[Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la malul marii?

Poll ended at 14 Apr 2019, 12:47

3 puncte si sperante reaprinse pentru campionat
16
57%
1 punct, meci greu ca intotdeauna
6
21%
0 puncte, rezultatul din semifinala se repeta
6
21%
 
Total votes: 28

LiviuB

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 11 Apr 2019, 17:27

cat ghinion putem sa avem....tocmai acum, cand aveam mai mare nevoie de Koljic... Dar de Mezza Colli ce se mai aude?

Mirko - Martic, Donkor, Kelic, Bancu - Barbut, Cicaldau, Mateiu, Draghici - Mihaila, Fortes

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 11 Apr 2019, 19:05

Bobby scrie:
11 Apr 2019, 17:14
Ghinion mare pentru aceasta echipa - practic jucam in play off fara Mitrita si Koljic, cei care au dus in spate atacul Stiintei in acest sezon !
Mare ghinion, unul a fost vandut iar altul s-a accidentart, ghici ce fotbalistii se accidenteaza, asta nu e ghinion ci normalitate.
Noi trebuia sa avem jucatori si sa nu depindem doar de unul singur

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 11 Apr 2019, 20:24

"Zdaisama" ....pierduram campionatul muica....pleca Mitrita...se accidenta Koljic....WTF.....cu ei sau fara ei...tot locul 3 :),care e SUPER OK....daca visam..da,nu e bine..trebuia sa castigam Europa League in 2019 si macar finala UCL in 2020...:)...daca luam cupa Romaniei e miracol pt mine sincer,nu prea visez de fel :)))

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 11 Apr 2019, 20:37

Cred ca vom avea un final de sezon infernal/de groaza, in care se poate intimpla orice : locul 4 sau 3, finala de cupa sau eliminare in semifinale. Atmosfera la echipa nu e buna, apararea pare modesta, Koljic e accidentat, Mangia e contestat, fanii sint nemultumiti.

Nici spectatorii nu prea ajuta...mi se pare incredibil ca Mangia a decis sa nu-l foloseasca pe Rocha cu CFR pentru ca acesta e contestat de public. Asta nu e ajutor pentru echipa...

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 11 Apr 2019, 20:55

Bobby scrie:
11 Apr 2019, 20:37
Cred ca vom avea un final de sezon infernal/de groaza, in care se poate intimpla orice : locul 4 sau 3, finala de cupa sau eliminare in semifinale. Atmosfera la echipa nu e buna, apararea pare modesta, Koljic e accidentat, Mangia e contestat, fanii sint nemultumiti.

Nici spectatorii nu prea ajuta...mi se pare incredibil ca Mangia a decis sa nu-l foloseasca pe Rocha cu CFR pentru ca acesta e contestat de public. Asta nu e ajutor pentru echipa...
Spectatorii nu ajuta? haha, ce gluma buna!! pai fara acesti spectatori aceasta echipa nici nu ar fi existat, nu ar fi avut nicio legitimitate! Tocmai ca suporterii sunt Stiinta, nu Mangia sau Rocha! Stim prea bine de ce este contestat Rocha, stim prea bine ce s-a intamplat acum 2 ani cu acest mercenar! Daca nu-i convine lui Mangia ca suporterii il contesta pe Rocha sa il cheme inapoi pe Burlacu de unde l-a aruncat in iarna

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 11 Apr 2019, 21:15

Astea-s copilarii...Burlacu nu poate reveni acum. Daca il fluieri pe Rocha ce cistigi ? Faci echipa sa cistige ?

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 12 Apr 2019, 05:51

marius_vl scrie:
11 Apr 2019, 20:55
Bobby scrie:
11 Apr 2019, 20:37
Cred ca vom avea un final de sezon infernal/de groaza, in care se poate intimpla orice : locul 4 sau 3, finala de cupa sau eliminare in semifinale. Atmosfera la echipa nu e buna, apararea pare modesta, Koljic e accidentat, Mangia e contestat, fanii sint nemultumiti.

