Universitatea - FC Vaslui

Moderator: grup_moderatori

Închis

Universitatea - FC Vaslui

Poll ended at 24 Oct 2009, 23:35

1
12
29%
X
6
15%
2
23
56%
 
Total votes: 41

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de Pacala » 25 Oct 2009, 16:39

1948 scrie: pai pacala asta am spus si eu ca fara liniste si suportul publicului nu se poate face performanta
foarte bine ca ai spus-o si tu. ma bucur ca au si altii parerea asta. nu mai am rabdare sa citesc mesajele mai vechi, prea s-au inflamat spiritele.
1948 scrie:in prostia lui nestiind ca generatia asta de suporteri este aceeasi care striga si contra lui netoiu
nu e chiar aceeasi, pe vremea lui netoiu puneam de zor paie pe foc in peluza :)( anii trec, se schimba si galeria. poate ca lumea nu mai vine la stadion si din alte motive, nu neaparat din cauza rezultatelor. orasul se schimba cu fiecare zi. sint de acord cu tine cind spui ca mititelu nu stie sa vorbeasca nici cu suporterii, nici cu presa. Lotul nu e slab din moment ce au ratat locul 4 in ultima etapa. cu o victorie am fi fost pe 4 cit se poate de meritat.
Mititelu greseste cind se ia in gura cu suporterii, cind il pune pe costea sa critice suporterii. dar nici modelul copiat de unii de la oi nu este deloc o idee buna si nici nu are cum sa duca la ceva bun. la jiji nu-i exclus sa fie si interese politice acum cu alegerile care se apropie. la Craiova este o copie la scara mai mica a mitocaniei din ghencea. numai rezultatele vor readuce publicul

patronii din fotbalul romanesc seamana intre ei .....borcea,turcu,mititelu, jiji becali, copos, penescu , iancu etc singurul care stie sa taca cu adevarat este ala de la urziceni. nu intimplator urziceniul este campioana si nu se face de ras in europa iar restul....
Last edited by Pacala on 25 Oct 2009, 16:49, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de 1948 » 25 Oct 2009, 16:45

manex scrie:
SLH scrie:1. nu-ti convine cum se comporta publicul la meci?......... misca-ti in mata curul la stadion, tu si toti ca tine si canta peste ei sa te auzi tu
2. woobay nu e injurat cand greseste o pasa pt ca a fost poate singurul jucator care a vrut sa nu pierdem in ghencea(si a fost si schimbat pt indrazneala asta), costea nu mai are parte de toleranta din parte publicului poate si din cauza ca a fost foarte deranjat ca a dat gol stelei anu trecut
3. nu-i copieaza nimeni pe stelisti, mititelu e contestat cu mult inainte sa fie becali si din cu totul alte motive

sunt curios ce ar propune sustinatori 'presedintelui' sa sustinem iar echipa pana in penultima etapa cand vine meciul cu steaua(stim cu totii ca daca are nevoie steaua ne bate) si se duce totul pe ****, si dupa meciul ala sa ne trezim iar o perioada, si dupa sa uitam iar, la anul sa avem iar sperante si tot asa vreo 200 de ani de acum inainte ca intr-un film prost la care ii stii finalul dupa 5 minute
ar fi bine ca injuriile sa fie tinute pentru jucatori, nu crezi? de fapt, ne place sa ne injuram intre noi. de unde si dezastrul
intrabarea mea pentru contestatari (ca vad ca iar incepem cu contestatari si sustinatori ai lui mititelu): ce vreti? ce propuneti? si cred ca pot ajuta cu o explicatie: miti nu pleaca. de aici trebuie sa plecati cu raspunsurile.
manex e aceeasi situatie ca in ghencea...gigi nu pleaca ...suporterii 1.unii nu mai vin la stadion 2. gruparile il contesta
cam asa e si la noi...chiar daca motivele poate difera
mititelu nu pleaca asta e clar....unii nu mai vin la stadion (pt mine intr-o tara de comunisti cea mai buna solutie si chiar regret ca am ajuns aseara la meci) iar unii il contesta
realist vazand lucrurile intre unu care nu are bani sa faca echipa si face si greseli si unu care nu isi doreste sa faca performanta este acelasi lucru ...rezultatul este acelasi

