[Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte revenim de la Cluj?

Poll ended at 11 Mai 2019, 22:46

3 puncte, "Cap Electronic" reuseste surpriza!
7
24%
1 punct, decisv in lupta pentru locul 3
12
41%
0 puncte, nicio minune!
10
34%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de U » 12 Mai 2019, 23:21

Sincere felicitari pentru Corneliu, Silvian si Sorin alaturi de mvp-ul Mihai! Bv ba "baeti" sunteti peste nea Ady!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 12 Mai 2019, 23:23

E bun si locul 4.Ce sa facem noi in EL,sa facem.act de prezenta 2 meciuri ca.in ultimii 2 ani.Cei de.la cfr merita felicitati,au un patron capabil,care stie ce vrea,face si bani,face si performanta.Daca la.vara.nu vine.la.echipa.unul ca piturca,n-o sa se faca nimic.nici in campionatul viitor.O sa vedem intentiile celor.din conducere,in functie de antrenorul instalat.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 12 Mai 2019, 23:27

Baaa, ce-am uitat! Noi luam campionatul la anul! Ma lua valul la meciul asta si uitai sa ma bucur pt titlul de la anu'!
S-a rupt Brazda.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 12 Mai 2019, 23:33

Cata pasiune si cat suflet am pus in echipa sezonul asta! Si cat de umiliti terminam acest campionat! Umiliti de catre un arici pervers care si-a batut joc de noi! Cat de jos am ajuns, nu pot sa cred, exact ca pe vremea chelului! RUSINE, RUSINE, RUSINE

JustME

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 12 Mai 2019, 23:37

U scrie:
12 Mai 2019, 23:21
Sincere felicitari pentru Corneliu, Silvian si Sorin alaturi de mvp-ul Mihai! Bv ba "baeti" sunteti peste nea Ady!
eh, hai sa nu exagerm. nu imi aduc aminte cand vreodata nea ady era pe cale sa rateze a 3-a participare consecutiva in cupele europene. nu imi aduc aminte sa fii castigat vreun trofeu cu nea ady, asa ca hai totusi sa nu hiperbolizam o situatie ce-i drept urata. cu Silvian, Corneliu, Sorin si Mihai e urat, cu nea ady a fost cel mai oribil cosmar din istoria fotbalului oltenesc. si a fost cosmar cu repetitie.

parerea mea e ca intr-un fel nu e rau ca am ajuns in punctul asta, nu de alta dar Rotaru chiar incepuse, saracul de el, sa delireze cu Papura antrenor, cu titlul la anul. asta e sansa lui sa se trezeasca din starea de pauza a gandirii in care a intrat in iarna si sa inteleaga faptul, extrem de evident, ca NU merge la ciupeala. e momentul sa opreasca sarabanda deciziilor proaste (infiorator de proaste) si sa inceapa sa redreseze situatia.

daca Rotaru vrea, cu adevarat, titlul atunci antrenor trebuie sa avem de la Piturca in sus si jucatori de la Andrei Ivan si Baluta in sus. si pentru asta e nevoie de investitii nu de gainarii cu toti impiedicatii din playout sau prin repatrierea unor non-valori gen Acka sau Rocha.

pune mana pe telefon si vezi care e situatia lui Ivan la Rapid Viena, vezi care e situatia lui Baluta la Slavia. astea sunt genul de repatrieri de care avem nevoie. insa inainte de toate avem nevoie de antrenor.
Last edited by JustME on 12 Mai 2019, 23:45, edited 2 times in total.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 12 Mai 2019, 23:40

Judecand dupa ocaziile din a doua repriza, nici scouterii n-au gresit. Mai degraba oftalmologul. Sa schimbam numa oftalmologul si plusez: la anul castigam eventul!
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 624
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 12 Mai 2019, 23:41

Pana vine un antrenor bun,ne multumim si cu Neagoe pana atunci.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 12 Mai 2019, 23:43

Neagu.djuvara scrie:
12 Mai 2019, 23:23
E bun si locul 4.Ce sa facem noi in EL,sa facem.act de prezenta 2 meciuri ca.in ultimii 2 ani.Cei de.la cfr merita felicitati,au un patron capabil,care stie ce vrea,face si bani,face si performanta.Daca la.vara.nu vine.la.echipa.unul ca piturca,n-o sa se faca nimic.nici in campionatul viitor.O sa vedem intentiile celor.din conducere,in functie de antrenorul instalat.
Pai Neagoe a fost in tribuna la Cluj. Se pregateste un cuplu Neagoe - Papura la anul ?

