur, asa cum e el a dus echipa aici, intr-adevar azi meciul a fost foarte prost pregatit si alctuirea echipe la fel, lucru ce continua de cateva etape insa asta este.
Cu siguranta acum nu e momentul sa mai schimbam antrenorul doar daca avem vreo varianta de exceptie si ma refer la lun Lucescu Sr la un Piturca, lucruri imposibile.
Fapt pt care trebuie sa-l tragem de urechi pe italian, dar sa si strangem randurile pt ca ne asteapta meciuri grele iar daca apar scandaluri si probleme in interiorul echipei riscam sa terminam pe 5-6 si nu e cazul. Nu avem nici vreun lot magnific ca sa ne permitem scandaluri, cat timp atmosfera a fost buna au fost rezultate, nu trebuie sa o stricam pt ca riscam sa ajungem unde am spus mai sus.
Referitor la Rocha, aici Mangia are partea lui de vina si trebuie sa-si asume lucrurile din seara asta referitoare la Nuno. Baiatul nu avea ce sa caute titlular azi, cum nici cu FCSB nu trebuia, dar asta e altcv.
Parerea mea e sa lasam scandalurile astea intre suporteri, intre suporteri si echipa si intre echipa si suporteri. Nu e momentul sa ne aratam cat de suporteri sunt unii si cat sunt ceilalti.
Repet a 3a oara, riscam in baza unor lucruri de acest gen sa terminam pe 5-6. Astia sunt jucatorii, asta e antrenorul, trebuie sa steangem randurile si sa nu ne facem de rahat si sa terminam in top 3, sa fim realiati si sa nu visam la 10 victorii in playoff si alte balarii.
La vara avem timp si de schimbari si de razboaie si de tot. Mai multa cumpatare din partea tuturor pt ca la mijloc nu e nici Mangia, nici Peluza, nici rocha nici tribuna 1 sau a 2. La mijloc este Stiinta, imaginea ei si performantele ei, nu putem sa ne facem de ras si sa ne tiganim.

THE LION
senior
senior

Mesaj de THE LION » 04 Mar 2019, 23:18

Cu parere de rau, Mihaila a fost azi mai slab decat Rocha. A gresit si la gol. Cine altcineva sa joace?
Jucatorii trebuie incurajati chiar daca prind o zi proasta. Am impresia ca ne sabotam singuri. Pana la urma este normal sa mai avem si esecuri, chiar in partide importante. Anul trecut am castigat insa cel mai important meci, finala cupei.
Si anul asta suntem in carti pentru titlu si cupa in conditiile in care a plecat Mitrita si nu l-am inlocuit. Ne lipseste un astfel de jucator.
Vad ca si la finalul meciului era unul care il injura pe Mangia si pe jucatori. Asa au facut in toamna cu Mitrita si Bancu. Oameni de tipul asta il merita pe mititelu.
Si eu sunt suparat, mi-au stricat saptamana, dar sunt alaturi de echipa si am incredere in ei in continuare. Sa aratam ca suntem suporteri, echipa nu ne-a dezamagit pana acum, nu o va face nici in continuare.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 05 Mar 2019, 00:00

...concluzii la nervi sau la cald, nu-mi pasa, mi le asum si nu voi reveni asupra lor: gata cu Briceag, ajunge! Daca Craiova se vrea la un alt nivel, acest baiat este clar in plus. Mihaila e cel mai bun cand nu joaca. E tanar, sa avem rabdare, va exploda, bla, bla. Daca Mihaila e tot ceea ce avem mai bun dintre tinerele sperante suntem grav. A avut sanse gramada, daca zacea vreun talent in el pana acum trebuia sa iasa la suprafata. Vorbea cineva de improvizatii. Corect, frate! Improvizeaza, baga de la echipa a doua din tinerii care mai sunt pe-acolo, da-le sanse, 10-15 minute, macar arata-ni-i, sa-i vedem. Nu ne mai manca ficatii cu Mihaila care explodeaza! Peluza Nord in mare zi de gratie, pacat de joc si de rezultat. La final jucatorii au fost aplaudati, dar am fost penibili cu un tip care s-a gasit sa ia el portavocea sa dea tonul la "Craiova vrea campionatul". In niciun caz nu era momentul si eu cred ca nu mai are rost sa ne amagim. Cu privire la spectatori, desi de obicei oalele se sparg in capul celor de la T2, va spun ca cei mai boschetari din tot stadionul sunt la Tribuna 1...

zeddDarko
senior
senior

Mesaj de zeddDarko » 05 Mar 2019, 01:22

Inteleg ca Mangia isi apara jucatorii, ceea ce este si normal, dar sa ai reactia aia spre T1, cat ar fi ei de dobitoci, este inadmisibil, nu cred ca Rocha este primul si ultimul jucator injurat de proprii suporteri.Amendat de club, la fel ca in cazul lui Bancu.Cat despre joc, sa speram ca ne revenim, meciul acesta pentru noi insemna 1 punct.De acum incepe batalia cea grea, sa fim toti uniti si sa tragem la aceeasi caruta.
Toti vrem eventul, chiar daca nu o spunem, dar sa fim realisti si sa o terminam cu exagerarile, drumu-i greu, foarte greu, avem nevoie de unitate,iar la final, orice s-ar intampla, sa putem spune ca am facut toti ce ne-a stat in putinta, atat noi, suporterii, cat si jucatorii.Toata cele bune, si Hai, Craiova!

