Universitatea - FC Vaslui

Moderator: grup_moderatori

Închis

Universitatea - FC Vaslui

Poll ended at 24 Oct 2009, 23:35

1
12
29%
X
6
15%
2
23
56%
 
Total votes: 41

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de Doomsday » 24 Oct 2009, 22:54

Singurul lucru pe care il regret acum, este ca nu ma dusei in parc si statui sa vad meciul :)) .

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de nr.zece » 24 Oct 2009, 22:57

Doomsday scrie:Singurul lucru pe care il regret acum, este ca nu ma dusei in parc si statui sa vad meciul :)) .
pierdusi un super concert iris unde minculescu fu facut cetatean de onoare
cred ca erau 100 000 de oameni
nu am vazut in viata mea asa ceva, scena super tare, sonorizare de exceptie
de tudr gheorghe nu mai spun ... senzatie
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de OVI2806 » 24 Oct 2009, 22:58

T@V scrie:M'apuc io acuma sa raspund la toate ironiile ieftine venite din partea unor oameni care-l au ca jucator preferat pe Uby.
Lasa-ma prietene, imi pare rau ca ti-am deschis io mintea acuma. Nu ma ataca tu pe mine, ca io nu te-am atacat pe tine. Lasa-ma sa te las. Intelegi?
Si asta e ultimul meu mesaj pe topicul asta.
Noapte buna, Craiova. Distractie placuta in marele parc inaugurat de Solomon!
Sau, mai bine zis, sa-ti fie tarana usoara!
Adevarul e ca tu nu meriti sa fii bagat in seama !

stiuca
junior
junior
Mesaje: 85
Membru din: 30 Aug 2007, 10:42

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de stiuca » 25 Oct 2009, 00:06

mi s-a parut de mai multe ori, dar acum sunt sigur. t@v, esti ******* rau, ma, baiatule. sa sustina ma-ta afacerea lu mititelu, ca de fani isi bate joc. faci parte din grupul prostilor care nu realizeaza ca gestioneaza ECHIPA ca pe propria afacere, nu ca pe "ceva sfant".

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de blue_lions » 25 Oct 2009, 00:26

1) Multa multa multa **** familiei mititelu. cand vezi ca nu mai poti si indiferent de ce faci situatia nu se indreapta, ce reactie ar avea orice om normal?

2) Astazi chiar nu meritam sa pierdem tactic am fost peste ei ( lacatus n-are nici o idee tactica, se bazeaza pe Wesley care e exceptional). NU AI CUM SA JOCI CU PANARAME GEN: ROSE SI SOAVA

3) Wobay a fost iar penibil, unde sunt aia de faceau scandal pe aici ca nu joaca Jay-Jay din Banie. Incetineste enorm jocul, pase aiurea, dribleaza ca o maimuta, se cearta dupa 20 de minute cu toti. Nu vad nici o diferenta intre el si Firtulescu, poate asta e in stare sa traga la poarta.

4) Sper ca dupa meciul asta Neagoe sa ia niste masuri, ca asa nu se mai poate. M. Costea e inutil in banda, trebuie inceput cu el si terminat cu V.Badea. Dina poate fi reprofilat la mijloc, are fizic, are tehnica, da pase bune... in fata e penal, n-are viteza de reactie, nu trage, nu alearga, nu face nimic.

echipa la iasi:

Lung jr / Badoi - Gaman - Mitchell - Busu / Prepelita - Dina - Dilevski -Firtulescu / Fratii Costea
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de manex » 25 Oct 2009, 00:35

T@V scrie:Cum e ma inteligentii? Iar fu blat, ha? Ca in ultima etapa, ha?
Iepurakis, cum e man? Dina si Costea fura praf azi, ha? Si Uby in mare forma! :mincinos
Pina si Corsicanu a zis ca nu e normal sa-ti huidui echipa din primul minut, in loc sa-i sustii. Vai de capu nostru daca a ajuns unul precum Corsicanu sa spuna lucrurilor pe nume...
eu o sa o tin numai cu asta cu fluieratul echipei fara a a spune ca jucatorii sint cei mai buni, cei mai prosti, antronrul al fel, patronul la fel. ECHIPA TREBUIE SUSTINUTA. daca e sa o bage cineva in b, aceia sintem si noi. pe linga miti si restul de pe acolo. cu totii contribuim la decaderea craiovei. ai puterea sa strigi contra patronului, dar s aincurajezi echipa, nu.ca nu merita. pai la anul nu o sa mai ai ce incuraja. super scandarea "mititelu pleaca!", insa dupa asta ar fi trebuit sa urmeze "forza stiinta!".insa....voi stiti mai bine.
Am zis!!

