[Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la malul marii?

Poll ended at 14 Apr 2019, 12:47

3 puncte si sperante reaprinse pentru campionat
16
57%
1 punct, meci greu ca intotdeauna
6
21%
0 puncte, rezultatul din semifinala se repeta
6
21%
 
Total votes: 28

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 14 Apr 2019, 10:06

LiviuB scrie:
14 Apr 2019, 09:59
nu poti sa vinzi in continuu cei mai buni oameni si sa ramai competitiv. Si da, s-au adus jucatori, dar de fiecare data au fost adusi foarte tarziu - si asta-vara si asta-iarna. poate ca daca era adus fortes de la inceputul lui ianuarie, poate ca acum putea sa joace mai mult de 60 de minute.
Ce jucători s-au adus? Rocha și Acka? Fortes și Drăghici? Cristea la 34 de ani? Astea se numesc carpeli, să ia ochii fraierilor, să profite de iubirea noastră necondiționată! Adu ariciule 5-6 jucători de 20k pe lună, că ai conturile burdujite după cât ai vândut! #bagăbaniariciule

LiviuB

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 14 Apr 2019, 10:44

si asta e adevarat.
cu privire la capitolul vanzari - pe mine m-a deranjat cel mai tare vanzarea lui Screciu, la faza asta clubul a avut o atitudine de samsar. copilul ala trebuia sa mai creasca la noi, sa ne bazam pe el in acest sezon. plus ca s-au dezis de regula stabilita tot de ei - un jucator pe sezon

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 14 Apr 2019, 11:11

Ma.da voi acum v-ati trezit,si ati vazut ca,pe cei din conducere nu-i intereseaza performanta sportiva.Si jucatorii adusi vara, sunt de o valoare indoielnica,nu numai cei din iarna.In afara de cicaldau,desi nici el nu e vreo grozavie de fotbalist,restul au demonstrat ca sunt modesti.Nici koljic nu e vreun atacant,suntem noi suporterii subiectivi,si il vedem mare atacant.In fine,la vara o iau de la capat cu carpelile.Echipa asta are nevoie de cel putin 11 Fotbalisti in vara,ceea ce e imposibil.

LiviuB

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 14 Apr 2019, 11:25

inainte sa comentezi apuca-te si citeste mesajele noastre anterioare.
in rest - hai, da-i inainte - e momentul tau de glorie, anunta apocalipsa care va veni.
dupa victorii nu te mai vedem pe aici, nu prea iti mai place atunci

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 14 Apr 2019, 12:42

Neagu.djuvara scrie:
14 Apr 2019, 11:11
Ma.da voi acum v-ati trezit,si ati vazut ca,pe cei din conducere nu-i intereseaza performanta sportiva.Si jucatorii adusi vara, sunt de o valoare indoielnica,nu numai cei din iarna.In afara de cicaldau,desi nici el nu e vreo grozavie de fotbalist,restul au demonstrat ca sunt modesti.Nici koljic nu e vreun atacant,suntem noi suporterii subiectivi,si il vedem mare atacant.In fine,la vara o iau de la capat cu carpelile.Echipa asta are nevoie de cel putin 11 Fotbalisti in vara,ceea ce e imposibil.
Serios ? Stii tu ca pe nimeni de la club nu intereseaza performanta sportiva ? Ai decretat ca TOTI jucatorii adusi sint de o valoarea indoielnica...desi TOTI au fost adusi cu acordul lui Mangia. Asta inseamna ca Mangia nu are ochi la jucatori ?

https://www.fanatik.ro/devis-mangia-des ... u-18866493

In primul an de la transfer, Denis Man nu prindea echipa la FCSB. A venit alt antrenor, Man a inceput sa joace, probabil ca a fost pus sa joace o partitura adecvata si acum e cotat la aproape 5 milioane de Euro. Nu mai amintesc de Baluta al nostru - facut vedeta de Multescu, dupa ce fusese injurat ani buni de spectatorii Craiovei.

Si mai pun o intrebare generica - care antrenor din Romania ar fi cistigat campionatul romanesc cu lotul Unirii Urziceni ? O armata a ranitilor, refuzati de prin toate partile, antrenati ca lumea si pusi intr-o partitura de joc pragmatica au cistigat campionatul Romaniei si au avut rezultate deosebite in cupele europene. Omul/antrenorul sfinteste locul.

