Universitatea - FC Vaslui

Moderator: grup_moderatori

Închis

Universitatea - FC Vaslui

Poll ended at 24 Oct 2009, 23:35

1
12
29%
X
6
15%
2
23
56%
 
Total votes: 41

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de manex » 25 Oct 2009, 11:46

lorenzaccio2 scrie:Eu unu nu inteleg care este exact motivul acestei infringeri, Neagoe trebuie sa gaseasca o solutie daca e in stare...
crezi ca intelege cineva? chiar daca e cum se aude ca nu si-au mai luat banii de 2 luni, nu poti spune ca sint muritori de foame. banii i-au primit tot timpul pina acum, chiar daca uneori cu intirzieri.
lotul este acelasi ca anul trecut cu o exceptie "majora": dananae si 2 "minore": bornescu si stoica. daca lipsa lui stoica se vede, lipsa lui bornescu nu cred ca e asa vizibila. deci unde e problema? nu avem antrenor. eu asta zic ca este, plus lipsa unui adevarat lider in vestiar. in fiecare meci geana a facut cite o greseala, greseli care ne-au costat. sper ca sa invete din greselile astea si sa faca echipa sa joace la macar jumatate din ce poate.
eu pe termen scurt as face urmatoarele lucruri:
-m-as da peste cap si as plati salariile urgent, chit ca mi-as vinde un rinichi
-as face orice pentru ca relatia cu galeria sa revina la normal
-as angaja urgent un om beton in marketing care sa faca o campanie de aducere a spectatorilor la stadion
-as distribui citeva mii de bilete gratis prin oras.
Am zis!!

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de Doomsday » 25 Oct 2009, 12:31

@manex daca face asta intra in faliment. :-x [miti]

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de 1948 » 25 Oct 2009, 13:08

am uitat sa va zic dialogu de aseara de la meci cu un jandarm la intrarea in stadion....de fapt la primu filtru de la statuia lui oblemenco cei drept numai acolo mi se intampla
jandarmu: nu prea aveti voie cu aparatu foto la meci
eu: de ce ? am intrat cu el la toate meciurile !
jandarmu: da?
eu: DA
eu: de ce sa nu am voie ?
jandarmu: pai poate aruncati cu el shit

JustME

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de JustME » 25 Oct 2009, 13:15

are dreptate Costea .. mie ca suporter imi este rusine, imi este rusine cand ma uit pe clasament. oare lor jucatorilor le este rusine ??

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de Doomsday » 25 Oct 2009, 13:23

crezi ca stiu ce inseamna rusine?

d`ampezzo

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de d`ampezzo » 25 Oct 2009, 14:17

Moldovenii nu au jucat nimic ...
Dar noi nu am fost in stare sa finalizam, am pasat in jumatatea noastra am tinut mingea, am facut oleuri pentru ca aia nu o mai atingeau minute bune . Dar n-ai cu cine sa dai gol !

Cand il vezi pe Costea din primu minut ca nu alearga dupa mingii la intalnire, nu trage din 2 metri ( in 2 faze, cand isi plimba mingea de pe stangu pe dreptu si invers pana o pierde) nu urmareste baloane aeriene, nu sare la cap, isi injura coechipierii, se ascunde dupa fundasi si nu vine in aparare ... ITI VINE SA_L INJURI.

Cand il vezi pe Woobay care tine mingea, o freaca, il face pe badoi sa isi rupa crampoanele in demarcari fara sa-i dea mingea, cade in bot, intra in careu fara sa paseze si pierde mingea, nu poti sa nu il injuri

Cand il vezi pe Soava care da 10 pase perfect identice la mijlocul terenului la Woobay, cand nu e capabil sa plece pe contra atac, ca nu stie sa faca o preluare, cand intarzie jocul si nu stie ce sa faca cu mingea si o pierde in faza de constructie. Nu poti sa nu il injuri

Cand il vezi pe Gaman care ii da mingea lui Badoi ca ultim aparator cu om langa el cand are tot terenul in fata si pune pericol toata echipa ... cand intoarce spatele la gol. Nu poti sa nu-l injuri

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de manex » 25 Oct 2009, 14:27

dar stii cum e? mai injuri si in gind. shit
Am zis!!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de Pacala » 25 Oct 2009, 14:46

1. echipa nu joaca cu determinare, cu acea incrincenare care te face sa ajungi primul la minge. Sa fie lipsa conditiei fizice? sa fie moralul? sa fie ambele?