Nici spectatorii nu prea ajuta...mi se pare incredibil ca Mangia a decis sa nu-l foloseasca pe Rocha cu CFR pentru ca acesta e contestat de public. Asta nu e ajutor pentru echipa...
Spectatorii nu ajuta? haha, ce gluma buna!! pai fara acesti spectatori aceasta echipa nici nu ar fi existat, nu ar fi avut nicio legitimitate! Tocmai ca suporterii sunt Stiinta, nu Mangia sau Rocha! Stim prea bine de ce este contestat Rocha, stim prea bine ce s-a intamplat acum 2 ani cu acest mercenar! Daca nu-i convine lui Mangia ca suporterii il contesta pe Rocha sa il cheme inapoi pe Burlacu de unde l-a aruncat in iarna
Marius stii bine la ce fel de ''ajutor'' facea referire Bobby; vrei sau nu, echipa asta este un grup care ''reactioneaza'' in totalitatea lui fata de adversitatile celor cu care intra in contact. Deci e posibil ca admonestand pe unul dintre ei sa nu facem decat sa obtinem o reactie negativa a intregii echipe. DA suntem al 12-lea jucator al Stiintei, lucru admirat de toata lumea, dar hai sa o facem in toate momentele grele ale ei; nu zic ca nu am (a-ti) facut-o dar hai sa o facem pana la capat, echipa trece prin momente grele, sunt totusi 3 rezultate negative care pun presiune, lotul este decimat de accidentari, Rotaru mai taie si el vanzand tot ce prinde iar noi ... avem ''preocupari'' cu GP sau si cu altii ca ''ne-au tradat'' acum mai multi sau mai putini ani. Sunt in acord si cu tine si ma raliez si eu in a contesta ceea ce face rau echipei, dar hai sa asteptam finalul sezonului; iar pana atunci noi sa ne facem datoria de suporteri pentru care suntem admirati de toata lumea.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 12 Apr 2019, 09:50

Eu zic sa lasam subiectul Gica Popescu pentru vacanta de vara si acum sa ne concentram pe meciul de la Ovidiu. Baietii din Peluza Nord, care fac deplasarea, au pregatit ceva pentru sustinerea lui Mangia ? Cred ca este extrem de important sa aratam sustinere fata de antrenor acum cand presa din Bucuresti incearca sa ne dezbine. Este extrem de trist sa vad cum suporteri ai Craiovei se lasa manipulati de ceata gigista si incep si ei sa loveasca in Mangia. Lotul este subtire si pe langa asta au intervenit si accidentari iar, noi in loc sa ajutam, strangand randurile, incepem sa contestam si sa injuram . Nimeni nu cere sa tacem sau sa acceptam orice dar, mi se pare nedrept ca dupa ce s-au vandut cei mai buni jucatori sa dam vina pe antrenor. O demonstratie de sustinere, fata de Mangia, ar arata maturitate si conducerea clubului ar intelege ca galeria cunoaste exact situatia si nu accepta "mazilirea" unui nevinovat. De asemenea, daca in club s-au format mai multe tabere, o pozitie corecta si inteligenta a galeriei ar putea convinge patronul sa ia decizia corecta.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 12 Apr 2019, 15:24

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 12 Apr 2019, 18:33

Stie cineva daca maine seara IUDA va fi tot neutru?Nu vad de ce s-a sters mesajul postat,era doar o preluare de pe facebook in care oficial clubul UNIVERSITATEA CRAIOVA il linge in cooor pe IUDA,nu e off-topic nu,jucam cu echipa lui si a lui haji maine!Eu la cum il stiu cu coloana vertebrala cred ca va fi 'nauntru,pardon...neutru,sterge-o si pe asta rpd,ba si uitase lumea,ghina mare cu PN ca au reamintit cine este ;)

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 12 Apr 2019, 19:05

Jimmy Darmody scrie:
12 Apr 2019, 18:33
Stie cineva daca maine seara IUDA va fi tot neutru?
Buna intrebare... :smoke:

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 13 Apr 2019, 16:00

N-au mers cu trenul. Castigam!
S-a rupt Brazda.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 13 Apr 2019, 18:14

marius_vl scrie:
12 Apr 2019, 19:05
Jimmy Darmody scrie:
12 Apr 2019, 18:33
Stie cineva daca maine seara IUDA va fi tot neutru?
Buna intrebare... :smoke:
...nu va fi prezent la meci...

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 13 Apr 2019, 20:42

Dracu să-l mai înțeleagă pe Mangia! Când îl avea pe Cristea apt, îl ținea pe bancă și-l băga pe Rocha, acum când îi are indisponibili și pe Cristea și pe Koljic nu îl ține pe Rocha nici măcar rezervă! Și se mai plângea unul p'acilea că din cauza suporterilor de pe Oblemenco nu l-a băgat pe Rocha cu cfr...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 13 Apr 2019, 20:43

Echipa Craiovei :

Mirko - Donkor, Kelic, Tiago - Martic, Mateiu, Cicaldau, Bancu - Barbut, Fortes, Mihaila.

Rezerve : Popescu, Acka, Bic, Dimitrov, Fedele, Baicu, Draghici.

Iar jucam la Viitorul cu 3 fundasi centrali. E bine ca Dimitrov si-a revenit. Nu inteleg ce cauta Acka pe banca, dupa gafele facute in fiecare meci in care a intrat. Popa a facut o singura gafa in acest campionat, in meciul de Super Cupa, si nu mai vede nici macar banca de rezerve...Ce trebuie sa faca Acka sa nu mai prinda lotul de 18 ? Sa-l bata pe Mangia in public ?

Rocha nu prinde lotul de 18, dar acolo apare Baicu - copilul asta care nu face nici o brinza la liga 3. Alta ciudatenie mare.

Succes echipei si antrenorilor !

Închis