Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte luam?

Poll ended at 30 Aug 2009, 12:39

3
33
55%
1
8
13%
0
19
32%
 
Total votes: 60

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Copacul » 30 Aug 2009, 13:11

blue_lions scrie:
trabzonspor scrie:
Pacala scrie: 4. piese grele ca prepelita, fl.costea, d.stoica , rose nu par sa fi intrat prea bine in jocul echipei
la aia 2 ce vrei sa zici prin "piese grele" ? te referi la greutatea lor fizica sau ce ? :laughing:

pt aia care visati mii de oameni la stadion... nu cred c`au fost nici 1000, cam 150 - 200 la a 2a, 50 la nord 100-150 la sud si restu la oficiala + 1a... cre`ca si la meciu`u cu galatiu` din "fericitu`" an 2005 eram mai multi pe stadion...

echipa a fost janghina, asta a fost blat de tot rasu, noi aveam 2-0 si bistritenii dadeau pase cu calcaiu, la pauza sunt scosi 2 oameni, hora, si un mijlocas dreapta parca, de la bistrita, care facusera tot jocu` bistritei, ca sa nu mai zic ca velcovici in loc s`o bage`n poarta din 7 metri da peste, si saceanu in loc sa centreze de 2 ori in fata portii in contraatacuri 4 la 3, trage ca sa aiba lung ce apara...
Da, da sigur blat la 5-1... Saceanu + Velcovici n-au dat 10 goluri impreuna de cand sunt la juniori. Hora a fost integralist si la pauza a iesit un fundas + Enescu. Deci, care-ti dadu' de baut dupa meci? :)(
Nimeni nu-i dadu, pleca singurel de la stadion prin min 80, nemultumit de rezultat...
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de DarkComy » 30 Aug 2009, 13:46

Mogoşanu: "Putem spera la cupele europene dacă evoluăm precum cu Gloria"

DOAMNE!! Cum dracu sa afirmi ma asta cand la scorul de 0-0, lanterna rosie te-a dominat? cand in aparare e jale? cand noi nu construim ci jucam pe contraatac si ce isi mai aduc jucatorii aminte din era Napoli?
La titlu cand putem spera? ca la vara o sa plece majoritatea jucatorilor vechi, pentru ca se termina un ciclu. Si cum patronul nu vrea sa cumpere jucatori, o sa promovam tineri si iar o s-o ardem aiurea 2-3 ani de zile pana cresc. In alta ordine de idei...mititelu e un sarantoc cu care nu o sa castigam niciodata titlul si cu care ne vom zbate in mediocritate. Piturca era sansa noastra sa devenim profesionisti si sa visam spre un titlu, dar de unde? daca brutaru nu are bani.
Nu sunt impotriva crescutului de jucatori, dar mai trebuie sa si cumperi din cand in cand. Orice club mare si care se respecta isi promoveaza juniorii dar mai si cumpara jucatori deja consacrati.

Presimt ca la iasi facem inca un accident.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de trabzonspor » 30 Aug 2009, 14:56

Copacul scrie: Nimeni nu-i dadu, pleca singurel de la stadion prin min 80, nemultumit de rezultat...
Tu sa nu vorbesti ma, ca n`ai vazut meciu din cauza aluia din fata ta (in conditiile in care ala statea pe scaun) :cool: nu te mai baga in seama ca iar ma iau de inaltimea ta echivalenta cu lungimea fierului de calcat... bucura`te tu ca baturam cu 5-1 si`om vedea dupa meciu cu poli iasi cati va mai bucurati... asa bucurosi erati si dupa meciu cu pandurii ?

Nu zice nimeni ca echipa n`ar avea cativa jucatori valorosi, si per total suntem peste media diviziei a, dar tre` sa intelegeti ca fara antrenor batem cu noroc (si asta inseamna un scor mic) sau batem prin reciprocitati (pandurii, bistrita), si o luam grav in fata echipelor care joaca pe bune, fara sa miscam in front (vezi alde medias si brasov, si doamne fereste, iasi)...
u, a, viola!

