[Amical] Universitatea Craiova - SS Lazio Roma

Moderator: grup_moderatori

Ce rezultat credeţi că vom obţine în cel mai important amical al verii?

Poll ended at 19 Iul 2009, 13:36

Victorie
6
24%
Egal
13
52%
Înfrângere
6
24%
 
Total votes: 25

Avatar utilizator
Glamdringer
suporter
suporter
Mesaje: 789
Membru din: 24 Ian 2004, 19:32

Re: [Amical] Universitatea Craiova - SS Lazio Roma

Mesaj de Glamdringer » 19 Iul 2009, 17:19

si daca merge la Rapid ce?
daca clubul il da afara e dreptul lui sa se duca unde vrea

JustME

Re: [Amical] Universitatea Craiova - SS Lazio Roma

Mesaj de JustME » 19 Iul 2009, 17:22

marius_vl scrie:Eu zic ca Mogosanu are o mare bila alba!!!Nu vad pe unul pe-aici care sa remarce faptul ca Rose a fost trecut rezerva,lucru care trebuia sa se intample de 2 ani,ca Dorel a fost urcat la mijloc si s-a descurcat excelent pt ca acolo e de fapt locul lui in teren,ca Florin Costea face si faza de aparare si o face chiar foarte bine,nu stiti decat sa criticati,dar de fapt nu vad niciun motiv intemeiat in aceste critici!Unul care nici macar n-a vazut meciul,zicea ca vezi Doamne a vazut el in rezumatul de pe editie.ro cum bateam noi cornerele pe scurt si ce sa-ti zic,de-aici a tras el concluzia ca Mogosanu nu e antrenor!Treziti-va la realitate,am facut 1-1 cu Lazio,castigatoarea Cupei Italiei,care a jucat cu echipa de baza,iar cine spune ca au jucat cu rezervele in repr 2 habar n-are fotbal
si daca am facut 1-1 cu Lazio ce ? puteau sa ne bata aia cu 100 la 0 sau sa ii batem noi cu 500 la 0 si tot irelevant era. pe mine in meciurile amicale scorul este fix ultimul lucru care conteaza. nu trebuie sa fii un tehnician de mare geniu sa realizezi ca Rose nu e fundas mai ales ca el a venit la Craiova si a jucat o perioada atacant deci faptul ca Mogosanu nu il mai joaca pe Rose fundas stanga e ceva normal nu e vreo revelatie. ia la mana mesajele mai vechi de pe forum si ai sa vezi ca foarte multi spuneau ca Rose nu are ce sa caute fundas stanga deci da`mi voie sa nu ma extaziez. Dorel a mai jucat la mijloc si in era Napoli deci iarasi nu am de ce sa ma minunez. Costea face faza defensiva ca asa vrea el nu ca ar avea Mister vreo treaba in sensul asta, sau cel putin asta e parerea mea .. nu cred ca Napoli ii zicea "coae tu nu faci faza defensiva .. ba tu auzi ? sa nu te prind in aparare" .. daca ar fi sa speculez as spune ca a facut faza defensiva ca era cineva prin tribuna care tocmai asta ii reprosa nu cu mult timp in urma, nu dam nume sa nu il desconspiram pe lucescu jr. dar asta e doar o parere proprie nu o certitudine

singura miscare care i-a iesit si pt asta jos palaria a fost cu Gaman-Barbu in aparare .. miscarea asta a fost una inspirata cel putin in prima repriza ca in a 2-a au aparut niste greseli de curtea scolii dar nimic grav e timp destul sa creasca.

la capitolul greseli as baga asa:

1. nu poti sa joci 4-3-3 fara Ubi in dreapta .. Mihai Costea nu o sa dea niciodata randamentul pe care il dadea Ubi acolo. Mihai e atacant central si asta cred ca e destul de clar nu e nici mijlocas stanga, nici mijlocas la smenozeala, nici extrema dreapta, nici varf pitulat

2. schimbarea Mihai Costea - Rose .. ce ? ce :bad: de schimbare e asta ? sa inteleg ca Mister a vrut sa schimbe din mers sistemul de joc din 4-3-3 in 4-4-2 ? insa din nefericire tot ce a reusit a fost sa ii zapaceasca pe jucatori care la un moment dat habar n`aveau care pe unde tre` sa joace.

