FC Timisoara - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte luam?

Poll ended at 27 Sep 2009, 10:14

3
16
37%
1
11
26%
0
16
37%
 
Total votes: 43

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de trabzonspor » 29 Sep 2009, 03:54

el si cu cu*rcubeul plesan
u, a, viola!

DoRyN

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 29 Sep 2009, 09:50

Mititelu i s-a adresat prin telefon preşedintelui CCA, aflat în studioul emisiunii Fanatik, spunându-i acestuia că este un "om de doi lei". "Ai fost de rea-credinţă! L-ai pus în mod special la delegarea asta şi nu este de vină copilul acesta. Dumneata eşti de vină! Vasile Avram nu are competenţă! Credeam că e ceva de capul tău, dar m-am înşelat, eşti un om de doi lei! Ai fost un tuşier de duzină, care făcea numai nenorociri. Nu vorbesc de pierdut, puteam să pierdem meciul. Am întâlnit o echipă foarte puternică, dar am fost umiliţi total, pentru că ne-au trimis un om necalificat. De ce nu l-ai delegat la Steaua - Braşov? De ce l-a ţinut pe Haţegan pe tuşă la meciul nostru, care nu a fluierat din septembrie şi să trimiţi un copil care are antecedente foarte mari. Era un tânăr cu probleme, nu unul talentat. Problema nu este că arbitrul nu are valoare, ci că toate greşelile au fost făcute împotriva noastră. Îţi baţi joc de noi, dă-ţi demisia din fruntea CCA!", a spus Adrian Mititelu.

La rândul său, Vasile Avram a afirmat că respectă punctul de vedere al patronului Universităţii, însă nu este de acord cu el: "Îi respect punctul de vedere, dar nu înseamnă că sunt de acord cu domnul Mititelu. Eu nu înţeleg. Eu, Vasile Avram, indiferent ce calitate aş avea nu mi-aş permite să intervin în activitatea unui club. Eu nu am să-i cer domnului Mititelu să plece aşa cum îi cere un stadion întreg de la Craiova. Îmi doresc să am o relaţia bazată pe respect reciproc. Eu ştiu că ieri, de exemplu, au fost anumite persoane în Craiova. Eu mai ştiu că dumneavoastră aveaţi o relaţie foarte bună cu vechea conducere, mai ştiu că erau din Craiova persoane care activau în vechea Comisie Centrală, dar nu am nicio vină. Vă rog să mă credeţi că am tot respectul pentru dumneavoastră".

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 01 Oct 2009, 13:47

DoRyN scrie:"Eu ştiu că ieri, de exemplu, au fost anumite persoane în Craiova. Eu mai ştiu că dumneavoastră aveaţi o relaţie foarte bună cu vechea conducere, mai ştiu că erau din Craiova persoane care activau în vechea Comisie Centrală, dar nu am nicio vină.".
eu cred ca prin aceasta fraza tovarasu Avram si-a demascat ura pt mititel, adica cine era prieten cu fosta conducere a CCA e dusmanul lui avram!
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 01 Oct 2009, 16:52

AdrianR scrie:
DoRyN scrie:"Eu ştiu că ieri, de exemplu, au fost anumite persoane în Craiova. Eu mai ştiu că dumneavoastră aveaţi o relaţie foarte bună cu vechea conducere, mai ştiu că erau din Craiova persoane care activau în vechea Comisie Centrală, dar nu am nicio vină.".
eu cred ca prin aceasta fraza tovarasu Avram si-a demascat ura pt mititel, adica cine era prieten cu fosta conducere a CCA e dusmanul lui avram!
mititelu a participat alaturi de idolul sau cioban la debarcarea lui huzu
Imagine