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de 1948 » 25 Oct 2009, 16:55

Pacala scrie:
1948 scrie: pai pacala asta am spus si eu ca fara liniste si suportul publicului nu se poate face performanta
foarte bine ca ai spus-o si tu. ma bucur ca au si altii parerea asta. nu mai am rabdare sa citesc mesajele mai vechi, prea s-au inflamat spiritele.
1948 scrie:in prostia lui nestiind ca generatia asta de suporteri este aceeasi care striga si contra lui netoiu
nu e chiar aceeasi, pe vremea lui netoiu puneam de zor paie pe foc in peluza :)( anii trec, se schimba si galeria. poate ca lumea nu mai vine la stadion si din alte motive, nu neaparat din cauza rezultatelor. orasul se schimba cu fiecare zi. sint de acord cu tine cind spui ca mititelu nu stie sa vorbeasca nici cu suporterii, nici cu presa. Lotul nu e slab din moment ce au ratat locul 4 in ultima etapa. cu o victorie am fi fost pe 4 cit se poate de meritat.
Mititelu greseste cind se ia in gura cu suporterii, cind il pune pe costea sa critice suporterii. dar nici modelul copiat de unii de la oi nu este deloc o idee buna si nici nu are cum sa duca la ceva bun. la jiji nu-i exclus sa fie si interese politice acum cu alegerile care se apropie. la Craiova este o copie la scara mai mica a mitocaniei din ghencea. numai rezultatele vor readuce publicul
e normal sa fie aceste schimbari de care zici tu...dar sunt si acum destui suporteri care si acum 8 10 ani erau tot pe acelasi stadion
dap asa este orasu se schimba....in parc cred ca erau 20 30.000 de oameni la meci au fost doar 4.5000
da si eu vad legatura asta cu steaua pt ca si mititelu si gigi nu stiu sa asculte suporterul si sa inteleaga ca fiecare suporter macar acolo in mintea lui si el este patronul echipei
da corect numai rezultate vor aduce publicul ...rezultate pe care ei trebuie sa le realizeze este de datoria lor
mai intai s-a infiintat clubul si dupaia a fost iubit de suporterni nu invers
dar ce ne facem daca sustinem iar echipa in conditiile aste si vom avea acelasi rezultat ca si anu trecut
vezi aici nu toti vor sa mai incerce...mai els aia care au dus greul...si ma refer la suporteri

Avatar utilizator
Manu
membru
membru
Mesaje: 116
Membru din: 09 Noi 2008, 20:02

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de Manu » 25 Oct 2009, 17:10

SLH scrie:1. nu-ti convine cum se comporta publicul la meci?......... misca-ti in mata curul la stadion, tu si toti ca tine si canta peste ei sa te auzi tu
2. woobay nu e injurat cand greseste o pasa pt ca a fost poate singurul jucator care a vrut sa nu pierdem in ghencea(si a fost si schimbat pt indrazneala asta), costea nu mai are parte de toleranta din parte publicului poate si din cauza ca a fost foarte deranjat ca a dat gol stelei anu trecut
3. nu-i copieaza nimeni pe stelisti, mititelu e contestat cu mult inainte sa fie becali si din cu totul alte motive

