Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte luam?

Poll ended at 04 Oct 2009, 15:14

3
35
78%
1
4
9%
0
6
13%
 
Total votes: 45

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de Cl4udiu » 04 Oct 2009, 09:33

U scrie:http://craiovamaxima.mysport.ro/stiri/6 ... rajele.htm

asta e din ciclul ME-DI-CA-MEN-TE!!!!!
te surprinde declaratia asta ?

pai daca s-a certat el prin telefon cu grigoras si zicea ca daca nu-i ajuta arbitrul trebuia sa fie 3-0 pentru noi la pauza (si dupa spectacol) , nu vreo 4-5 pentru aia o:

acum sunt prea slabi pentru a mai avea cineva ceva cu noi din federatie
Imagine

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de whiteLion » 04 Oct 2009, 10:04

ma dar sunteti nebuni cu Silviu, pai este la ora actuala cel mai bun portar roman .... are tot cei trebuie k sa urce si sa-l depaseasca pe taica-su.
golul de aseara a fost simplu de luat atata vreme cat mitchel facea un dus acolo si a lasat mingea aia sa cada pe verdes, nu a lovit-o cu capul, si era foarte uda, ati vazut si portarul lor si-a bagat-o singur in poarta si asta nu din greseala ci pentru ca ara alunecoasa
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de blue_lions » 04 Oct 2009, 10:37

whiteLion scrie:ma dar sunteti nebuni cu Silviu, pai este la ora actuala cel mai bun portar roman .... are tot cei trebuie k sa urce si sa-l depaseasca pe taica-su.
golul de aseara a fost simplu de luat atata vreme cat mitchel facea un dus acolo si a lasat mingea aia sa cada pe verdes, nu a lovit-o cu capul, si era foarte uda, ati vazut si portarul lor si-a bagat-o singur in poarta si asta nu din greseala ci pentru ca ara alunecoasa
E un singur nebun, bagat in seama de prea multa lume.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de Pacala » 04 Oct 2009, 10:49

cite a gafat bornescu .... Lung este deja peste el dar mai face si el greseli, ieri a avut circumstante atenuante ca Mitchell a facut un gest ciudat (cam 70% din gol e datorita lui mitchell) plus mingea care era alunecoasa dar de gresit, a gresit clar si Lung la gol, este evident. Nu inteleg de ce sar unii sa-l critice asa si nici nu vad de ce trebuie aparat. La Lung jr. timpul va demontra daca e bun sau nu. Daca e serios, curajos, daca va pune inima in ceea ce face, va ajunge portar bun, titular la nationala. Un portar bun trebuie sa aiba multe calitati morale, nu-i trebuie sa dea, nu stiu cum, cu piciorul in minge, sa dribleze, sa jongleze etc. Ii trebuie caracter, pina acum pare sa-l aiba. :)(
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de nr.zece » 04 Oct 2009, 10:52

blue_lions scrie:Wobay e penal, nu poate juca mai mult de 45 de min...
mai termina ba cu injuratul lui uby ca de cand a intrat am inceput sa jucam si noi fotbal
el verticalizeaza ca in rest toti plimba mingea aiurea
e nevoie si de un mingicar sa tina mingea pana isi gasesc atacantii pozitii
vrei sa centreze ca prostul din prima si mingea sa ajunga in careau degeaba
uby alaturi de trica si badoi sunt cei mai buni de 3 etape
8 goluri in 3 etape si tu injuri un mijlocas ofensiv
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de Pacala » 04 Oct 2009, 10:54

wobay are un rol extrem de important in echipa, cind genialul mogo l-a tinut rezerva s-a vazut.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de trabzonspor » 04 Oct 2009, 11:00