Dincolo de ghinioane - accidentarile lui Cristea, Meza, Rocha, Koljic - e posibil ca un alt antrenor sa fi scos mai mult din actualul lot al Craiovei ? Asta nu inseamna ca il vreau plecat pe Mangia - dar ma intreb : este stilul lui de antrenament si partitura lui tactica cea mai potrivita pentru actualul lot al Craiovei ? Anul trecut am facut 12 puncte in play off cu tot cu Baluta, Mitrita, Gustavo. Acum avem 7 puncte dupa 5 etape - in grafic sa egalam punctajul de anul trecut...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 14 Apr 2019, 14:04

DeuxEx scrie:
14 Apr 2019, 01:18
malus dacus scrie:
14 Apr 2019, 01:09
fabius_2014 scrie:
14 Apr 2019, 00:54
:smoke: Sunt de acord in totalitate cu malus dacus. Cred ca vinovatii sunt in conducerea clubului, dar nu in mod obligatoriu Rotaru. Marcel Popescu, Papura, Cristescu, scouterii si altii sunt vinovatii. Sunt convins ca lui Mangia i s-a impus sa il foloseasca pe Mihaila in ideea de a-l vinde ca pe Screciu. Asa cum a spus DeuxEx l-as incerca pe Trasca, pare foarte talentat. In schimb cred ca trebuie sa ne calmam putin pentru ca si asa situatia e foarte complicata. :smoke:
...unde-a zis deux? Deux e preocupat sa ne dea citate din craitoiu / udrea / raureanu. Si, eventual, sa-mi dea mie un ban daca nu sunt politicos cu userul jimi...
Eu cred ca pot sa-ti dau un ban si atunci cand esti politicos fata de userul Jimmy (care, dupa cum bine vezi, si-a luat deja un avertisment si i s-au sters mesajele spam). Sa incepem cu un avertisment si pentru tine, totusi...
Cat despre raitoiu / udrea / raureanu, habar n-am cine sunt. In schimb, cand te vad ca sari asa in sus cand ma iau de Rotaru, incep sa dau crezare unor zvonuri care te privesc pe tine.
...da, stiu ca poti, pt. ca ai puterea asta. Bine, daca ai fi patronul unei echipe de fotbal sa zicem, atunci n-ai actiona discretionar, n-ai abuza de puterea pe care ai avea-o. In fine, asta e alta discutie. Daca de cei trei crai de la rasarit n-ai auzit, probabil ca citesti articolele jegsp fara sa te uiti cine le semneaza. Poftim un link: https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/exclus ... 63583.html. Daca e doar o coincidenta de idei cu cei trei, ma abtin sa comentez. Nu ma intereseaza zvonurile carora esti tentat sa le dai crezare, nu-s fan Rotaru, dar daca e de criticat trebuie criticat la obiect si nu pt. tot felul de băsmeli fara acoperire...

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 14 Apr 2019, 14:07

@Bobby:Si mangia are partea lui de vina,ca nu i-a antrenat sa zburde.pe teren,par vlaguiti de vreo 3 meciuri incoace.Pe de alta parte,clubul nu i-a trasat ca obiectiv castigarea titlului de campioana,ci doar ocuparea unui loc de cupa europeana.La momentul asta mangia este in obiectiv.Daca erau asa de dornici de performanta,de ce nu au adus acum in iarna un antenor de valoare,si cu experienta,cand au vazut ca lucrurile nu merg tocmai bine?De ce nu l-au adus pe dan petrescu?E prea scump si cu prea multa personalitate.Toni conceicao e mare antrenor?Nu,dar uite ca echipa a mers excelent cu el,pastrand-o tot campionatul pe locul 1,la o distanta considerabila de locul 2.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 14 Apr 2019, 14:26

Vere, ajunseram sa cam exemplu Urziceni? Hai si cu Galati! Hai ca se poate! Pai nu e de notorietate ca alea au fost manarii?
S-a rupt Brazda.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 14 Apr 2019, 14:30

malus dacus scrie:
14 Apr 2019, 14:04
DeuxEx scrie:
14 Apr 2019, 01:18
malus dacus scrie:
14 Apr 2019, 01:09

