Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte luam?

Poll ended at 30 Aug 2009, 12:39

3
33
55%
1
8
13%
0
19
32%
 
Total votes: 60

FreakBoy

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de FreakBoy » 30 Aug 2009, 00:11

Masive scrie:Badea trebuie sa joace titular cu oiler....Ii facea praf Vali :hai
Clau gol, clau goool...

Masive

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Masive » 30 Aug 2009, 00:39

FreakBoy scrie:
Masive scrie:Badea trebuie sa joace titular cu oiler....Ii facea praf Vali :hai
Clau gol, clau goool...
??????????????????????????

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de trabzonspor » 30 Aug 2009, 01:40

Pacala scrie: 4. piese grele ca prepelita, fl.costea, d.stoica , rose nu par sa fi intrat prea bine in jocul echipei
la aia 2 ce vrei sa zici prin "piese grele" ? te referi la greutatea lor fizica sau ce ? :laughing:

pt aia care visati mii de oameni la stadion... nu cred c`au fost nici 1000, cam 150 - 200 la a 2a, 50 la nord 100-150 la sud si restu la oficiala + 1a... cre`ca si la meciu`u cu galatiu` din "fericitu`" an 2005 eram mai multi pe stadion...

echipa a fost janghina, asta a fost blat de tot rasu, noi aveam 2-0 si bistritenii dadeau pase cu calcaiu, la pauza sunt scosi 2 oameni, hora, si un mijlocas dreapta parca, de la bistrita, care facusera tot jocu` bistritei, ca sa nu mai zic ca velcovici in loc s`o bage`n poarta din 7 metri da peste, si saceanu in loc sa centreze de 2 ori in fata portii in contraatacuri 4 la 3, trage ca sa aiba lung ce apara...
u, a, viola!

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Vraciul » 30 Aug 2009, 01:46

Mogoşanu: "Putem spera la cupele europene dacă evoluăm precum cu Gloria"

Antrenorul Universităţii şi-a expus concluziile asupra meciului la conferinţa de presă şi a ţinut să-i dea un sfat "rebelului" Florin Costea.





"Sînt mulţumit de joc şi de rezultat. Putem spera la cupele europene dacă evoluăm precum azi. Trebuie să aducem puncte şi din deplasare, pentru că e diferenţă între jocurile de acasă şi cele din deplasare.

Trică e un jucător de valoare şi un factor mobilizator în vestiar. În ultima vreme, Costea este un jucător schimbat. Trebuie să înţeleagă că valoarea trebuie dublată de o mentalitate sănătoasa", a declarat Daniel Mogoşanu.



Bravo Mogo,dar rupele picioarele la fitosi,poate nu esti asa rau pe cat credeam.Oricum,iti trebuie tupeu sa declari asa ceva dupa meciu asta. apld apld
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de blue_lions » 30 Aug 2009, 02:18

trabzonspor scrie:
Pacala scrie: 4. piese grele ca prepelita, fl.costea, d.stoica , rose nu par sa fi intrat prea bine in jocul echipei
la aia 2 ce vrei sa zici prin "piese grele" ? te referi la greutatea lor fizica sau ce ? :laughing:

pt aia care visati mii de oameni la stadion... nu cred c`au fost nici 1000, cam 150 - 200 la a 2a, 50 la nord 100-150 la sud si restu la oficiala + 1a... cre`ca si la meciu`u cu galatiu` din "fericitu`" an 2005 eram mai multi pe stadion...

echipa a fost janghina, asta a fost blat de tot rasu, noi aveam 2-0 si bistritenii dadeau pase cu calcaiu, la pauza sunt scosi 2 oameni, hora, si un mijlocas dreapta parca, de la bistrita, care facusera tot jocu` bistritei, ca sa nu mai zic ca velcovici in loc s`o bage`n poarta din 7 metri da peste, si saceanu in loc sa centreze de 2 ori in fata portii in contraatacuri 4 la 3, trage ca sa aiba lung ce apara...
Da, da sigur blat la 5-1... Saceanu + Velcovici n-au dat 10 goluri impreuna de cand sunt la juniori. Hora a fost integralist si la pauza a iesit un fundas + Enescu. Deci, care-ti dadu' de baut dupa meci? :)(
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de nr.zece » 30 Aug 2009, 03:59

FreakBoy scrie:
Masive scrie:Badea trebuie sa joace titular cu oiler....Ii facea praf Vali :hai
Clau gol, clau goool...
freak tocmai l-a transefrat pe niculescu inapoi
frikane pe cine cunosti din ex-feakboys btw?
ps: de meci nu ma pronunt ca nu il vazui si nu ar fi corect
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de trabzonspor » 30 Aug 2009, 07:18

blue_lions scrie: Da, da sigur blat la 5-1... Saceanu + Velcovici n-au dat 10 goluri impreuna de cand sunt la juniori. Hora a fost integralist si la pauza a iesit un fundas + Enescu. Deci, care-ti dadu' de baut dupa meci? :)(
pretene... poate m`oi fi inselat asupra lui hora, dar intre noi fie vorba, la brasov si la medias n`am miscat, si meciu asta de ieri cam seamana tare mult cu ala cu pandurii... da nu`i problema, ca va convingeti voi iar, dupa meciu de la iasi :cool:
u, a, viola!

