[Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte credeti ca terminam acest sezon?

Poll ended at 19 Mai 2019, 14:09

36 (infrangere)
9
31%
37 (egal)
6
21%
39 (victorie)
14
48%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 16 Mai 2019, 17:09

sorin107 scrie:
16 Mai 2019, 14:37
asta visezi si tu si eu, Paul, sa nu fie papi principal. dar cred ca rotaru are alte ganduri necurate si mi-e ca ne-am procopsit cu papi.
Daca asta se intimpla vor fi maximum 500 de abonamente de la 7000 cite sint acum. Plus audiente scazute dramatic la meciurile de acasa. Poate ca Rotaru nu intelege acum publicul Craiovei - dar va vedea la toamna...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Paul » 16 Mai 2019, 17:16

DeuxEx scrie:
16 Mai 2019, 16:18
Eu nu cred ca Rotaru va alege calea de mijloc. Ori il va pastra pe Papura, ii va face un lot mediocru si ne vom lupta la jumatatea clasamentului, poate poate prindem play-off-ul. Ori va aduce un antrenor superbun, va baga mana adanc in buzunar si va face lot cu care sa ne batem la campionat.
Cred, totusi, ca varianta aleasa depinde strict de o eventuala participare in Europa League. Fara o eventuala calificare eu cred ca se va merge pe mana lui Papura.

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Eu din cate pot sa inteleg calificarea in Europa League pentru a face un tur la misto nu aduce bani si in general mai nimic bun, pentru ca incurca programul mai mult decat orice altceva. Poate ma insel, si poate o fi de bine, dar daca participi si nu reusesti sa ajungi in grupe, e cam degeaba toata tarasenia.
Nu putem sa stim ce planuri au, ca nu vorbesc nimic deocamdata. Cred ca varianta cu lot mediocru si antrenor fara vreo anvergura e ceva care nu ar avea de ce sa ii interesezi pe actionari, ca nu joaca la trecerea timpului, nu sunt datori si disperati ca Boo ca sa lungeasca pelteaua. Dupa capul meu in cazul lor e chiar pe invers - ar avea si bani si tot ce le trebuie daca s-ar hotari sa investeasca corespunzator si sa tinteasca cat mai sus.
Eu unul nu as plange daca terminam pe 4, ia Astra cupa si nu mergem in UEFA, as incepe imediat sa fac lot, sa iau antrenor si sa ma asigur ca se pregatesc beton pentru titlu la anul, pe bune, nu la vrajeala. Ce sa se incurce cu tururi preliminare cand in momentul asta nu au lot, iar daca iau jucatori buni nu e timp de omogenizare. Ok, ar putea sa incerce, dar zic ca asta nu ar trebui sa schimbe planul de a tinti la varf. Singura cale realista sa mergi inainte la nivelul asta e sa castigi campionatul, ceea ce sincer nu pare asa greu in Romania.
Poate visez eu, dar asta cred ca e calea, si m-ar mira daca nu ar alege-o.

LiviuB

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de LiviuB » 16 Mai 2019, 17:26

pana acum abia asteptam o calificare in cupele europene iar acuma...
e f importanta, macar ca mai strangem un pic la coeficienti

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Paul » 16 Mai 2019, 17:44

LiviuB scrie:
16 Mai 2019, 17:26
pana acum abia asteptam o calificare in cupele europene iar acuma...
e f importanta, macar ca mai strangem un pic la coeficienti
Pai asa e da, abia asteptam, dar intre timp am vazut ca mai mult de 1 gol in 4 meciuri nu reusim, si dup-aia toata lumea spune ca programul de pregatire a fost scurt si incurcat de cupe.
Nu stiu cum o fi, dar ce as vrea eu ar fi o participare cu beneficii reale, in momentul in care suntem in stare, iar momentul ala sa vina cat mai repede, dar din pacate nu cred ca e acum.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 16 Mai 2019, 17:48

Cateva lucruri de retinut din conferinta de presa premergatoare meciului cu Viitorul :

1. Se pare ca Papura este antrenorul pentru sezonul viitor ( iata ca actionarii se tin de cuvant).
2. Papura a urmarit in jur de 40 de jucatori ptr transferuri in ultima luna. Toti liberi de contract.
3. Nu putem sa ne facem o strategie ptr sezonul urmator pentru ca nu stim ce oferte vin pentru jucatori, deci nu putem sti dinainte ce sa aducem ( pe cine vom inlocui). :mad:
4. Nu putem vinde doar un jucator/sezon, deoarece noi vindem unu si apoi vin alte echipe care platesc clauza de reziliere si iti mai pleaca 2-3. :hai

In rest, multe intrebari tampite ( cu care ne-am obisnuit deja) si multe raspunsuri "adormite" marca Papi ( noi nu ne putem lupta cu Man City sau cu fcsb ) si cateva atacuri subtile (?) la Mangia tot ale lui Papi ( gen "cu ce este acum la Craiova puteam lua titlul fara probleme, dar (...) un campionat se castiga in primele 15 etape. Spre final este greu sa castigi meciuri, ca este presiunea mai mare" ).

