CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem in Gruia?

Poll ended at 27 Noi 2009, 18:39

Razbunam meciul din cupa
18
47%
Doar egal
10
26%
Ne dau aia de ne asculta cu urechea
10
26%
 
Total votes: 38

sorin107

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 28 Noi 2009, 23:09

acum m-am intors de la meci. sa incep cu inceputul. am ajuns la poarta de intrare a oaspetilor pe la ora 6, erau inca vreo 15-20 de oameni. nu ne-au lasat sa intram, trebuia sa avem buletin de dolj. au zis ca asteapta galeria, care sa raspunda pentru toti. aici ca la nimeni, niste [cenzurat] in [cenzurat], urla civilizatia'n ei. au venit si aia de la galerie, dar degeaba, nicio sansa. erau oameni din bihor, din sibiu, din cluj, din gorj, din olt, din mehedinti,etc, nu ne-au lasa sa intram. l-a sunat un tip din oradea pe miti de vreo 5 ori, a zis ala ca incearca sa rezolve cu liga, pt ca el nu vb cu muresan sau cu paszkany. n-a rezolvat nimic, ne-am imprastiat fiecare pe unde a apucat pe stadion, printre jegosii aia de suporteri gazda. apropos, aia cu fanii lui u cluj care cica ar veni pentru noi a fost o fumigena marca miti, n-a venit niciun puradel pe-acolo.

meciul...fara istoric. am avut o perioada a primei reprize cand chiar puteam sa fortam un pic, pt ca s-a vazut ca daca ii luam la fotbal n-o prea gasesc. dar nu, ne-am bagat cu curu'n poarta inexplicabil, chiar daca ekipa pe hartie era una super-ofensiva, cu 3 varfuri de meserie si 2 mijlocasi foarte ofensivi: trica si dina. au ajuns sa ne bata bananierii astia care n-au vazut fotbal decat in ultimii 3 ani, care nu cunosc ce-i ala fault sau offside, ci doar striga "hotii". geana, in afara de faptul ca a conceput ekipa prost, a facut si niste schimbari penibile. a bagat 1 fundas in locul unui mijlocas/varf la 1-0 pentru ei, l-a scos pe mihai costea la 2-0, etc. golul lor hent. a bagat muresan ala niste materiale de i-a luat pe ai nostri cu fulgi cu tot. cre' ca l-a intrebat dorel de ce e prost de murdareste bunatate de ekipament, si ca el de-aia nu baga alunecari ca al nostru e alb. atitudine de primadona, si el si trica, care mai degraba vroia sa le multumeasca astora ca l-au apreciat decat sa le demonstreze ca au pierdut un fotbalist. n-avem tati cu cine, daca nu schimbam patronul, antrenorul si juma' de ekipa n-are rost.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9785
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 28 Noi 2009, 23:29

putem minca si noi bataie o data fara ca arbitrii sa nu aiba de a face cu infringerea noastra? si daca costea dadea gol cind a scapat singur cu portarul? in fine. nu va luati de mine, ca nu dau vina pe arbitraj. insa acum am vazut si eu calumea faza.
Am zis!!

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de U » 28 Noi 2009, 23:56

ssebastyano scrie:Noi nu vom avea niciodata antrenor...
De ce? uitati-va la ce a avut Craiova in "epoca" mititelu:
1. Ovidiu STANGA : un antrenor complet fara experienta dar care pana la urma s-a dovedit a fi un antrenor perfect pentru divizia B si un antrenor de locurile 10-18 in A
2. Stefan STOICA : un antrenor care nu mai fusese niciodata principal, a riscat mititelu mult de tot riscand retrogadarea dar pana la urma s-a dovedit ca si Stoica tot de locurile 10-18 a fost
3. CIOROIANU : am ratat un sezon intreg datorita pregatirii facute el...
4.Nicolo NAPOLI : inca un experiment la Craiova, dar de aceasta data intr-adevar reusit 70%, trebuie sa ne aducem aminte ca am si pierdute multe punce si pe mana lui Napoli
5. GANE: pus de paparuda...
6. MOGOSANU: inca o pregatire de vara ratata in rest no comment
7. NEAGOE : Bata, parf, nu merita sa antreneze acesta echipa...s-a dovedit ca este o palarie prea mare pentru el...