2. Mititelu a gresit-o rau de tot cu Mogosanu si acum trebuie rabdare ca Neagoe sa repare ce a stricat mogo. Pacat ca a fost gonit Napoli. Sper ca macar D.Stoica sa se intoarca. Eu cred ca avem un lot bun si anul trecut trebuia sa terminam pe 4 daca nu intervenea scurtcircuitul ultimelor 2 etape.

3. Suporterii Craiovei au luat, ca oile lui gigi, exemplul contestarii cu orice pret uitind ce inseamna suporter al unei echipe de fotbal. Macar de s-ar pune problema schimbarii vreunui patron. Nimeni nu vrea U Craiova, nici macar declarativ.

4. Fl. Costea nu poate cere aplauze in conditiile in care acum sint pe 15 si anul trecut echipa a pierdut prezenta in cupele europene in ultimul meci cind pina si un gol in ultimele secunde ale meciului ne ducea in Europa.

5. Mititelu tine la echipa dar e cam inghesuit cu banii iar caracterul coleric ii aduce numai dusmani, unii din certuri iscate din senin. Ar fi bun un presedinte adevarat.
Last edited by Pacala on 25 Oct 2009, 15:59, edited 2 times in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

ozzy

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de ozzy » 25 Oct 2009, 15:29

Pacala scrie:3. Suporterii Craiovei au luat ca oile lui gigi exemplul contestarii cu orice pret uitind ce inseamna suporter al unei echipe de fotbal.
Decat sa ia exemplul analfabetului si sa inceapa sa debiteze numai tampenii, asa ca tine, mai bine asa.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de Pacala » 25 Oct 2009, 15:48

iar vorbesti urit, iar ai baut sau ai uitat sa-ti iei pastilele. mai usor cu nervii. Fiecare are dreptul la o parere. faci spume pe forum degeaba. din tot mesajul meu ai ales partea care nu se inscrie in linia ta vadimista. :)(
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de 1948 » 25 Oct 2009, 16:18

Pacala scrie:
3. Suporterii Craiovei au luat ca oile lui gigi exemplul contestarii cu orice pret uitind ce inseamna suporter al unei echipe de fotbal. Macar de s-ar pune problema schimbarii unui patron. Nimeni nu vrea U Craiova nici macar declarativ.
pai pacala asta am spus si eu ca fara liniste si suportul publicului nu se poate face performanta
nu exista in lumea asta echipa sa castige un campionat in conditiile in care publicul injura jucatorii si conducerea
asta e clara si am lamurit-o da?

1. acei suporteri care injura jucatorii sunt f putini....sunt au fost si inainte si or sa mai fie.cei care au fost pe la meciuri dea lungul anilor au observat lucrul acesta...si inainte se injurau jucatorii de anumiti indivizi mai ales cand nu mergea echipa.cei drept acum cativa ani nu se auzeau injuraturile pt ca sub 10.000 de spectatori nu prea avem
acum sunt putini spectatori este liniste si chiar acum la meciu cu vaslui la nord era un simplu spectator nu om de grupare care l-a injurat pe dina din primu minut...probabil s-a si auzit pt ca era f liniste pe stadion
asta ca sa o lamurim si pe asta cu spectatorii care injura echipa
daca privim din alt punct de vedere cum sa nu injuri un jucator ca dina sau soava care nu au ce cauta la craiova
in mod normal ei sunt injurati cand joaca prost....nu cred ca la meciu cu dinamo cfr si oricand au jucat bine au fost injurati
conducerea o zice pe asta ca sunt injurati...dar nu cumva sunt injurati pt ca nu joaca nimic?
2. in prima impostaza am fost un samantar...acum in a 2 a impostaza sunt om de grupare
sa uitam episodu acasa cu unirea cand se da ordin sa se evacueze peluza
anu trecut bine frumos castigam ne merge bine si speram la un loc de uefa
atmosfera superba si cu cfr si cu dinamo cu vaslui si in deplasari...ce sa mai parca ne miscam si noi
vine meciu cu vaslui pierdem uefa si miti dupa ce ne-a dat atatea palme vine si pumnul: suporterii nu merita aceasta echipa
un pumn pe care chiar si omul de rand l-a resimtit
inca un aspect: majoritatea celor din grupari au abonamente fac deplasari vin din bucuresti in craiova sa vad un meci considerat acasa ...se duc peste tot si uneori sunt si surprize de genu dinamo sau astra ploiesti cand vezi meciul la tv chiar langa stadion tu ducandu-te la un meci pe stadion
si atunci te intreb...cine sunt adevaratii vinovati ?
nu cumva cei care nu se duc la meci si posteaza peste tot prin ziare si pe forumuri au aceeasi vina cu cei care se duc la meci si injura echipa
suporterii nu uita toate astea !