sunt curios ce ar propune sustinatori 'presedintelui' sa sustinem iar echipa pana in penultima etapa cand vine meciul cu steaua(stim cu totii ca daca are nevoie steaua ne bate) si se duce totul pe ****, si dupa meciul ala sa ne trezim iar o perioada, si dupa sa uitam iar, la anul sa avem iar sperante si tot asa vreo 200 de ani de acum inainte ca intr-un film prost la care ii stii finalul dupa 5 minute
S-ar putea sa nu fie deloc un film prost , ci unul chiar foarte bun. Un fel de Departed oltenesc cu un final total neasteptat si nefericit pentru Mititelu . Ca si in filmul ala Mititelu isi infiltreaza oameni in zona care l-ar putea pune in pericol ca sa stea linistit mult si bine indiferent de ce va face . Oamenii aia infiltrati acolo , slugile lui , bineinteles ca incearca tot posibilul sa intoarca lucrurile numai in favoarea lui Mititelu. Din pacate noi nu avem nici un om infiltrat in gasca lui care sa ii dea planurile peste cap... Macar de ar fi asa ! Slugile astea ale lui insa se cunosc , nici nu pot , nici nu stiu sa stea undercover si aproape ca se mandresc cu asta dar ce poti sa le faci ?
Veniti la stadion striga disperatii ! Veniti si sustineti echipa indiferent ... Bla , bla , bla ... Sa faca fiecare ce vrea, sa injure fiecare cum vrea, e liber nu ? Avem pretentii de la Mititelu, de la suporteri , de la jucatori insa pana la urma toti ne dezamagesc. Avem pretentii si de la noi sa ne dam exemplu insa cui ? Cine ar aprecia ? Aia care vin acum la stadion si injura nu merita criticati, macar ei sunt acolo . Sunt acolo ca sa se descarce . Daca ar avea pretentii cum avem majoritatea nu ar mai fi nici ei acolo.
alis grave nil

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de u2blue » 25 Oct 2009, 20:44

in mare cam acelasi lucru care l-am spus dupa meciul cu Astra:

Locul 10 o sa fie o MAAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRREEEEEEEEEE performanta.

Asa se intampla cand patronul se face ca patroneaza iar suporterii fac pe suporterii exultand la infrangerii ca pm "o sa-i faca rau patronului" .
In plus a aparut clasa de suporteri care exulta la infrangere si tac malc la victorie ... din considerente "patronale".
Ma rog ... acelasi bla bla bla de la "suporteri" precum aceleasi bla bla bla de la ochelarist.
Rezultatul este acelasi: MEDIOCRITATE de ambele parti.

Asta suntem: o echipa mica mica mica cu patron proportional si mai ales cu suporteri de rezultat.
Cel mai mult ma intristeaza sfarsitul frazei de mai sus. Sa fim seriosi nu meritam mai mult.
Restul vise ... de 16 ani.

Cu aceeasi atitudine, exact acelasi comportament suporteri-patronat, a se citi rafueli, doar 2 exemple

1) acum 2 ani PSG si buget de 70 milioane a scapat de retrogradare in ultima etapa.

2) Marseille in 2000 si 2001 a fost exact in aceeasi situatie, a scapat de la retrogradare in ultima etapa si asta dupa investitii masive in inter-sezonul precedent. (asta dupa ce in 99 a jucat finala UEFA).
Motivul, suporterii contestau pe RL Dreyfus (care pana la urma a plecat de la echipa murind de cancer in 2009, acum proprietarii sunt copii lui). Inca vreo 3 ani de razboi ... rezultatul ... performante meciocre locul 12, 9
(in fine stiti voi de ce vorbesc ).
OM a prins viata de vreo 4 ani de cand "patronatul" s-a inteles cu suporterii -> fara proteste in timpul meciurilor. Care bineinteles nu se respencta dar macar se tine cont ca exista. Rezultatul ... locuri de podium si CL in fiecare an.
Este drept o mare deosebire ... de fiecare data ... investitii mari dar si vanzari pe masura (Drogba, Nasri, Ribery etc.)

Oricum concluzia e clara fara pace cu suporterii NU SE POATE mai mult de mediocritate.
Este o conditie necesara dar insuficienta. Practic de acolo incepi.

ozzy

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de ozzy » 25 Oct 2009, 20:49

Vad ca a devenit o adevarat moda sa fii "suporter adevarat". Un singur lucru nu inteleg: de ce nu va strangeti voi sa schimbati situatia?

