[Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Subiecte despre meciurile disputate in sezoanele anterioare, incepand cu sezonul 2003-2004. Intraţi aici pentru mai multe detalii !

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte credeti ca vom obtine dupa acest meci?

Poll ended at 07 Apr 2019, 23:00

3 puncte si echipa revine in carti pentru campionat
19
53%
1 punct obtinut cu greu
6
17%
0 puncte si un bursuc fericit
11
31%

Total votes: 36

malus dacus
fanatic
fanatic

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de malus dacus » 06 Apr 2019, 20:48

...da, cu scoutingul si pepiniera proprie e o problema. Au ajuns echipele astea mici sa scoata tineri mai buni ca ai nostri. Nu stiu cine / cum se ocupa dar nu se vede nimic. L-am mai auzit si pe Cartu intr-o interventie telefonica la digi, ca stau toata ziua si se uita pe televizor ( o fi vrut sa zica monitor ) cautand jucatori. E si asta o metoda de cautare dar daca se rezuma doar la atat, e grav. Culmea, toata lumea spune ca suntem cel mai organizat club. Tocmai domeniile astea sa fi ramas pe dinafara? Stau toti si se uita la Rotaru sa bage bani si sa cumpere consacrati?...

Jimmy Darmody
fanatic
fanatic

Mesaj de Jimmy Darmody » 06 Apr 2019, 20:50

Cu injuratul ca , cu injuratul , dar la Nord in Cupa unul striga isteric "hai Baluta,hai..nu mai joaca nimic Baluta"aka Barbut si asta a facut 90 de min ....de fiecare data cand ajungea mingea la Barbut..el il vedea Baluta :)) rau si cu alcoolul ieftin :))

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 06 Apr 2019, 20:59

Nu l-am mai vazut pe mangia cu cearcane.
Omul isi doreste doar victoria. Va fi un meci interesant, cu FCSB parca, parca a jucat la egal

Kellogg
membru
membru

Mesaj de Kellogg » 06 Apr 2019, 21:13

malus dacus scrie:
06 Apr 2019, 19:21
...n-am putut sa fiu prezent cu oile, nici cu Viitorul, dar abia astept sa dau buzna-n peluza maine.
Si totusi ti-ai dat cu parerea despre tot ce s-a intamplat in peluza. :-D :)-
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 06 Apr 2019, 21:30

...da, se-ntampla sa am pareri in legatura cu chestii care se produc pe planeta, fara sa fiu acolo prezent...

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 06 Apr 2019, 21:32

malus dacus scrie:
06 Apr 2019, 20:48
...da, cu scoutingul si pepiniera proprie e o problema. Au ajuns echipele astea mici sa scoata tineri mai buni ca ai nostri. Nu stiu cine / cum se ocupa dar nu se vede nimic. L-am mai auzit si pe Cartu intr-o interventie telefonica la digi, ca stau toata ziua si se uita pe televizor ( o fi vrut sa zica monitor ) cautand jucatori. E si asta o metoda de cautare dar daca se rezuma doar la atat, e grav. Culmea, toata lumea spune ca suntem cel mai organizat club. Tocmai domeniile astea sa fi ramas pe dinafara? Stau toti si se uita la Rotaru sa bage bani si sa cumpere consacrati?...
In 6 ani s-au bagat milioane si milioane de Euro in copii & juniori si echipa a doua, si totusi s-au scos de acolo doar doi jucatori cu ceva impact : Andrei Vlad (nu a confirmat, macar s-au luat niste bani pe el) si Screciu. Este foarte foarte putin. Este probabil rezultatul unei stategii nefericite pina la urma de scouting, de pregatire a juniorilor si de promovare la seniori.

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 07 Apr 2019, 00:18

Bobby scrie:
06 Apr 2019, 20:31
S-au bagat cam 1.5 milioane de Euro in transferuri anul trecut la CFR : Ionita si Tucudean.

Restul e bani a insemnat salarii, prime de obiectiv, comisioane plus citeva milioane de Euro pentru iesirea din insolventa.

Craiova bagat mai multi bani in achizitii de jucatori in acest campionat decit ultimele 3 campioane ale Romaniei, atunci cind au cistigat titlul.
Au adus peste 10 jucatori anul trecut

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 07 Apr 2019, 00:41

LiviuB scrie:
07 Apr 2019, 00:18
Bobby scrie:
S-au bagat cam 1.5 milioane de Euro in transferuri anul trecut la CFR : Ionita si Tucudean.

Restul e bani a insemnat salarii, prime de obiectiv, comisioane plus citeva milioane de Euro pentru iesirea din insolventa.

Craiova bagat mai multi bani in achizitii de jucatori in acest campionat decit ultimele 3 campioane ale Romaniei, atunci cind au cistigat titlul.
U Craiova a adus 12 jucatori in acest campionat, nu 10 :-) Stancioiu, Meza, Acka, Rocha, Fedele, Koljic, Cicaldau, Donkor, Draghici, Cristea, Fortes, Mirko.

S-au platit pe baietii astia mai mult decit a platit CFR anul trecut pe achizitii. Clujenii au cumparat doar doi jucatori : Ionita si Tucudean. Craiova a platit bani pe Mirko, Cicaldau, Koljic, Cristea si Fortes.

