[Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte revenim de la Cluj?

Poll ended at 11 Mai 2019, 22:46

3 puncte, "Cap Electronic" reuseste surpriza!
7
24%
1 punct, decisv in lupta pentru locul 3
12
41%
0 puncte, nicio minune!
10
34%
 
Total votes: 29

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 12 Mai 2019, 23:54

Bobby scrie:
12 Mai 2019, 23:43
Neagu.djuvara scrie:
12 Mai 2019, 23:23
E bun si locul 4.Ce sa facem noi in EL,sa facem.act de prezenta 2 meciuri ca.in ultimii 2 ani.Cei de.la cfr merita felicitati,au un patron capabil,care stie ce vrea,face si bani,face si performanta.Daca la.vara.nu vine.la.echipa.unul ca piturca,n-o sa se faca nimic.nici in campionatul viitor.O sa vedem intentiile celor.din conducere,in functie de antrenorul instalat.
Pai Neagoe a fost in tribuna la Cluj. Se pregateste un cuplu Neagoe - Papura la anul ?

Tot raul spre bine pina la urma. Vor vedea si actionarii ca fanii sanctioneaza lipsa de incredere in echipa, antrenori si conducere.
Un cuplu Papura-Mogosanu mai degraba.Ii doare pe actionari undeva de lipsa de incredere a suporterilor.Ce sa faca si neagoe,ce-a facut si mangia,nu mai mult.N-o sa se faca performanta la echipa asta in veci.Mai mult de o cupa la.anul,nu-i vad facand.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 12 Mai 2019, 23:56

Si totusi, i-am calarit! Bobby, scuza-ma, Rotaru nu e afacerist. E un speculant mai spalat decat Jiji, dar mai periculos, pen'ca da impresia de civilizatie. A supraevaluat tot, ca la asta se pricepe.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de U » 12 Mai 2019, 23:58

Bobby scrie:
12 Mai 2019, 23:53

Hai sa fim seriosi - Cirtu n-are nici o treaba
Aici ai dreptate insa eu nu cred ca e strain de plecarea lui Mangia!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 13 Mai 2019, 00:00

blixa scrie:Si totusi, i-am calarit! Bobby, scuza-ma, Rotaru nu e afacerist. E un speculant mai spalat decat Jiji, dar mai periculos, pen'ca da impresia de civilizatie. A supraevaluat tot, ca la asta se pricepe.
Teoretic, da. Practic, numai prima rubrica conteaza... Imagine

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 13 Mai 2019, 00:02

U scrie:
12 Mai 2019, 23:50
Hai sa fim seriosi...nea Mihai a cam mictionat pe suporteri cum a facut si nea Ady mai lipseste doar sa inchida peluza si ar arata ca gandeste la fel, nu m-am referit la performantele sportive.
Ce e urat este ca atunci cand lucrurile erau pe un drum bun brelocul lui Cornel a stricat tot si a aplecat urechea la toti profitorii de pe langa el. Oare numirea lui Sorin ca presedinte si tragerea pe linie moarta a lui Marcel a fost intamplatoare judecand dupa ce a urmat?
a mictionat pe suporteri dar in niciun caz cum a facut booveanul, hai vere ce draq... sa incep sa insir acum toate actiunile absolut odioase pe care le-a facut jegosul ala impotriva suporterilor? nu stiu ce o sa se intample in viitor insa judecand strict pe ce s-a intamplat, pe ce am trait fix pe pielea mea, nu exista comparatie intre cele doua perioade. Rotaru mai are foarte mult de tras sa-l ajunga din urma pe boovean.

chiar ma deranjaza ca ma fortezi sa-i iau aparare in momentele astea..

si in privinta numirii lui Cartu in postura de presedinte avem pareri diferite. nu pot sa pun vina in carca lu Cartu, ar fi absurd. jucaria s-a stricat in iarna cand Rotaru in loc sa gaseasca un inlocuitor pentru Mitrita si-a gasit tot felul de scuze penibile sa nu faca asta. s-a zgarcit ca Hagi Tudose, oferea milioane pe Tandia si Ionita in speranta ca nu vor accepta aia. s-a prefactu ca intareste lotul.. cam asta e impresia mea. iar in momentul in care Mangia a fost dat afara (da, da, s-au inteles amiabil bla bla bla) lucrurile o luasera deja la vale. acolo a fost doar lipsa de tact si inspiratie in ceea ce-l priveste pe Mangia, plecarea lui Mangia n-a adus absout nimic bun dar nici nu cred ca lucrurile ar fi stat considerabil diferit. cupa o cam ratasem deja, titlul era cam dus, ce-i drept cred ca Mangia scotea cel putin un punct din meciurile astea doua cu fcsb si CFR si indiferent de situatie trebuia lasat pana in vara - mai ales ca in locul lui urma sa fie numit Papura.

aia cu tragerea pe linie moarta a lui Marcel nu prea o inteleg. daca te referi la Marcel Popescu ala nu trebuia tras pe linie moarta ci direct concediat.
Last edited by JustME on 13 Mai 2019, 01:49, edited 7 times in total.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 13 Mai 2019, 00:03

Neagu.djuvara scrie:
12 Mai 2019, 23:54
Bobby scrie:
12 Mai 2019, 23:43
Neagu.djuvara scrie:
12 Mai 2019, 23:23
E bun si locul 4.Ce sa facem noi in EL,sa facem.act de prezenta 2 meciuri ca.in ultimii 2 ani.Cei de.la cfr merita felicitati,au un patron capabil,care stie ce vrea,face si bani,face si performanta.Daca la.vara.nu vine.la.echipa.unul ca piturca,n-o sa se faca nimic.nici in campionatul viitor.O sa vedem intentiile celor.din conducere,in functie de antrenorul instalat.
Pai Neagoe a fost in tribuna la Cluj. Se pregateste un cuplu Neagoe - Papura la anul ?