Pacala scrie:cite a gafat bornescu .... Lung este deja peste el dar mai face si el greseli, ieri a avut circumstante atenuante ca Mitchell a facut un gest ciudat (cam 70% din gol e datorita lui mitchell) plus mingea care era alunecoasa dar de gresit, a gresit clar si Lung la gol, este evident. Nu inteleg de ce sar unii sa-l critice asa si nici nu vad de ce trebuie aparat. La Lung jr. timpul va demontra daca e bun sau nu. Daca e serios, curajos, daca va pune inima in ceea ce face, va ajunge portar bun, titular la nationala. Un portar bun trebuie sa aiba multe calitati morale, nu-i trebuie sa dea, nu stiu cum, cu piciorul in minge, sa dribleze, sa jongleze etc. Ii trebuie caracter, pina acum pare sa-l aiba. :)(
eu ii iau apararea pt ca intamplator, imi e si vecin, si`l cunosc destul de bine, a fost si in clasa cu prietena mea si mi-a zis ca era un baiat linistit si la scoala, atunci cand venea. :cool: Si-n plus, nu cred c-a fost vreo ocazie cu care sa ma intalnesc cu el si sa nu vorbeasca frumos, sau sa-l vad cu fel de fel de pitipoance sau figuranti. E un baiat serios si io sunt sigur ca va iesi un portar bun din el, si poate ar trebui sa`l incurajam si sa`l sustinem mai mult, ca pana acum cel mai mult i`am respectat si iubit tocmai p`aia care nu o meritau (gornescu, fane preda, niculescu, plesan, mai are rost sa continui?)...
u, a, viola!

iuli

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de iuli » 04 Oct 2009, 11:28

Prima repriza am jucat bine,intrarea lui Barboianu a scazut jocul l-a mijloc dar a dat mai multa siguranta apararii.Nu stiu daca de ce nu remarca nimeni ca in afara de Florin nu se demarca nimeni cand e mingea la mijlocasii nostrii.Ma uitam aseara la Mihai si la Uby efectiv stateau cu om pe ei fara sa schiteze ceva,cand a intrat Badea si a inceput sa alerge acolo am inceput din nou sa dominam jocul.
Trica are ghinion,a ratat 2 ocazii imense.Golul lui Badoi,care a jucat excelent aseara,a fost valabil am vazut perfect din tribuna traiectoria mingii.Tusierul ala chiar a fost rau intentionat.

Masive

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de Masive » 04 Oct 2009, 11:40

Am jucat foarte slab... fara viteza, mingi aruncate la intamplare,jucatorii numai misca nimic dupa ce au luat gol etc etc. Se vede ca nu avem antrenor

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de U » 04 Oct 2009, 11:40

nr.zece scrie:
blue_lions scrie:Wobay e penal, nu poate juca mai mult de 45 de min...
mai termina ba cu injuratul lui uby ca de cand a intrat am inceput sa jucam si noi fotbal
el verticalizeaza ca in rest toti plimba mingea aiurea
e nevoie si de un mingicar sa tina mingea pana isi gasesc atacantii pozitii
vrei sa centreze ca prostul din prima si mingea sa ajunga in careau degeaba
uby alaturi de trica si badoi sunt cei mai buni de 3 etape
8 goluri in 3 etape si tu injuri un mijlocas ofensiv
verticalizeaza spre poarta noastra ca spre poarta adversa e mai greu pentru el...a draq maimuta daca da drumu la minge cand trebuie! degeaba a frecat banca pentru ca n-a inteles ca trebuie sa dea drumu la minge!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de trabzonspor » 04 Oct 2009, 12:00

Masive scrie:Am jucat foarte slab... fara viteza, mingi aruncate la intamplare,jucatorii numai misca nimic dupa ce au luat gol etc etc. Se vede ca nu avem antrenor
si golu 2 tot din minge aruncata la intamplare a iesit ? shit hai ca deja exagerezi... sigur, n`am jucat stralucit, dar am fost peste ei, si am zis`o si cu 2,3 pagini in urma, sunt ei nou promovati dar nu`s de ici de colo, au facut meciuri bune cu timisoara, cu vaslui (ambele acasa) si o echipa care joaca bine acasa poate oricand sa joace bine si`n deplasare, chiar daca asta nu se traduce prin a castiga, dar un joc bun pune probleme oricarei echipe, indiferent cat de buna e aceasta... pana una alta, cu neagoe pe banca Stiinta inca n`a pierdut si consider c`ar trebui sa fim recunoscatori macar pt atata lucru... ucv
u, a, viola!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de alex.p » 04 Oct 2009, 12:09