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de manex » 25 Oct 2009, 21:09

eee, mistouri.
lasa, ca sint altii suporteri adevarati, aia care zic ca de ce sa cint? pentru mitititelu? cinta tu daca esti destept....etc. intotdeauna galeria a cintat, galeria a dat tonul. fara ei nu se poate. tribuna 2 foarte rar a cintat "de capul ei", si asta doar cu dinamo,cfr... si inca citeva meciuri. sa fiu sincer pe mine nu ma intereseaza sa conving t2 sa cinte, pentru ca stiu ca asta nu se va intimpla. nu exista organizare, oamenii sint "samintari", nu "ultrasi" ca restul. eu, dupa cum am spus, sint hotarit sa lupt doar pentru chestia asta: sa incurajam echipa. si singur sau cu inca 5 bezmetici nu pot, nu sint croit pentru sef de galerie :)( shit . e nevoie de macar o peluza. si daca eu spun ca vreau ca lumea sa cinte, nu stiu de ce altii s-ar impotrivi. e ceva rau sa incurajezi echipa?
Am zis!!

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de Ovidiu* » 25 Oct 2009, 22:22

Nu inteleg de ce statul acasa a devenit o solutie.25 de voci nu-l vor face pe prost sa cedeze, 25.000...poate
E nevoie de cat mai multi oameni care sa-l conteste, altfel vom ramane acea "mana de derbedei care vor raul echipei"...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de 1948 » 25 Oct 2009, 22:50

Ovidiu* scrie:Nu inteleg de ce statul acasa a devenit o solutie.25 de voci nu-l vor face pe prost sa cedeze, 25.000...poate
E nevoie de cat mai multi oameni care sa-l conteste, altfel vom ramane acea "mana de derbedei care vor raul echipei"...
vrei sa strige trb a 2a pleca mititelu?
pai se ineaca cu coaja de la semenite
oricum este nepasare omani buni
craiovenilor nu le mai pasa e simplu

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de manex » 25 Oct 2009, 23:04

bine, ovidiu:nici macar un protest nu se face cum trebuie. cred ca miti s-ar mai gindi sa plece daca 25000 i-ar striga la fiecare meci sa plece.
pai daca craiovenilor nu le mai pasa...poate le pasa severinenilor, nu?
Am zis!!

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de Nea Marin » 26 Oct 2009, 00:54

Si daca pleaca narodu si vine netoiu? Ca de seici arabi n-am auzit... Solutia mai rapida ar fi sa se convinga odata ca nu e atotstiutor si ca fara profesionisti nu face nimic.
STIINTA SUNTEM NOI !

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de trabzonspor » 26 Oct 2009, 03:19

1948 scrie:
Ovidiu* scrie:Nu inteleg de ce statul acasa a devenit o solutie.25 de voci nu-l vor face pe prost sa cedeze, 25.000...poate
E nevoie de cat mai multi oameni care sa-l conteste, altfel vom ramane acea "mana de derbedei care vor raul echipei"...
vrei sa strige trb a 2a pleca mititelu?
pai se ineaca cu coaja de la semenite
oricum este nepasare omani buni
craiovenilor nu le mai pasa e simplu
pai tribuna a 2a a strigat sa plece mititelu in timpu` meciului cu vaslui... imediat dupa 2-0 daca nu ma`nsel...
u, a, viola!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de _T@V_ » 26 Oct 2009, 08:42

Cronica răului
Cine iubeşte şi lasă!
Cornel Nistorescu, 25 octombrie 2009, 22:54
Imagine