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 01 Oct 2009, 17:09

COLŢUL SUPORTERULUI
Jos pălăria, băieţi!
Sport - Lucian STUPARU

Ambiţie! Atitudine! Curaj! Dăruire! Nu sunt simple cuvinte. Dacă stăm să reflectăm asupra unor atribute ce ar putea caracteriza zona Olteniei de-a lungul istoriei, atunci şi cele menţionate mai devreme fac parte din ceea ce numim spirit oltenesc.
Universitatea Craiova, demoralizată şi descumpănită până în etapa a şaptea, s-a schimbat de când a fost preluată de Neagoe. Avem în faţă jucători care ştiu ce vor, care pot să dea totul pentru a ajunge unde şi-au propus. Sunt o generaţie care nu mai poate aştepta alte scuze şi alte accidente mai mult sau mai puţin autoprovocate. Nu mai concepem sintagma „lipsiţi de experienţă, dar talentaţi“. Şi, foarte curând, sperăm să dispară din echipă şi delăsarea, lenea sau automulţumirea. De ce? Fiindcă numai aşa putem să ajungem unde ne dorim cu toţii. Doar jucând cu dăruirea văzută în meciul cu FC Timişoara putem să ne ridicăm de pe locul actual şi să intrăm vertiginos în plutonul fruntaş.
Sâmbătă, în Banat, am asistat la o reeditare a filmului „300“, rolul spartanilor fiind luat de jucătorii Ştiinţei, care, fără să se mai gândească la ce a fost şi la ce o să fie, au intrat pe teren gata să câştige, să arate cine sunt şi de ce sunt în stare. Jos pălăria, Trică! Eşti jucătorul de care echipa avea nevoie ca de apă. Un lider adevărat, care ştie să îmbărbăteze şi să împingă echipa de la spate la fel de bine precum ştie să critice şi să urecheze. Păcat că patronul nu a avut ochi pentru tine înainte să pleci la CFR, deoarece altfel ar fi arătat Ştiinţa cu un lider ca tine, şi nu cu pseudoleul Bornescu.
După Trică, nu-mi ajung cuvintele să-l laud pe australianul Mitchell. Da, da, pe „barbarul“ de la Antipozi, care a dovedit de multe ori că este mai oltean decât Dina sau alte exponate din echipă. Josh a făcut un gest la care nu mulţi s-ar fi dedat. A simţit că e nevoie să îşi muştruluiască un adversar pentru că nu a dat dovadă de fairplay într-o dispută în care prietenia şi corectitudinea primau în faţa victoriei. Într-adevăr, astfel de gesturi nu au ce căuta în fotbal, dar ca să prevenim asemenea ieşiri ar trebui să eradicăm elementele care le generează. Iar cât timp o să fie iertaţi arbitrii români pentru hoţiile la ordin, pe care le practică, atunci să nu ne mai mirăm că jucătorii îşi ies din pepeni. Anul trecut s-a mers pe ideea extraordinară cu arbitrii străini. Anul acesta, de ce nu se mai poate? Trebuie să câştige Capitala titlul? Ar fi prea mult pentru gaşca mafiotă a lui Săndel şi a lui Mitică un al treilea an provincial?
Nu în ultimul rând, în tribune la Timişoara a fost afişat un banner care spunea: „Chiar şi pentru zero puncte, pentru voi mutăm un munte!“. Poate ar trebui ca patronul să-şi dea seama că Ştiinţa reprezintă totul pentru noi, suporterii, şi că o investiţie viitoare în echipă, dublată de un respect mai mare pentru fani, ar fi mult mai folositoare decât miciunile şi diversiunile dinelo-neţoiste la care apelează nu de puţine ori.
Închei acest editorial cu aplauzele cuvenite dăruirii de care au dat dovadă jucătorii Ştiinţei.
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

LiviuB

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 02 Oct 2009, 09:01

frumos, felicitari pt articol!

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 02 Oct 2009, 11:03

Cand am vazut aseara cat de penibili au fost timisorenii cu Dinamo Zagreb, cand au folosit tot tactica de la meciul cu noi, parca nu mai sunt asa increzator in schimbarea pe care a adus-o Geana la echipa. Au facut croatii ce au vrut cu ei. Dupa meciul asta astept cu mai multe emotii meciul nostru cu Alba Iulia.

iuli

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 02 Oct 2009, 14:32

Oltenia scrie:Cand am vazut aseara cat de penibili au fost timisorenii cu Dinamo Zagreb, cand au folosit tot tactica de la meciul cu noi, parca nu mai sunt asa increzator in schimbarea pe care a adus-o Geana la echipa. Au facut croatii ce au vrut cu ei. Dupa meciul asta astept cu mai multe emotii meciul nostru cu Alba Iulia.
la noi era nevoie de schimbare de atitudine,Neagoe nu poate schimba tactica si sistemul de joc intr-un singur meci.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de Cosmin™ » 02 Oct 2009, 21:28

Neagoe are are un atuu important .. autoritate fata de jucatori o:
Imagine

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de trabzonspor » 04 Oct 2009, 08:44

Cosmin™ scrie:Neagoe are are un atuu important .. autoritate fata de jucatori o:
dublata de Cristescu
u, a, viola!

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de U » 04 Oct 2009, 11:44

trabzonspor scrie:
Cosmin™ scrie:Neagoe are are un atuu important .. autoritate fata de jucatori o:
dublata de Cristescu
ehe ce mana grea are cristescu.... :laughing:
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de trabzonspor » 04 Oct 2009, 19:17

U scrie:
trabzonspor scrie:
Cosmin™ scrie:Neagoe are are un atuu important .. autoritate fata de jucatori o:
dublata de Cristescu
ehe ce mana grea are cristescu.... :laughing:
mana, picior si gura shit
u, a, viola!

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de Perspico » 04 Oct 2009, 23:05

U scrie:
trabzonspor scrie:
Cosmin™ scrie:dublata de Cristescu
ehe ce mana grea are cristescu.... :laughing:
mana, picior si gura shit
... si ce creier usoooor. :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Închis