[Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat scoatem cu oile din Pipera?

Poll ended at 05 Mai 2019, 23:32

Cap Electronic reuseste surpriza si invinge oile!
18
47%
Scoatem un egal si ne consolidam locul 3.
6
16%
Luptam ca niciodata, pierdem ca intotdeauna.
14
37%
 
Total votes: 38

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Bogho » 02 Mai 2019, 13:25

Matematic ambele echipe au șanse să mai prindă 1 loc mai sus în clasament, dar practic e un meci fără miză în clasament, mult mai important pentru noi fiind meciul cu Viitorul.
Ca la orice meci fără miză, fie vom avea parte de un meci plictisitor, cu ambele echipe jucând în dorul lelii și cu chiu cu vai se va înscrie 1 gol, fie foarte dinamic, cu multe goluri (vreo 4 zic eu), probabil și multe greșeli, mai ales la fundașii noștri.
-

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de marius_vl » 02 Mai 2019, 13:36

Bogho scrie:
02 Mai 2019, 13:25
Matematic ambele echipe au șanse să mai prindă 1 loc mai sus în clasament, dar practic e un meci fără miză în clasament, mult mai important pentru noi fiind meciul cu Viitorul.
Ca la orice meci fără miză, fie vom avea parte de un meci plictisitor, cu ambele echipe jucând în dorul lelii și cu chiu cu vai se va înscrie 1 gol, fie foarte dinamic, cu multe goluri (vreo 4 zic eu), probabil și multe greșeli, mai ales la fundașii noștri.
Cum adica fara miza pt noi? pai locul 2 e de colea? Daca batem duminica seara in proportie de 99% avem locul 2 asigurat la sfarsitul sezonului, ceea ce mie mi se pare o performanta excelenta tinand cont de ce s-a intamplat in 2019! Ar fi chiar un pas mare inainte fata de sezonul trecut si o injectie de moral pt ce va fi la vara!

LiviuB

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de LiviuB » 02 Mai 2019, 13:46

Donkor e un jucator cu calitati formidabile dar trebuie sa stea in teren langa cineva care sa il coordoneze si sa aiba pe banca un antrenor care sa il corecteze. asta toamna nu a miscat Tucudean de langa el dar tot Donkor e in stare sa gafeze si intr-un meci de liga a treia (cu Turris in cupa).

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Bogho » 02 Mai 2019, 14:10

marius_vl scrie:
02 Mai 2019, 13:36
Bogho scrie:
02 Mai 2019, 13:25
Matematic ambele echipe au șanse să mai prindă 1 loc mai sus în clasament, dar practic e un meci fără miză în clasament, mult mai important pentru noi fiind meciul cu Viitorul.
Ca la orice meci fără miză, fie vom avea parte de un meci plictisitor, cu ambele echipe jucând în dorul lelii și cu chiu cu vai se va înscrie 1 gol, fie foarte dinamic, cu multe goluri (vreo 4 zic eu), probabil și multe greșeli, mai ales la fundașii noștri.
Cum adica fara miza pt noi? pai locul 2 e de colea? Daca batem duminica seara in proportie de 99% avem locul 2 asigurat la sfarsitul sezonului, ceea ce mie mi se pare o performanta excelenta tinand cont de ce s-a intamplat in 2019! Ar fi chiar un pas mare inainte fata de sezonul trecut si o injectie de moral pt ce va fi la vara!
Matematic, îî putem depăși, dar ar trebui să se alinieze bine de tot rezultatele. Noi mai avem cu fcsb, cfr și viitorul (cred că vom ieși cu 6 puncte maxim), iar fcsb cu noi, sepsi si cfr (cel puțin 3 puncte, cu sepsi). Deci 1 punct avans tot rămâne în favoarea fcsb. Să fim siguri de locul 2 înseamnă 3 victorii din 3 și chiar și în cazul ăsta trebuie ca fcsb să ia maxim 3 puncte din meciurile cu sepsi și cfr.
-

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de DeuxEx » 02 Mai 2019, 14:45

LiviuB scrie:
02 Mai 2019, 13:46
Donkor e un jucator cu calitati formidabile dar trebuie sa stea in teren langa cineva care sa il coordoneze si sa aiba pe banca un antrenor care sa il corecteze. asta toamna nu a miscat Tucudean de langa el dar tot Donkor e in stare sa gafeze si intr-un meci de liga a treia (cu Turris in cupa).
Nu stiu voua, dar mie mi-a placut Donkor in ultimele 2 meciuri.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Arthur Rimbaud » 02 Mai 2019, 14:46

O victorie de Stiinta pune presiunea pe fcsb pentru loc ll.
Eu o sa vin la meci.

usteag
CRAIOVA JE T'AIME !!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de malus dacus » 02 Mai 2019, 15:11

...Donkor nu e chiar rau. Se tine de adversar, are si tupeu sa iasa cu mingea in fata, sta binisor fizic, problema e ca se complica fix cand nu trebuie. Plus ca-l dribleaza Ianis Hagi...

