[Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Subiecte despre meciurile disputate in sezoanele anterioare, incepand cu sezonul 2003-2004. Intraţi aici pentru mai multe detalii !

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte credeti ca terminam acest sezon?

Poll ended at 19 Mai 2019, 14:09

36 (infrangere)
9
31%
37 (egal)
6
21%
39 (victorie)
14
48%

Total votes: 29

fabius_2014
senior
senior

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 18 Mai 2019, 23:55

DeuxEx scrie:
18 Mai 2019, 23:48
Papura a preluat echipa de la Mangia, echipa aflata pe locul 3. Si a reusit performanta sa termine campionatul pe 4. Cu aceiasi echipa cu care Mangia urcase pe podium. Asa ca las-o mai moale cu luatul apararii lui Papura. Daca era baiat destept, isi vedea de treaba lui, nu-l sapa pe Mangia pe la spate, ca sa-i ia postul...
Cred ca atunci cand a preluat Papura echipa, aveam si vreo 4 puncte avans. In plus, Rotaru a declarat ce rolmare a avut Papura in transferurile facute, adica exact acolo unde s-a gresit cel mai mult.

fabius_2014
senior
senior

Mesaj de fabius_2014 » 18 Mai 2019, 23:57

Bobby scrie:
18 Mai 2019, 23:54
Daca incerc sa fiu obiectiv, totusi Viitorul a facut un play off mai bun decit Craiova, indifferent de antrenor. In ultimele luni, am condus Viitorul de trei ori cu 1-0 si tot de atitea ori am pierdut cu 1-2. Pe greseli mari in defensiva. In acest an, am jucat cu Viitorul 5 meciuri : un egal si patru infringeri. Pur si simplu au echipa mai buna si noroc mai mult. Pacat ca nu am folosit acest play off sa mai promovam copii - tot pe locul 4 terminam.

Eu l-as pastra pe Fedele - e un jucator bun. Astazi starurile noastre - Mateiu, Cicaldau, Bancu - nu au prins o zi mare.

Acum 3 luni toata lumea spunea ca sintem favoriti la titlu : liniste la club, fani multi, lot echilibrat. S-a prabusit totul din pacate.
Si pe Martici l-as pastra, e profesionist.

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 18 Mai 2019, 23:58

bun,sezonul s-a terminat! Am facut implozie, am terminat in genunchi! Intrebarea este: ce se va intampla acum? Astept in noaptea sa apara pe site ca s-a semnat cu x,y,z!

galmeele
junior
junior

Mesaj de galmeele » 19 Mai 2019, 00:00

In niciun caz nu-l apar pe Papura, cred ca ar fi ultimul lucru care l-as face. Nu este greu sa constati ca aceasta este echipa formata de Mangia in tr-un an si jumatate. Jucatori lui Craiova nu sunt cu mult sub cei ai lui Steaua, CFR sau Viitorul ci antrenorul a fost cu mult sub Petrescu, Hagi, etc. Daca nu era "tripleta" plecata, care facea totul, crezi ca castigam cupa sau terminam pe 3? Mangia era simpatic, de caracter, dar atat. Ast este mostenirea lui dupa un an si jumatate nu mai dati vina pe Rotaru.

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 19 Mai 2019, 00:02

deux, asta e Edmond?
S-a rupt Brazda.

G.Ovidiu-Catalin
membru
membru

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 19 Mai 2019, 00:06

Mie mi-au placut si Mateiu si Cicaldau si Bancu. Mati si Cica, alaturi de Fedele au fost de fapt cei care nu au lasat Viitorul sa joace in prima repriza. Problema este ca daca alegi marea tactica cu lunga si pe-a doua, nu o alegi cand joci cu un singur varf impins ( Cristea/Fedele). Lunga si pe-a doua joci cand ai 2 varfuri (pivot deviaza spre al 2 lea varf). Ce a incercat Papi, mergea poate acum 10 ani, in 2019 nu mai tine. Dar ma rog, asta este o parere de suporter, antrenorul este platit sa faca tactica.
ucv ucv ucv

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 19 Mai 2019, 00:12

Repet, ca sa poti face ceva ai nevoie si de varf. Noi nu am avut astazi asa ceva. Toate mingile la ei au fost pierdute
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

