Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem sub Copou?

Poll ended at 15 Sep 2009, 13:51

3
28
46%
1
12
20%
0
21
34%
 
Total votes: 61

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de whiteLion » 15 Sep 2009, 10:13

... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

conStiinta

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 15 Sep 2009, 10:21

bai, dar baietii de le sezione au pierdut cumva pistolu ala? :o: impuscati-i , fu_tu-l_e muma-n C_U_R :o: :o: :o:
:-x brutaras :-x

LiviuB

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 15 Sep 2009, 10:35

Sorine, trebuia sa-l intrebi daca stie ce trebuie pt a face performanta, nu pt a distruge echipa, ca asta ne-a demonstrat-o. In 5 luni de zile a transformat echipa asta dintr-una cu apararile cele mai bune intr-un svaiter. O echipa mai dezorganizata nu am vazut in viata mea. mogosanu nu are nicio treaba cu antrenatul, Baird, care nu imi place, a dat 2 goluri etapa trecuta, cred ca merita sa intre macar in a doua repriza, desi se zice ca echipa invingatoare nu se schimba. Misic de ce draq a fost adus daca nu e folosit? au trecut 2 luni, cat draq ii trebuie sa fie pus la punct cu pregatirea fizica? Soava de ce trebuie sa fie titular? e lesinat, nu poate sa alerge, la 3 cornere si-a pierdut omul in prima repriza si au iesit 3 ocazii mari. Am inceput cu mijlocasi defensivi, dar am fost jalnici pe aparare. si nu e primul meci, avem noroc ca ne scot portarii, ca ar face toti scor cu noi.
NU AVEM ANTRENOR.
nu avem nicio idee tactica, ne batem joc de Wobay, mai bine il pastram pe Gane. cat trebuie sa mai pierdem ca sa isi dea seama mititelu ca trebuie alt antrenor?!!!

sorin107

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 15 Sep 2009, 10:40

Livius scrie:Sorine, trebuia sa-l intrebi daca stie ce trebuie pt a face performanta, nu pt a distruge echipa, ca asta ne-a demonstrat-o. In 5 luni de zile a transformat echipa asta dintr-una cu apararile cele mai bune intr-un svaiter. O echipa mai dezorganizata nu am vazut in viata mea. mogosanu nu are nicio treaba cu antrenatul, Baird, care nu imi place, a dat 2 goluri etapa trecuta, cred ca merita sa intre macar in a doua repriza, desi se zice ca echipa invingatoare nu se schimba. Misic de ce draq a fost adus daca nu e folosit? au trecut 2 luni, cat draq ii trebuie sa fie pus la punct cu pregatirea fizica? Soava de ce trebuie sa fie titular? e lesinat, nu poate sa alerge, la 3 cornere si-a pierdut omul in prima repriza si au iesit 3 ocazii mari. Am inceput cu mijlocasi defensivi, dar am fost jalnici pe aparare. si nu e primul meci, avem noroc ca ne scot portarii, ca ar face toti scor cu noi.
NU AVEM ANTRENOR.
nu avem nicio idee tactica, ne batem joc de Wobay, mai bine il pastram pe Gane. cat trebuie sa mai pierdem ca sa isi dea seama mititelu ca trebuie alt antrenor?!!!

Stiu, trebuia sa-l intreb foarte multe, dar nu stiu la cate mi-ar fi raspuns. Oricum, m-am mirat ca a facut-o si asa. Nu mesajele sunt cele mai potrivite pentru asta, si cred ca omul nu mai e cu toate tiglele pe casa din moment ce refuza sa accepte alte viziuni, chiar daca sunt mult mai aproape de realitatea echipei. Intr-adevar el baga bani, sunt constient ca el e poate primul care vrea performanta, dar din pacate nu asta e calea de urmat. Lucru de care in mod sigur nu-si da seama...

LiviuB

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 15 Sep 2009, 11:12

asta e mai grav, sa crezi ca le stii pe toate... oare cat trebuie sa mai pierdem ca sa isi dea seama. nu e nicio rusine frate, am gresit, hai sa vad cum pot indrepta greseala, apelez la cine cred ca vrea binele echipei, se poate intalni cu suporteri, cu diversi oameni, poate are cineva o idee buna. Dar pt ca s-a ajuns aici sunt de vina si sclavii care sunt pe langa el, si care nu au curajul sa il traga de maneca, sa ii zica: sefu', nu ai dreptate, ala nu e antrenor. Pun pariu ca rosca l-a ametit asta-vara cu fel de fel de nume de mari antrenori de afara, care logic ca au refuzat, in loc sa il recomande pe Grigoras, pe Sabau, au fost atatea solutii...
e de apreciat ca raspunde la fani, chiar si prin mesaje, dar degeaba daca nu invata sa si asculte de ele.
pe Napoli nu l-a mai sustinut atat de mult cat o face cu boul asta.


