[Amical] Universitatea - International Curtea de Arges

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: [Amical] Universitatea - International Curtea de Arges

Mesaj de Cl4udiu » 26 Iul 2009, 12:03

Copacul scrie: La acel 3-1 echipa nu juca nimic pe ploaie pt ca a plouat inainte de meci. Iar motivul pt care lumea nu a plecat ti-l spun eu: noi, cand dam banii pe ceva, chiar daca dam pe un c*acat, il mancam pana la capat, ca doar l-am platit, nu?
Sunt multe de spus despre atitudinea unora de aseara dar mai bine ma opresc. Exact asta e mentalitatea paguboasa, nu joaca echipa, nu venim la stadion. Asa au ajuns oile sa aiba milioanele alea de "suporteri" cu astfel de atitudini.
daca mai tinea ploaia aia 5-10 minute plecam si eu , de ce as mai fi stat ? sa-i sustin ? pai zi-mi un moment in care echipa a fost sustinuta aseara (excludem apaluzele de la inceput si atunci cand peluzele au cantat de vreo 2 ori tot meciul , dupa injurandu-l pe mititelu , ce e drept chiar merita , iar acum fata de sezoanele trecute nu i-a mai luat aparare nimeni de la tr 1 sau 2 )

sa te ploua pe la 22:30 nu prea e placut , chiar si vara

din cauza conflictului cu cei de la stema stoica (nu stiu ce le-a zis ) a fost fluierat de cateva ori si nu a batut nici penalti-ul

daca era meci oficial si cu o echipa din primele 6 , sunt sigur ca nu ar fi plecat mai mult de 50-100 de oameni din 20 000 , chiar daca era intrarea libera

apropo , mi s-a parut mie sau badea are cateva kg in plus ?
Imagine

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: [Amical] Universitatea - International Curtea de Arges

Mesaj de nr.zece » 26 Iul 2009, 12:09

badea poate sa fie si mister olimpia ca tot jucator de liga secunda e
numai noi putem lua jucatori de la echipe secunde sa ii face titulari
cum sa nu fie conflicte in echipa cand pui pe banca un woobay?
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Amical] Universitatea - International Curtea de Arges

Mesaj de blue_titan » 26 Iul 2009, 12:20

Ploaia a fost ok tinand cont de canicula din zi :)

Meci slab, antrenori la fiecar 10 spectatori...Stoica si Costea luati in vizor si reprosuri la greu. Cred ca Fl Costea nu a vrut sa mai intre in repriza a 2 a din cauza celor din tribune.

Injuraturi si reprosuri la adresa lui Miti:
".. ne bagi echipa in B", etc/

Mesaje din Sud si Nord:

"Continui sa le intaresti pe contracanditate ca anul trecut te-ai clasat peste toate"(SUD)

A avut si Nordul un mesaj , dar nu am retinut exact:
" Vrem in Europa......ne-am saturat sa ascultam un bolnav de logoree" (nu este mesajul exact).

Atmosfera mi-a adus aminte de perioada de acum 10 ani cand mereu ne propuneam ceva la inceputul campionatului si terminam undeva pe locul 10.

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: [Amical] Universitatea - International Curtea de Arges

Mesaj de Ruben Navarro » 26 Iul 2009, 12:26

Ba. da' poze nu facurati?

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: [Amical] Universitatea - International Curtea de Arges

Mesaj de Zapada » 26 Iul 2009, 12:31

Wobay trebuie sa joace tot meciul pe dreapta in atac (daca joaca 4, 3, 3) sau la mijloc (daca joaca 4, 4, 2)
El este jucatorul cel maI bun de la Craiova.

Atacantul australian nu ar trebui sa joace la U Craiova
Daca nu puten sa batem o echipa de liga 2 cum sa batem pe dinamo?

In rest vai de mama lui Mititelu fara antrenor si cu manager impresar care va insista sa intre in echipa colturile de masa aduse de el din Australia

Nu avem cum sa terminam acest campionat care urmeaza mai sus de locul 7, iar in primele 4 etape cred ca vom lua 1-3 puncte iar apoi va veni un antrenor la echipa.
Vai de capul lui Mititelu ca la dat afara pe Napoli iar echipa a uitat si sa se aseze in teren.

Cu aceasta conducere jucam mai degraba la retrogradare decat la cupele europene
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Amical] Universitatea - International Curtea de Arges

Mesaj de blue_titan » 26 Iul 2009, 12:33

Zapada scrie:Wobay trebuie sa joace tot meciul pe dreapta in atac (daca joaca 4, 3, 3) sau la mijloc (daca joaca 4, 4, 2)
El este jucatorul cel maI bun de la Craiova.

Atacantul australian nu ar trebui sa joace la U Craiova
Daca nu puten sa batem o echipa de liga 2 cum sa batem pe dinamo?

In rest vai de mama lui Mititelu fara antrenor si cu manager impresar care va insista sa intre in echipa colturile de masa aduse de el din Australia

Nu avem cum sa terminam acest campionat care urmeaza mai sus de locul 7, iar in primele 4 etape cred ca vom lua 1-3 puncte iar apoi va veni un antrenor la echipa.
Vai de capul lui Mititelu ca la dat afara pe Napoli iar echipa a uitat si sa se aseze in teren.

Cu aceasta conducere jucam mai degraba la retrogradare decat la cupele europene
Miti e zero in acest moment: fara Balaci, fara antrenor... nu stiu care ar trebui sa fie atitudinea noastra in aceasta perioada...?!