Versurile celebrului cântec al Mariei Tănase îmi revin în minte de câte ori sunt în situaţia de a mă despărţi de cineva. De o iubită sau de un prieten! Înainte de a zice gata, mai repet în minte acest distih al literaturii române: “Cine iubeşte şi lasă / Dumnezeu să-i dea pedeapsă.” Este unul dintre cele mai frumoase versuri ale folclorului românesc. Şi stă la loc de cinste într-o antologie de exprimări frumoase ale literaturii universale. Dacă iubirea este una dintre marile bucurii ale vieţii, lăsarea ei la voia întâmplării, părăsirea cer o pedeapsă asupritoare. Ai avut ce-a visat omul de la apariţia sa pe pământ şi ai dat cu piciorul dintr-un capriciu, meriţi pedeapsa cu vârf şi îndesat. Iar semnificaţia din dragoste este valabilă şi în admiraţia pentru un club sau pentru un sportiv. E tot dragoste, e tot admiraţie amestecată cu mister şi bucurie, încât despărţirea fără rost chiar cere o durere greu de suportat. În sport, ca şi în dragostea - dragoste iubeşti cu adevărat în măsura în care poţi trece şi printr-o suferinţă!
Meciul pierdut cu FC Vaslui este dureros de două ori. Universitatea a pierdut într-un moment în care avea nevoie disperată de cele trei puncte. Şi apoi că le-a pierdut în faţa echipei care a blocat-o în relansarea europeană. Ştiu că înfrângerea a întunecat feţele tuturor. Şi ale jucătorilor, şi ale echipei manageriale, inclusiv ale familiei Mititelu. Ştiu că în Craiova au fost oameni care au îndurat cu greu repetarea eşecului din vară. Şi mai ştiu că există destui olteni care se şi bucură. Succesele Craiovei din ediţia precedentă a campionatului i-au înfruntat pe mulţi. Le-au răscolit vanităţile, orgoliile mici şi ambiţiile ieftine.

Ei sunt singurii care văd în situaţia de acum a Universităţii o portiţă pentru ambiţiile lor deşarte.

Sunt oameni care se bucură de jocurile proaste ale Ştiinţei pentru că văd în asta o cale de a pune mâna pe club sau de a se lăuda că profeţiile lor negre s-au adeverit. Unii îşi imaginează că Universitatea i-ar putea scoate în lume, i-ar face celebri şi chiar i-ar ajuta în succesele politice! Chilipirgii, nu susţinători, ciubucari, nu iubitori! Asta sunt şi micimea este chiar blestemul pe care îl poartă fără să-şi dea seama!
La Universitatea Craiova e o stare proastă. Sunt aceiaşi jucători care în primăvară erau revelaţia campionatului. Singurul care poate avea o scuză este Dănănae. Traversează o refacere după un accident nefericit. În rest, aceleaşi feţe, acelaşi potenţial fizic. Poate chiar mai bun. Echipa n-are moral. Şocul pierderii trenului european n-a trecut nici astăzi.

Craiova este într-o dificultate de stare. Are lot, are public, are individualităţi. Problema stă doar în felul în care echipa recâştigă o stare de încredere! Pentru asta e nevoie de cei care iubesc echipa cu adevărat!
Şi nu care cumva să-l muşte şarpele pe patron să încerce acelaşi lucru făcut de Becali. Ar repeta o greşeală cât un tren de marfă şi l-ar paşte aceeaşi soartă!

ozzy

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de ozzy » 26 Oct 2009, 09:55

Nistorescu a reusit performanta sa scrie o gramada si sa nu spuna nimic.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Universitatea - FC Vaslui

Mesaj de nr.zece » 26 Oct 2009, 10:48

scrie pentru cine il plateste
dat afara de la toate ziarele din bucuresti trebuie sa apara si el pe undeva
el analistul politic il [cenzurat] grija de suporterii de fotbal
cand au fost evacuati din peluza si haituiti pe strazi nu a scris
cand au fost tinuti la marginea bucurestiului nu a scris
cand li s-au luat banii pe bilete un an intreg si toata performanta si speranta lor a fost vanduta stelei nu a scris
nu vreti voi ma sa va mutati cu totii in severin?
oricum noi suntem singurii care mai intram pe editie sa citim ce scrieti
pentru noi scrisul lor reprezinta bancurile de pe vremea lui ceausescu
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Închis