LiviuB

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 15 Sep 2009, 11:30

de ceea ce mi-a fost frica anul trecut, nu am scapat. Simteam ca pt viitorul nostru era esential sa prindem UEFA, altfel se alege praful, ceea ce se petrece acum. Simteam ca era un moment de cotitura, pe care din pacate l-am ratat. N-as vrea sa cred ca a fost puctul culminant din era mititelu, dar se pare ca asa a fost... tot ce s-a decis incepand din iunie a fost impotriva echipei, culminand cu punerea ca antrenor a unui zeu, care nu e in stare nici macar sa pastreze ce a format Napoli. avem o echipa cu un potential deosebit, dar nu e strunita, e distrusa din interior. pana acum il judecam pe mititelu, ca l-a pus antrenor, dar mogosanu nu are bunul simt sa ridice mana, sa-si recunoasca incapacitatea de aduce echipa asta unde trebuie. Poate peste 5 ani, va fi un antrenor foarte bun, dar acum bunul simt l-ar obliga sa se retraga.

ozzy

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 15 Sep 2009, 11:35

Eu zic ca nu neaparat faptul ca am pierdut trei meciuri in deplasare din trei jucate e grav, ci faptul ca toate au avut ceva in comun: am fost calcati in picioare in cea mai mare parte a meciului. Si la Brasov si la Medias, adversarii au avut o carutza de ocazii mari de gol. Minunea este ca am luat doar 5 goluri in astea trei meciuri, ca puteam sa luam cate 5 in fiecare.

Si daca, dupa asemenea prestatii, tu vii si delirezi in continuare ca o sa-ti revii si-o sa faci rahatul praf, inseamna ca nu esti sanatos la cap.

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 15 Sep 2009, 12:04

fara un antrenor capabil o sa fie un sezon greu de tot

mititelu ar trebui sa-si dea demisia din functia de antrenor pentru ca se vede ca nu se pricepe

soava nu stiu ce cauta in echipa , asta nici la primavara nu are loc

e inadmisibil ca la 1-0 pentru iasi sa nu-l bagi si pe wobay cel putin 15-20 de minute si sa continui sa joci cu rose-soava pe stanga

mihai costea chiar daca a ratat , a facut un meci bun , in schimb dina nu s-a vazut absolut
Imagine

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 15 Sep 2009, 12:19

SLH scrie:batem lejer, nu stiu ca scor dar ca joc nu cred ca o sa avem emotii, oricum mititelu e o mizerie
ce prost sunt, bine ca eu vedeam meciul cu baird, woobay si trica titulari, oricum se poate si mai rau am un prieten care a pierdut niste milioane bune pe meciul nostru dupa ce in weekend ii iesiseara vreo 10 meciuri

JustME

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 15 Sep 2009, 13:50

sorin107 scrie:Aseara pe la 12 am purtat un "dialog" prin mesaje cu mititelu. redau mai jos fragmente din conversatie, punand accent mai ales pe ceea ce a spus el si cum a spus-o/scris-o. Au fost vreo 2-3 mesaje.

- i-am spus ca isi bate joc de sute de mii de oameni, ca ne-am saturat de mediocritate si dezamagiri, ca daca asta e ideea lui de performanta, inseamna ca nu suntem pe aceeasi lungime de unda. Am zis afara cu toti incompetentii din club - Stalinescu, Mitu, Rosca, Mogosanu. Raspunsul lui Miti a fost: "Cu ce drept dai tu dispozitii la club? Esti vreun sponsor si nu am stiut eu?"

- eu i-am spus ca nu am cum sa dau dispozitii, dar s-a acumulat o stare foarte mare de frustrare din cauza mediocritatii, ca nu mai putem trai din cuvinte si amagiri si ca vrem rezultate. I-am zis ca noi suferim si ca el pierde un capital imens de incredere pe zi ce trece. Miti a raspuns asa, intr-un mesaj lung: "E usor sa tragi concluzii din fata televizorului. Concluziile tale sunt in mare parte eronate si lipsite de orice logica. Sa sti ca dezamagirea mea fata de voi suporteri este ma-i mare deoarece nu ati facut ceva substantial pt club. In afara de 2-3 meciuri cand vin 20.000 contributia voastra este ma-i mult decat mediocra. In rest multa gargara si injuraturi. Stiu ca o sa imi spui ca...atata timp cat nu sunt rezultate...bla bla bla. Tinere ascultama ce iti spun. NIMENI NU STIE MA-I BINE CA MINE CE TREBUIE FACUT LA ECHIPA ASTA.-insa e nevoie de timp, de rabdare si nu in ultimul rand DE NOROC. Dupa 4 ani petrecuti la acest club si peste 20 de milioane cheltuite, CINE CREZI TU CA SUFERA MA-I MULT CA MINE IN SEARA ASTA???"