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Ovidiu* » 30 Aug 2009, 15:52

Jucaram slab si castigaram la scor.Nu fu' nicio reciprocitate, intalniram doar o echipa cu antrenor mai prost ca al nostru.Avem jucatori buni, n'avu insa cine sa-i antreneze perioada asta.Vom suferii grav daca nu scapam de Mogo repede.
PS: Cand oare o sa inteleaga si prostu' ala ca n-avem mijloc? Oare cati din fotbal trebuie sa-i spuna treaba asta ca sa se prinda si el? Oare Piturca de tampit a cerut 4 (PATRU) mijlocasi ca sa vina?
Poate vede domnul Rosca si-i spune Prea Maritului ca N-AVEM MIJLOC !!!
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de trabzonspor » 30 Aug 2009, 16:54

apropo de misic, de ce n`a intrat pana acu ? ca io la meciu asta credeam ca rose a iesit pe centura la "munca" la cat de des si de larg si`a deschis picioarele de fo` 2 ori...
u, a, viola!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de DarkComy » 30 Aug 2009, 16:57

trabzonspor scrie:credeam ca rose a iesit pe centura la "munca" la cat de des si de larg si`a deschis picioarele de fo` 2 ori...
Tare :laughing:

A evoluat in ziua precedenta la Primavara.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de trabzonspor » 30 Aug 2009, 17:25

pai la primavara stiu ca tot joaca de fo` 2 meciuri, la prima echipa de ce nu l`o baga, asta ma intreb io...
u, a, viola!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de stuparu_alexandru » 30 Aug 2009, 18:00

Ovidiu* scrie:Jucaram slab si castigaram la scor.Nu fu' nicio reciprocitate, intalniram doar o echipa cu antrenor mai prost ca al nostru.Avem jucatori buni, n'avu insa cine sa-i antreneze perioada asta.Vom suferii grav daca nu scapam de Mogo repede.
PS: Cand oare o sa inteleaga si prostu' ala ca n-avem mijloc? Oare cati din fotbal trebuie sa-i spuna treaba asta ca sa se prinda si el? Oare Piturca de tampit a cerut 4 (PATRU) mijlocasi ca sa vina?
Poate vede domnul Rosca si-i spune Prea Maritului ca N-AVEM MIJLOC !!!

dusmane ! tu nu esti un suporter adevarat ! cum poti sa zici asa ceva ? ai idee cati bani a bagat mititelu in echipa asta ?

tu esti unu din stuparii aia de zicea ala mic si negru de ei
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Ovidiu* » 30 Aug 2009, 19:38

Sergyu_costea scrie:Oricum nu mijlocul e problema. Apararea e slaba si se vede lipsa lui Gaman si nici Barbu nu joaca cum trebuie.
Asa e, se vede lipsa lui Gaman, dar in ultimul timp nici asta n-a facut meciuri grozave(apropo doar mie mi se pare ca Valerica are mari probleme de plasament?).Nu stiu cum s-a vazut meciul de la Tv, dar mie din tribuna Barbu mi s-a parut nesigur, fricos, usor de trecut intr-un cuvant SLAB RAU !!! Dorel a trebuit sa faca in multe randuri si treaba lui si a incercat eventual sa-l acopere, de aici si impresia sau falsa impresie ca si Dorel a jucat slab.Va zic, n-am vazut inca meciul inregistrat, dar din tribuna asa mi s-a parut...
Apropo, o aparare EXPUSA e intotdeauna SLABA !!!E treaba fundasilor sa nu-si expuna portarul si treaba mijlocasilor sa nu-si expuna fundasii, precum si sa ajute atacantii.Pentru asta iti trebuie MIJLOCASI BUNI atat defensivi cat si ofensivi.Defensiv sa zic ca stam bine, cel putin ca nume, ca in meci nu se vede, iar pe faza ofensiva suntem praf d'aia nici nu putem construii nimic si ne bazam EXCLUSIV pe contra...
Astea se stiu deja si toata lumea le vede clar, numai "domnul Mititelu" nu le vede, nu le stie si pentru "dansul" (daca stiti la ce zic moldovenii "dansul" :lol: ) totu-i roz.Si culmea s-au vazut si-ntrun meci castigat cu 5-1 in fata, probabil, celei mai slabe echipe a campionatului.

@Alex - Pai normal ca-s Stupar, ce vroiai sa fiu suporter adevarat? Aia n-au bre abonamente si dupa cate s-a vazut si ieri aia nu vin la meciuri, ca daca ar venii n-ar mai fii Miti injurat pe stadion :lol: ...Ba Spanule sa stii ma ca tot noi, Stuparii, l-am injurat ieri pe iubitul tau lautar...Voi negriciosilor v-adunatati de nu se poate...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Vraciul » 30 Aug 2009, 19:46

FreakBoy scrie:
john100 scrie:Eu unu sunt pentru plecarea "briliantului" Costea.
Aspecte pozitive:bani,lipsa fitelor din teren ,ar disparea bisericutele din cadrul lotului(cred),jucatorii sunt frustrati atunci cand il vad pe Costea ca isi baga **** in toate baloanele.

