[Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeți că se va întâmpla în partida cu FC FCSB?

Poll ended at 02 Apr 2019, 00:15

3 puncte. Se naște o nouă mare echipă și mai facem un pas către campionat.
22
58%
1 punct. Încă suntem în cărți.
6
16%
0 puncte. O nouă dezamăgire din cauza arbitrilor, a ghinionului, sau a lipsei de inspirație a băieților noștri.
10
26%
 
Total votes: 38

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 29 Mar 2019, 14:55

FCSB - Craiova | Derby-ul etapei a 3-a din play-off se va disputa duminică, pe Arena Națională. Este vorba de duelul dintre FCSB și Craiova, care va începe de la ora 20.30 și va fi transmis în direct pe Digi Sport 1. Meciul va fi condus la centru de cel mai bine cotat arbitru român la ora actuală, Ovidiu Hațegan.
În vârstă de 38 de ani, Hațegan vine la București după ce a condus la centru meciul amical dintre Cehia și Brazilia. După ce i-a arbitrat pe Coutinho și Casemiro, Comisia Centrală de Arbitri a decis să-i dea arădeanului derby-ul etapei a 3-a din play-off, după cum anunță Gazeta.
Partida de duminică nu va fi prima din acest sezon în care Hațegan le va conduce pe cele două echipe. Dacă FCSB are o victorie și două egaluri din trei meciuri, cu arbitrul din Arad la centru, oltenii au două victorii din două partide. Meciul dintre FCSB și Craiova va fi cel de-al 240-lea al carierei pentru Hațegan.
În altă ordine de idei, conform sursei citate ( CARE SURSA?!!! ), Craiova, alături de CFR, sunt echipele cele mai avantajate de arbitraj, în acest sezon, dintre echipele din play-off. Oltenii au 13 erori pro și 7 contra, în timp ce ardelenii au 10 erori pro și 3 contra.
De partea cealaltă, rivala celor două la titlu, FCSB, este dezavantajată, având 5 erori pro și 6 contra. Sepsi și Astra, sunt și ele dezavantajate. 3 erori pro și 6 contra are echipa antrenată de Neagoe, în timp ce giurgiuvenii au 4 erori pro și 5 contra.

Sursa: JijiScrot

Uite asa se pune presiune pe arbitrii...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de gogu2005 » 29 Mar 2019, 15:35

probabil ca sursa e mimi stoica, menajera perversa.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de gsm » 29 Mar 2019, 16:09

fratilor, ne asteapta cea mai grea saptamana de la renasterea echipei: fcsb, viitorul (in cupa) si cfr, sper sa avem o saptamana fericita. hai Craiova!

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de adi_g » 29 Mar 2019, 16:48

Ce formulă de echipă credeți că este cea mai potrivită?

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 29 Mar 2019, 17:46

Pacat ca lipseste Koljic in cea mai grea saptamina din acest sezon !

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de adi_g » 29 Mar 2019, 17:52

Aș spunecă avem două săptămâni de foc. În 13 aprilie, este meciul din deplasare cu Viitorul...

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de lory69 » 29 Mar 2019, 18:24

Mirko - Donkor Kelic Tiago - Dimitrov Mateiu Cicaldau Bancu - Barbut Cristea Mihaila...dupa parerea mea este formatia optima pt jocul asta.

sorin107

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 29 Mar 2019, 18:36

Eu as merge pe 4-2-3-1:

Mirko - dimitrov, kelic, tiago, bancu - mateiu, cicaldau - barbut, mihaila, draghici - fortes/cristea


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de _BGD_ » 29 Mar 2019, 18:43

Cred ca va juca cu 3 fundasi. Nu degeaba a organizat in secret acel amical in care a exersat cu 3 fundasi

Pigliacelli - Donkor, Kelic, Tiago - Dimitrov, Mateiu, Cicaldau, Bancu - Barbut, Fortes, Mihaila

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de malus dacus » 29 Mar 2019, 21:28

...tot cu 3 fundasi cred si eu. Are si o afinitate Mangia pt. sistemul asta..

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 29 Mar 2019, 21:59

Grande face ceea ce niciun angajat al clubului nu a avut curajul: il pune la punct pe argatul ciobanului!
Domnule Duckadam, legendo, vă respectăm enorm pentru tot ceea ce ați realizat pentru fotbalul românesc, pentru imaginea pe care ați reușit s-o creați peste hotare. Însă este a doua oară când ne atacați public și consider că este prea mult. Stop. Vă rog să respectați clubul Universitatea Craiova, suporterii ei care țin vii toate stadioanele din România prin prezența lor numeroasă. Dinspre Craiova nu s-a vorbit niciodată urât vizazi de FCSB sau Steaua, așa că ne-am dori ca și dumneavoastră să ne respectați din acest punct de vedere și fiecare club să-și vadă de drumul lui. Consider că suntem singura echipă din țară care își respectă în totalitate legendele, are grijă de ele și sunt în permanență aproape de club, jucători, staff tehnic și suporteri. Suntem o echipă care s-a bătut cu voi toată viața, implicit mi se pare de-a dreptul deranjant să spuneți: „cine e Craiova?”. Domnule Duckadam, noi suntem primii care au pus România pe harta fotbalului european. Restul e tăcere. Să lăsăm fotbalul și fair-play-ul să vorbească.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de Neagu.djuvara » 29 Mar 2019, 22:16

Si eu cred ca va juca cu 3 fundasi.I-as vedea pe donkor-acka-thiago pe linia de fund.3 fundasi cu viteza,pentru cei 3 ai lor.cu viteza si tehnica.N-as vrea sa-l vad pe kelic titular,gafeaza de fiecare data cu fcsb.Cu o infrangere ne scad mult sansele la locul 2.Un egal ar fi bun,am.ramane la un punct de jegosi

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 30 Mar 2019, 00:17

De obicei, jucatorii care participa la actiuni de PR nu joaca in urmatorul meci. Martic si Mihaila au participat la o actiune de PR vineri seara. Asta inseamna ca Mihaila e out ? Martic oricum e accidentat.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de lory69 » 30 Mar 2019, 06:39

Sergiu....nu cred ca Mangia il va arunca pe Draghici in lupta din primul minut.Mai degraba incepe cu Briceag si il avanseaza pe Bancu sau....il baga pe Rocha pe stanga.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de Jimmy Darmody » 30 Mar 2019, 06:44

Sper sa facem macar egal,desi ma indoiesc teribil !

Închis