Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeţi că va fi rezultatul meciului ?

Poll ended at 01 Aug 2009, 19:57

Victorie
38
69%
Egal
10
18%
Înfrângere
7
13%
 
Total votes: 55

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de WhiteBlue Heart » 05 Aug 2009, 13:01

LUTU scrie:au fost si masini de la corabia (eu) :D
f bine ca va mai organizati si voi, macar la meciurile astea :-)
Ce frumos era inainte cu fanclubul!pacat ca s-a inchis :-(
"Veneau ca sa ne vada pe noi.Si aveau acea mandrie specifica olteanului,sa se bata cu pumnul in piept,sa zica noi suntem cei mai buni.40 de mii?noi eram obisnuiti,jucasem si cu valcea cu 40 de mii,si cu jiul...pentru noi era surpriza daca n-am fi gasit cei 40 de mii acolo!"(King Ilie Balaci)

JustME

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de JustME » 06 Aug 2009, 15:18

Marş în goglele mă-tii!

„Google: dinamo in champions league. Niciun rezultat găsit“. Nu uitarăm de acest mesaj de la meciul cu Dinamo, semnat de băieţii de la Praetoria – asta-i o grupare a galeriei craiovene – chit că singurele galerii îndreptăţite să afişeze un aşa banner ar fi a Stelei şi a CFR-ului din Cluj. Dar ete că lor nu le trecu prin cap.
Ieri aflarăm că fuserăm gata-gata să nu avem ce ţine minte... Asta pentru că în ecuaţie intră Zimbrul.
Zimbrul e numele de cod. Pe individ îl cheamă Mircea Cezar Ionescu. E septuagenar şi fu observator al LPF la jocul U Craiova – Dinamo. Fişa postului de observator implică ceva muncă înainte de începerea efectivă a jocului. Corespondentul încălzirii pentru fotbalişti, care se traduce prin citirea mesajelor pe care au de gând să le afişeze galerioşii. Citirea nu-i de flori de coacăze, ci e urmată de acordul sau dezacordul observatorului pentru apariţia bannerelor pe stadion.
Ei bine, Zimbrul lectură mesajul umilitor pentru Borcea şi ai lui şi pică pe-un gând pe care-l lăsă slobod într-un timp relativ scurt: „Bă, goglele ăsta e injurie? Că dacă e injurie, nu intră!“.

Fişa prostului

sursa: republicaoltenia.ro
http://www.republicaoltenia.ro/articole ... a=1&id=253

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de DarkComy » 06 Aug 2009, 15:36

JustME scrie:„Bă, goglele ăsta e injurie? Că dacă e injurie, nu intră!“.
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de alex.p » 06 Aug 2009, 19:37

Dar bannerul dinamovistilor nu l-a vazut? Ala cu "M*** Craiova"!

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de whiteLion » 07 Aug 2009, 13:27

O poza mai misto cu banerul de la sud:

Imagine
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de trabzonspor » 07 Aug 2009, 15:18

Banner`ul ala cu iunctis viribus l`a avut si capillati la meciu cu arges din 2006, a fost mesajul de inceput. Meciu din pacate nu l`am vazut, civilizatia giespi tivii n`a ajuns si pe la astia din neptun, da m`am lamurit citind p`aci cam cum a stat treaba... din moment ce e evidentiat silviu lung, care e portar, e clar ca a fost un meci de ras, in care ne`au cam dominat aia, si cu tristete observ ca mititelu inca n`a realizat in ce c.c.t ne baga echipa, asa, incetu cu incetu...
si nu in ultimul rand, felicitari alora care au venit din afara Craiovei si au ingrosat randurile pe oblemenco, dar nu`s de condamnat nici cei care n`au venit, am observat un post mai inainte, in care zicea cineva ca barcelona cand se lupta la retrogradare avea stadionu plin si noi stim doar sa cerem... la meciu cu brasov din 2000 a fost stadionu plin, si fata de barcelona, care juca totusi ceva, noi eram aproapre retrogradati si echipa nu juca mare lucru... unui om ii poti cere niste sacrificii, dar au si astea o limita.
u, a, viola!