Sa fim optimisti, poate vom avea parte de surprize frumoase! :-D
Last edited by G.Ovidiu-Catalin on 16 Mai 2019, 18:04, edited 1 time in total.
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Paul » 16 Mai 2019, 17:53

G.Ovidiu-Catalin scrie:
16 Mai 2019, 17:48
Cateva lucruri de retinut din conferinta de presa premergatoare meciului cu Viitorul :

1. Se pare ca Papura este antrenorul pentru sezonul viitor ( iata ca actionarii se tin de cuvant).
2. Papura a urmarit in jur de 40 de jucatori ptr transferuri in ultima luna. Toti liberi de contract.
3. Nu putem sa ne facem o strategie ptr sezonul urmator pentru ca nu stim ce oferte vin pentru jucatori, deci nu putem sti dinainte ce sa aducem ( pe cine vom inlocui). :mad:
4. Nu putem vinde doar un jucator/sezon, deoarece noi vindem unu si apoi vine alte echipe care platesc clauza de reziliere si iti mai pleaca 2-3. :hai

In rest, multe intrebari tampite ( cu care ne-am obisnuit deja) si multe raspunsuri "adormite" marca Papi ( noi nu ne putem lupta cu Man City sau cu fcsb ) si cateva atacuri subtile (?) la Mangia tot ale lui Papi ( gen "cu ce este acum la Craiova puteam lua titlul fara probleme, dar (...) un campionat se castiga in primele 15 etape. Spre final este greu sa castigi meciuri, ca este presiunea mai mare" ).

Sa fim optimisti, poate vom avea parte de surprize frumoase! :-D
Nasol, ce sa spun. Sper ca sunt doar abureli menite sa adoarma lumea si ei chiar fac ceva serios.
La ce surpize frumoase te gandesti? Ceva gen ca Papura va arata ce stie sau ce? Nu zic ca ar fi exclus 100% sa fie Papura bun, dar de ce ai vrea sa risti nu pricep?

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de blixa » 16 Mai 2019, 17:57

se pare ca n-am invatat nimic din episodul Jerry... Las' ca poate i se indeplineste dorinta lu' uneka prin etapa 7.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 16 Mai 2019, 18:00

Paul scrie:
16 Mai 2019, 17:53
G.Ovidiu-Catalin scrie:
16 Mai 2019, 17:48
Cateva lucruri de retinut din conferinta de presa premergatoare meciului cu Viitorul :

1. Se pare ca Papura este antrenorul pentru sezonul viitor ( iata ca actionarii se tin de cuvant).
2. Papura a urmarit in jur de 40 de jucatori ptr transferuri in ultima luna. Toti liberi de contract.
3. Nu putem sa ne facem o strategie ptr sezonul urmator pentru ca nu stim ce oferte vin pentru jucatori, deci nu putem sti dinainte ce sa aducem ( pe cine vom inlocui). :mad:
4. Nu putem vinde doar un jucator/sezon, deoarece noi vindem unu si apoi vine alte echipe care platesc clauza de reziliere si iti mai pleaca 2-3. :hai

In rest, multe intrebari tampite ( cu care ne-am obisnuit deja) si multe raspunsuri "adormite" marca Papi ( noi nu ne putem lupta cu Man City sau cu fcsb ) si cateva atacuri subtile (?) la Mangia tot ale lui Papi ( gen "cu ce este acum la Craiova puteam lua titlul fara probleme, dar (...) un campionat se castiga in primele 15 etape. Spre final este greu sa castigi meciuri, ca este presiunea mai mare" ).

