[Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine merge mai departe?

Universitatea Craiova
15
50%
FC Viitorul
15
50%
 
Total votes: 30

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 26 Apr 2019, 16:47

Thunder scrie:
26 Apr 2019, 16:21
fabius_2014 scrie:
26 Apr 2019, 14:40
Activitatea lui Mangia, ca antrenor, a avut doua componente: una sportiva si una financiara . In perioada in care a avut jucatori valorosi, jocul Universitatii Craiova era cel mai frumos, cel mai laudat si foarte eficient. Dupa ce au fost vanduti cei mai buni jucatori si NU au fost adusi, la timp, alti jucatori de valoare, in mod absolut normal, jocul nu a mai fost la fel de eficient si de frumos.
Hai sa fim seriosi, in afara de Koljci niciun jucator adus nu a adus plus valoare lotului. Cu Mitrita in teren in primele 7 etape a facut rahatu` praf. S-au pierdut puncte importante atunci si atunci era momentu` ca nea Mangia sa arate si el ceva, o sclipire, o schimbare tactica, ceva surprize, dar unde nu e nici dumnezo nu baga cu japca. A, ca e in primii 3 antrenori din tara, da, ca fcsb-u ne-a batut doar din valoare, nu pe vreo sclipire tactica a lu` dica sau teja, iar da, dar allenatore al nostrum daca era ceva de capu` lui facea ceva atunci cand ne ardea buza. Important ar fi sa se aduca la echipa antrenori mai buni decat au fost pana acum, ca inclusiv to`arasu Mangia a fost un experiment, noi numai experimente am facut de cand s-a inceput iar miscarea in 2013. As vrea sa vad un Toni Conceicao, un Bergodi, daca Piti nu se poate ca Satana intotdeauna ar trebui sa fie prima optiune, din punctul meu de vedere.
Nu te contrazic, dar m-am luat si eu dupa toti analistii care apareau pe la TV si laudau jocul Craiovei antrenata de Mangia. Tot sub Mangia, Mitrita a venit pe 70k euro si a plecat pe 8 milioane, Baluta freaca banca in Cehia, dar la Craiova era vedeta si a plecat de la noi pe 2 mil. euro. Poate a fost noroc. Ar fi normal sa vezi unde era Craiova, fotbalistic si financiar, cand a venit Mangia si unde este acum. Experimentele de tipul Urziceni, Galati, Targu Mures, adica investitii masive in jucatori si apoi faliment nu sunt de dorit. Din 2013 si pana acum, Craiova a avut o crestere extraordinara si cel mai important, in momentul de fata este o echipa care se poate autofinanta. Trebuie sa ne luam gandul de la finantatorii care baga zeci de milioane de euro in echipa si nu castiga nimic. Fotbalul este o afacere si chiar Gigi Becali a declarat, cu cateva zile in urma, ca daca va pierde bani din fotbal va renunta la finantare.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 26 Apr 2019, 19:10

hagi un [cenzurat] obosit care a primit o groaza de facilitati de la stat, federatie, alte cluburi, media si suporterii tuturor echipelor. Il invata pe portar sa se puna jos ca sa traga de timp, asta e fotbalul pe care il promoveaza hagi. Tot acest privilegiat al sistemelor a refuzat o ora vanzarea biletelor catre suporterii nostri, iar la intrarea, dorinta 'domnului hagi' de a nu intra portavocea a fost mai presus de lege pentru sclavii de la jandarmeria locala, care au si punctat cativa baieti din acest motiv. Tot sclavii astia sunt si parcagii pentru hagi.
In acest sezon am avut 4 meciuri cu viitorul, unul l-am castigat fara drept de apel, in 2 ai fost mai bun si ai pierdut, iar al treilea, cel de aseara a fost echilibrat. Asta in conditiile in care aseara am jucat cu un lot decimat si cu un antrenor care era sa pice din C in D anul trecut. Daca ne nastem si noi in [cenzurat] ca altii puteam avea si 4 victorii din meciurile astea fara niciun fel de problema.

@Bobita cam cate deplasari cu avionul crezi ca o sa il transforme pe Briceag in Camora sau de ce conditii este nevoie ca un fotbalist de Liga 3 Portugalia sa devina atacant de play-off in Romania?
Ai trecut deja de la obositor la antipatic in privinta ievaluarilor pe care le faci dpdv financiar si forbalistic. Ar trebui sa te intorci la acte si chichite...

