Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

CE FACEM?

Poll ended at 31 Oct 2009, 20:12

Ii ardem si noi
16
40%
Isi revin ialomitenii cu noi
11
28%
Luam un punct
13
33%
 
Total votes: 40

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de stiinta4ever » 31 Oct 2009, 23:36

pacat de sangele varsat....dupa cum am jucat in repriza a 2-a meritam macar un pct...uimirea nu a fost cu nimic peste noi .... I repriza am incercat varianta "autobaza"? hai ma geana ce naiba?? bine ca ti-ai revenit la pauza!!!
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

un fan
membru
membru
Mesaje: 275
Membru din: 24 Iun 2005, 19:04

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de un fan » 31 Oct 2009, 23:39

Cred ca a fost offside la golul 3....
Anti buCUResti

PEmcee
junior
junior
Mesaje: 45
Membru din: 08 Sep 2009, 07:17

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de PEmcee » 31 Oct 2009, 23:40

Neagoie was too defensive in the 1st half when he played 4 sidebacks, 3 centerbacks and 1 defensive mid (!!!)

he changed it for the better in the 2nd and Craiova was all over Urziceni. I think that Mitchell + Gaman isn't going to work at all. :(

Florin Costea was bad tonight... but I think you shouldn't forget that he scored 7 goals this season so far which isn't bad imo. His presence on the pitch is giving defenders work and as a result grants more space for the rest.

Make sure you play attacking football and keep your d-line stable. If CFR and Steaua can do it, Craiova can do it with ease

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de iepurakis » 31 Oct 2009, 23:40

Masive scrie:Sper sa isi dea demisia Neagoe sa scapam de el ca nu e cu nimic peste gogosanu
depinde cine face echipa... daca incepi fara trica si wobay si cu 4 fundasi laterali, da-mi voie sa ma intreb care eminenta cenusie cu licenta pro poate decide asa ceva... hmm... nu cumva una care n-are licenta? si e chelioasa?

becali 2.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 31 Oct 2009, 23:40

infringere nemeritata la ultima faza. pacat ca n-am inceput meciul cu Wobay si Trica care au schimbat complet jocul in repriza a doua. In prima repriza n-am avut nicio ocazie de poarta.

Merlier 5, :( desi apara binisor, abia ii dau nota de trecere. E un portar bunicel dar ,ca si lung, ca si bornescu, nu stie sa iasa la centrari. La golul 3 trebuia sa boxeze.

Badoi 4.5 n-a prea reusit nimic in meciul asta, a parut sufocat :o , primul gol este pe o greseala individuala a lui badoi. A facult cel putin 2 faulturi care au adus lovituri libere din prajma liniei de 16m

Gaman 5 abia ii dau nota de trecere pt ca la doua dintre goluri are partea lui de vina, se intoarce extrem de greu :-D desi a scos multe mingii

Mitchell 5.5 a fost cel mai sigur din aparare in meciul asta dar in comparatie cu cine :?:

Soava 5 foarte lent pe partea lui, experienta l-a facut sa se plaseze bine la doua faze cind a scos mingea de unde trebuia. Mi se pare fricos, cu multa indulgenta 5 trezeste-te soavaaa! :hai

Barboianu 5.5 A muncit mult, a alergat... mai greu cu mingea :)(

Dilevski 4.5 foarte sters azi :(

D.Stoica 4.5 lent, a alergat destul de putin, nu s-a omorit cu firea in clinciuri , a pasat mult dar a si gresit multe dintre ele :)-

Rose 5 a alergat mult, a incercat si citeva infiltrari in ofensiva, fara rezultat.

M.Costea 6.5 a alergat, a insitat la mingii, a dat un gol o: , s-a stins cu trecerea timpului

Fl.Costea 4 extrem de sters azi :(

Trica 6 intrarea lui a dinamizat jocul, a ratat insa doua ocazii mari cit roata carului.poate da si el gol odata :ruga

Wobay 6.5 a schimbat fata reprizei a doua, a marcat un gol superb apld , nu poate lipsi din primul 11 decit daca vrei sa cedezi posesia balonului si sa lasi adversarii sa vina peste poarta noastra

Dina 6 nu a jucat mult dar a dat o pasa de gol, devierile lui au contat , a si alergat. mai bine decit de obicei o:

Publicul din urziceni mi se pare un public foarte fidel care isi incurajeaza echipa fara incetare tot meciul ca publicul britanic din ligile inferioare. o:

Neagoe, prea fricos la inceput cind a sacrificat jucatorii tehnici pentru demolatori dar cum sa nu-ti fie frica cu asa o aparare

Arbitrii cu o nota de gazdari probabil invatata in campionatul urss

Nu-i nimic, capul sus, ne revenim, veti vedea :)( ucv
Last edited by Pacala on 31 Oct 2009, 23:48, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de iepurakis » 31 Oct 2009, 23:44

PEmcee scrie:Neagoie was too defensive in the 1st half when he played 4 sidebacks, 3 centerbacks and 1 defensive mid (!!!)

he changed it for the better in the 2nd and Craiova was all over Urziceni. I think that Mitchell + Gaman isn't going to work at all. :(

Florin Costea was bad tonight... but I think you shouldn't forget that he scored 7 goals this season so far which isn't bad imo. His presence on the pitch is giving defenders work and as a result grants more space for the rest.