Cristian22
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 16 Mai 2009, 15:28

Re: [Amical] Universitatea - International Curtea de Arges

Mesaj de Cristian22 » 26 Iul 2009, 12:35

Pe parcursul ultimilor 15 ani la conducerea Universitati Craiova sau perindat numai devalizatori,escroci si cocalari..V-ati pus vreodata intrebarea de ce Universitatea nu a mai avut performanta??..Niciodata in istoria ei Stiinta nu s-a aflat intr-o pozitie buna, intrata sub pavaza patronajului..Nu se va face niciodată performanta cu un singur om care sa decida destinele craiovei..poate un tip gen Abramovici..dar niciodata cu cocalari si escroci..o singura solutie,Unde-s mulţi puterea creşte..Cocalaru Mititelu trebuie sa plece..la Caracal! Cu cat sta mai mult ne pateaza onoare,ne pateaza istoria... Craiova nu are viitor, mai ales cu panaramele de suporteri care pleaca pentru ca... ploua.Imi venea sa ii scuip.... Mititelu este sub presiune si trebuie injurat la fiecare meci,numai asa putem sa scapam de cocalar.... :-x Mititelu
CINSTE SI ONOARE = Universitatea Craiova

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Amical] Universitatea - International Curtea de Arges

Mesaj de stuparu_alexandru » 26 Iul 2009, 12:41

am vazut doar prima jumatate de ora din meci... pentru ca s-a pus ploaia, si mai bine la gratar la ziua lu` tata decat pe stadion plouat.
ce am retinut de la meci, stoica joaca la fel de prost... la fel de nesimtit... ne lipseste mijlocasul de creatie(de altfel, aseara parca am jucat mai mult handbal )... singurul jucator care mi-a placut cat de cat a fost prepelita.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: [Amical] Universitatea - International Curtea de Arges

Mesaj de Zapada » 26 Iul 2009, 13:00

Mititelu la pus pe impresarul romano-australian manager (sau ce o fi) deoarece stie limba engleza si probabil ca sa gandit ca va juca in cupele europene si avea nevoie de un cunoscator de limba engleza care sa reprezinte clubul la tragerea la sorti si programarea meciurilor mai ales in grupe.

Oare nu gasea Mitielu o persoana cunoscatoere de engleza in Craiova care sa reprezinte clubul in cupele europene (la anul daca era cazul, si costa mult mai putin)?

Cu acest manager si cu antrenor de liga 3-a sa uite Mititelu ca U Craiova va ajunge sa joace in cupele europene.
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

DoRyN

Re: [Amical] Universitatea - International Curtea de Arges

Mesaj de DoRyN » 26 Iul 2009, 13:03

Mititelu scrie:Urmează cel mai important meci al campionatului pentru noi, în care trebuie să ne reabilităm faţă de fani şi să ne răzbunăm faţă de cei care au vrut să transforme ratarea calificării în cupele europene în altceva"
Ce vrea sa spună [miti] aici ?

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Amical] Universitatea - International Curtea de Arges

Mesaj de DarkComy » 26 Iul 2009, 13:07

Eu nu inteleg cum dracu de [miti] e asa de prost incat sa asculte si sa puna in practica sfaturile slugilor precum Mitu, Stanilescu si alti pupincuristi si sa nu asculte de oameni care cunosc fotbalul, precum Balaci si C Stroe. Sunt sigur ca Balaci a plecat inghitind multe, pentru ca nu a vrut sa fac rau clubului prin eventuale declaratii sau contre cu el "grande" [miti].
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: [Amical] Universitatea - International Curtea de Arges

Mesaj de 1948 » 26 Iul 2009, 13:08

nu am fost la meci ca nu am fost in craiova
cei 2 veniti fundasu stanga si atacantu au jucat ?
sau nu are rost sa ii bagam....fundasu ala cica este peste ce avem noi..sau NU :)(

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Amical] Universitatea - International Curtea de Arges

Mesaj de DarkComy » 26 Iul 2009, 13:09

DoRyN scrie:
Mititelu scrie:Urmează cel mai important meci al campionatului pentru noi, în care trebuie să ne reabilităm faţă de fani şi să ne răzbunăm faţă de cei care au vrut să transforme ratarea calificării în cupele europene în altceva"
Ce vrea sa spună [miti] aici ?
Dar ce vroia sa facem? Sa sarbatorim? Daca jucatorii aveau putina demnitate, veneau in fata galeriei si se puneau in genunchi, chiar daca erau loviti de vreun scaun in drum spre peluze.

Atacantul a plecat acasa cu o zi inaintea meciului iar fundasul nu a fost trecut nici pe banca de rezerve. Deci ne-am lamurit si cu transferurile astea.

BYE BYE VASILE!!
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Amical] Universitatea - International Curtea de Arges

Mesaj de DarkComy » 26 Iul 2009, 13:22

blue_titan scrie: A avut si Nordul un mesaj , dar nu am retinut exact:
" Vrem in Europa......ne-am saturat sa ascultam un bolnav de logoree" (nu este mesajul exact).
Vrem sa jucam in Europa, vrem trofee, nu sa ascultam minciuni de la un bolnav de logoree.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

DoRyN

Re: [Amical] Universitatea - International Curtea de Arges

Mesaj de DoRyN » 26 Iul 2009, 13:28

Mititleu spera sa se revanşeze faţă de public în prima etapă. Relaţiile de joc încă suferă.
Excelentă asocierea de imagini marca editie.ro. :hai

You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Închis