- i-am zis noapte buna si nu mi-a mai raspuns.

cam asta a fost. concluziile...sunt multe dar inca triste.
atitudine tipic -> [miti] ... fac eu, dreg eu, stiu eu. omul e total desprins de realitate daca nici pana in clipa asta nu si-a dat seama ca nu avem antrenor si ca echipa joaca la intamplare

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 15 Sep 2009, 14:18

Modul in care scrie spune totul.Nu poti avea mari pretentii de la un om care nici macar sa scrie corect nu stie.Tocmai datorita incapacitatii sale de gandire ne trebuiau oameni profesionisti in club, care sa stie cu ce se mananca activitatea asta de a conduce un club de fotbal cu pretentii, care se vrea sa fie profesionist.Deja sperantele pentru sezonul asta sunt spulberate.Vom continua in aceeasi nota de amatorism cras si ne vom zbate in mediocritate.Vom plutii in haos si vom continua sa suferim enorm, nimeni nu da doi bani pe noi si pe ce credem noi.Ca sa avem ceva de spus, trebuie sa cotizam si daca totusi avem tupeul sa spunem lucrurilor pe nume suntem "acea mana de 20-30 de huligani care creaza numai probleme"...Modul in care ne-am prezentat in acest inceput de sezon spune totul, reactia lui Horia Ivanovici de la Fanatik Show (atat cea de la finalul meciului, dar mai ales cea de la pauza), a fost dureroasa dar adevarata, mai ales venind din partea unui om neutru, obiectiv cand vine vorba de Stiinta...Cu siguranta sunt multi oameni care sufera in aceste momente, Mititelu se vede doar pe el, crede ca daca el e cel care "investeste", el e singurul care are dreptul sa vorbeasca sau sa sufere.Dezamagirea noastra nu are limite si parca e un tunel intunecat al carui capat nu se mai zareste.Eu personal am ajuns la capatul puterilor...Sperantele si optimismul ce izvorasera sezonul trecut in inima fiecaruia dintre noi s-au transformat rapid in scrum, toate visele noastre s-au naruit intr-o secunda, dar parca acum e mai dureros ca niciodata...
Mititelule, NU UITA, ca in ultimii 15 ani Universitatea Craiova a ramas doar Campioana unei Mari Iubiri si asta nu datorita tie, ci noua, celor care am fost mereu alaturi de Stiinta...
Cat venin mai inghitim Mititelu Adrian? :mad:
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Cristian22
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 16 Mai 2009, 15:28

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de Cristian22 » 15 Sep 2009, 15:49

Sa imi bag [cenzurat] in toti cocalarii care poarta numele MITITELU.Am ajuns sa ne umileasca niste cacati de moldoveni cacanari si jegosi.

Gogosanule, mai arunca un ochi pe la meciurile Astrei sa inveti meseria bah cacanaru dracu. O sa te bata Napoli si pe tine si pe Mititelu de o sa mergeti cu [cenzurat] sculata 5 saptamani
CINSTE SI ONOARE = Universitatea Craiova

sorin107

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 15 Sep 2009, 16:14

Cristian22 scrie:Sa imi bag **** in toti cocalarii care poarta numele MITITELU.Am ajuns sa ne umileasca niste cacati de moldoveni cacanari si jegosi.

Gogosanule, mai arunca un ochi pe la meciurile Astrei sa inveti meseria bah cacanaru dracu. O sa te bata Napoli si pe tine si pe Mititelu de o sa mergeti cu **** sculata 5 saptamani

pfff...tu de fiecare data ma lasi fara cuvinte...

d`ampezzo

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de d`ampezzo » 15 Sep 2009, 16:43

Quote
- eu i-am spus ca nu am cum sa dau dispozitii, dar s-a acumulat o stare foarte mare de frustrare din cauza mediocritatii, ca nu mai putem trai din cuvinte si amagiri si ca vrem rezultate. I-am zis ca noi suferim si ca el pierde un capital imens de incredere pe zi ce trece. Miti a raspuns asa, intr-un mesaj lung: "E usor sa tragi concluzii din fata televizorului. Concluziile tale sunt in mare parte eronate si lipsite de orice logica. Sa sti ca dezamagirea mea fata de voi suporteri este ma-i mare deoarece nu ati facut ceva substantial pt club. In afara de 2-3 meciuri cand vin 20.000 contributia voastra este ma-i mult decat mediocra. In rest multa gargara si injuraturi. Stiu ca o sa imi spui ca...atata timp cat nu sunt rezultate...bla bla bla. Tinere ascultama ce iti spun. NIMENI NU STIE MA-I BINE CA MINE CE TREBUIE FACUT LA ECHIPA ASTA.-insa e nevoie de timp, de rabdare si nu in ultimul rand DE NOROC. Dupa 4 ani petrecuti la acest club si peste 20 de milioane cheltuite, CINE CREZI TU CA SUFERA MA-I MULT CA MINE IN SEARA ASTA???"
------------------------------------------------------------------------------
Noi suntem de vina ca nu merge echipa...de ce vorbim noi, ce ? suntem sponsori !!
Nici nu exista sponsori la echipa ... mititelu e dezamagit de noi :laughing: :laughing: :laughing:
Hai sa nu mai calcam pe stadion poate facem un bine echipei... nu mai dezamagim echipa

Închis