G.Ovidiu-Catalin
membru
membru

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 19 Mai 2019, 00:14

@galmeele Mai omule tu te auzi? Ia te rog echipa de la sfarsitul sezonului 2017-2018 si compar-o cu cea de la inceputul sezonului 2018-2019. O sa ai marea surpriza sa observi ca jumatate de echipa este schimbata. Ce o tii langa cu un an jumate? Echipa asta a format-o din iulie pana in decembrie (5-6 luni). Cand a trebuit sa "reformuleze", ca si-a pierdut cel mai valoros jucator la ora aia ( pe Mitri). Ce vorbim aici? Si asa cum am spus, ok , tu ( si inca cativa ca dinu, porumboiu, etc) crezi ca Mangia a fost slab. De ce nu a pus altul mai bun? Sau a pus?
ucv ucv ucv

Neagu.djuvara
suporter
suporter

Mesaj de Neagu.djuvara » 19 Mai 2019, 00:29

Echipa a aratat bn cu papura,din pacate a avut si ghinionul sa aibe multi indisponibili,in perioada cat a fost antrenor.Daca stam sa ne gandim bine,ce mari performante a avut mangia,gandindu-ne ca n-a avut ghinionul sa aibe parte de multi indisponibili in lot?In timpul mandatului lui mangia,echipa.la.final de sezon,era secata de energie,conditie.fizica 0,anul asta la fel a lasat-o.Ce a castigat mangia,o cupa.cu o echipa de liga a 2 a si un loc.3,cu emotii si ala,si la 13 puncte de locul 2.

adi_g
membru
membru

Mesaj de adi_g » 19 Mai 2019, 00:31

Ca să încercăm să facem performanță, ar trebui să spunem Pa pu ... (ră) la revedere!

THE LION
senior
senior

Mesaj de THE LION » 19 Mai 2019, 00:35

Cu Devis niciodata nu pierdeam locul 3. Macar Bergodi sa vina, la mai mult nu sper.

Sent from my ASUS_X00TD using Tapatalk

Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

george_7002
suporter
suporter

Mesaj de george_7002 » 19 Mai 2019, 00:37

Echipa a jucat binișor azi... Doar Cristea a fost puțin contratimp. Meciul de azi fu măsluit clar de arbitrii... cine știe cunoaște... Fiți bărbați atât în viața de zi cu zi cât și ca suporteri... Altfel vom ajunge sa ne fie "furata" definitiv familia, locul de muncă, orasul, tara... nu doar bucuria fotbalului.
Imagine Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

fabius_2014
senior
senior

Mesaj de fabius_2014 » 19 Mai 2019, 00:39

Neagu.djuvara scrie:
19 Mai 2019, 00:29
Echipa a aratat bn cu papura,din pacate a avut si ghinionul sa aibe multi indisponibili,in perioada cat a fost antrenor.Daca stam sa ne gandim bine,ce mari performante a avut mangia,gandindu-ne ca n-a avut ghinionul sa aibe parte de multi indisponibili in lot?In timpul mandatului lui mangia,echipa.la.final de sezon,era secata de energie,conditie.fizica 0,anul asta la fel a lasat-o.Ce a castigat mangia,o cupa.cu o echipa de liga a 2 a si un loc.3,cu emotii si ala,si la 13 puncte de locul 2.
Poti avea ghinion intr-un meci, dar nu in patru consecutive. In afara de titularizarea lui Fedelle, Papura nu a facut nimic bun. Asa este cand sapi groapa altuia, cazi singur in ea . Papura l-a sapat pe Mangia si ...

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 19 Mai 2019, 00:47

Hagi ar trebui sa inteleaga ca asa nu ii va merge in europa. Acolo nu va mai avea niciun arbitru grija de printisor sa ii suporte toate figurile
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

U
fanatic
fanatic

Mesaj de U » 19 Mai 2019, 00:48

fabius_2014 scrie:
19 Mai 2019, 00:39
Neagu.djuvara scrie:
19 Mai 2019, 00:29
As aduce eu o completare....Papura alaturi de sorin!

Poti avea ghinion intr-un meci, dar nu in patru consecutive. In afara de titularizarea lui Fedelle, Papura nu a facut nimic bun. Asa este cand sapi groapa altuia, cazi singur in ea . Papura l-a sapat pe Mangia si ...
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Închis