[Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem?

Poll ended at 18 Noi 2009, 20:45

Mai facem un pas catre Europa
26
54%
Nimic
22
46%
 
Total votes: 48

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de trabzonspor » 21 Noi 2009, 00:32

io sa nu mai vin pe oblemenco la meciuri... e ca si cum tu ai zice mars oxigenule afara din plamani...
u, a, viola!

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de David » 21 Noi 2009, 02:59

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/canguri ... 64450.html
Australienii Mitchell şi Dilevski, doi dintre oamenii de bază ai Ştiinţei, au petrecut pînă în zori în noaptea eliminării din Cupă

Nu toţi jucătorii Universităţii au fost afectaţi de meciul de Cupă pierdut miercuri seară în faţa CFR-ului (0-1). La puţin timp de la finalul partidei, în timp ce oficialii olteni făceau crize de nervi la televizor, fundaşul central Josh Mitchell şi mijlocaşul Spase Dilevski au mers să sărbătorească "reuşita" Ştiinţei într-unul din cluburile craiovene.

Martori oculari susţin că cei doi "canguri" s-au cinstit cu mai multe beri şi au chefuit pînă în zorii zilei, aproape de ora 5:00. Petrecăreţii au reuşit să-şi atragă antipatii în vestiar pentru fapta lor: "Incredibil! Nouă ne venea să ne rupem tricourile de oftică pentru modul în care ne-a învins CFR-ul, iar ei se distrau bine-mersi". Mitchell a fost integralist în eşecul cu ardelenii, în timp ce Dilevski, suspect de ruptură musculară, a urmărit meciul din tribună.

:| :(

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de sorin107 » 21 Noi 2009, 10:04

dupa ce ca-s si cei mai slabi din ekipa, mai au si tupeu sa petreaca pana in zori dupa un meci pierdut. da-i in mm pe ei si pe borhot al lor, sa plece toti invartindu-se inapoi intre canguri si sa uite tot de stiinta! ca noi sigur i-am uitat deja, petardele drq!

iuli

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de iuli » 21 Noi 2009, 11:13

Sincer,dezamagirea a fost mai mare acum dupa acest meci decat la finalul sezonului trecut.Vazindu-l pe Tudor cum se eschiveaza ca un tampit aceasta dezamagire creste simtitor.Mortii lor de unguri numai asa castiga si zic ca ei fac performanta,boul ala de Muresan e mai pervers decat tata Jean si Pinalty la un loc.
Trecand la noi la echipa Neagoe si-a aratat si el limitele cand la introdus pe Dina care nu a facut nimic altceva decat sa-l incurce pe Costea atat cat a jucat,urmariti inregistrarea meciului daca nu ma credeti si veti constata ca Dina nu se demarca atunci cand mingea la noi si sta numai in preajma lui Florin Costea.
Wobay si Florin par sa se fi impacat,l-am vazut pe Costea cautandu-l mereu sa-i paseze cand avea mingea.Prima repriza am revazut Craiova care-mi place.
Sper sa invingem in campionat la Cluj si sa la dam prin gura la unguri pt ca nu cred ca vor castiga cupa anul asta.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de _T@V_ » 21 Noi 2009, 11:28

Vorbesti numai ca sa dai in Dina. Ce vina are el ca Geana a fost atat de praf incat sa scoata si ultimul mijlocas care cat de cat se chinuia sa le dea niste mingi atacantilor?
Costea mai degraba e vinovat, pentru ca el venea in centru linga Dina. Dina a fost bagat sa joace "pivot", sa scoata sau sa devieze mingi catre Costea sau V. Badea. Dar din cauza lipsei acute de mingi (practic atacantii nostri au avut o pedioada de vreun sfert de ora in care n-au primit nici o minge!!!), in disperare de cauza, Costea venea si el peste Dina atunci cand se infiripa ceva pe mijloc, sau cand asteptau o centrare.


Din pacate, io unul am inceput sa-l regret pe Mocofan. Cel putin cu Mocofanul pe banca speram ca e o solutie de avarie pina va aduce booveanul un antrenor k-lumea. Asa, Geana nu va fi omul care sa se impuna si sa bage alti jucatori in echipa, ce sa mai vorbim de transferuri. Va blamburi si el pregatirea de iarna, va pierde 2-3 meciuri prin retur, si iar il da booveanul afara.
Geana e prea limitat. Pacat ca a venit. Sunt sigur ca meciul cu Gloria sau cu Inter il castiga si Mocofanu. Dar cel putin stiam ca n-avem antrenor, si [miti] era obligat sa discute cu unul si cu altul pentru preluarea echipei. Asa, nu avem nici antrenor, da' nu cautam nici altul.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de DarkComy » 21 Noi 2009, 11:44

T@V scrie:Vorbesti numai ca sa dai in Dina. Ce vina are el ca Geana a fost atat de praf incat sa scoata si ultimul mijlocas care cat de cat se chinuia sa le dea niste mingi atacantilor?
Corect.