Make sure you play attacking football and keep your d-line stable. If CFR and Steaua can do it, Craiova can do it with ease
"Florin Costea was bad tonight" - dude, bai duda, Florin Costea is bad at all. he scored 7 goals / a dat 7 goluri because of the others / din cauza la muritorii de rand care alearga si se chinuie / so chill out and stop reading editie / asa ca linisteste-te si nu mai citi editie speciala. if almost entire forum can be equidistant, so you can / daca toti pot fi echidistanti, incearca si tu...

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Doomsday » 31 Oct 2009, 23:50

A fost frumoasa a 2a repriza, atat. Scorul este meritat, cei de la Unirea si-au dorit mai mult, au insistat mai mult.
Ce scuze gaseste [miti] ? Cumva publicul ostil din tribune? Ori ghinionul... mama lui de primar shit .

PEmcee
junior
junior
Mesaje: 45
Membru din: 08 Sep 2009, 07:17

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de PEmcee » 31 Oct 2009, 23:54

iepurakis scrie:
PEmcee scrie:Neagoie was too defensive in the 1st half when he played 4 sidebacks, 3 centerbacks and 1 defensive mid (!!!)

he changed it for the better in the 2nd and Craiova was all over Urziceni. I think that Mitchell + Gaman isn't going to work at all. :(

Florin Costea was bad tonight... but I think you shouldn't forget that he scored 7 goals this season so far which isn't bad imo. His presence on the pitch is giving defenders work and as a result grants more space for the rest.

Make sure you play attacking football and keep your d-line stable. If CFR and Steaua can do it, Craiova can do it with ease
"Florin Costea was bad tonight" - dude, bai duda, Florin Costea is bad at all. he scored 7 goals / a dat 7 goluri because of the others / din cauza la muritorii de rand care alearga si se chinuie / so chill out and stop reading editie / asa ca linisteste-te si nu mai citi editie speciala. if almost entire forum can be equidistant, so you can / daca toti pot fi echidistanti, incearca si tu...

I know about Costea's form lately... he's too passive and gets caught in offsides far too easily. It's not about editie as I don't read it at all [miti]

What about this Misic? Soava is not a left back in my opinion

Avatar utilizator
raduku
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 30 Noi 2006, 21:49

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de raduku » 31 Oct 2009, 23:55

Eu nu l-as mai baga pe Gaman si pe Dina pe teren tot sezonu . Tot respect pentru M. Costea care la fiecare meci alearga nespus de mult si pentru Ubi , care mereu mi-a placut chiar daca uneori exagera , azi i s-a vazut clasa. Oricum, sa iei bataie in minutul 93 e cel mai prost sentiment pe care il poti avea la vreun meci

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 01 Noi 2009, 00:05

Daca nu se aduc jucatori in pauza de iarna (in special in aparare, fundasi centrali, fundas stanga) va fi foarte greu sa ramanem in prima liga. Degeaba marcam 2 sau 3 goluri pe meci, daca apararea noastra are grija sa ia cel putin cu unu' mai mult.

Nu stiu de ce se tot insista cu Soava. Omu' asta e de pe alta planeta. Busu sau Misic n-ar avea cum sa joace mai rau de atat ca fundas stanga.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 01 Noi 2009, 00:08

Parerea mea e ca 70% din infrangerea de azi apartine lui Geana.A gandit prost meciul si a fost fricos in prima repriza.Venisem practic ca mielu' la taiere, pusi pe doua linii si bubuind baloane.Nici macar asta n-am fost in stare sa facem, ba mai mult le-am mai dat si pase de gol alora.Pacat de repriza a doua, in care am vazut Craiova pe care as vrea s-o vad meci de meci.Sper ca s-a prins si Geana ca nu suntem o echipa care sa se apere si ca sistemul 4-2-3-1 folosit repriza a doua e unul in care baietii se simt foarte bine.
M-am convins si despre Geana, are ceva in cap dar nu e ceea ce se doreste la Craiova.Azi s-au vazut limitele.In plus avem mari probleme cu pozitionarea in teren si marcajul.Gresim multe pase simple iar faze de nimic se transforma in ocazii mari pentru adversari (golulurile 1 si 2 ale Urziceniului).Asta tine si de antrenor, cu Nicolo parca nu faceam cadouri din astea.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

