Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem sub Copou?

Poll ended at 15 Sep 2009, 13:51

3
28
46%
1
12
20%
0
21
34%
 
Total votes: 61

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 14 Sep 2009, 22:49

manex scrie:cica dclaratie la miti ca nu a mai vazut o asa prima repiza proasta demult. pai la fel a zis si dupa medias, si dupa brasov. sa inteleg ca ne-am intrecut azi? eu nu am vazut meciul ca a fost o pana de curent, insa l-am ascultat la telefon si comentat de mack. pai din ce am inteles eu sintem praf. am vazut dupa meci pe gsp cum ne "bateam" pentru orice minge, cum "tactica" lui mogo dadea roade, cum apararea noastra de nationala, si aici nu glumesc, gaman, barboianu, stoica(oameni de nationala toti, nu?) a fost bombardata cu mingi la care ei nu mai stiau cum sa intervina. am avut vreo minge respinsa din corner? ca parca umai aia dadeau cu capul. si.....nu e numai vina antrenorului> tu ca jucator, nu stii sa stai la corner? chiar fiecare antrenor trebuie sa te ia de mina si sa te puna la fazele fixe? a facut vreo alunecare dorel? soava ce a facut azi? wobay de ce a stat pe banca? el nu joaca in stinga la nationala lui? nu ne-ar fi mai de folos pe stinga in locul lui soava?trica rezerva? ce cosmar.
si uite cum se duce dracu moralul unei echipe. la meciul cu porumbeii daca vor fi 10000 inseamna ca sintem dati dracu. anticipiez maxim 5000.
mai bine ca nu ai vazut meciul. o sa-l urce whitelion zilele urmatoare, asta daca ai rabdare sa vezi catastrofa.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 14 Sep 2009, 22:49

s.lung jr / merlier

badoi.............gaman........mitchell.........rose/soava/misic

stoica.........spase dilevski
prepelita..............................................wobay/m.costea
trica

f.costea
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de Zapada » 14 Sep 2009, 22:51

mititelu e un papagal
echipa joaca tot mai prost de la meci la meci si el repeta dupa fiecare meci precum papagalul ca va termina in primele 4-5
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

PEmcee
junior
junior
Mesaje: 45
Membru din: 08 Sep 2009, 07:17

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de PEmcee » 14 Sep 2009, 22:56

------------------------------Lung Jr.
Barbo/Badoi-------Gaman-----------Stoica------Misic?!

----Prepelita-----------Soava--------Dilevski

--------------------------Trica

--------------Florin Costea-------Badea

When Wobay is back in form you can use him instead of Soava and put Dilevski as "6"

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de blondu » 14 Sep 2009, 23:05

toata lumea il critica pe mogosanu.eu zic sa il criticam si pe bita si pe ungureanu.ca mogosanu tot secund e. cum frate sa joci cu mihai costea mijlocas stanga care in prima repriza nu a reusit o preluare,o pasa buna sau un dribling.in a doua nu mai zic ca a avut 3 situatii sa centreze singur singurel si a dato la primu fundas.eu l-as trimte la primavara alaturi sa gogosoiu ca pun pariu ca nici acolo nu da mai mult de 5 goluri pe sezon. in rest toti o apa si pamant.
-dilevski cred ca a dat vreo 20-30 de pase gresite, a facut vreo 10-15 faulturi inutile a recuperat maxim 4-5 baloane.
-rose mai bun ca in alte meciuri dar tot pamant.
- soava nu a recuperat nimic a pierdut o gramada. a dat o singura pasa buna dar a ridicat ala fanionu.
-barboianu in afara de greseala a jucat binisor
-badea nu a jucat
-dina nu a atins mingea
-costea de 10 ori in offside.cand nu a fost in ofside a dat pe langa o minge care si wobay cred ca o baga
apropo eram condusi ce [cenzurat] mea mai cautau in teren si soava si dilevski si wobay freca banca???mai aveam parca o schimbare
-gaman a jucat binisor
-stoica nu o sa mai joace fundas
-prepelita slab.nu e locul lui acolo in banda.se sufoca.tot in centru da randament
-merlier omu meciului daca se poate spune asa
-trica tupeist cum il stim cu toti.ma mir ca nu a luat rosu.e singuru mijlocas central de valoare de la noi

nu o sa retrogradam dar nici la primele locuri nu ne batem.adica exact ca in ultimii ani.
mititelu cel mai slab antrenor al nostru din istorie.

dupa mine ar tb sa jucam asa:
lung-badoi,gaman,mitchell(barbu,soava),oricine(si eu care am 80 de kg joc mai bine decat ce avem noi)-prepelita,stoica,trica-wobay,oricine ca toti sunt pamant(badea,dina,baird),f costea

m costea la tineret vreo luna.rose pe lista de trasferuri,dilevski doar din joi in pasti,soava ar cam tb sa se lase, f costea micsorat salariu si vreo 2 -3 pumni in fata de la trica :))

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 807
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de Doomsday » 14 Sep 2009, 23:27

Nu prea mai e de comentat, toti vedem un singur lucru, nu avem antrenor.
Soava a fost inexistent azi, nimic n-a facut. Numai Mogo Pogo vede altceva.
Meciul nu l-am pierdut pe mana lui M. Costea sau Barboianu, sunt greseli, se intampla, uneori chiar decisiv, vina este a altoras, stiti voi.