3. Schimbarea Costea - Wobay .. alta schimbare facuta aiurea. din punctul meu de vedere Wobay trebuia bagat in locul lui Mihai. sau in locul lui Dina si Mihai trecea in mijloc in linia de 3 atacanti( Florin, Mihai, Ubi)

4. eu unul nu as fi jucat cu Lazio 4-3-3 pt ca sa fim seriosi niciodata nu aveam noi cum sa ii atacam pe italieni. era clar ca aia o sa stea calare pe noi diferenta de valoare era evidenta. eu unul as fi jucat 4-4-2 si as fi incercat sa aglomerez centrul terenului sa nu le las spatii si eventual sa ii prind de contre. dar in fine astea-s lucruri subiective concluzii pe care le tragi dupa meci

poate si eu gresesc atunci cand ma iau de Mogosanu .. pana la urma rezultatele vor dovedi daca este un antrenor bun sau rau si asta doar timpul o va decide. dar hai sa nu incepem sa deliram ca vezi domne ce mare antrenor e Mogosanu si ce bine vede el jocu ca nu-l mai baga pe Rose fundas si pe Dorel l-a urcat la mijloc. adica totusi nu reinventam roata.

m-am inselat in privinta lui Nicolo Napoli sper sa ma insel si in privinta lui Mogosanu dar la momentul acesta consider ca nu este antrenor de U Craiova. sper sa ma insel si omul sa aiba rezultate si chiar ii doresc multa bafta dar raman sceptic.
marius_vl scrie:Ba,prietene,a fost un meci amical,nicio alta echipa dintre favoritele la titlu in Romania(printre care imi place sa cred ca se afla si Craiova)
si mie imi place sa cred asta dar din nefericire realitatea e alta. n-avem nicio treaba cu titlul (realist vorbind)

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: [Amical] Universitatea Craiova - SS Lazio Roma

Mesaj de 1948 » 19 Iul 2009, 18:36

nu avem din 2 motive
1. nu avem un antrenor bun
2. nu am adus jucatori - macar 2 jucatori trebuiau adusi - jucatori de valoare normal
si atunci mai ziceam ca poate avem o seansa asa macar cat sa ne amagim
ma uit la timisoara - si eu pe ei ii vad la anu batandu-se cu urziceni

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Amical] Universitatea Craiova - SS Lazio Roma

Mesaj de manex » 19 Iul 2009, 19:21

nu as vrea sa fiu inteles gresit. apreciez schimbarile facute de mogosanu, insa nu e de ajuns pentru a ne bate la titlu. nu cu atacul de ieri. mai are 2 saptamini. poate o iesi bine.
Am zis!!

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: [Amical] Universitatea Craiova - SS Lazio Roma

Mesaj de Cl4udiu » 19 Iul 2009, 19:49

pentru a ne bate la titlu , in afara de un prim 11 si un antrenor foarte bun , mai trebuie si o banca de rezerve puternica , care poate sa suplineasca lipsa unor jucatori din diferete motive (accidentari , suspendari ,forma slaba )
Imagine

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: [Amical] Universitatea Craiova - SS Lazio Roma

Mesaj de trabzonspor » 19 Iul 2009, 20:03

Sergyu_costea scrie:De aia pleaca Bornescu , pentru ca il injur eu shit . Da eu am vazut minciuni , am vazut cum nu a incercat sa vina sa lamureasca lucrurile. Si intoxicatiile astea din presa au un adevar. Daca va deveni liber , eu sunt convins ca va merge la rapid. Asa simt eu , asta e parerea mea despre el . Cred ca e inca unul pe lista lunga.
Daca ta`to ar fi rrapidist si ar sta pe langa giulesti, imi imaginez ca si tu ai vrea sa ajungi acolo daca ai fi dat afara de la echipa pe care o iubesti si pt care ai refuzat (si vad ca multi ati uitat) pe steaua...
In alta ordine de idei, amicalul cu lazio a fost doar amical, nu finala de cupa, si chiar daca`i bateam nu insemna ca ne bateam la titlu, noi inca avem posturi pe care n`avem niciun jucator de meserie (cum ar fi fundas stanga), inca n`avem rezerva pt mijlocas la inchidere, iar dilevski nu e chiar cel mai bun jucator pe postu` asta, nu avem rezerva pt postul de mijlocas dreapta, nici pt cel de mijlocas stanga, n`avem rezerva de fundas dreapta (si cand ma refer la rezerve, ma gandesc la jucatori acceptabili, nu la jucatori folositi acolo de nevoie)... pe scurt, avem lot mic si inca neexperimentat, numai cand ma gandesc la barbu caruia ii trebuie cel putin o jumatate de sezon ca sa se obisnuiasca cu prima divizie, la fel cum i`a trebuit si lui gaman.
Iar Mogosanu, indiferent cat e de bun sau prost ca antrenor, tre` sa tineti cont ca mereu mititelu se va baga peste el, si in orice moment putem sa ne trezim cu rezultatele din sfarsitul campionatului recent incheiat.
u, a, viola!

Închis