Tot raul spre bine pina la urma. Vor vedea si actionarii ca fanii sanctioneaza lipsa de incredere in echipa, antrenori si conducere.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 12 Mai 2019, 23:46

Eu sunt multumit ca nu-l propune nimeni pe Rednic.
S-a rupt Brazda.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 12 Mai 2019, 23:46

marius_vl scrie:
12 Mai 2019, 23:33
Cata pasiune si cat suflet am pus in echipa sezonul asta! Si cat de umiliti terminam acest campionat! Umiliti de catre un arici pervers care si-a batut joc de noi! Cat de jos am ajuns, nu pot sa cred, exact ca pe vremea chelului! RUSINE, RUSINE, RUSINE
Ai o propunere de finantator ? Terminati cu gonirea finantatorilor cata vreme nu avem cu cine sa-i inlocuim . Poate vrea Mititelu sau unul ca el. Suntem dezamagiti, dar nu cred ca e cazul sa distrugem tot.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 12 Mai 2019, 23:50

Si e treaba noastra sa-i gasim? Parca suntem neveste abuzate, zau asa! Hai, fata, ca altu mai bun nu gasesti!
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de U » 12 Mai 2019, 23:50

JustME scrie:
12 Mai 2019, 23:37
U scrie:
12 Mai 2019, 23:21
Sincere felicitari pentru Corneliu, Silvian si Sorin alaturi de mvp-ul Mihai! Bv ba "baeti" sunteti peste nea Ady!
eh, hai sa nu exagerm. nu imi aduc aminte cand vreodata nea ady era pe cale sa rateze a 3-a participare consecutiva in cupele europene. nu imi aduc aminte sa fii castigat vreun trofeu cu nea ady, asa ca hai totusi sa nu hiperbolizam o situatie ce-i drept urata. cu Silvian, Corneliu, Sorin si Mihai e urat, cu nea ady a fost cel mai oribil cosmar din istoria fotbalului oltenesc. si a fost cosmar cu repetitie.

parerea mea e ca intr-un fel nu e rau ca am ajuns in punctul asta, nu de alta dar Rotaru chiar incepuse, saracul de el, sa delireze cu Papura antrenor cu titlul la anul. asta e sansa lui sa se trezeasca din starea de pauza a gandirii in care a intrat in iarna si sa inteleaga faptul, extrem de evident, ca NU merge la ciupeala.

daca Rotaru vrea, cu adevarat, titlul atunci antrenor trebuie sa avem de la Piturca in sus si jucatori de la Andrei Ivan si Baluta in sus. si pentru asta e nevoie de investitii nu de gainarii cu toti impiedicatii din playout sau prin repatrierea unor non-valori gen Acka sau Rocha.

pune mana pe telefon si vezi care e situatia lui Ivan la Rapid Viena, vezi care e situatia lui Baluta la Slavia. astea sunt genul de repatrieri de care avem nevoie. insa inainte de toate avem nevoie de antrenor.
Hai sa fim seriosi...nea Mihai a cam mictionat pe suporteri cum a facut si nea Ady mai lipseste doar sa inchida peluza si ar arata ca gandeste la fel, nu m-am referit la performantele sportive.
Ce e urat este ca atunci cand lucrurile erau pe un drum bun brelocul lui Cornel a stricat tot si a aplecat urechea la toti profitorii de pe langa el. Oare numirea lui Sorin ca presedinte si tragerea pe linie moarta a lui Marcel a fost intamplatoare judecand dupa ce a urmat?
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 12 Mai 2019, 23:51