Thunder

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 26 Apr 2019, 22:09

fabius_2014 scrie:
26 Apr 2019, 16:47
Tot sub Mangia, Mitrita a venit pe 70k euro si a plecat pe 8 milioane, Baluta freaca banca in Cehia, dar la Craiova era vedeta si a plecat de la noi pe 2 mil. euro. Poate a fost noroc.
Mitrita a venit pentru ca Gica Craioveanu. Atat. Nu mangia, nu papi Guardiola! Baluta poate freaca banca recent ca-n rest a jucat destul de mult, poate-l confunzi cu Balbajelu (Vatajelu pt fanii recenti care nu stiu la cine fac referire). Iar cu privire la giocatori, pai eu cred ca noi ar trebui sa ni-i crestem p-ai nostri, aici mereu a fost samanta buna, tre` doar avut grija de ei. Cineva remarca bazinul imens al lui Hagi. Eu zic ca bazinu` ala il injosim oricand si la orice ora cu bazinul oltenesc, dar tre` manageriat cum trebuie. Singura noastra reteta de succes intotdeauna va fi sa-i crestem p-ai nostri. Sa facem ce ai zis tu cu urziceniu, fcsb (desi asta e relativ un exemplu de relativ succes financiar) ar fi aberant, de-a dreptu` stupid. Nu cred ca nimeni cu capul pe umeri ar cere asta. Lui roty nu cred ca i s-a cerut asta vreodata, i s-a cerut doar sa mearga cap la cap cu investitiile care se fac in liga 1. Si aici nu ma refer doar la transferuri, ci mai ales la antrenori. Sincer, in afar de Mangia si oarecum Multescu, nu prea le-am nimerit pe partea tehnica. Locul 3 pt Craiova nu e o performanta, stupizenia cu n-am mai luat titluri si cupe de 50 de mii de ani nu ne va face decat sa ne multumim cu mediocritatea. Eu unul, refuz!
DeuxEx scrie:
26 Apr 2019, 16:36
Thunder scrie:
26 Apr 2019, 16:21
...daca Piti nu se poate ca Satana intotdeauna ar trebui sa fie prima optiune, din punctul meu de vedere.
Ptiu, piei drace! Tu vorbesti de Satana in Vinerea Maree, ma?! :eek: :eek: :eek: [oameni]
Da` ce bre, estem extremisti religiosi ? :)-

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 26 Apr 2019, 22:24

Thunder scrie:
26 Apr 2019, 16:21
fabius_2014 scrie:
26 Apr 2019, 14:40
Activitatea lui Mangia, ca antrenor, a avut doua componente: una sportiva si una financiara . In perioada in care a avut jucatori valorosi, jocul Universitatii Craiova era cel mai frumos, cel mai laudat si foarte eficient. Dupa ce au fost vanduti cei mai buni jucatori si NU au fost adusi, la timp, alti jucatori de valoare, in mod absolut normal, jocul nu a mai fost la fel de eficient si de frumos.
Hai sa fim seriosi, in afara de Koljci niciun jucator adus nu a adus plus valoare lotului. Cu Mitrita in teren in primele 7 etape a facut rahatu` praf. S-au pierdut puncte importante atunci si atunci era momentu` ca nea Mangia sa arate si el ceva, o sclipire, o schimbare tactica, ceva surprize, dar unde nu e nici dumnezo nu baga cu japca. A, ca e in primii 3 antrenori din tara, da, ca fcsb-u ne-a batut doar din valoare, nu pe vreo sclipire tactica a lu` dica sau teja, iar da, dar allenatore al nostrum daca era ceva de capu` lui facea ceva atunci cand ne ardea buza. Important ar fi sa se aduca la echipa antrenori mai buni decat au fost pana acum, ca inclusiv to`arasu Mangia a fost un experiment, noi numai experimente am facut de cand s-a inceput iar miscarea in 2013. As vrea sa vad un Toni Conceicao, un Bergodi, daca Piti nu se poate ca Satana intotdeauna ar trebui sa fie prima optiune, din punctul meu de vedere.
Si eu sint de acord ca U Craiova a cam experimentat cu antrenorii pina acum. Mi-as dori acum un antrenor cu rezultate recente si bune, nu inca un experiment.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 26 Apr 2019, 22:26

Thunder scrie:
26 Apr 2019, 22:09
Mitrita a venit pentru ca Gica Craioveanu.
Mitrita a venit pentru ca Mitrita. Baiatul a dorit sa plece de la Pescara si a sunat la club la Craiova din proprie initiativa. Deci cel mai bun transfer al nostru a venit la noi pentru ca s-a oferit singur.

Thunder

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 27 Apr 2019, 05:00

Craioveanu asa a zis pe feisbuc de cateva ori, daca minte el te mint si eu...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 27 Apr 2019, 06:13

SLH scrie:
26 Apr 2019, 19:10
hagi un [cenzurat] obosit care a primit o groaza de facilitati de la stat, federatie, alte cluburi, media si suporterii tuturor echipelor. Il invata pe portar sa se puna jos ca sa traga de timp, asta e fotbalul pe care il promoveaza hagi. Tot acest privilegiat al sistemelor a refuzat o ora vanzarea biletelor catre suporterii nostri, iar la intrarea, dorinta 'domnului hagi' de a nu intra portavocea a fost mai presus de lege pentru sclavii de la jandarmeria locala, care au si punctat cativa baieti din acest motiv. Tot sclavii astia sunt si parcagii pentru hagi.
In acest sezon am avut 4 meciuri cu viitorul, unul l-am castigat fara drept de apel, in 2 ai fost mai bun si ai pierdut, iar al treilea, cel de aseara a fost echilibrat. Asta in conditiile in care aseara am jucat cu un lot decimat si cu un antrenor care era sa pice din C in D anul trecut. Daca ne nastem si noi in [cenzurat] ca altii puteam avea si 4 victorii din meciurile astea fara niciun fel de problema.

