[Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte revenim de la Cluj?

Poll ended at 11 Mai 2019, 22:46

3 puncte, "Cap Electronic" reuseste surpriza!
7
24%
1 punct, decisv in lupta pentru locul 3
12
41%
0 puncte, nicio minune!
10
34%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
valynet
membru
membru
Mesaje: 185
Membru din: 01 Noi 2018, 14:26

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de valynet » 13 Mai 2019, 11:29

Pentru discutii despre investitii/finante/bugete etc => topicul "Finante, Contabilitate, Management." (viewtopic.php?t=9669 ).

Aici sa ne limitam la discutii despre parodia de aseara. Saracul Mirko avea o privire nedumerita dupa ratarile exasperante ale coechipierilor. Ii venea sa ii zica lui Acka sa treaca in poarta si sa urce el in careu. Rar mi-a fost dat sa vad atatea stangacii la finalizare.
Offense sells tickets, Defense wins championships.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 13 Mai 2019, 11:31

Daca in iarna nu am luat jucatori ..acum va fi foarte greu sa putem cumpara.Cfr trebuie sa cumpere,având un lot subtire numeric,plus foarte îmbătrânit.[cenzurat] trebuie sa cumpere,mai ales daca vine sumudica antrenor.Iarăsi noi vom sta si vom astepta,privind la altii cum se misca....noi fiind foarte grijulii pt a întări lotul calitativ.Pai fratilor,la ce lot avem ar fi trebuit încheiate acorduri cu câțiva jucători încă de acum.Altfel o sa aducem iarăsi un mezzacolli,si poate repatriem pe madson si kay.Pune vere mâna pe tf si suna la krasnodar pt Ivan,la praga pt Baluta.Baga mâna in buzunar rotare si angajează un preparator fizic,fiindca asta e pctul esential de plecare in reconstructie.Iar ca antrenor...nu stiu ce sa zic,dar oricum nu papura!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 13 Mai 2019, 11:40

Bancu va pleca in vara. Probabil si Mateiu & Martic. As profita de aceste plecari si as restructura lotul din temelii. As pastra următorii jucatori: Mirko, Kelic, Tiago, Cicaldau, Mihaila, Koljic, Bărbuț, Draghici, Fortes si cativa juniori. Restul, la revedere!
Si as aduce titulari: Tandia (nu va costa mai mult de 500k),Matei de la oi, Vătăjelu, daca nu are o oferta msi buna de la cehi.
Si un antrenor peste Mangia. Ca daca zic peste Papura, extind prea mult posibilitatile

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 13 Mai 2019, 11:51

Stai sa vedem ce juniori....ca si acolo stam foarte rău.Apropo...peste 10 min începe mansa tur dintre Viitorul si Craiova la under19.Oare il putem vedea undeva live

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de zeddDarko » 13 Mai 2019, 12:08

Bobby, in iarna daca se bagau maxim 500 mii de euro in transferuri, eram campioni.Inteleg ca banii pe Mitrita ne intra in viitor, dar 500 de mii de euro nu cred ca era un efort financiar exagerat.Aduceam un jucator care sa il inlocuiasca pe Mitrita, un jucator pe dreapta si inca un fundas central.Noi trebuia sa profitam de pasa proasta prin care treceau WCSB si CFR.Acum ne culegem roadele "muncii" din iarna.Astia sunt, cu astia defilam.In Iarna cand toti spuneau ca luam titlul ii faceau zei si dumnezei pe jucatori, acum am ajuns sa facem comparatii cu alde ajica, ca ne prinde liga2 s.a.m.d.Investitii cu cap in vara si putem emite pretentii la locurile 1-2.Nu trebuie sacrificat viitorul clubului pentru nimic, dar investitii cu cap se pot face, iar ca sa le faci ai nevoie de oameni bine pregatiti si cu niste relatii unde trebuie, sa cunoasca jucatori, impresari etc..sa vedem daca se concretizeaza sau nu acest parteneriat cu Porto, eu cred ca nu avem sanse..dar ramane de vazut.

JustME

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 13 Mai 2019, 14:12

U scrie:
13 Mai 2019, 08:42
cartu nu are vina in exprimarea echipei si a jocului insa asa cum am spus, eu cred ca e principalul pion in plecarea italianului...asa simt.
nu cred ca a fost lipsa de tact si inspiratie in ceea ce il priveste pe Mangia, eu cred ca s-a umplut paharul si omu' a spus ucrurilor pe nume si nea Myhay s-a simtit lezat.
toti viseaza la piturci sau alte bombe de antrenori eu cred ca in sezonul viitor la un moment dat o sa il vedem pe cartu pe banca tehnica cu A1 pe trening!
nu stiu ce s-a intamplat la discutia dintre Mangia si arici, posibil sa fie cum zici tu. eu cred ca totul a plecat de la faptul ca dupa plecarea lui Mitrita nu s-au facut transferuri care sa compenseze golul lasat de pitic. d-asta nici nu cred ca Sorin e vinovatul principal in ceea ce priveste despartirea de Mangia. ca atunci cand lucrurile au inceput sa mearga prost i s-a soptit ariciului tot felul de lucruri din directia confidentilor sai.. e posibil. totusi daca echipa era intarita in iarna dupa plecarea lui Alex nu cred ca ajungeam in situatia asta iar Mangia era si acum antrenor.