...unde-a zis deux? Deux e preocupat sa ne dea citate din craitoiu / udrea / raureanu. Si, eventual, sa-mi dea mie un ban daca nu sunt politicos cu userul jimi...
Eu cred ca pot sa-ti dau un ban si atunci cand esti politicos fata de userul Jimmy (care, dupa cum bine vezi, si-a luat deja un avertisment si i s-au sters mesajele spam). Sa incepem cu un avertisment si pentru tine, totusi...
Cat despre raitoiu / udrea / raureanu, habar n-am cine sunt. In schimb, cand te vad ca sari asa in sus cand ma iau de Rotaru, incep sa dau crezare unor zvonuri care te privesc pe tine.
...da, stiu ca poti, pt. ca ai puterea asta. Bine, daca ai fi patronul unei echipe de fotbal sa zicem, atunci n-ai actiona discretionar, n-ai abuza de puterea pe care ai avea-o. In fine, asta e alta discutie. Daca de cei trei crai de la rasarit n-ai auzit, probabil ca citesti articolele jegsp fara sa te uiti cine le semneaza. Poftim un link: https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/exclus ... 63583.html. Daca e doar o coincidenta de idei cu cei trei, ma abtin sa comentez. Nu ma intereseaza zvonurile carora esti tentat sa le dai crezare, nu-s fan Rotaru, dar daca e de criticat trebuie criticat la obiect si nu pt. tot felul de băsmeli fara acoperire...
Lasa scuzele ariciule, n-au nicio legatura mizeriile din jegsp cu faptul ca ti-ai burdujit buzunarele si ne-ai pacalit, profitand de iubirea noastra! Aici e Craiova, baga bani ariciule sau lasa-ne! De 6 ani de zile am fost cu totii fanii tai,te-am sustinut cu totii neconditionat, fiindu-ti recunoscatori ca ne-ai scapat de jegul ala chel, ne-am certat cu fosti prieteni cu care mergeam impreuna la meciuri pt ca am crezut ca vrei cu adevarat sa faci o echipa de titlu!
#Bagabaniariciule, nu ne mai prosti, a sosit momentul adevarului pt tine! #Campioniilasuporteri si-au facut datoria, am umplut stadionul, am bagat milioane de euro (da, milioane!!!) in conturile tale, baietii aia minunati de la PN fac mii de km pe luna ca sa fie alaturi de echipa prin toate deplasarile, am inteles ca se vrea o crestere an de an, o crestere sanatoasa, fara riscuri, fara a se cheltui bani nejustificat! Vrem echipa de titlu si punct, lasa diversiunile astea ieftine, ca nu mai merge!
#Bagabaniariciule

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 14 Apr 2019, 14:31

blixa scrie:
14 Apr 2019, 14:26
Vere, ajunseram sa cam exemplu Urziceni? Hai si cu Galati! Hai ca se poate! Pai nu e de notorietate ca alea au fost manarii?
Da,bravo,buna observatie.Astea-s comparatii nepotrivite.Au pus mana pe milioanele din Champions,si dupa.aia s-au desfiintat.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 14 Apr 2019, 14:42

Neagu.djuvara scrie:
14 Apr 2019, 14:07
@Bobby:Si mangia are partea lui de vina,ca nu i-a antrenat sa zburde.pe teren,par vlaguiti de vreo 3 meciuri incoace.Pe de alta parte,clubul nu i-a trasat ca obiectiv castigarea titlului de campioana,ci doar ocuparea unui loc de cupa europeana.La momentul asta mangia este in obiectiv.Daca erau asa de dornici de performanta,de ce nu au adus acum in iarna un antenor de valoare,si cu experienta,cand au vazut ca lucrurile nu merg tocmai bine?De ce nu l-au adus pe dan petrescu?E prea scump si cu prea multa personalitate.Toni conceicao e mare antrenor?Nu,dar uite ca echipa a mers excelent cu el,pastrand-o tot campionatul pe locul 1,la o distanta considerabila de locul 2.
Jucatorii Craiovei in ultimile 4 meciuri, au intalnit echipe mult mai odihnite. CFR Cluj a sacrificat cupa , jucand cu rezervele in meciul cu Astra si a prezentat o echipa odihnita in meciul cu noi. Viitorul, in meciurile cu Sepsi si Astra, a jucat cu echipa a doua iar, cu noi au aliniat prima echipa, odihnita. Oboseala este cauzata de subtirimea lotului, antreonorul nu are nici o vina. Daca Universitatea ar etala fotbalul impus de Petrescu ar injura toata lumea.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 14 Apr 2019, 14:48

marius_vl scrie:
14 Apr 2019, 14:30
malus dacus scrie:
14 Apr 2019, 14:04
DeuxEx scrie:
14 Apr 2019, 01:18


