Astra Ploiesti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Ploiesti?

Poll ended at 18 Oct 2009, 09:58

Invingem
32
73%
Egal
5
11%
Luam bataie
7
16%
 
Total votes: 44

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Astra Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de U » 18 Oct 2009, 22:26

si ce ai vrea ma sa faca publicu!? sa umple stadionu si astia sa joace turca pe teren si sa-i aplaude!? si la teatru daca spectacolul este prost nu se duce nici draq!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

iuli

Re: Astra Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 18 Oct 2009, 22:57

Neagoe a mutat bine,Napoli nu e mare antrenor.Problema noastra este faptul ca timp de 3 luni a fost antrenor Mogosanu si Neagoe nu poate schimba nimic in 3 saptamani.Fata de Iasi,Brasov si Medias s-a vazut o schimbare,un antrenor care muta cand echipa e grogy si iese din corzi chiar daca nu reuseste sa castige.
Va fi un tur foarte greu pt noi,iar din retur se va vedea mana antrenorului.
Cei care-i ridicati statui lui Napoli revedeti meciurile din sezonul trecut:Timisoara,Arges,Buzau si discutam dupa ce mare antrenor e macaronarul.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Astra Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de U » 18 Oct 2009, 23:24

iuli scrie:Neagoe a mutat bine,Napoli nu e mare antrenor.Problema noastra este faptul ca timp de 3 luni a fost antrenor Mogosanu si Neagoe nu poate schimba nimic in 3 saptamani.Fata de Iasi,Brasov si Medias s-a vazut o schimbare,un antrenor care muta cand echipa e grogy si iese din corzi chiar daca nu reuseste sa castige.
Va fi un tur foarte greu pt noi,iar din retur se va vedea mana antrenorului.
Cei care-i ridicati statui lui Napoli revedeti meciurile din sezonul trecut:Timisoara,Arges,Buzau si discutam dupa ce mare antrenor e macaronarul.
pana una alta ne-a dat o lectie de fotbal azi mai ales in prima repriza! 3-1 pt echipa lui napoli...asa arata tabela la finalul meciului!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Astra Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Bogho » 18 Oct 2009, 23:35

Problemele de la intrare se datoreaza tampeniei facute acum vreo 2-3 saptamani pe la LPF si FRF cand s-a hotarat ca suporterii oaspetilor trebuie sa contacteze singuri oficialii gazdelor pentru a informa ca vor veni la meci astfel incat sa se ia masurile necesare (emitere bilete, asigurare paz, etc)... Asta e si motivul pe care il invocau cei de la Astra pentru faptul ca nu au rezervat un sector pentru suporterii adversi. Si orice club care va vrea sa ne puna astfel de probleme o poate face foarte usor.
Last edited by Bogho on 18 Oct 2009, 23:37, edited 1 time in total.
-

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Astra Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de trabzonspor » 18 Oct 2009, 23:37

iuli scrie:Neagoe a mutat bine,Napoli nu e mare antrenor.Problema noastra este faptul ca timp de 3 luni a fost antrenor Mogosanu si Neagoe nu poate schimba nimic in 3 saptamani.Fata de Iasi,Brasov si Medias s-a vazut o schimbare,un antrenor care muta cand echipa e grogy si iese din corzi chiar daca nu reuseste sa castige.
Va fi un tur foarte greu pt noi,iar din retur se va vedea mana antrenorului.
Cei care-i ridicati statui lui Napoli revedeti meciurile din sezonul trecut:Timisoara,Arges,Buzau si discutam dupa ce mare antrenor e macaronarul.
da p`alea din sezonu trecut de la galati, cu cefere, cu dinamo, la rraped, meciurile cu timisoara de acu 2 sezoane (si acas si`n deplasare), meciurile cu dinamo (mai ales deplasarea aia 4-4), daca le revedem p`alea ce parere ne`am face dupa tine ? sau atunci era mititelu antrenor ? turu ala din sezonu trecut cu doar 3 infrangeri ti`a placut ? cand ne`am luptat ultima data macar la cupe europene ? ce sa mai vorbim de trofee... shit
u, a, viola!

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Astra Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 18 Oct 2009, 23:57

nu mi se pare ca am jucat execrabil, dar parca fara coerenta, fara consistenta
am fost depasiti tactic
pe costea nu vad ca l remarcati ca fiind f slab[ce i drept s a lipit la gol si asta i tot ce conteaza]
soava tre sa si cam faca din bagaje[scapam si d un salariu [miti] ],
s.lung-nesigur
barboianu fu motanul incaltat in ghete portocalii
m.costea[r2]/trica[r1] cei mai in vana
badoi-se descurca
barbu-flower power
uby-dezamagitor
mitchell-in afara de faza golului, isi facu treaba
spase- :?:
rose-flower power revine
v.badea-se zbatu
prepe- :?:
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Re: Astra Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de WhiteBlue Heart » 19 Oct 2009, 01:15