fabius_2014 scrie:
12 Mai 2019, 23:46
marius_vl scrie:
12 Mai 2019, 23:33
Cata pasiune si cat suflet am pus in echipa sezonul asta! Si cat de umiliti terminam acest campionat! Umiliti de catre un arici pervers care si-a batut joc de noi! Cat de jos am ajuns, nu pot sa cred, exact ca pe vremea chelului! RUSINE, RUSINE, RUSINE
Ai o propunere de finantator ? Terminati cu gonirea finantatorilor cata vreme nu avem cu cine sa-i inlocuim . Poate vrea Mititelu sau unul ca el. Suntem dezamagiti, dar nu cred ca e cazul sa distrugem tot.
nu pt asta ne-am certat si ne-am divizat intre noi! Nu pt asta am suferit si ne-am luptat cu toata lumea ca sa ne castigam legitimitatea noii Universitati, ca sa isi umfle unul conturile si sa vanda tot, si apoi sa ne minta ca pe niste fraieri! Mai bine lipsa decat un alt escroc, mai bine sa-si stranga catrafusele si sa plece dreacu de aici!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 12 Mai 2019, 23:51

Mda...valoarea scoutingului si pregatirii : CFR l-a luat pe Bordeianu de la Botosani, noi l-am luat pe Bic de la Medias. Pretul si postul - aproape identic. Bordeianu a ajuns titular de baza la Cluj. La noi Bic se chinuie sa faca fata in liga 3, la satelit.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 12 Mai 2019, 23:53

U scrie:
12 Mai 2019, 23:50
JustME scrie:
12 Mai 2019, 23:37
U scrie:
12 Mai 2019, 23:21
Sincere felicitari pentru Corneliu, Silvian si Sorin alaturi de mvp-ul Mihai! Bv ba "baeti" sunteti peste nea Ady!
eh, hai sa nu exagerm. nu imi aduc aminte cand vreodata nea ady era pe cale sa rateze a 3-a participare consecutiva in cupele europene. nu imi aduc aminte sa fii castigat vreun trofeu cu nea ady, asa ca hai totusi sa nu hiperbolizam o situatie ce-i drept urata. cu Silvian, Corneliu, Sorin si Mihai e urat, cu nea ady a fost cel mai oribil cosmar din istoria fotbalului oltenesc. si a fost cosmar cu repetitie.

parerea mea e ca intr-un fel nu e rau ca am ajuns in punctul asta, nu de alta dar Rotaru chiar incepuse, saracul de el, sa delireze cu Papura antrenor cu titlul la anul. asta e sansa lui sa se trezeasca din starea de pauza a gandirii in care a intrat in iarna si sa inteleaga faptul, extrem de evident, ca NU merge la ciupeala.

daca Rotaru vrea, cu adevarat, titlul atunci antrenor trebuie sa avem de la Piturca in sus si jucatori de la Andrei Ivan si Baluta in sus. si pentru asta e nevoie de investitii nu de gainarii cu toti impiedicatii din playout sau prin repatrierea unor non-valori gen Acka sau Rocha.

pune mana pe telefon si vezi care e situatia lui Ivan la Rapid Viena, vezi care e situatia lui Baluta la Slavia. astea sunt genul de repatrieri de care avem nevoie. insa inainte de toate avem nevoie de antrenor.
Hai sa fim seriosi...nea Mihai a cam mictionat pe suporteri cum a facut si nea Ady mai lipseste doar sa inchida peluza si ar arata ca gandeste la fel, nu m-am referit la performantele sportive.
Ce e urat este ca atunci cand lucrurile erau pe un drum bun brelocul lui Cornel a stricat tot si a aplecat urechea la toti profitorii de pe langa el. Oare numirea lui Sorin ca presedinte si tragerea pe linie moarta a lui Marcel a fost intamplatoare judecand dupa ce a urmat?
Hai sa fim seriosi - Cirtu n-are nici o treaba cu ce s-a intimplat. Eu cred ca Sorin a fost adus pentru un plus pe partea tehnica, strategie si scouting. Vedem contributia lui la vara - daca actionarii iau in consideratie opiniile lui. Ce jucator a adus Sorin la echipa pina acum ? Nici unul.

Închis