Clujenii au fost mai inpirati la scouting si au avut o tactica de joc adecvata.

csm310
junior
junior

Mesaj de csm310 » 07 Apr 2019, 01:07

Bobby scrie:
05 Apr 2019, 23:58
Universitatea Craiova a avut urmatoarea linie de clasament in play off anul trecut : 3 victorii, 3 egaluri si 4 infringeri : 12 puncta acumulate.

Acum avem 6 puncta dupa 3 meciuri - deci nu sintem departe de anul trecut, cind ii aveam pe Gustavo, Baluta, Mitrita, Screciu.
Si cu cine am facut anul trecut 12 puncte? Cu Iasi (2 victorii), Astra (1 victorie) si Viitorul si CFR (3 egaluri), in rest batai.. pana acum am facut 6 puncte cu Sepsi care e echivalenta lui Iasi din playoff-ul sezonului trecut si Astra pe care am batut-o si sezonul trecut pe Oblemenco, ar fi o minune sa batem CFR astazi, e si o statistica interesanta, de cand a venit Dan Petrescu la CFR, singura infrangere a lui in deplasare este chiar la Craiova, iar ultima infrangere a CFR-ului este acum 2 luni la Craiova, doar ca cu Conceicao.. sper sa ne mobilizam bine, o victorie a noastra, echivalata cu un egal la fcsb-cfr etapa urmatoare ne aduce la doar 2 puncte de cfr, cu conditia sa batem si noi Viitorul in deplasare, dar imi miroase de undeva ca luam 6 puncte cu Viitorul in playoff anul asta, fara nicio legatura neaparat cu meciul de cupa de acum 3 zile.

Napoli1986
membru
membru

Mesaj de Napoli1986 » 07 Apr 2019, 07:42

Arbitru: Marius Avram :|

Paul
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Paul » 07 Apr 2019, 07:53

Azi e ziua cea mare. Daca ii batem pe-astia ne dam drumul si luam si cupa. Stiu foarte clar ca suntem jos si ca e greu, dar tocmai de-aia ar fi momentul.
Toata lumea pe stadion, lasam la o parte toate analizele si "realismul", trebuie doar sa credem si sa incurajam, si vom rapune balaurul.
Hai baietii!

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 07 Apr 2019, 08:07

Napoli1986 scrie:
07 Apr 2019, 07:42
Arbitru: Marius Avram :|
Teoretic, asta ar trebui sa traga cu noi din 2 motive: fecesebe si sa arate ca nu are nimic cu noi(sa ne inchida gura).
Bine, asta daca nu cumva vine sa asigure ciobanului locul 2 :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 07 Apr 2019, 08:19

Toata lumea azi pe stadion! Este meciul sezonului, meciul de totul sau nimic pt noi! Daca suntem suporteri adevarati in seara asta trebuie sa fim in tribune sa facem o atmosfera DeVis, nu sunt scuze pt lipsa din tribune! Este postul Pastelui, deci nu sunt nunti sau botezuri care sa ne incurce! Auzisi Djuvara? Auzisi Uneka aka skeke? Lasati-l dracu de forum si de critici, azi n-aveti ce cauta sa comentati pe aici, pe stadion cu voi!!!
Batem azi si nu ne mai opreste nimeni!

fabius_2014
suporter
suporter

Mesaj de fabius_2014 » 07 Apr 2019, 10:19

Cred ca Marius Avram va trage pentru un egal, fara sa prejudicieze grav Craiova. Avram a ajutat CFR in meciul cu Viitorul pentru a nu fi acuzat ca face jocurile FCSB-ului, echipa al carei fan este. Cum in meciul FCSB-Universitatea Craiova, Avram a ajutat FCSB, este momentul ca astazi sa arbitreze corect sau sa traga, cum doar el stie, pentru un egal. Important este ca echipa noastra sa reziste tot meciul din punct de vedere fizic .

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 07 Apr 2019, 10:28

Bobby scrie:
07 Apr 2019, 00:41
LiviuB scrie:
07 Apr 2019, 00:18
Bobby scrie:

U Craiova a adus 12 jucatori in acest campionat, nu 10 :-) Stancioiu, Meza, Acka, Rocha, Fedele, Koljic, Cicaldau, Donkor, Draghici, Cristea, Fortes, Mirko.

S-au platit pe baietii astia mai mult decit a platit CFR anul trecut pe achizitii. Clujenii au cumparat doar doi jucatori : Ionita si Tucudean. Craiova a platit bani pe Mirko, Cicaldau, Koljic, Cristea si Fortes.

Clujenii au fost mai inpirati la scouting si au avut o tactica de joc adecvata.
Bobby, CFR a cheltuit enorm anul trecut, au fost adusi jucatori cu salarii si prime de instalare enorme, la un moment s-au si spart si au spus ca au cheltuit f multi bani. de altfel, tocmai de aia ei nu sunt departe de insolventa in acest moment (sau asta-vara daca nu venea Varga).
tocmai si de aici diferentele. si nici nu as spune ca au fost mai inspirati, sa ne aducem aminte de Baptista (care nu stiu daca a jucat un meci dar avea salariu de 500.000 de euro pe an). la noi au fost adusi jucatori, dar pe bani mult mai putini

Închis