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de Theodorus » 25 Oct 2009, 02:18

nr.zece scrie:
Doomsday scrie:Singurul lucru pe care il regret acum, este ca nu ma dusei in parc si statui sa vad meciul :)) .
pierdusi un super concert iris unde minculescu fu facut cetatean de onoare
cred ca erau 100 000 de oameni
nu am vazut in viata mea asa ceva, scena super tare, sonorizare de exceptie
de tudr gheorghe nu mai spun ... senzatie
vb serios?
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de U » 25 Oct 2009, 02:29

adevarul e ca am copiat un model sezonul asta in contestarea patronului si nesustinerea echipei. personal m-am simtit jignit la finalul sezonului trecut cand dupa ratarea cupelor europene booveanul sef a iesit la tv si a spus ca noi cei prezenti atunci la acel meci nu meritam echipa asta. nu se face asa ceva indiferent de ce s-ar fi intamplat!
referitor la protestul peluzelor...ok am inteles vrem ca adrain m sa vanda echipa, sa plece...dar pana la urma echipa asta ne reprezinta si pe noi cetatenii orasului. echipa se numeste Universitatea Craiova nu fc mititelu, nu fc adrian sau fc booveni! e usor sa dai solutii si sa tragi concluzii doar daca esti implicat sentimental in viata echipei.
t@v in oras s-au schimbat multe lucruri in bine si principalul merit il are solomall dar trebuie specificat un lucru important, si anume ca sportiv municipalitatea este implicata modest in ciuda celor 4 echipe la sporturile de sala care evolueaza in prima divizie. sa nu uitam ca acum aproape 2 decenii eram campioni nationali la handbal masculin si ferminim, volei masculin si feminin, forbal masculin si feminin. din pacate in ziua de azi ne zbatem intr-un anonimat acut la nivel sportiv!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de Theodorus » 25 Oct 2009, 02:52

U scrie:adevarul e ca am copiat un model sezonul asta in contestarea patronului si nesustinerea echipei.
da domn'e. nu mai poti sa faci nimic astazi fara sa copiezi pe altii.
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de ady_azzuro » 25 Oct 2009, 08:48

un singur lucru zic...cat de mult se simte lipsa lui Dananae, care practic era sufletul echipei si tragea panaramele astea dupa el. de la meci la meci ne fac istoria si numele de rusine...si cand te gandesti ca mai exista unii pe aici care sunt copia fidela a lui mititelu si dau vina pe suporteri pt situatia actuala, iti vine rau...spalarea de creier se pare ca nu e un proces atat de greu pt unii...

iuli

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de iuli » 25 Oct 2009, 09:29

Mititelu e vinovat,nu e el cel care l-a numit antrenor pe Mogosanu in vara?astepta laude pt asta?nu el il tine pe Mitu sau pe Rosca la echipa?
Nu zicea el ca i-a lui Napoli un Ferari pe mana?I l-a dat si lui Mogo si la busit ala de toate gardurile pt ca el era de fapt pilot automat si raspundea doar la comenzi.
Neagoe are viata grea,Dorel trebuie revina neaparat.Golul 2 de ieri a demonstrat ca e mare nevoie de el.
Florine cand te bat toti descultii acasa,tu vrei sa fii aplaudat?