@Bobita cam cate deplasari cu avionul crezi ca o sa il transforme pe Briceag in Camora sau de ce conditii este nevoie ca un fotbalist de Liga 3 Portugalia sa devina atacant de play-off in Romania?
Ai trecut deja de la obositor la antipatic in privinta ievaluarilor pe care le faci dpdv financiar si forbalistic. Ar trebui sa te intorci la acte si chichite...
Hagi a avut success in fotbal - asta inseamna ca a facut si golanii. In Romania nu faci succes in fotbal fara golanii. Dar e OK sa recunosc si lucrurile bune facute de el. De exemplu a avut ochi pentru Baluta cel mic si Boboc de la Gica Popescu, atunci cind scouterii Stiintei nu i-au vazut pe acesti copii. Reconditionarea refuzatilor, promovarea multor tineri si implementarea unui stil de joc ofensiv consistent sint caracteristici importante ale proiectului Hagi. Noi l-am dat afara pe Ganea in 2014 - Hagi l-a pescuit si l-a vindut cu million de Euro. Noi vom progresa cind vom "fura" si adapta strategii care produc succes.

Vorbesti de Briceag si Fortes. Pe Fortes l-a laudat mult Craioveanu inainte de venirea lui la Craiova - nu pretind ca ma pricep mai mult la fotbal decit Gica. Dar poate ca tu te pricepi :-)

Briceag a jucat binisor cu Cirtu si Multescu. Nea Gigi l-a pus chiar si fundas dreapta si nu a jucat rau. Vara trecuta FCSB a dorit sa-l imprumute pe Briceag pentru meciurile din cupele europene (FCSB nu avea fundas stinga disponibil), dar au renuntat in ultimul moment pentru ca baiatul a fost folosit cu Leipzig si nu mai putea juca in EL pentru FCSB. Pentru ca Briceag nu a putut sa fie luat imprumut, FCSB l-a cumparat pe Stan de la Astra.

Poate ca unii dintre noi sint nemultumiti de jucatorii Craiovei - dar poate ca acesti jucatori, sau cel putin parte din ei, nu sint antrenati si capacitati ca lumea. Evident - asta e parerea mea.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 27 Apr 2019, 06:14

Thunder scrie:
27 Apr 2019, 05:00
Craioveanu asa a zis pe feisbuc de cateva ori, daca minte el te mint si eu...
Mitrita a declarat ca el a contactat Craiova sa vina acasa de la Pescara. Dupa ce a venit imprumut, Craioveanu a facut lobby sa fie cumparat definitiv.

galmeele
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 06 Noi 2017, 13:56

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de galmeele » 27 Apr 2019, 08:06

Apropo de saptamana mare,DeuxEx, incearca sa fii mai obiectiv si ai sa vezi ca te inseli in privinta calitatilor de antrenor ale lui Mangia.Nu el a adus-o pe locul 3,dar, cu el s-au pierdut meciuri care nu trebuiau pierdute.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 27 Apr 2019, 10:09

galmeele scrie:
27 Apr 2019, 08:06
Apropo de saptamana mare,DeuxEx, incearca sa fii mai obiectiv si ai sa vezi ca te inseli in privinta calitatilor de antrenor ale lui Mangia.Nu el a adus-o pe locul 3,dar, cu el s-au pierdut meciuri care nu trebuiau pierdute.
Hai ca asta-i faina, mi-a placut. Deci pe locul 3 nu a dus Mangia echipa, s-a dus singura. Dar meciurile pirdute le-a pierdut Mangia. Tare. :smoke:
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 27 Apr 2019, 10:10

*pierdute, scuze.
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 27 Apr 2019, 11:17

Da, asa e... Mangia a fost in concediu tot sezonul si cand a revenit, a gasit echipa pe locul 3. Apoi si-a zis: hai sa pierd niste meciuri!
End of story!

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli1986 » 27 Apr 2019, 13:59

Am intrat doar ca sa reiterez ca Mangia era un antrenor exact de locul pe care a dus echipa, si nimic mai sus. Cei care ii duc dorul nealinati probabil nu au fost alaptati cand erau mici. Va pup pe regulament.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 27 Apr 2019, 14:06

Mangia are ceva ce altii nu au putut aduce la acest club: un trofeu.
Cat despre alaptat, unii ati supt de la parintele gresit.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 27 Apr 2019, 14:08

Bobby scrie:
27 Apr 2019, 06:14
Thunder scrie:
27 Apr 2019, 05:00
Craioveanu asa a zis pe feisbuc de cateva ori, daca minte el te mint si eu...
Mitrita a declarat ca el a contactat Craiova sa vina acasa de la Pescara. Dupa ce a venit imprumut, Craioveanu a facut lobby sa fie cumparat definitiv.
A zis si hagi ca mitrita a vrut ca si baluta sa vina neaparat la Craiova.
CRAIOVA NESUPUSA

Închis