In concluzie Universitatea Craiova in ultimii 5 ani nu a adus niciun antrenor cu o carte de vizita care sa il recomande sa antreneze aici...
reusit 100% pentru ca in momentul in care a fost demis echipa era pe locul 5 .
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Ruben Navarro » 29 Noi 2009, 00:03

leutuvalcean scrie:Neagoe nu a adus nimic nou la echipa.Trica astazi a fost zero, si ce m-a enervat mai mult ca s-a dus la schimbare sa strige cu galeria lor, dupa ce ne injurasera in ultimele minute :o
mda, nici mie nu imi pica bine chestia asta... :(

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de copaceljr » 29 Noi 2009, 00:29

Am ajuns rasul tarii.
Jucatorii astia sunt irecuperabili, au fost incurajati mereu sa se trezeasca :hai , dar se pare ca la ei merge decat cu cearta, daca ii lauzi odata si-o iau in cap.

Multumim [miti] , ai distrus Campioana unei mari iubiri :(
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 29 Noi 2009, 00:42

copaceljr scrie:Am ajuns rasul tarii.
Jucatorii astia sunt irecuperabili, au fost incurajati mereu sa se trezeasca :hai , dar se pare ca la ei merge decat cu cearta, daca ii lauzi odata si-o iau in cap.

Multumim [miti] , ai distrus Campioana unei mari iubiri :(
sa vina CARTU ! :lol:

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 29 Noi 2009, 01:59

copaceljr scrie:Am ajuns rasul tarii.
Jucatorii astia sunt irecuperabili, au fost incurajati mereu sa se trezeasca :hai , dar se pare ca la ei merge decat cu cearta, daca ii lauzi odata si-o iau in cap.

Multumim [miti] , ai distrus Campioana unei mari iubiri :(

Generatia actuala, e creata de [miti] deci se merge pe vechiul principiu, eu te-am facut, eu te omor.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de WhiteBlue Heart » 29 Noi 2009, 04:12

nu v-ati prins.echipa va incepe sa joace bine cand va avea adevarati suporteri-cei din severin
"Veneau ca sa ne vada pe noi.Si aveau acea mandrie specifica olteanului,sa se bata cu pumnul in piept,sa zica noi suntem cei mai buni.40 de mii?noi eram obisnuiti,jucasem si cu valcea cu 40 de mii,si cu jiul...pentru noi era surpriza daca n-am fi gasit cei 40 de mii acolo!"(King Ilie Balaci)

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de WhiteBlue Heart » 29 Noi 2009, 04:28

blue_titan scrie:e clar... neagoe nu a demonstrat nimic... ne trebuie antrenor... ca sa construim... ce o fi fost in damigeana lui miti cand l -a dat afara pe napoli... defilam acum cu el...
si eu ma gandeam la acelasi lucru.mai ales cand vad ce face napoli la astra si ce parcurs au favoritele campionatului.sdr-ul a cazut de ceva ani si noi nici uefa nu prindem.
"Veneau ca sa ne vada pe noi.Si aveau acea mandrie specifica olteanului,sa se bata cu pumnul in piept,sa zica noi suntem cei mai buni.40 de mii?noi eram obisnuiti,jucasem si cu valcea cu 40 de mii,si cu jiul...pentru noi era surpriza daca n-am fi gasit cei 40 de mii acolo!"(King Ilie Balaci)

ozzy

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 29 Noi 2009, 08:59

Pacala scrie: nici efort intelectual nu faci ca te doare sticla de atita scris :)(
Ma tot intreb cum cineva care emite asemenea enormitati poate folosi cu atata nonsalanta termeni ca "inteligenta", "neuroni" etc...