Sa fim optimisti, poate vom avea parte de surprize frumoase! :-D
Nasol, ce sa spun. Sper ca sunt doar abureli menite sa adoarma lumea si ei chiar fac ceva serios.
La ce surpize frumoase te gandesti? Ceva gen ca Papura va arata ce stie sau ce? Nu zic ca ar fi exclus 100% sa fie Papura bun, dar de ce ai vrea sa risti nu pricep?
Inca incerc sa cred ca visez. Si sa fiu optimist. In sensul in care se termina sezonul si se numeste un antrenor adevarat cu care s-a facut deja strategia si lista cu jucatorii vizati pentru a fi adusi. Desi, vazand ca Papi cauta jucatori iar Roty a fost plecat prin State pana de curand ( asa cum ne-a spus Sorinaccio ) devin sceptic in ceea ce priveste "visele mele".
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 16 Mai 2019, 18:03

G.Ovidiu-Catalin scrie:
16 Mai 2019, 17:48
Cateva lucruri de retinut din conferinta de presa premergatoare meciului cu Viitorul :

1. Se pare ca Papura este antrenorul pentru sezonul viitor ( iata ca actionarii se tin de cuvant).
2. Papura a urmarit in jur de 40 de jucatori ptr transferuri in ultima luna. Toti liberi de contract.
3. Nu putem sa ne facem o strategie ptr sezonul urmator pentru ca nu stim ce oferte vin pentru jucatori, deci nu putem sti dinainte ce sa aducem ( pe cine vom inlocui). :mad:
4. Nu putem vinde doar un jucator/sezon, deoarece noi vindem unu si apoi vin alte echipe care platesc clauza de reziliere si iti mai pleaca 2-3. :hai

In rest, multe intrebari tampite ( cu care ne-am obisnuit deja) si multe raspunsuri "adormite" marca Papi ( noi nu ne putem lupta cu Man City sau cu fcsb ) si cateva atacuri subtile (?) la Mangia tot ale lui Papi ( gen "cu ce este acum la Craiova puteam lua titlul fara probleme, dar (...) un campionat se castiga in primele 15 etape. Spre final este greu sa castigi meciuri, ca este presiunea mai mare" ).

Sa fim optimisti, poate vom avea parte de surprize frumoase! :-D
ucv ucv ucv

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de blixa » 16 Mai 2019, 18:03

si noi nici nu stim ce jucatori trebuie sa aducem, ca vin hotii aia si platesc clauzele de reziliere, iar jucatori, niste tradatori, n-au cum sa fie tinuti; fug cu rapitorii. dar, de! nu putem noi vorbi pe banii altora... fatalitate!
nu pot decat sa banuiesc ca va pleca si Cicaldau. si mai banuiesc ca Roty vinde clubul. tot ce sper e sa vanda arabilor alora pe care se pare ca-i aduce Piti in oras.
Last edited by blixa on 16 Mai 2019, 18:07, edited 2 times in total.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 16 Mai 2019, 18:06

Scuze ptr ultimile 2 re-uri (re)postate din greseala. M-a luat si pe mine somnul...
ucv ucv ucv

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de lory69 » 16 Mai 2019, 18:46

Pe mine unul,aceasta conferința de presă m-a dezgustat!Pai bine mai,antrenorul lui peste prăjit,tu ce ai facut mai când ai antrenat?Vrei sa-ti ascunzi neputinta,aruncand cu noroi in munca celui dinaintea ta.Daca antrenai tu tot sezonul,sigur rupeai tot..in play-out.Când urmăream meciurile echipei secunde,antrenate de tine,ma apuca somnul.Aroganță asta a ta ,sigur va creea probleme in vestiar!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de malus dacus » 16 Mai 2019, 19:04

...ce nesimtit! Mangia nu s-a plans niciodata de accidentati, suspendati etc., cu Mitrita i-au dat-o la temelie si iarasi, n-a comentat nimic. Papi incepu smiorc smiorc ca lipseste Kelic si ca s-a pierdut campionatul cu Chiajna. Exact asta a spus si Rotaru. Uite cine invartea clubul asta pe degete si noi habar n-aveam - Cap Electronic Shut Down la ora 10 seara!...

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de zeddDarko » 16 Mai 2019, 19:33

Dezgustatoare conferinta, avandul pe Papura in rol principal...

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 16 Mai 2019, 19:42

Papura se bate cu amintirea lui Mangia si ia bataie. Sunt bucuros ca in conferinta de presa cineva i-a spus lui Papura ca nu este sustinut de public . Trebuie sa fie atentionati actionarii cu privire la faptul ca marea majoritate a suporterilor nu agreeaza solutia Papura antrenor principal si daca nu se schimba nimic se va cunoaste in incasarile clubului. Poate Papura ar trebui sa se duca la o scoala de antrenori de fotbal si sa renunte la a sta cu gura la urechea lui Rotaru. Pentru Universitatea Craiova, Papura antrenor este un joc periculos, asemanator cu ruleta ruseasca, dar in care ai 5 cartuse in butoiasul de 6. Sunt de acord in totalitate cu malus dacus .

Închis