Tot raul spre bine pina la urma. Vor vedea si actionarii ca fanii sanctioneaza lipsa de incredere in echipa, antrenori si conducere.
Un cuplu Papura-Mogosanu mai degraba.Ii doare pe actionari undeva de lipsa de incredere a suporterilor.Ce sa faca si neagoe,ce-a facut si mangia,nu mai mult.N-o sa se faca performanta la echipa asta in veci.Mai mult de o cupa la.anul,nu-i vad facand.
Ii va durea. Audienta scazuta pe stadion inseamna incasari mai mici, imagine stirbita, impact redus la publicitate etc. Eu cred ca ce s-a intimplat vine din nepricepere, nu din rea vointa.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 13 Mai 2019, 00:06

...toti suntem suparati, dar unii parca sunt loviti de streche. Sa plece cei care-au reinfiintat echipa ca asa vor ei. E incredibil!...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 13 Mai 2019, 00:07

Vine din urcarea puterii la cap, nu din nepricepere.
S-a rupt Brazda.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 13 Mai 2019, 00:10

Ba, cand va aud, imi vine sa va fac harcea-parcea forumul asta! A reinfiintat Rotaru echipa!?!! Si daca scrie Marius ceva, se cheama ca il goneste pe salvatorul lui peste prajit? Pai daca pleaca, ce dovedeste?! Tocmai ca Marius are dreptate! Rotaru a balarit-o si e vizibil. Sigur ca unii sunt mai dramatici si fac comparatii plastice. Sa puna mana Rotaru sa dovedeasca eroarea celor care-l acuza.
Nu, Roty, nu pleca! Am gresit! O sa fim cuminti!
S-a rupt Brazda.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 13 Mai 2019, 00:12

Bobby scrie:
13 Mai 2019, 00:03
Neagu.djuvara scrie:
12 Mai 2019, 23:54
Bobby scrie:
12 Mai 2019, 23:43


Pai Neagoe a fost in tribuna la Cluj. Se pregateste un cuplu Neagoe - Papura la anul ?

Tot raul spre bine pina la urma. Vor vedea si actionarii ca fanii sanctioneaza lipsa de incredere in echipa, antrenori si conducere.
Un cuplu Papura-Mogosanu mai degraba.Ii doare pe actionari undeva de lipsa de incredere a suporterilor.Ce sa faca si neagoe,ce-a facut si mangia,nu mai mult.N-o sa se faca performanta la echipa asta in veci.Mai mult de o cupa la.anul,nu-i vad facand.
Ii va durea. Audienta scazuta pe stadion inseamna incasari mai mici, imagine stirbita, impact redus la publicitate etc. Eu cred ca ce s-a intimplat vine din nepricepere, nu din rea vointa.
Hai sa fim seriosi cu nepriceperea.Cand l-au vandut pe mitrita si au adus un jucator de 35 de ani si unul de 200 de kg a fost nepricepere?Cand l-au adus pe rocha si acka a fost nepricepere?Eu nu cred.Au fost adusi ca sa arunce cu praf in ochii suporterilor,ca sa zica ca au facut transferuri.Ei nu stiau ce poate cristea,ce poate acka,ce poate rocha?Mi-e greu sa cred.Nu vor performanta,era clar de la inceputul campionatului.Ei sunt cu carpelile,iar cu carpeli nu se face nimic.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 13 Mai 2019, 00:16

Ba, daca o echipa cu suporterii Craiovei nu e cautata de investitori, fotbalul e condamnat in Ro si mai bine moare acum! Sa stai cu frica in oase ca se supara Roty si isi ia jucariile e complet aiurea.
Decat sa avem o echipa cu suporteri penibili ca CFR, mai bine nu mai avem deloc.
Last edited by blixa on 13 Mai 2019, 00:19, edited 1 time in total.
S-a rupt Brazda.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 13 Mai 2019, 00:19

Oricum e foarte clar că acest arici nu va mai avea viata lungă la Craiova! Măcar să vândă acum ce mai are de vândut și să ne lase dracu în necazul nostru

JustME

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 13 Mai 2019, 00:20

blixa scrie:
13 Mai 2019, 00:07
Vine din urcarea puterii la cap, nu din nepricepere.
nu-mi trecuse prin cap varianta asta insa cred ca e cea mai plauzibila. e vorba aia: puterea corupe, puterea absoluta corupe absolut. poate n-ar strica sa ia o pauza, sa treaca pe Metadona, pana se pune cat de cat pe picioare.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 13 Mai 2019, 00:24

Sa mor daca sunt un suporter care vrea titlul! Eu am avut momentele de fericire cu echipa asta. Tin cu Stiinta in orice divizie ar juca. Dar sa nu fie folosita ca jucarie stralucitoare. Nici nu cer lui Rotaru sa faca investitii spectaculoase: vreau doar decenta. Stiinta merita asta. Dragi suporteri: atat putem acum. Multumim ca ne sunteti alaturi! Incercam sa atragem finante pentru vremuri mai bune...
Nuu! Noi luam titlul! La anu'!
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 13 Mai 2019, 00:26

blixa scrie:
13 Mai 2019, 00:24
Sa mor daca sunt un suporter care vrea titlul! Eu am avut momentele de fericire cu echipa asta. Tin cu Stiinta in orice divizie ar juca. Dar sa nu fie folosita ca jucarie stralucitoare. Nici nu cer lui Rotaru sa faca investitii spectaculoase: vreau doar decenta. Stiinta merita asta.
Si cum ai defini TU decenta ? In ce fel echipa a fost folosita ca jucarie stralucitoare ?

Închis