@trabzonspor: Si in plus incepem sa contam la fazele fixe. Si nu ma refer numai la golul 2, ci si la alte faze fixe. M-am uitat atent la Mitchell de unde a venit cand a dat cu capul peste in rep.2 (dupa un corner). Este evident ca se lucreaza si fazele fixe, si incep sa apara in joc scheme clare.

sorin107

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de sorin107 » 04 Oct 2009, 12:18

Masive scrie:Am jucat foarte slab... fara viteza, mingi aruncate la intamplare,jucatorii numai misca nimic dupa ce au luat gol etc etc. Se vede ca nu avem antrenor

hai s-o lasam in [cenzurat] de treaba, ca deja suntem paranoici si total absurzi. daca nici atunci cand castigam nu e bine, cand mama drq e? lasa jocul ca ala se va pune la punct, si victoriile aduc victorii si incredere. o sa fie si mai bine etapele urmatoare!

DoRyN

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de DoRyN » 04 Oct 2009, 12:30

Imagine

"Este primul hattrick care îl marchez pentru Universitatea. Mă bucur enorm, însă important este că am câştigat. Nu i-am bătut singur pentru că mingea în faţa porţii a adus-o coechipierii mei. Sunt acelaşi Costea dar am avut mai mult noroc"

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de manex » 04 Oct 2009, 12:47

sa mor eu, ce vad aici..."joc execrabil....wobay -praf, prepe-praf, trica-praf, lung-praf". nu oi fi eu ala priceputu, insa sa faci afirmatii din astea.....pai clasa s-a vazut tocmai la wobay, la prepe si la trica. cind astia lovesc mingea se vede clasa. cind wobay da o pasa se vede clasa, chiar daca aseara a vrut sa faca faze spectacol, dar care nu i-au iesit tot timpul. insa rolul lui acolo este unul foarte important. si eu as vrea sa dea gol meci de meci si el, si prepe, si trica. dar asta e, se mai si rateaza.
eu zic ca am facut un meci foarte bun data conditiile de desfasurare. frigulet, cu nici 1000 de oameni in tribune, cu un adversar slab, care nu ar fi trebuit sa dea golul ala. singuri ne-am facut meciul greu. in repriza a doua, ce vroiati? sa atacm in valuri sa dam si golul 3? a fost o tactca prudenta, ca atit trebuia: sa fim prinsi pe contraatac. daca puteti, urmariti meciul si vedeti cum am jucat de la 3-1. ieseau toate pasele, se putea simti relaxarea, nu aia nasoala pe care o are dorel shit , ci relaxarea aia care iti da incredere.
golul 2 este magnific, sper sa mai repete schema, aia nici nu au stiut ce i-a lovit.
partea naspa e apararea. nu stiu ce se intimpla. si gaman e intr-o scadere de forma, iar barbu face greseli pe care nu le facea anul trecut. saracu cind e cu mingea la picior zici ca dribleaza adversari imaginari. cred ca are inca emotii foarte mari sau nu se mai concentreaza. in aparare trebuie muncit mult. vin meciuri grele, iar atacantii unirii, ai stelei, ai clujului nu cred ca se vor comporta ca bobby verdes.
una peste alta victorie meritata, in ciuda arbitrilor de linie. sa ii urmariti sa vedeti cind ridica ei fanionul. faulturi in fata lor si ei nu dau nimic, ca asteaptau sa fluiere craciunescu...offside aiurea...semnalizare la golul lui badoi...mi-era frica cind erau faza controversate aproape de arbitri.
meci bun, 3 puncte.
Am zis!!

Închis