in ceea ce priveste preluarea bancii de nea Sorin eu sunt sceptic dar ramane de vazut.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de U » 13 Mai 2019, 14:40

vad ca toti viseaza la transferuri, restructurarea lotului si la antrenori peste Mangia...trezirea ca nu o sa se intample asa. A fost nevoie de un an de zile ca nea Myhay sa fie convins sa dea 450.000 euro pe Koljic si dupa ce achitase banii si jucatorul era in programul echipei el facea ture prin birou si se dadea de ceasul mortii ca a aruncat banii pe fereastra! Cum vreti ca echipa sa se bata la campionat cand investitiile vor sa tinda catre ZERO!?
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 13 Mai 2019, 14:55

U scrie:
13 Mai 2019, 14:40
vad ca toti viseaza la transferuri, restructurarea lotului si la antrenori peste Mangia...trezirea ca nu o sa se intample asa. A fost nevoie de un an de zile ca nea Myhay sa fie convins sa dea 450.000 euro pe Koljic si dupa ce achitase banii si jucatorul era in programul echipei el facea ture prin birou si se dadea de ceasul mortii ca a aruncat banii pe fereastra! Cum vreti ca echipa sa se bata la campionat cand investitiile vor sa tinda catre ZERO!?
Pai s-a intimplat asta pentru ca suma era mare sau pentru ca jucatorul nu prezenta incredere ca-si merita banii ? Cu scurt timp inainte de Koljic, Craiova platise mult mai mult pentru Cicaldau. Iar acum 3 luni s-au platit sume frumoase pe Mirko, Fortes si Cristea.

P.S. Eu zic sa mai asteptam 1-2 ani sa vedem care-i treaba cu Koljic. Baiatul a fost imprumutat anul trecut in Polonia - adica nici polonezii n-au avut incredere sa-l cumpere din prima - si din cauza unor accidentari serioase, Elvir n-a facut prea multe acolo. Uite ca si la noi s-a accidentat grav. Mai vedem cind si cum revine, si daca se accidenteaza din nou…

P.S. 2 Dar nici eu nu vad sume mari auncate pe jucatori in aceasta vara - iti dau dreptate. Daca stau bine si ma gindesc, pe primul 11 al CFR-ului de aseara s-au platit vreo 200 k de Euro. Pe Bordeianu. Ceilalti au venit gratis sau sint imprumutati de la alte cluburi (Manea, Boli).

LiviuB

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 13 Mai 2019, 15:15

da, dar CFR nu a avut parte de vanzarile care au fost la Craiova, ei au avut un lot format in anii trecuti? se poate si la noi asa ceva?

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 13 Mai 2019, 16:38

...e riscant cu jucatori dintr-astia predispusi la accidentari. Vezi si cazul Rossi. Zici ca dai lovitura cu nush ce talent si faci pe dreacu, te lasa cand ti-e lumea mai draga...

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 13 Mai 2019, 17:14

Un transfer trebuie gandit bine. Daca gandesti mult pierzi timp si nu e bine, daca nu gandesti poti sa pierzi si iar nu e bine. Cel mai bine e sa fii chibit, poti sa critici pe toata lumea si nu ai nici o responsabilitate. Scuze, singura responsabilitate este sa nu postezi cuvinte indecente ca iei concediu.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Mai 2019, 19:06

Ca intotdeauna, la Craiova, am jucat mai bine dar am pierdut meciul
Cred ca Papura este depasit de situatie. Am vazut "discutii" "certuri" intre baieti in timpul jocului pe constructie - din lipsa de idei si legatura tehnica.
Papura este prea soft

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 13 Mai 2019, 22:35

Se duse si locul 3 .

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 13 Mai 2019, 22:43

...daca nu mai e nimic de zis in legatura cu subiectul topicului, sa-i dea cineva in cap si sa trecem pe meciul cu Viitorul. Ca un preambul asa, eu zic ca pt. acest meci, noi ca suporteri trebuie sa uitam cumva de toate supararile, sa ne mobilizam, sa mergem cat mai multi si sa incercam sa ajutam echipa. E datoria noastra, dincolo de toate cele intamplate, mai ales ca acesta este practic meciul sezonului pt. noi. Dupa aceea, in caz ca ratam si locul trei, "frumos" ar fi sa iasa domnul Rotaru sa ne spuna din ce cauza s-a ajuns aici. Pt. ca am vazut ca se pricepe, ne-a explicat ca titlul l-am pierdut cu Chiajna si cu Sepsi. Hai Craiova!...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 13 Mai 2019, 23:27

Adevarul e ca noi am avut un play off ca anul trecut - rezultate modeste cu FCSB si CFR (de fapt rezultate identice). Cu tot cu Mangia si tripleta...Cind nu faci nimic cu echipele de top, nu poti sa pretinzi nimic la virf.

Eu as vrea ca cineva care se pricepe sa ne explice ce si cum. Cirtu, Craioveanu etc.

Închis