FC Timisoara - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte luam?

Poll ended at 27 Sep 2009, 10:14

3
16
37%
1
11
26%
0
16
37%
 
Total votes: 43

JustME

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 28 Sep 2009, 15:37

a fost evident faultul la portar, un + pt el ca a recunoscut altul poate se facea ca nu-si mai aduce aminte. un gest frumos ca a recunoscut o:

LiviuB

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 28 Sep 2009, 15:44

atacul lui a vizat clar faultarea portarului, ce cauta cu piciorul acolo? daca sarea la cap, incercand sa ajunga mingea inaintea lui Silvica intelegeam, dar el a urmarit faultarea portarului. si vine si face pe victima in gsp... el nu a avut treaba cu mingea in prima instanta.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 28 Sep 2009, 15:56

acum am vazut pe ce loc suntem...

conStiinta

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 28 Sep 2009, 16:29

blue_titan scrie:acum am vazut pe ce loc suntem...
pe locul pe care il meritam dupa jocul prestat

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 28 Sep 2009, 17:12

blue_titan scrie:acum am vazut pe ce loc suntem...
eu am vazut ieri si m-am cam ingrozit.
Am zis!!

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de stiinta4ever » 28 Sep 2009, 17:42

ozzy scrie:
stiinta4ever scrie:Daca nu pot face nimic in cazul vicierii si aia e pana la urma ce conteaza mai mult dupa un joc....golurile marcate si cele primite de ce nu-si vad de treaba si in cazul cartonaselor neacordate....
Eu cred ca aceste comisii nu contesta deciziile arbitrilor, ci pur si simplu analizeaza situatii care le-au scapat. In cazul de fata, vor considera ca arbitrul nu l-a vazut pe Mitchell cand a lovit. De altfel si eu cred ca nu l-a vazut, altfel nu se explica de ce l-a iertat.
Pai dupa rationamentul tau(pe care nu-l contest) pot considera si ca arbitrul n-a vazut faultul premergator golului in aceeasi faza....iar in economia jocului era mult mai importanta prima greseala adica acordarea pe nedrept a golului pt.ca teoretic daca nu valida golul si il elimina pe Mitchell noi am fi putut castiga chiar jucand in 10. Comisia in speta sa judece erorile de arbitraj si sa sanctioneze arbitrul, pt.ca daca la 2 greseli in aceeasi faza ei o pot remedia doar pe cea mai mica mi se pare o aberatie....apoi mai exista si varianta ca Mitchell sa fi stat in banca lui daca arbitrul ar fi anulat golul cum era si firesc :)-
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.


blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 28 Sep 2009, 20:14

Asta merita sa faca vreo 2 rupturi de ligament la genunchi si sa scapam de panarama asta de "fotbalist". De vreo 3-4 ani incoace nu mai joaca nimic si face cel putin 3-4 faulturi GROSOLANE pe meci. Dar presa i-a creat o imagine foarte positiva, ca fiind un jucator superb care moare pe teren, un fel Gatusso romanesc. In meciul retur, sper sa-l puna pe Dilevski sa faca marcaj om la om ca sa-l linisteasca putin.

:-x tarane
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
Andy-
membru
membru
Mesaje: 236
Membru din: 27 Mai 2009, 15:58

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de Andy- » 28 Sep 2009, 20:19

S-au ajuns si astia de la Timisoara mari fotbalisti, papagalii [cenzurat]. Eu zic sa se mai tunda, asta daca nu i`o fi murit frizeru`, ca arata zici ca e Scufita Visinie.
Tmtagadam.

Imagine


Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 28 Sep 2009, 20:30


Avatar utilizator
Glamdringer
suporter
suporter
Mesaje: 789
Membru din: 24 Ian 2004, 19:32

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de Glamdringer » 28 Sep 2009, 20:38

se gasi alexa sa comenteze...el ce performante are, in afara de cateva cariere terminate?

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de nr.zece » 28 Sep 2009, 21:03

hai ca are dreptate
in ultimul deceniu jumate am creat un brand: "gura mare si putza performanta"
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 28 Sep 2009, 22:38

meci f bun facut de ai nostri
atitudine excelenta si efort din partea tuturor, majoritatea au luptat pana la ultima picatura de energie
tactic am fost peste ei 60 de min, trebuia sa materializam cumva superioritatea
mi au placut mult:
trica-exemplar...
spase si mitchell nota 8.5/10 dupa parerea mea..desi t@v e 'hater'...
prepe a alergat ca nebunu...
m.costea[favoritul meu, mi se pare mai bun k frate so]a facut un super meci...
barboianu a muncit tot meciul,desi il tradeaza talentul fotbalistic si centrarile, a fost un dananae la tm..
soava bun si atat nu m a impresionat cine stie ce...
dorel a cam ramas dator, la ce bani isi ia lunar de la fc u craiova..
uby sters
s.lung in nota obisnuita, a dat siguranta
f.costea parca e in umbra lu' trica in ultimele meciuri, putea mult mai mult de atat--este ttotusi golgheterul romaniei, n as fi atat d aspru cu el;desi merita sa mai stea putin p bara,nu m as risca sa incep meciul fara el
rose si dina-pamant d flori..dar mkr rosie incearca

despre mitchell si bataie--F TARE..chiar daca a exagerat, a luat atitudine si spre deosebire de unii "bastinasi" din echipa, este montat sa castige si face tot posibilul...trebuie si astfel de jucatori,uitati va la trica..cu barbu cel mult luam premiul fair play la sah

meritam 3 puncte

felicitari tuturor celor care au fost la meci, si pt mesaje..eu am zis k nu mai bag deplasari dupa episodul vaslui d anul trecut, dar mi a parut rau k n am ajuns sambata
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

JustME

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 28 Sep 2009, 23:05

vorbeste alexa fostul caine pana la moarte :-D ntz ntz mare om .. mare caracter alexa :-x

Închis