Din pacate la meciul asta am vazut din noua aceasta tactica, de a baga in teren toti atacantii care ii avem la dispozitie si de a scoate mijlocasii. Lucru ciudat e ca am vazut faza asta si la Napoli si la Mocofanu si la Neagoe acu si de fiecare data cand am aplelat la aceasta tactica, nu am avut sorti de izbanda. Nu am mai vazut alti antrenori in campionatul Romaniei care sa aplice tactica/disperarea asta si deja ma intreb daca nu sunt ordine de la tribuna oficiala. Orice antrenor normal la cap nu ar aplica tactica asta decat daca ar stii ca sunt cea mai buna echipa la jocul aerian, dar noi suntem varza la centrari si suntem varza la jocul aerian.

Alta chestie care n-o inteleg e scoaterea lui Soava. Mai bine il scotea pe Rose, pentru ca macar Soava stie sa centreze si-l punea in locul cangurului. (e in top3 din echipa la capitolul centrari)
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de Ovidiu* » 21 Noi 2009, 11:58

DarkComy scrie:Nu am mai vazut alti antrenori in campionatul Romaniei care sa aplice tactica/disperarea asta si deja ma intreb daca nu sunt ordine de la tribuna oficiala.

Dan Bursucul Petrescu rings any bell?
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

iuli

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de iuli » 21 Noi 2009, 12:12

T@V ti se pare ca eu am zis altceva decat ca Neagoe a gresit?
Cand ii bagi pe Dina si Vali Badea in teren in acealasi timp il anulezi pe Florin Costea.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de DarkComy » 21 Noi 2009, 12:21

Ovidiu* scrie:
DarkComy scrie:Nu am mai vazut alti antrenori in campionatul Romaniei care sa aplice tactica/disperarea asta si deja ma intreb daca nu sunt ordine de la tribuna oficiala.

Dan Bursucul Petrescu rings any bell?
Ma refer la cea cu scosul mijlocasilor. Urziceni bubuie mingile dar nu isi baga toti atacantii pe teren.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de Ovidiu* » 21 Noi 2009, 13:11

Sezonu trecut cand i-am batut la ei aveau 4 atacanti in teren pe final de meci...
Oricum e tactica paguboasa.Ce logica are sa ai 4-5 atacanti care sa se calce pe picioare si sa n-ai unu in spate care sa le dea o pasa...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de manex » 21 Noi 2009, 17:58

sa mai avem rabdare pina la iarna. si sper ca geana sa mai scoata si el macar 7 puncte din meciurile ramase.
Am zis!!

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de trabzonspor » 21 Noi 2009, 18:49

manex scrie:sa mai avem rabdare pina la iarna. si sper ca geana sa mai scoata si el macar 7 puncte din meciurile ramase.
si daca geana nu scoate cele 7 puncte, iti dai tu demisia din slujba mititeliana ? :cool:
u, a, viola!

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de David » 21 Noi 2009, 19:38

trabzonspor scrie:
manex scrie:sa mai avem rabdare pina la iarna. si sper ca geana sa mai scoata si el macar 7 puncte din meciurile ramase.
si daca geana nu scoate cele 7 puncte, iti dai tu demisia din slujba mititeliana ? :cool:
MINIM 6 SUNT OBLIGATORII !!! :(

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de trabzonspor » 21 Noi 2009, 20:18

David scrie:
trabzonspor scrie:
manex scrie:sa mai avem rabdare pina la iarna. si sper ca geana sa mai scoata si el macar 7 puncte din meciurile ramase.
si daca geana nu scoate cele 7 puncte, iti dai tu demisia din slujba mititeliana ? :cool:
MINIM 6 SUNT OBLIGATORII !!! :(
sunt sigur c`o sa lupti vitejeste pt ele :hai
u, a, viola!

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de David » 21 Noi 2009, 20:48

MINIM 6 SUNT OBLIGATORII !!! :([/quote]
sunt sigur c`o sa lupti vitejeste pt ele :hai[/quote]
daca-i batem pe ceahlau luni ...pun pariu ca o sa mai obtinem MINIM 3 puncte , MINIM... dar eu pariez pe 4 sau chiar pe 5/6 . :-D

Închis