Mititelu: "Suporterii sunt doar de rezultat, daca echipa joaca bine vin la stadion, daca nu sunt rezultate nu vin. [...]"
Ma intreb, ce vrea, sa umplem stadionul dupa jocuri ca cel din seara asta?

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 14 Sep 2009, 23:35

ar fi cea mai tare chestie pe care am putea-o face: sa mergem citi mai multi la stadion cu rapid. sa vedemce mai zice? la 1000 de oameni o sa dea vina pe noi.
Am zis!!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 14 Sep 2009, 23:41

cea mai buna chestie e sa fie luat cu asalt cantonamentu sa fie contestat mititelu si intreaga conducere. sa le fortezi mana, sa vada ca existi si ca nu-ti convine. indiferent ca ii pasa sau nu, iti spun eu ca altfel ar sta situatia daca te-ai duce si l-ai huidui pe mogosanu tot antrenamentu. sau sa ii strigi lui borhot sa plece. sau sa-i ceri lui mititelu sa investeasca. sa urli ca nebunu de sus de pe inelul stadionului si sa le ceri demisia maretei conduceri. asta trebuie facut. nu sa mergi in numar mare la stadion. pentru ce sa mergi? sa il vezi pe dina in teren si pe wobay pe bara? nu multumesc
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 807
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de Doomsday » 14 Sep 2009, 23:44

Cred ca mai mult de 500 de suporteri nu vor fi :hai . Dar tot ei sunt de vina pentru jocul "bun" :bad: .

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 14 Sep 2009, 23:58

eu o sa ma duc, eu o sa cumpar toate timpeniile din magazin. nu vreau sa dea vina pe mine. sa se uite la el in ograda si sa dea vina pe el. nu pe mine.
nu trebuie strigat nimic in stadion in timpul meciului. vrem sa invingem, nu sa ii doborim si mai mult pe jucatori. trebuie luat cu asalt cantonamentul. miine seara, de preferinta.
Am zis!!

JustME

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 15 Sep 2009, 00:32

nush ce ar mai fi de spus despre inca un meci in care am contat doar partial in repriza a 2-a. tactia ioc, ideei bune ioc ... suntem ca o frunza in bataia vantului, mergem din inertie, la intamplare. se vede de pe Luna ca Mogosanu ori nu le are cu meseria asta de antrenor ori cineva (oare cine ???) isi baga nasul in treaba lui. aproape ca nu-mi vine sa cred in ce hal ne-am prezentat la meciul asta. parca traim un vis urat perpetuu :-(

d`ampezzo

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de d`ampezzo » 15 Sep 2009, 02:06

Mititelule, adu antrenor sau ne pierzi, Craiova va face inca un sezon de compromis, va ramane fara suporteri, iar tu vei ramane singur daca nu deja esti, Balaci a plecat de langa tine la fel si ceilalti, Rosca, Mitu nu ii intereseaza ... Slanilescu e un strain, pe Piturca nu l-ai vrut, cu Turcu nu te-ai inteles
La greu toata lumea te lasa, si daca singur nu poti ... cedeaza, lasa altul mai bun
Echipa cu conducere: praf, marketing: slab, management: lipsa, scouting: zero sau doar mocca, finante: datornici, relatii cu alte cluburi : sclavagistice
Pare a reteta de succes ?

A mai observat cineva in afara de mine ca Andrei Ionescu de la steaua alearga intr-un meci cat toti jucatorii nostii

hercules
junior
junior
Mesaje: 26
Membru din: 29 Iun 2009, 22:30

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de hercules » 15 Sep 2009, 02:56

Daca exista un aspect pozitiv in acest meci, e acela ca au aratat ca pot intoarce cursul jocului dupa pauza. Ce s-a jucat de la reluare pana la golul primit a fost cu totul altceva decat in prima repriza. De ce nu au evoluat de la inceput asa? Oricum, sper ca la meciul cu Rapid sa jucam din minutul 1 macar la fel cum au facut-o incepand din repriza a doua la Iasi.
Nu in ultimul rand, Mihai Costea trebuie sa fie titular, va avea o dorinta nebuna de revansa pentru ce s-a intamplat la Iasi.
Vad ca toata lumea da dovada de intelegere fata de el, asa ca nu cred ca el va ramane dator.

sorin107

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 15 Sep 2009, 08:44

Aseara pe la 12 am purtat un "dialog" prin mesaje cu mititelu. redau mai jos fragmente din conversatie, punand accent mai ales pe ceea ce a spus el si cum a spus-o/scris-o. Au fost vreo 2-3 mesaje.