BALLY

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de BALLY » 30 Aug 2009, 07:23

scor f. bun. atacanti in forma. bravo.
dar ca hal de aparare am avut... cu noroc nu s-a terminat 5-5. ce a putut sa faca hora din fundasii nostri centrali.... cu o echipa care stie sa dea gol nu ne va fi usor... trebuie lucrat mult cu aparatorii.
bravo pentru rezultat, inca o data!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Bobby » 30 Aug 2009, 07:38

Adio Piti ?

Declaratie a lui Mititelu pe sport.ro :

""Victor Piturca nu a mai dat niciun semn. Luni sau marti mi-a promis ca vine la meci, dar nu a mai ajuns. Nu stiu ce s-a intamplat. Mergem in continuare cu Daniel Mogosanu. Multi au afirmat despre el ca nu este un bun antrenor, insa timpul va demonstra ca s-au inselat. Am incredere in el si este ajutat foarte bine de colaboratori. Are un director tehnici cu care se intelege foarte bine, antrenori secunzi si preparatori". "

FreakBoy

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de FreakBoy » 30 Aug 2009, 10:01

nr.zece scrie:
FreakBoy scrie:
Masive scrie:Badea trebuie sa joace titular cu oiler....Ii facea praf Vali :hai
Clau gol, clau goool...
freak tocmai l-a transefrat pe niculescu inapoi
frikane pe cine cunosti din ex-feakboys btw?
ps: de meci nu ma pronunt ca nu il vazui si nu ar fi corect
dupa un meci, il facem pe vali badea zeu...
frozen: acum depinde de tonul intrebarii... nu ma prind, asa ca alegeti unul din raspunsurile: "pe niciunul, am doar poze cu ei", "pe vreo 3 pe care oricum tu nu ai de unde sa-i stii" :-)

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de manex » 30 Aug 2009, 10:22

un meci fara emotii. singura emotie a fost sa nu se mai accidenteze careva. mi-a placut de baird. sa joace el asa tot timpul si nu o sa ii zica nimeni nimic. despre meci nu mai zic nimicca ati zis voi. meci bunicel, cu o echipa slaba rau.
citeva comentarii pe linga meci:
copacul din peluza nord a fost taiat. se pare ca nu vor sa stam la umbra lui.mersi, vlad rosca. :)(
am avut jandarmul meu la meci. de altfel si ceilalti de la peluza nord. era omul si jandarmul. :)(
am putut bea apa de la tisnitoare linistit, chiar si la pauza. :)(
in schimb wc-ul...la fel. bad boy, vlad, bad boy. :(
a, s anu uit: mi s epare ciudata rau asta cu aplaudatul echipei advese la tunel. dupa ce fac chestia aia, jucatorii uita ca au mai avut si spectatori in tribuna si.....pleaca. un gest cu mina inspre peluza nord, inspre t2 inspre sud si gata. deja nu se mai obosesc nici pina la mijlocul terenului. e cam frustrant. sau asta fac doar le meciurile mari? la meciurile cu 1000 de oameni nu? cei 1000 nu merita sa fie aplaudati? inca o tema pentru vlad rosca.
Am zis!!

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de gsm » 30 Aug 2009, 11:09

fratilor, echipa noastra joaca foarte lent, noroc cu silvica ca ne-a scos. pe timpul lui napoli jucam in viteza faceam presing. ne trebuie antrenor, mogosanu nu-i tactician ci mai degraba om de moral.

sorin107

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de sorin107 » 30 Aug 2009, 12:07

in contextul in care am intalnit o ekipa extrem de slaba, pot sa remarc cativa jucatori: silvica, barboianu, prepelita (a gresit foarte putin, travaliu bun si multe goluri au plecat de la el), dilevski, v. badea. pe baird nu-l remarc din principiu, ca, desi a dat 2 goluri si o pasa de gol imi scoate peri albi meci de meci si e ca un gard. costea un mare nesimtit, locul lui stoica e la mijloc, locul lui rose e in australia, locul lui soava e la pensie, iar barbu trebuie sa prinda incredere in el si sunt convins ca incet-incet o sa ajunga la valoarea lui gaman.

sorin107

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de sorin107 » 30 Aug 2009, 12:29

Sergyu_costea scrie:Noi nu putem sa batem pe nimeni ca e blat. Ce mortii masii de pretentii sa mai ai. Daca nici pe amaratii astia nu i-am batut pe bune , ce dracu mai cautam in prima divizie?
Si eu sunt de aceeasi parere. Oricum, bisnitza tre sa cada neaparat anu asta, prea multe rahaturi au facut in prima divizie de cand au intrat. in alta ordine de idei, singurul fotbalist adevarat de pe terena aseara a fost sanmartean. pacat, mare talent...

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de nr.zece » 30 Aug 2009, 12:30

FreakBoy scrie:
nr.zece scrie:
FreakBoy scrie: Clau gol, clau goool...
freak tocmai l-a transefrat pe niculescu inapoi
frikane pe cine cunosti din ex-feakboys btw?
ps: de meci nu ma pronunt ca nu il vazui si nu ar fi corect
dupa un meci, il facem pe vali badea zeu...
frozen: acum depinde de tonul intrebarii... nu ma prind, asa ca alegeti unul din raspunsurile: "pe niciunul, am doar poze cu ei", "pe vreo 3 pe care oricum tu nu ai de unde sa-i stii" :-)
era cat se poate de serioasa intrebarea
le porti numele si de aia te intrebam
tinant cont ca tu esti singurul ultras de pe aici normal ca noi nu cunoastem pe nimeni :-)
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Închis