sorin107

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 01 Noi 2009, 00:16

din pacate nu am vazut meciul, ma uit acum la rezumat. oricum, ekipa de start a fost o aberatie din partea lui neagoe. pe banca erau doar jucatori de atac, plus silvica: ologu, badea, dina, firtulescu, trica, wobay. tactica fricoasa, de ekipa mica, ceea ce ne-a costat in final, indiferent de jocul bun prestat in a 2-a repriza.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 01 Noi 2009, 00:23

acum am ajuns de la urziceni... ce sa mai zicem... bara lui trica...
arbitrii astia straini mi se par praf... nu stiu sa arbitreze nimic... sunt pe langa...
noi ne scufundam...

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Cosmin™ » 01 Noi 2009, 00:28

Diferenta s-a facut in repriza I

In repriza a 2 a cand am jucat cum trebuia si in formula corecta scorul a fost 2-2 cu " o egalare " norocoasa a Urziceniului dar cred ca am fost peste ei . Asa ar trebui sa arate linia noastra de mijloc + atacul : Wobay - Stoica - Prepelita - Trica - Fl.Costea - M.Costea

Marea problema ramane apararea ..
Merlier nu mi se pare foarte sigur .. si eu unul as merge iarasi pe Lung
Badoi e peste Barboianu .. deci altul nu avem
In stanga .. parca ar trebui incercat Busu , dar la iarna pe postul as ar trebui transferat primul jucator ( daca o sa fie transferat vre`unul )
In centrul ne-ar mai trebui un jucator .. dar la ora actuala n-am de ales . Barbu e prea slab ca sa concureze cu Gaman si Mitchell care am impresia ca se cam intrec in gafe .. mai mult Gaman
Imagine

Avatar utilizator
ssebastyano
suporter
suporter
Mesaje: 557
Membru din: 27 Ian 2005, 13:29

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de ssebastyano » 01 Noi 2009, 01:02

Oameni buni, ce mai conteaza ???
Echipa asta nu cred ca nu are valoare... dar atat timp cat cretinul, "iubitul", retardatul, prostul prostilor, taranul coclit, cel mai hulit dintr olteni si anume mititelu timp de 4 (PATRU) ani de zile nu a adus niciun antronor care sa fi avut macar o performata de doamne ajuta, nu putem emite nicio pretentie... Sincere felicitari celeor care il injura si-l contesta cat pentru cei care-i i-au apararea am numai dispret...de ce?! de asta: Stanga, Fane Stoica, Cioroianu, Napoli, Gane, Mogosanu, Neagoe, 4(PATRU ANI) sezoane ratate complet din cauza lu' mititelu
Sa va mai aduc aminte de Craiova-Steaua 1-2 sau de Steaua-Craiova 2-1 sau Craiova-Vaslui 0-1 ??? mai are vre-un rost???
Mititelule sa pleci in pisda ma-tii cu ce mortii ma-tii vrei si sa ne lasi naiba in pace ca am mai vazut prosti dar tu ii intreci pe toti si destul ne-ai facut pe noi (pe olteni) de ras pe la TV si prin presa... pur si simplu ne-am saturat de alegerile pe care le faci...pe noi ba ne manaca arbitrii, ba avem ghinion, ba nu ne iese jocul, ba sunt 2 fotbalisti accidentati, ba si-au dosrit altii mai mult victoria etc.etc. etc.
4 Ani au trecut degeaba singura performanta in acesti 4 ani de zile a fost de fapt o serie de culmea 4 victorii consecutive : 0-3 la C-ta, 4-1 acasa cu CFR, 0-2 la Galati si un 2-0 cu Dinamo acasa... si gata...atat !!! cat despre cupa nici nu vreau sa ma mai gnadesc cum am iesit...
Imi cer scuze fata de fanii lui mititelu insa la cat potential are acesta echipa sunt convins ca se gaseste cineva sa cumpere echipa asta...
Asa praf cum e acum echipa si totusi este pe locul 3 inca la audientele TV dupa steaua si dinamo(http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... ul-5028231)...
Sa speram ca intrun fel sau altul vom avea si noi o echipa care sa reprezinte orasul Craiova din Craiova si nu sa plece un nebun dupa cum are el chef sau dupa cum s-a trezit intro dimineata...Iar daca mititelu tot invoca imnul cum ca ar fi echipa Olteniei atunci poate ca ar trebuii sa faca un drum pana la Mihai Viteazul sau Brancusi si sa vorbeasca cu ei...dar probabil ca cei 2 sunt in rai iar mititelu n-are ce cauta acolo...

Închis