- i-am spus ca isi bate joc de sute de mii de oameni, ca ne-am saturat de mediocritate si dezamagiri, ca daca asta e ideea lui de performanta, inseamna ca nu suntem pe aceeasi lungime de unda. Am zis afara cu toti incompetentii din club - Stalinescu, Mitu, Rosca, Mogosanu. Raspunsul lui Miti a fost: "Cu ce drept dai tu dispozitii la club? Esti vreun sponsor si nu am stiut eu?"

- eu i-am spus ca nu am cum sa dau dispozitii, dar s-a acumulat o stare foarte mare de frustrare din cauza mediocritatii, ca nu mai putem trai din cuvinte si amagiri si ca vrem rezultate. I-am zis ca noi suferim si ca el pierde un capital imens de incredere pe zi ce trece. Miti a raspuns asa, intr-un mesaj lung: "E usor sa tragi concluzii din fata televizorului. Concluziile tale sunt in mare parte eronate si lipsite de orice logica. Sa sti ca dezamagirea mea fata de voi suporteri este ma-i mare deoarece nu ati facut ceva substantial pt club. In afara de 2-3 meciuri cand vin 20.000 contributia voastra este ma-i mult decat mediocra. In rest multa gargara si injuraturi. Stiu ca o sa imi spui ca...atata timp cat nu sunt rezultate...bla bla bla. Tinere ascultama ce iti spun. NIMENI NU STIE MA-I BINE CA MINE CE TREBUIE FACUT LA ECHIPA ASTA.-insa e nevoie de timp, de rabdare si nu in ultimul rand DE NOROC. Dupa 4 ani petrecuti la acest club si peste 20 de milioane cheltuite, CINE CREZI TU CA SUFERA MA-I MULT CA MINE IN SEARA ASTA???"

- i-am zis noapte buna si nu mi-a mai raspuns.

cam asta a fost. concluziile...sunt multe dar inca triste.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 15 Sep 2009, 09:08

sorin107 scrie:Aseara pe la 12 am purtat un "dialog" prin mesaje cu mititelu. redau mai jos fragmente din conversatie, punand accent mai ales pe ceea ce a spus el si cum a spus-o/scris-o. Au fost vreo 2-3 mesaje.

- i-am spus ca isi bate joc de sute de mii de oameni, ca ne-am saturat de mediocritate si dezamagiri, ca daca asta e ideea lui de performanta, inseamna ca nu suntem pe aceeasi lungime de unda. Am zis afara cu toti incompetentii din club - Stalinescu, Mitu, Rosca, Mogosanu. Raspunsul lui Miti a fost: "Cu ce drept dai tu dispozitii la club? Esti vreun sponsor si nu am stiut eu?"

- eu i-am spus ca nu am cum sa dau dispozitii, dar s-a acumulat o stare foarte mare de frustrare din cauza mediocritatii, ca nu mai putem trai din cuvinte si amagiri si ca vrem rezultate. I-am zis ca noi suferim si ca el pierde un capital imens de incredere pe zi ce trece. Miti a raspuns asa, intr-un mesaj lung: "E usor sa tragi concluzii din fata televizorului. Concluziile tale sunt in mare parte eronate si lipsite de orice logica. Sa sti ca dezamagirea mea fata de voi suporteri este ma-i mare deoarece nu ati facut ceva substantial pt club. In afara de 2-3 meciuri cand vin 20.000 contributia voastra este ma-i mult decat mediocra. In rest multa gargara si injuraturi. Stiu ca o sa imi spui ca...atata timp cat nu sunt rezultate...bla bla bla. Tinere ascultama ce iti spun. NIMENI NU STIE MA-I BINE CA MINE CE TREBUIE FACUT LA ECHIPA ASTA.-insa e nevoie de timp, de rabdare si nu in ultimul rand DE NOROC. Dupa 4 ani petrecuti la acest club si peste 20 de milioane cheltuite, CINE CREZI TU CA SUFERA MA-I MULT CA MINE IN SEARA ASTA???"

- i-am zis noapte buna si nu mi-a mai raspuns.

cam asta a fost. concluziile...sunt multe dar inca triste.
omul e cretin si mai grav este ca iubeste echipa. Daca era un Dinel sau Netoiu, renunta la un moment dat...asa cred ca niciodata, poate doar daca retrogradam iar...
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Închis