SergyuR
fanatic
fanatic

Mesaj de SergyuR » 05 Mar 2019, 02:25

"Craiova vrea campionatul" a fost cea mai inspirata scandare la acel moment. Sa constientizeze frate unde trebuie sa se bata. Ca ne-am saturat de autosuficienta. Ah, mergem, jucam, vedem ce putem face, mai batem, mai luam bataie...Terminam pe 3, suntem happy happy toti, devis vine si ne spune ca nimeni nu a mai reusit asta. Da tata, ai dreptate. Dar nimeni nu a mai avut conditiile tale. Aoleo sariti sa il aparam pe Nuno ca saracul nu poate face fata presiunii. Daca era inlcouit Briceag avea parte de acelasi tratament stati linistiti. La Craiova nulitatile nu isi au locul. A fost el Mitrita huiduit si injurat. Atunci Devis nu a simtit nevoia sa se ia la harta cu suporterii. S-a gasit la Rocha. Poate se mai simt si suporterii aia luati la misto cand vad ca insisti sa joci cu doi oameni in minus. Ba chiar unul pentru adversari. Acum sarim la suporteri, sunt bulangii ca vin 20 de mii luni seara. Nu zic ca nu avem circopiteci, ma jur ca urmatoarele meciuri stau cu baietii doar pe urangutanii care arunca petarde, sticle si alte obiecte. Si sa dea dracii sa ii prindem. Tot felul de tarani fara pic de treaba cu orice se intampla. Care fac la fel de urat ca aia de la T1. Pana una alta, nu aprob comportamentul suporterilor, dar in niciun caz nu aprob comportamentul lui Mangia. O mizerie de nedescris ce a facut in seara asta. A mutat infrangerea pe seama spectatorilor.

Hai sa vedem, duminica au 90 de minute sa demonstreze ca azi a fost un accident. si sa impace suporterii. Daca nu iese bine cred ca vor cunoaste o parte si mai nasoala a oltenilor..
Alaturi de gloriile noastre! Alaturi de Stiinta!

UneKa
suporter
suporter

Mesaj de UneKa » 05 Mar 2019, 03:58

Am reusit totusi sa ma calmez cu greu....
Totusi ce s-a intamplat in seara asta rsmane un gust amar nu neaparat pt ca daca castigam speram la titlu, de sperat o putem face si acum dar realist vorbind ne asiguram locul 3.
Sa ramanem cu picioarele pe pamant, in acest an am jucat deja un tur de playoff si am facut 4 puncte din 12 iar asta spune cam tot despre noi ca echipa, despre antrenor, despre jucatori.
S-ar putea ca acest play off sa ne arate exact locul unde suntem iar acel loc sa fie 4-5-6.
Spunea cineva mai sus ca avem cele mai bune conditii, lucru cert, insa in acelasi timp avem si cel mai lacom patron.
Nu poti sa speri la obiectove mari cand semnalul pe care il dai e ca te intereseaza doar cash-ul. Intr-adevar cu Mitrita puteam spera la titlu.
Cum spuneam mai sus 4 din 12 am facut in play-offul ce a preceda adevaratul playoff, asta insramna echipa de loc 5.
Repet, nu e momentul unui razboi suporteri-echipa ce il include pe Mangia, italianul in ultima vreme inclusiv in seara asta a dat dovada de o proasta capacitate de a manageria lucrurile si ma opresc aici pt ca nu vreau sa folosesc si alte cuvinte.
Sa speram ca o sa batem astra data viitoare....

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 05 Mar 2019, 06:52

malus dacus scrie:
05 Mar 2019, 00:00
...concluzii la nervi sau la cald, nu-mi pasa, mi le asum si nu voi reveni asupra lor: gata cu Briceag, ajunge! Daca Craiova se vrea la un alt nivel, acest baiat este clar in plus. Mihaila e cel mai bun cand nu joaca. E tanar, sa avem rabdare, va exploda, bla, bla. Daca Mihaila e tot ceea ce avem mai bun dintre tinerele sperante suntem grav. A avut sanse gramada, daca zacea vreun talent in el pana acum trebuia sa iasa la suprafata. Vorbea cineva de improvizatii. Corect, frate! Improvizeaza, baga de la echipa a doua din tinerii care mai sunt pe-acolo, da-le sanse, 10-15 minute, macar arata-ni-i, sa-i vedem. Nu ne mai manca ficatii cu Mihaila care explodeaza! Peluza Nord in mare zi de gratie, pacat de joc si de rezultat. La final jucatorii au fost aplaudati, dar am fost penibili cu un tip care s-a gasit sa ia el portavocea sa dea tonul la "Craiova vrea campionatul". In niciun caz nu era momentul si eu cred ca nu mai are rost sa ne amagim. Cu privire la spectatori, desi de obicei oalele se sparg in capul celor de la T2, va spun ca cei mai boschetari din tot stadionul sunt la Tribuna 1...
Tot ce ai spus este perfect adevarat, mai ales partea cu Mihaila, ajunsesem sa cred ca sunt eu nebun, toata lumea il lauda de zici ca e messi, nu e frate, e slab, e foarte slab! Am vazut ieri cateva secvente din meciul satelitului, pai Trasca ala ii da clase la orice ora!
Iar despre Mangia...am spus-o si o mai spun, si nu am asteptat infrangerea asta ca sa o zic din nou... pur si simplu nu poate mai mult, nu are capacitatea de a improviza, nu isi asuma greselile, nu are reactie in multe momente ale jocului, pur si simplu nu este antrenorul cu care Craiova poate sa ia titlul! Cfr a schimbat 3 antrenori in sezonul asta, care e problema? Uite-i unde sunt acum!

Închis