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de 1948 » 25 Oct 2009, 10:00

nr.zece scrie:
Doomsday scrie:Singurul lucru pe care il regret acum, este ca nu ma dusei in parc si statui sa vad meciul :)) .
pierdusi un super concert iris unde minculescu fu facut cetatean de onoare
cred ca erau 100 000 de oameni
nu am vazut in viata mea asa ceva, scena super tare, sonorizare de exceptie
de tudr gheorghe nu mai spun ... senzatie
bine ca nu te-ai dus inainte de meci sa vezi parcu cum am acut eu exact cand venea cacatu ala portocaliu de face hahaha sa traiti bine
dadui si eu ca omu de rand sa ies din parc sa o iau spre meci cand colo ajunsai la poarta sa ies si lume buluc
inchisesera portile si ne tinura vreo 15 min sechestrati acolo pt ca trebuia sa intre base
romania lui base

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de 1948 » 25 Oct 2009, 10:03

U scrie:adevarul e ca am copiat un model sezonul asta in contestarea patronului si nesustinerea echipei. personal m-am simtit jignit la finalul sezonului trecut cand dupa ratarea cupelor europene booveanul sef a iesit la tv si a spus ca noi cei prezenti atunci la acel meci nu meritam echipa asta. nu se face asa ceva indiferent de ce s-ar fi intamplat!
referitor la protestul peluzelor...ok am inteles vrem ca adrain m sa vanda echipa, sa plece...dar pana la urma echipa asta ne reprezinta si pe noi cetatenii orasului. echipa se numeste Universitatea Craiova nu fc mititelu, nu fc adrian sau fc booveni! e usor sa dai solutii si sa tragi concluzii doar daca esti implicat sentimental in viata echipei.
t@v in oras s-au schimbat multe lucruri in bine si principalul merit il are solomall dar trebuie specificat un lucru important, si anume ca sportiv municipalitatea este implicata modest in ciuda celor 4 echipe la sporturile de sala care evolueaza in prima divizie. sa nu uitam ca acum aproape 2 decenii eram campioni nationali la handbal masculin si ferminim, volei masculin si feminin, forbal masculin si feminin. din pacate in ziua de azi ne zbatem intr-un anonimat acut la nivel sportiv!
pai si a avut dreptate ...meritam o echipa mai buna

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de manex » 25 Oct 2009, 11:01

s-a mai discutat asta cu injurarea patronului si sustinerea echipei. si s-a si realizat. dupa care s-a renuntat partial la contestarea patronului, dupa care s-a revenit la cea mai proasta solutie posibila: razboi total cu patronul si cu cu echipa. o fi bine? o fi rau? nu ar fi mai usor sa spuneti ca vreti ca echipa sa retrogradeze ca poate o pleca miti? si daca nu pleaca la anul in b, poate va pleca cind ne vom duce in C, si atunci sigur va pleca. si dupa aia putem sa incurajam si noi echipa.
cred ca miti trebuie sa se duca sa incerce sa prelungeasca contractul. doar asa poate fi acoperit in fata noastra in cazul in care solomon nu e de acord.
Am zis!!

lorenzaccio2
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 14 Ian 2009, 14:53

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de lorenzaccio2 » 25 Oct 2009, 11:34

Zapada scrie:
Zapada scrie:Daca jucatorii nostri vor incerca sa temporeze si sa joace lent precum in cel precedent acasa cu Apulum nu vom lua nici un punct.
Daca nu alergi si faci presing pe tot terenul nu castigi indiferent de ce vedetele ai in echipa.
Nu mai suntem artagosi asa cum eram pe timpul lui Napoli
Trebuie sa jucam cu ambitie precum a facuto Urziceniul in Scotia daca vrem sa castigam.
Vasluiul va juca cu ambtie iar noi nu avem nici macar un antrenor capabil sa le insufle jucatorilor ambitie.

Sper sa vad daruire la acest meci

cu regret, dar iar am avut dreptate
nu poti sa castigi daca joci asa lent si fara angajament
Mititelu a schimbat un antrenor de 2 lei cu unul de 3 lei si uite ca vom retrograda daca vom continua tot asa
Unde [****] ai avut dreptate frate? Tu crezi ca ala le-a spus nu alergati si nu faceti presing? Bine ca e Zapadakis, si le spune el... Ah da ma, is da o palma pe frunte Costea si se lumineaza, asta trebuia, sa alerg si sa fac presing, mama ce tactician de iarna e Zapada asta.
Eu unu nu inteleg care este exact motivul acestei infringeri, Neagoe trebuie sa gaseasca o solutie daca e in stare...

Închis