[Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu câte puncte venim din secuime?

Poll ended at 16 Mar 2019, 21:03

3 puncte, rămânem cu șanse importante în lupta pentru titlu.
26
76%
1 punct. O mică sincopă/
4
12%
0 puncte, iar titlul se îndepărtează tot mai mult
4
12%
 
Total votes: 34

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 12 Mar 2019, 11:50

Sa avem in vedere si ca Sexy vine dupa 2 amicale in timp ce noi venim dupa 2 meciuri grele cu Astra cu un consum fizic mare si emotional aproape de maxim.

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli1986 » 12 Mar 2019, 13:43

Jucatori precum Fedele sau Rocha nu au ce cauta intr-un lot care vrea campionatul. Iti pot da un gol o data la un an, insa in rest strica jocul echipei si atmosifera si mai fac si pe desteptii (vezi cazul Rocha). Prin urmare ma bucur pentru atitudinea lui Mangia din ultima vreme fata de cei mentionati, chiar daca asta aparent subtiaza lotul pentru meciurile urmatoare.

LiviuB

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 12 Mar 2019, 14:28

Fedele a jucat foarte bine in toamna. incetati sa mai judecati un jucator dupa 2 meciuri.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 12 Mar 2019, 14:50

Fedele a jucat foarte bine la inceputul campionatului,cand inca nu stia ca va lustrui banca pt aproape tot sezonul.Poate spera sa joace pt ca este imprumutat si din vara.....nu se stie.Sunt simple presupuneri,dar speram sa se rezolve.Nu putem sta doar in Bic la mijlocul terenului!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 12 Mar 2019, 15:04

Fedele a facut putine meciuri bune.Stam modest la mijlocasii centrali,care sunt cele.mai importante piese dintr-o echipa.N-ai mijlocasi centrali valorosi,n-ai nici atac bun,si nici aparare.In zona asta trrbuiau gasite solutii bune,dar asta e problema conducatorilor.Nici cicaldau si nici mateiu,n-au un bagaj tehnic consistent,plus ca lui cicaldau ii lipseste maturitatea.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 12 Mar 2019, 15:14

Neagule....dupa cum zici tu,noi stam bine doar la postul de portar!Eu am zis doar ca nu avem rezerva de valoare pe postul de mijlocas central...Bic inca e slabut.Lasa tu apararea,ca nu stam chiar asa rau...altii sunt praf pe langa noi.Iar in atac,ne lipseste doar inlocuitorul pt Mitrita....in rest avem 3 varfuri bune,Barbut e tot acolo,Draghici si Mihaila or sa creasca doar jucand.O sa vezi,daca batem la unguri,ce atitudine vom avea cu oile si cheferistii!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 12 Mar 2019, 15:45

lory69 scrie:
12 Mar 2019, 15:14
Neagule....dupa cum zici tu,noi stam bine doar la postul de portar!Eu am zis doar ca nu avem rezerva de valoare pe postul de mijlocas central...Bic inca e slabut.Lasa tu apararea,ca nu stam chiar asa rau...altii sunt praf pe langa noi.Iar in atac,ne lipseste doar inlocuitorul pt Mitrita....in rest avem 3 varfuri bune,Barbut e tot acolo,Draghici si Mihaila or sa creasca doar jucand.O sa vezi,daca batem la unguri,ce atitudine vom avea cu oile si cheferistii!
Este doar o parere,nu un verdict.Eu cred,ca avem nevoie de altceva la mijloc,de unii mai vigurosi,mai limpezi,mai eficienti,pentru ca in meciurile cu astra,fcsb,cfr,mijlocul nostru a fost o mare ecluza.La aparare nu vad asa mari probleme,mai ales ca a venit si acka,acum sa vedem in ce forma se prezinta,ca daca e la fel ca si fortes,nu e bine.Ma gandeam ca odata cu plecarea lui mitrita,cicaldau va avea mai multa libertate,si va face mai multe driblinguri,va pasa,va verticaliza,va suta la poarta...de unde,are acelasi joc anost.

LiviuB

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 12 Mar 2019, 16:03

vezi ca Cicaldau a jucat foarte bine cu fcsb
sunt si eu curios unde gasesti jucatorul care recupereze multe mingi, si puternic si rapid, si tehnic si cu sut bun?

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 12 Mar 2019, 16:06

Parerea mea este ca s-a facut o mare greseala in perioada de transferuri.Il cumparam pe Vatajelu cu max 700k,il urcam oe Bancu in atac si aveam asigurata si defensiva(unde Vatajelu se apara mai bine ca Bancu),dar si atacul,unde Nicusor putea arata ca e singurul care dribleaza cu usurinta.

LiviuB

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 12 Mar 2019, 16:11

da, s-au facut multe greseli, din pacate...
acum aveam si avem aceasta oportunitate.... mizez pe o mobilizare extraordinara a echipei care sa compenseze aceste lipsuri
cu privire la echipa - ma gandesc cum ar arata echipa cu Koljic si Fortes titulari si cu Cristea in locul unuia dintre ei in a doua repriza.
Last edited by LiviuB on 12 Mar 2019, 16:13, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 12 Mar 2019, 16:12

LiviuB scrie:
12 Mar 2019, 16:03
vezi ca Cicaldau a jucat foarte bine cu fcsb
sunt si eu curios unde gasesti jucatorul care recupereze multe mingi, si puternic si rapid, si tehnic si cu sut bun?
Mai sunt cativa curiosi: Barcelona, Real, Bayern ...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 12 Mar 2019, 16:23

jucatorii cu toate aceste calitati sunt in tribune.
S-a rupt Brazda.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 12 Mar 2019, 16:30

LiviuB scrie:
12 Mar 2019, 16:03
vezi ca Cicaldau a jucat foarte bine cu fcsb
sunt si eu curios unde gasesti jucatorul care recupereze multe mingi, si puternic si rapid, si tehnic si cu sut bun?
Nu-i contest valoarea lui cicaldau,nu e un jucator rau,dar cred ca daca vrei sa ai o echipa.campioana,iti trebuie ceva mai bun.Eu cred ca acela tehnic,cu sut bun,putetnic,cu personalitate,este nistor.Are ceva probleme comportamentale,dar daca-l motivezi bine financiar,iti joaca senzational.Gasesti greu unul cu calitatile lui.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 12 Mar 2019, 18:16

Eu cred ca Mateiu-Cicaldau e cel mai bun cuplu de mijlocasi din liga I.Asa ca nu vad o problema decat la rezerva unde Bic e cam slab.Fedele daca isi baga mintile in cap poate fi o optiune excelenta.Au fost multe meciuri cand pe final a intrat si am castigat tocmai ptr ca mijlocasii centrali obosisera si am recastigat mijlocul.Plius meciul cu oile pe care l.a casigat prin golul marcat.Asa ca la mijloc trebuie doar sa il re-motivam si nu vad probleme.

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de Trubadurul » 12 Mar 2019, 19:52

Nistor mai bun decât Cicâldău??? :mad:
Nu mai zic că fosila canină mai are un an și gata începe declinul pentru el. Cum naiba să întărește o echipă cu el? Nu prezintă încredere din niciun punct de vedere.
În fine. E important pentru meciul ăsta să rămânem concentrați și lucizi și pragmatici. Prefer un 1-0 sec decât floricele și înfrângere.
Așa și Bancu ar trebui să vorbească mai puțin și să demonstreze ce are de demonstrat pe teren.

Închis