m-am amuzat iar citind fituica aia de editie care nu ma lasa sa postez mesaje cat se poate de civilizate...deci cum ziceam m-am amuzat iar citind ce zice miti "Generaţia aceasta de suporteri a Craiovei nu e demnă de ce a fost înainte" in prostia lui nestiind ca generatia asta de suporteri este aceeasi care striga si contra lui netoiu
in prostia mea dm mitelu va intreb generatia asta de jucatori este demna de universitatea craiova?
Last edited by 1948 on 25 Oct 2009, 16:23, edited 1 time in total.

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de trabzonspor » 25 Oct 2009, 16:19

d`ampezzo scrie:Moldovenii nu au jucat nimic ...
Dar noi nu am fost in stare sa finalizam, am pasat in jumatatea noastra am tinut mingea, am facut oleuri pentru ca aia nu o mai atingeau minute bune . Dar n-ai cu cine sa dai gol !
pardon, moldovenii au jucat foarte bine, moldovenii au jucat la asteptare, pe contraatac, si au apasat de 2 ori pe acceleratie... ghici ce`a iesit din asta shit
u, a, viola!

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de 1948 » 25 Oct 2009, 16:26

mor cand va aud ca aia nu au jucat bine da au castigat aia nu au valoare dar sunt mai buni ca noi ...noi am jucat mai bine dar am pierdut nemeritat
suntem la retogradare si o sa fim pe ultimul loc pt ca la sf campionatul se va intoarce clasamentul si o sa fim pe locul 1

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de SLH » 25 Oct 2009, 16:31

1. nu-ti convine cum se comporta publicul la meci?......... misca-ti in mata curul la stadion, tu si toti ca tine si canta peste ei sa te auzi tu
2. woobay nu e injurat cand greseste o pasa pt ca a fost poate singurul jucator care a vrut sa nu pierdem in ghencea(si a fost si schimbat pt indrazneala asta), costea nu mai are parte de toleranta din parte publicului poate si din cauza ca a fost foarte deranjat ca a dat gol stelei anu trecut
3. nu-i copieaza nimeni pe stelisti, mititelu e contestat cu mult inainte sa fie becali si din cu totul alte motive

sunt curios ce ar propune sustinatori 'presedintelui' sa sustinem iar echipa pana in penultima etapa cand vine meciul cu steaua(stim cu totii ca daca are nevoie steaua ne bate) si se duce totul pe [cenzurat], si dupa meciul ala sa ne trezim iar o perioada, si dupa sa uitam iar, la anul sa avem iar sperante si tot asa vreo 200 de ani de acum inainte ca intr-un film prost la care ii stii finalul dupa 5 minute

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de manex » 25 Oct 2009, 16:38

SLH scrie:1. nu-ti convine cum se comporta publicul la meci?......... misca-ti in mata curul la stadion, tu si toti ca tine si canta peste ei sa te auzi tu
2. woobay nu e injurat cand greseste o pasa pt ca a fost poate singurul jucator care a vrut sa nu pierdem in ghencea(si a fost si schimbat pt indrazneala asta), costea nu mai are parte de toleranta din parte publicului poate si din cauza ca a fost foarte deranjat ca a dat gol stelei anu trecut
3. nu-i copieaza nimeni pe stelisti, mititelu e contestat cu mult inainte sa fie becali si din cu totul alte motive

sunt curios ce ar propune sustinatori 'presedintelui' sa sustinem iar echipa pana in penultima etapa cand vine meciul cu steaua(stim cu totii ca daca are nevoie steaua ne bate) si se duce totul pe ****, si dupa meciul ala sa ne trezim iar o perioada, si dupa sa uitam iar, la anul sa avem iar sperante si tot asa vreo 200 de ani de acum inainte ca intr-un film prost la care ii stii finalul dupa 5 minute
ar fi bine ca injuriile sa fie tinute pentru jucatori, nu crezi? de fapt, ne place sa ne injuram intre noi. de unde si dezastrul
intrabarea mea pentru contestatari (ca vad ca iar incepem cu contestatari si sustinatori ai lui mititelu): ce vreti? ce propuneti? si cred ca pot ajuta cu o explicatie: miti nu pleaca. de aici trebuie sa plecati cu raspunsurile.
Am zis!!

Închis