Avatar utilizator
Utopia
junior
junior
Mesaje: 28
Membru din: 03 Aug 2009, 21:14

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de Utopia » 07 Aug 2009, 16:40

Si de la tgjiu au fost cateva masini...am cativa prieteni care au mers si cu trenul..una peste alta a fost o atmosfera frumoasa,daca nu bagam in seama cativa zapaciti care prefera sa injure tot meciul asa cum ati punctat si voi..cat despre joc in sine,un rezultat bun,in genul celui cu rrapid din retur,cu ocazii de ambele parti,doar ca sambata nu a reusit sa marcheze nimeni..
daca suntem atenti la fiecare meci,mai ales cu echipele mici putem sa ne facem culoar,mai ales ca 6 echipe sunt angrenate in 3 competitii,putem profita

leutuvalcean
membru
membru
Mesaje: 266
Membru din: 21 Mai 2006, 01:52

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de leutuvalcean » 07 Aug 2009, 17:29

Din pacate tot mai putini suporteri din Craiova la meciurile de pe Central.Din alte zone, au venit mai multi decat localnici:)Pacat, pentru ca, craiovenii au devenit foarte comozi si prefera sa stea acasa.Toti suntem suparati, dar daca nici la meciul cu cainii nu umplem stadionul?!?!?
Forza Craiova
100% oltean

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de Cosmin™ » 07 Aug 2009, 18:55

Nu i-a indepartat nici pretul biletelor nici altceva , doar jocul echipei care e slab spre foarte slab
Poti sa ai pe cine vrei tu in echipa , daca n-ai antrenor egal cu 0 . Mititelu inca nu si-a dat seama de asta ..
Imagine

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de nr.zece » 07 Aug 2009, 20:28

leutuvalcean scrie:Din pacate tot mai putini suporteri din Craiova la meciurile de pe Central.Din alte zone, au venit mai multi decat localnici:)Pacat, pentru ca, craiovenii au devenit foarte comozi si prefera sa stea acasa.Toti suntem suparati, dar daca nici la meciul cu cainii nu umplem stadionul?!?!?
ce sa vedem? inca un an in care tragem pentru steaua sau sa scapam de retrogradare?
sa mai dam si bani pentru asta? deja lumea regreta abonamentele asa cum o sa regrete si mitu banii de ii da pe noile tricouri si nu o sa le mai cumpere nimeni
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de OVI2806 » 07 Aug 2009, 22:20

leutuvalcean scrie:Din pacate tot mai putini suporteri din Craiova la meciurile de pe Central.Din alte zone, au venit mai multi decat localnici:)Pacat, pentru ca, craiovenii au devenit foarte comozi si prefera sa stea acasa.Toti suntem suparati, dar daca nici la meciul cu cainii nu umplem stadionul?!?!?
Tu crezi ca din comoditate n-a venit lumea?Jocul prost, blaturile care au dus la neparticiparea in cupe, pretul extrem de mare al biletelor, resemnare, si-au pierdut speranta......

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de trabzonspor » 08 Aug 2009, 00:03

lasa`l ma ca e si el din valcea si vrea si el sa se laude ca vine la multe meciuri, ce tot certi copilu atata
u, a, viola!

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de whiteLion » 08 Aug 2009, 01:19

OVI2806 scrie:
leutuvalcean scrie:Din pacate tot mai putini suporteri din Craiova la meciurile de pe Central.Din alte zone, au venit mai multi decat localnici:)Pacat, pentru ca, craiovenii au devenit foarte comozi si prefera sa stea acasa.Toti suntem suparati, dar daca nici la meciul cu cainii nu umplem stadionul?!?!?
Tu crezi ca din comoditate n-a venit lumea?Jocul prost, blaturile care au dus la neparticiparea in cupe, pretul extrem de mare al biletelor, resemnare, si-au pierdut speranta......
...exact cum am zis eu....s-au pierdut la meciul cu plaiesii porumbacului.....trist.... :mad:
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de nr.zece » 14 Aug 2009, 12:33

DINAMO TOCMAI A SCAPAT DE AMENZILE DE DUPA MECIUL CU NOI FACAND RECURS, BINEINTELES CA NOI NU AM FACUT
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de stuparu_alexandru » 14 Aug 2009, 14:31

nr.zece scrie:DINAMO TOCMAI A SCAPAT DE AMENZILE DE DUPA MECIUL CU NOI FACAND RECURS, BINEINTELES CA NOI NU AM FACUT

pentru ca lumea e cu ochii pe ce scrie frate-meu :)( si nu isi vad de treaba lor
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Închis