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 02 Mai 2019, 15:44

Importanta este pregatirea sezonului viitor ( antrenor, lot, pregatirea ptr 2 jucatori U21, etc). Locul 2 sau 3 este acelasi lucru dpdv la participarii europene ( plecam din turul 3 preliminar, deci mai putin timp ptr pregatire ). Cupa ne-ar fi adus ceva timp in plus ptr ca plecam din turul 2 preliminar. In rest, doar chestie de orgoliu : sa terminam inaintea oilor, nicidecum un pas inainte, deoarece anul trecut am castigat un trofeu.
ucv ucv ucv

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de marius_vl » 02 Mai 2019, 19:28

G.Ovidiu-Catalin scrie:
02 Mai 2019, 15:44
Cupa ne-ar fi adus ceva timp in plus ptr ca plecam din turul 2 preliminar. In rest, doar chestie de orgoliu : sa terminam inaintea oilor, nicidecum un pas inainte, deoarece anul trecut am castigat un trofeu.
Ei, hai sa nu exageram acum, chiar ar fi un sezon excelent daca am termina pe locul 2 si un mare pas inainte, despre ce vorbim? Mai da-o dracu si de cupa, ca n-o sa stam acum tot timpul sa ne axam numai pe cupa, multor echipe mari din campionate puternice nici nu le pasa de cupa! sezonul se termina pe 15 mai si am debuta in Europa pe 11 iulie, este timp destul si pt vacanta si pt cantonament

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

[Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de zschortau » 02 Mai 2019, 20:34

1-0 gol Donkor cu capul, în minutul 94!
Din penalty ratat de Pigliaceli! Respinge Pufi în bară și Donkor dă cu capul!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de blixa » 02 Mai 2019, 20:45

Mariuse, e timp daca ai jucatorii noi gata cu semnatura pe contracte. Daca aduci achizitiile in cantonament, sau dupa, sau ii aduci deja accidentati, nu mai ai timp. De-aia trebuiau achizitii serioase in iarna.
S-a rupt Brazda.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de marius_vl » 02 Mai 2019, 23:01

blixa scrie:
02 Mai 2019, 20:45
Mariuse, e timp daca ai jucatorii noi gata cu semnatura pe contracte. Daca aduci achizitiile in cantonament, sau dupa, sau ii aduci deja accidentati, nu mai ai timp. De-aia trebuiau achizitii serioase in iarna.
achizitii serioase se pot face si acum, este timp! Doua-trei saptamani oricum va fi vacanta dupa sfarsitul sezonului!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de DeuxEx » 03 Mai 2019, 01:07

Pai nu fu nea Sorin cu MP in Portugalia sa caute vedete? Despre ce vorbim? Deja in avionul pentru cantonament o sa fie si varu' lui Rocha, si frate-su lui Rambe.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Paul » 03 Mai 2019, 07:29

malus dacus scrie:
02 Mai 2019, 15:11
...Donkor nu e chiar rau. Se tine de adversar, are si tupeu sa iasa cu mingea in fata, sta binisor fizic, problema e ca se complica fix cand nu trebuie. Plus ca-l dribleaza Ianis Hagi...
Asa mi se pare si mie, ca daca nu ar face cate o tampenie din cand in cand, si nu prea e vreun meci fara asa ceva, chiar ar fi bun de tot. Bine, mie ca sa fiu sincer imi place putin sa vad cand un jucator risca si nu joaca 100% la siguranta. De exemplu Kelici nu are nicio problema sa dea numai in spate ca sa nu piarda mingea, dar mai degraba imi place cand ii face Donkor cu un dribling si pleaca cu mingea la picior. Nu imi place cand se impiedica si luam gol, aici trebuie sa lucreze, si are potential.
Oricum, noi cu apararea avem mult de lucru, si nu doar pe greseli individuale, ci si pe plasament, ca la meciul cu FCSB intrau ca in branza aia, si nu jucam cu Bayern, era doar Tanase si Filip (WTF?!?!) care depaseau tot.

Sper sa ii batem duminica, ar fi un mare boost pentru toata lumea, nu doar pentru clasament, dar asa, pentru incredere. Eu nu uit ca nesimtitii au dat gol in minutul 8, cand era stabilit ca se opreste meciul pentru Iliuta, si ai nostri au jucat la vrajeala, iar ei au profitat. O mizerie enorma, si ca de multe alte ori, in loc sa fie un oprobiu general pentru totala lipsa de fair play, s-a trecut peste.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 03 Mai 2019, 07:36

Si mie imi place Donkor. Are potential mare.

Închis