Ce-a facut el in meciul de azi denota lipsa imensa de creier,este evident ca nu-si mai doreste sa evolueze pt Universitatea.Din pacate la fel si frate-su,parca s-a molipsit de la el.Oricum ,cel mai bun lucru care ni se poate intampla e sa plece Costea,chiar daca o sa suferim putin la inceput.

Nu zic ca nu o sa se simta lipsa lui,dar mai bine sa plce ,daca el crede ca este un idol ,cand nu a castigat nimic cu noi.
Atitudinea lui din ultimul timp(exceptand meciul cu pandurii) a fost JALNICA.
go COSTEA go SAU SCHIMBATI ATITUDINEA "briliantule" pt ca Craiova nu a inceput si nici nu se termina cu tine.Am avut la noi din astia ca tine cu zecile,daca vrei ceva de la viata da-ti 2 palme si revine pe calea cea buna.
eu zic ca se greseste gandind asa... Costea are o lupta "cu sinele"... e fitos, e nu stiu cum, dar, e Costea. Mi se pare normal ca unul care e cu mult peste altii sa fie nemultumit. Baird poate sa rateze 5 din 5 si nu sare nimeni, Costea daca a ratat una din 5 e injurat de 50% din spectatori... se cere mult de la el, presiunea cea mai mare e pe el, e greu, totusi e mai mic decat multi dintre astia de postam pe aici... noi suntem tensionati, dar aia din teren?
Deci, nu... sunt impotriva plecarii lui Florin... sper sa-si gaseasca linistea cat mai repede si sa fie cel mai bun!

Da,asa este,are o valoare indiscutabila,peste foarte multi din lotul nostru,DAR,si asta e un dar foarte mare caracterul lui lasa mult de dorit,asta trebuie sa inteleaga el.Totusi raman la parerea ca nu este numai vina lui,aici contribuie cu varf si indesat si mititelu care i-a permis toate derapajele astea de comportament,si mai cred ca el vrea sa plece de la noi.Sunt sigur ca sunt lucruri pe care noi nu le stim,dar eu din atitudinea lui asta vad,iar atunci cand un jucator isi doreste sa plece ,e clar ca el nu mai da totul pt echipa.Aseara a tratat majoritatea fazelor cu foarte multa relaxare+nervozitatea de care a dat dovada,(elocventa e faza din primele minute cand a sutat in minge la ofsaidul semnalizat).
De asta sunt pt plecarea lui,pt BINELE LUI SI BINELE NOSTRU.Si-a pierdut motivatia la noi,iar noi nu ne permitem jucatori fara motivatie,mai ales ca avem si noi destui basinosi in echipa ,Costea ar mai lispsi si sa vezi atunci bisericute si frustari(deja se vad).
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de OVI2806 » 30 Aug 2009, 19:49

Dupa cum esecurile cu Mediasul si cu Brasovul au fost 'accidente' la fel de bine si cele doua victorii poate ca au fost tot accidente.Astept sa ma bucur cu adevarat cand o sa castigam cu echipe importante, si pe merit, si nu o sa ne mai impiedicam la modul cu Mediasul.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Cosmin™ » 30 Aug 2009, 23:09

A fost 442 toata ziua cu Prepelita mijlocas dreapta si 2 varfuri Badea si Baird :-)
Imagine

IonSpanu

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de IonSpanu » 31 Aug 2009, 00:21

Craiova a aratat ca este pe drumul cel bun. Cum a spus si domnul Mititelu, in care ar fi bine sa avem toti incredere, campionatul pentru noi abia a inceput. Sa vedem acum dusmanii cum o sa-si manance unghiile de furie si de ciuda. E greu cand ai o echipa atat de buna, care o sa inceapa sa defileze. Unde sunt dusmanii? De ce nu mai zic psss?

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Ruben Navarro » 31 Aug 2009, 00:36

PsssT! :)(

lorenzaccio2
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 14 Ian 2009, 14:53

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de lorenzaccio2 » 31 Aug 2009, 00:41

Ma vere, Spanu asta are probleme de bagat in seama... Sau e unu care il are drept idol sau e altu care vrea si el sa aiba o conversatie cu cineva, ca deh e singuratic si el

Închis