Eu cred ca pot sa-ti dau un ban si atunci cand esti politicos fata de userul Jimmy (care, dupa cum bine vezi, si-a luat deja un avertisment si i s-au sters mesajele spam). Sa incepem cu un avertisment si pentru tine, totusi...
Cat despre raitoiu / udrea / raureanu, habar n-am cine sunt. In schimb, cand te vad ca sari asa in sus cand ma iau de Rotaru, incep sa dau crezare unor zvonuri care te privesc pe tine.
...da, stiu ca poti, pt. ca ai puterea asta. Bine, daca ai fi patronul unei echipe de fotbal sa zicem, atunci n-ai actiona discretionar, n-ai abuza de puterea pe care ai avea-o. In fine, asta e alta discutie. Daca de cei trei crai de la rasarit n-ai auzit, probabil ca citesti articolele jegsp fara sa te uiti cine le semneaza. Poftim un link: https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/exclus ... 63583.html. Daca e doar o coincidenta de idei cu cei trei, ma abtin sa comentez. Nu ma intereseaza zvonurile carora esti tentat sa le dai crezare, nu-s fan Rotaru, dar daca e de criticat trebuie criticat la obiect si nu pt. tot felul de băsmeli fara acoperire...
Lasa scuzele ariciule, n-au nicio legatura mizeriile din jegsp cu faptul ca ti-ai burdujit buzunarele si ne-ai pacalit, profitand de iubirea noastra! Aici e Craiova, baga bani ariciule sau lasa-ne! De 6 ani de zile am fost cu totii fanii tai,te-am sustinut cu totii neconditionat, fiindu-ti recunoscatori ca ne-ai scapat de jegul ala chel, ne-am certat cu fosti prieteni cu care mergeam impreuna la meciuri pt ca am crezut ca vrei cu adevarat sa faci o echipa de titlu!
#Bagabaniariciule, nu ne mai prosti, a sosit momentul adevarului pt tine! #Campioniilasuporteri si-au facut datoria, am umplut stadionul, am bagat milioane de euro (da, milioane!!!) in conturile tale, baietii aia minunati de la PN fac mii de km pe luna ca sa fie alaturi de echipa prin toate deplasarile, am inteles ca se vrea o crestere an de an, o crestere sanatoasa, fara riscuri, fara a se cheltui bani nejustificat! Vrem echipa de titlu si punct, lasa diversiunile astea ieftine, ca nu mai merge!
#Bagabaniariciule
Tu chiar crezi ca Rotaru sta si posteaza aici si pe GSP.ro ? Daca ar citi o data pe saptamana, doua - trei comenturi ale suporterilor craioveni, as spune ca este super ok.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 14 Apr 2019, 14:55

fabius_2014 scrie:
14 Apr 2019, 14:42
Neagu.djuvara scrie:
14 Apr 2019, 14:07
@Bobby:Si mangia are partea lui de vina,ca nu i-a antrenat sa zburde.pe teren,par vlaguiti de vreo 3 meciuri incoace.Pe de alta parte,clubul nu i-a trasat ca obiectiv castigarea titlului de campioana,ci doar ocuparea unui loc de cupa europeana.La momentul asta mangia este in obiectiv.Daca erau asa de dornici de performanta,de ce nu au adus acum in iarna un antenor de valoare,si cu experienta,cand au vazut ca lucrurile nu merg tocmai bine?De ce nu l-au adus pe dan petrescu?E prea scump si cu prea multa personalitate.Toni conceicao e mare antrenor?Nu,dar uite ca echipa a mers excelent cu el,pastrand-o tot campionatul pe locul 1,la o distanta considerabila de locul 2.
Daca Universitatea ar etala fotbalul impus de Petrescu ar injura toata lumea.
28, ariciule!!! Sunt 28 de ani de cand Stiinta n-a mai castigat titlul si ne indreptam cu pasi repezi spre 30! Asta inseamna o viata de om, intelegi? La ce folos sa mai fii suporterul celei mai minunate echipe din Romania daca nu te poti bucura decat de un singur titlu intr-o viata de om? Vad ca si mizeria asta cum ca daca ar fi Petrescu antrenor ar injura lumea ca jucam urat e una dintre scuzele principale pt care nu bagi bani! Adu-l tu pe Petrescu sa vedem cat de urat o sa jucam si apoi mai vedem daca injura lumea! aaa, e scump? cere jucatori cu salarii mari? #Bagabaniariciule si ai sa vezi cum vei juca cu casa inchisa la fiecare meci, nu ne mai pacali si nu ne mai aburi cu basme de-astea

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 14 Apr 2019, 15:03

Ideea asta cu rotaru pe forum,e de-a dreptul ilara.El se ocupa cu afaceri,nu sta sa citeasca aiurelile suporterilor pe.un forum.I se rupe lui de ceea ce spun suporterii,atat timp cat ei umplu stadionul meci de meci.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 14 Apr 2019, 15:10

stai linistit jumara, chiar daca nu intra el pe aici (desi iti garantez ca intra), are postacii lui care il tin la curent cu tot ce se scrie pe forumul asta! Se stiu ei foarte bine care sunt

Închis