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 29 Noi 2009, 09:07

David scrie:
Pacala scrie:si ar mai fi ceva, si in meciul cu ceahlaul si in meciul asta, lung a luat un gol dintr-un sut din unghi un portar bun nu are voie sa ia gol din acel unghi, lung nu prea stie sa stea in poarta la astfel de suturi.
lung jr. e bun , e sexy , e cum vreti voi !
are o MARE PROBLEMA : P-L-A-S-A-M-E-N-T-U-L ! de [cenzurat] ... :(


bun dar aici ar trebui sa intervina antrenorul cu portarii
se vede clar ca mai are de munca pana va ajunge la un nivel mare!
oricum are talent, sper sa nu si-l iroseasca aiurea!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 29 Noi 2009, 09:15

WhiteBlue Heart scrie:nu v-ati prins.echipa va incepe sa joace bine cand va avea adevarati suporteri-cei din severin

nu are rost sa te iei de suporterii din Severin
oamenii astia astepata sa vada si ei echipa Universitatii jucand acolo
nu au toti posibilitatea sa mearga la Craiova sa vada fotbal de Liga I
ei se bucura ca vine echipa lor de suflet in oras - atat
nu ei au tratat cu Mititelu sa mute echipa, nu au nicio vina
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 808
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Doomsday » 29 Noi 2009, 11:08

Dany scrie:
WhiteBlue Heart scrie:nu v-ati prins.echipa va incepe sa joace bine cand va avea adevarati suporteri-cei din severin

nu are rost sa te iei de suporterii din Severin
oamenii astia astepata sa vada si ei echipa Universitatii jucand acolo
nu au toti posibilitatea sa mearga la Craiova sa vada fotbal de Liga I
ei se bucura ca vine echipa lor de suflet in oras - atat
nu ei au tratat cu Mititelu sa mute echipa, nu au nicio vina
@Dany, cred ca se referea la conducere, cea care crede ca la Severin suporterii vor incuraja echipa indiferent de rezultate, deasemenea, ca vor veni in numar mare. Se referea la logica profesionista a conducerii.
Suporterii vor fi mereu aceeasi. Numai ca uni dintre ei s-au saturat de amatorismul de la club.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de U » 29 Noi 2009, 13:25

nici pana acum nu ati realizat ca asta nu muta echipa la severin! toata gargara a fost cu iz politic spunand...uite portocalii sunt rai nu ma ajuta deloc, in speta aurica primaru craiovei, pe cand rosii uite or sa ma ajute deci votati cu aia rosii!
plus ca daca pleaca din Craiova decanul institutiei de invatamant nu isi va mai da acceptul ca echipa sa se numeasca Universitatea Craiova si sa joace la severin!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

lorenzaccio2
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 14 Ian 2009, 14:53

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lorenzaccio2 » 29 Noi 2009, 13:31

Dezgustator Trica... N-a jucat nimic, ok. Nu a fost singurul...
Cum [****] te duci sa saluti galeria Clujului, cit a jucat la cacatii astia de au coborat ieri din munti sa vada negrotei portughezi jucand fotbal? Un an? Un an juma?
Cine [****] l-a scos in fotbalu mare? Pe vrema cind era la Craiova, CFR Cluj era acolo unde ii este locul, niciunde, in coclaurile [cenzurat] lu Paszkany.
Cum isi permite sa salute Clujul cind el pierde cu echipa la care joaca, care l-a consacrat... La care a dat goluri din postura de adversari, la care a aratat degetul mijlociu suporterilor...acuma astora le face cu mina.
Trica sa plece in [cenzurat] mea de la noi, cu toate ca ne-ar lipsi fotbalistic. Mititelu il plateste sa salute galeria Footix a Sporting Clujao do Portugal ? Ce teapa frate.
Out cu multe caracude la noi, in special cele aduse libere de contract si de atasament...

Închis