iuli scrie:Neagoe a mutat bine,Napoli nu e mare antrenor.Problema noastra este faptul ca timp de 3 luni a fost antrenor Mogosanu si Neagoe nu poate schimba nimic in 3 saptamani.Fata de Iasi,Brasov si Medias s-a vazut o schimbare,un antrenor care muta cand echipa e grogy si iese din corzi chiar daca nu reuseste sa castige.
Va fi un tur foarte greu pt noi,iar din retur se va vedea mana antrenorului.
Cei care-i ridicati statui lui Napoli revedeti meciurile din sezonul trecut:Timisoara,Arges,Buzau si discutam dupa ce mare antrenor e macaronarul.
Nu o fi Napoli mare antrenor dar a demonstrat ca poate sa faca din rahat bici.Uita-te la echipa astrei...ne-au batut javrele mai mici si noi ar trebui sa fim deja o echipa experimentata nu una incropita ca a lor.Si pentru cei care inca il desconsidera pe napoli amintiti-va unde eram cand ne-a preluat,cine erau fratii costea,cine era wobay,cine era prepelita,etc.,si ca a creat una dintre cele mai frumoase echipe din tara.In aceeasi situatie este si Neagoe,sper sa reuseasca. ucv
"Veneau ca sa ne vada pe noi.Si aveau acea mandrie specifica olteanului,sa se bata cu pumnul in piept,sa zica noi suntem cei mai buni.40 de mii?noi eram obisnuiti,jucasem si cu valcea cu 40 de mii,si cu jiul...pentru noi era surpriza daca n-am fi gasit cei 40 de mii acolo!"(King Ilie Balaci)

ozzy

Re: Astra Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 19 Oct 2009, 07:28

iuli scrie: Cei care-i ridicati statui lui Napoli revedeti meciurile din sezonul trecut:Timisoara,Arges,Buzau si discutam dupa ce mare antrenor e macaronarul.
Pai cu Buzaul eu imi aduc aminte ca marele Costea a rata de cel putin doua ori de la 2 metri de poarta. De ce e vina lui Napoli? Te intreb asta, pentru ca daca amintesc de meciurile cu CFR si javrele stiu deja parerea ta, nu le-a castigat Napoli, ci geniul fratilor Costea.
Dar mai bine da-mi tu un exemplu de meci din perioada Napoli in care am fost inghesuiti in halul asta, cum am fost la Brasov, Iasi, Medias si ieri in prima repriza.

iuli

Re: Astra Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 19 Oct 2009, 08:27

ozzy scrie:
iuli scrie: Cei care-i ridicati statui lui Napoli revedeti meciurile din sezonul trecut:Timisoara,Arges,Buzau si discutam dupa ce mare antrenor e macaronarul.
Pai cu Buzaul eu imi aduc aminte ca marele Costea a rata de cel putin doua ori de la 2 metri de poarta. De ce e vina lui Napoli? Te intreb asta, pentru ca daca amintesc de meciurile cu CFR si javrele stiu deja parerea ta, nu le-a castigat Napoli, ci geniul fratilor Costea.
Dar mai bine da-mi tu un exemplu de meci din perioada Napoli in care am fost inghesuiti in halul asta, cum am fost la Brasov, Iasi, Medias si ieri in prima repriza.
Napoli si-a facut treaba la noi pana la un punct,a invins clar pe Dinamo si Cfr.Este si meritul lui in victoriile astea,dar si-a aratat limitele in meciurile de care am amintit eu.
Inceputul perioadei lui Napoli ti-l amintesti?

sorin107

Re: Astra Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 19 Oct 2009, 08:28

trabzonspor scrie:
iuli scrie:Neagoe a mutat bine,Napoli nu e mare antrenor.Problema noastra este faptul ca timp de 3 luni a fost antrenor Mogosanu si Neagoe nu poate schimba nimic in 3 saptamani.Fata de Iasi,Brasov si Medias s-a vazut o schimbare,un antrenor care muta cand echipa e grogy si iese din corzi chiar daca nu reuseste sa castige.
Va fi un tur foarte greu pt noi,iar din retur se va vedea mana antrenorului.
Cei care-i ridicati statui lui Napoli revedeti meciurile din sezonul trecut:Timisoara,Arges,Buzau si discutam dupa ce mare antrenor e macaronarul.
da p`alea din sezonu trecut de la galati, cu cefere, cu dinamo, la rraped, meciurile cu timisoara de acu 2 sezoane (si acas si`n deplasare), meciurile cu dinamo (mai ales deplasarea aia 4-4), daca le revedem p`alea ce parere ne`am face dupa tine ? sau atunci era mititelu antrenor ? turu ala din sezonu trecut cu doar 3 infrangeri ti`a placut ? cand ne`am luptat ultima data macar la cupe europene ? ce sa mai vorbim de trofee... shit

aici sunt ozzy. la galati am fost dominati, cu rapidul am fost groggy si am castigat cu mare bulan. cu clujul si cu dinamo intr-adevar peste ei clar, fara drept de apel. si asta pentru ca erau ekipe care jucau pe sufletul nostru, si le-am surprins pe contraatac. raman la parerea mea despre napoli oricum: e destul astra pentru el, ca nivel. din pacate, de-aia a fost "bun" si la noi, ca nu suntem cu mult diferiti de astra...

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Astra Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 19 Oct 2009, 09:17

Deci, mie mi se pare ca trebuie sa fii chiar tantalau sa nu poti decripta jocul Craiovei. Daca vrei sa bati Universitatea, tot ce ai de facut e sa pui 3 jucatori (oricat de praf ar fi ei, dar luptatori si artagosi) la mijlocul terenului, si sa le ordoni sa nu se indeparteze cu mai mult de 10 metri de cercul de la centrul terenului. Practic, simpla prezenta a celor 3 adversari spulbera orice constructie a noastra, in conditiile in care Prepe este totusi intr-o scadere de forma, iar oamenii pusi sa joace pe linga el sunt cu totul invisibili, indiferent de numele lor.
De aici si pina la amuzamentul produs de Uby care se dribleaza de unul singur, M Costea care nu poate sa stea in ghete uneori, si F Costea care nici el nu stie pe ce post joaca adeseori, nu mai e decat un pas. Asa ca nu-i mai dati mari credite lui Napoli, sau orice alt antrenor. Avem un ras de "linie de mijloc" pe care o aliniem noi meci de meci, nu trebuie sa fii mare alenatore sa vezi treaba asta.

Nu pot sa citesc acuma toate posturile, dar vad ca-l cam scarpinati intre coarne si pe Geana. Pina una alta, omul a facut ieri echipa PRAF, primul 11 fiind complet ratat. A incercat sa o repare cu scoaterea lui Space Man, dar daca nu ma insel era deja 2-0 pentru ei, asa ca......


Dar cum mai baeti, ieri n-a fost blat? :o Io parca stiam ca noi defapt avem o super-echipa, care poate bate la orice ora din zi si din noapte echipele din campionatul romanesc. Ia mai ganditi-va voi oleaca, si veniti cu o explicatie d'aia beton. Cum a fost? Le-am dat meciul ca sa ni-l cumpere pe Dorel? Le-am dat meciul in contul datoriei ultimelor doua salarii ale macaronarului? Hai, ca gasiti voi ceva plauzibil. Chiar sa fi pierdut noi pe teren si sa nu fi fost blat?? Neaahh :cool:

ozzy

Re: Astra Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 19 Oct 2009, 09:29

iuli scrie:Napoli si-a facut treaba la noi pana la un punct,a invins clar pe Dinamo si Cfr.Este si meritul lui in victoriile astea,dar si-a aratat limitele in meciurile de care am amintit eu.
Inceputul perioadei lui Napoli ti-l amintesti?
Pai lasa inceputul, ca avea si el dreptul la acomodare, cum il are si Neagoe, nu?

ozzy

Re: Astra Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 19 Oct 2009, 09:33

sorin107 scrie:aici sunt ozzy. la galati am fost dominati, cu rapidul am fost groggy si am castigat cu mare bulan. cu clujul si cu dinamo intr-adevar peste ei clar, fara drept de apel. si asta pentru ca erau ekipe care jucau pe sufletul nostru, si le-am surprins pe contraatac. raman la parerea mea despre napoli oricum: e destul astra pentru el, ca nivel. din pacate, de-aia a fost "bun" si la noi, ca nu suntem cu mult diferiti de astra...
Pai vezi, nimeni n-a sustinut vreodata, cel putin nu eu, ca Napoli ar fi bun sa mearga la Real Madrid sau Chelsea. Dar e peste tot ce-am avut noi in ultimii ani. Si tocmai de-asta nu trebuia schimbat. Nu spun ca daca ramanea Napoli acum eram pe primul loc, dar cu siguranta nu eram ciuca batailor.

iuli

Re: Astra Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 19 Oct 2009, 10:15

ozzy scrie:
iuli scrie:Napoli si-a facut treaba la noi pana la un punct,a invins clar pe Dinamo si Cfr.Este si meritul lui in victoriile astea,dar si-a aratat limitele in meciurile de care am amintit eu.
Inceputul perioadei lui Napoli ti-l amintesti?
Pai lasa inceputul, ca avea si el dreptul la acomodare, cum il are si Neagoe, nu?
Asta am spus si eu,ca si Neagoe e cel putin de nivelul lui dar are nevoie de timp.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Astra Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de nr.zece » 19 Oct 2009, 11:57

meciul a fost pierdut de neagoe
a facut prost echipa
nu avea ce cauta dilevski in aparare, la fel soava
dupa cele 2 schimbari din prima repriza am inceput si noi sa jucam, dar meciul era pierdut, era deja 2-0
daca aveam echipa din repriza a doua de la inceput altfel se juca la 0-0 si cred ca puteam castiga, dar asa ....
neagoe degeaba tipa la jucatori, el este vinovatul etapei
nu poti sa joci in deplasare cu 2 schimbari radicale in aparare, e ilogic
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Închis