Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte luam la Galaţi?

Poll ended at 12 Dec 2009, 22:56

TOATE 3
13
39%
UNU
7
21%
NICI UNUL
13
39%
 
Total votes: 33

LiviuB

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 15 Dec 2009, 09:52

ady_azzuro scrie:tu cum ai juca cu buzunaru gol daca ai fi in locul lor?

jucatorii nu sunt asa de vinovatii ca mititelu si conducerea lui, pe unii dintre ei, e gresit sa-i criticam dur atat timp cat nu sunt platiti.
dar aia de rapid cum draq fac de joaca, desi au fost si acolo probleme cu banii? pana la urma o fac pt ei, joaca bine si incep ofertele pt ei, se duc undeva afara pe bani buni, nu stai la mila patronului. joaca bine si il obligi pe patron sa iti dea banii, dar asa, ce faci, ii dai apa la moara... nu ai fost in stare sa bati in tot turul asta nicio echipa aflata peste tine in clasament. Asta vara, cu o gramada de lume langa tine, faci pe tine de frica, nu esti in stare sa faci un egal cu Vasluiul, in Ghencea baietii aveau grija sa se certe intre ei. In tur n-au miscat in fata rivalilor, daca ai orgoliu, joci si fara bani cu steua, dinamo, rapid, cu cfr, dupa scandalul din cupa credeam ca mananca pamantul la cluj, dar cand colo, baietii nu aveau niciun stres. Tot le-am luat apararea, dar ei? isi bat joc de ocazii, rateaza cu poarta goala, in aparare viseaza...
nu-l exclud pe infractorul de mititelu, n-ai bani dar nici nu te dai la o parte. Sau macar sa ceara ajutorul, sa vina sa zica: domne nu mai am bani, cum facem? asa patron pot sa fiu si eu, sa vand jucatori ca sa dau salarii, mai vin si banii de la liga... pai el ce e acolo? manager? daca e patron sa bage draq bani ca Craiova nu e Alba Iulia sa se multumeasca sa fim si noi acolo prin liga 1. daca nu e in stare sa se duca draq.
repet, sunt foarte dezamagit si de jucatori, mai ales de atitudinea lor.

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de White&Blue » 15 Dec 2009, 15:21

ady_azzuro scrie:tu cum ai juca cu buzunaru gol daca ai fi in locul lor?

jucatorii nu sunt asa de vinovatii ca mititelu si conducerea lui, pe unii dintre ei, e gresit sa-i criticam dur atat timp cat nu sunt platiti.
Asta e o mare prostie...tu crezi ca daca un fotbalist de la noi nu isi ia salariul 3 luni isi face griji ca nu poate platii chiria si nu isi mai poate lua masa in oras?asta e o scuza penibila,banii ii vor lua pentru ca e un contract care trebuie respectat...unii jucatori nu jucau altceva nici cu banii la zi pentru ca nu pot mai mult si mai e o categorie de jucatori "smecheri",astia joaca in functie de cum au chef in ziua respectiva...nu vreau sa spun ca bine a facut Mititelu ca a intarziat salariile ci doar ca nu asta e cauza jocului prestat de unii jucatori!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 15 Dec 2009, 15:35

Si inca ceva, mie daca imi imtarzie salariul 3 luni am probleme financiare, dar unui jucator de fotbal, care castiga zeci de mii de euro pe an, nu cred ca i se intampla la fel.

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de trabzonspor » 15 Dec 2009, 16:59

alex.p scrie:Si inca ceva, mie daca imi imtarzie salariul 3 luni am probleme financiare, dar unui jucator de fotbal, care castiga zeci de mii de euro pe an, nu cred ca i se intampla la fel.
tu niciodata n`ai probleme financiare ma, nu mai minti lumea p`aci, tu esti mogul, altii au probleme financiare din cauza ta :)-
u, a, viola!

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 15 Dec 2009, 17:09

alex.p scrie:Si inca ceva, mie daca imi imtarzie salariul 3 luni am probleme financiare, dar unui jucator de fotbal, care castiga zeci de mii de euro pe an, nu cred ca i se intampla la fel.
ai aceleasi cheltuieli ca un jucator de fotbal? Daca omul are masina de 90000 de euro in lease, apartament(e), bomba sexy de intretinut, parinti, nepoti :)(
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 15 Dec 2009, 17:33

Normal ca nu am aceleasi cheltuieli, dar fiti seriosi ca nu isi dau toata "leafa" numai pe masini si case. Vad stiri "jucatoul X este in pericol sa fie data afara din casa pentru ca nu si-a platit chiria". E lasa-ma! Iti dai seama ca nu au ei 200-300 euro sa plateasca, pentru ca nu le-a intrat salariul pe card. :)-

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 16 Dec 2009, 02:58

asa e vere, fotbalistii Craiovei au contracte de milioane de euro si nu duc grija zilei de maine...dar de unde stiti voi ca n-au sa plateasca rate la banca pt masini sau case, iar ei se bazeaza pe banii primiti de la club luna de luna pt a plati cheltuielile astea...ce-i place romanului sa-si bage nasu unde nu-i fierbe oala si de ce cheltuieli are fiecare...

LiviuB

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 16 Dec 2009, 11:09

asa e frate, lasa, timpul trece, leafa merge... ce rost are sa se omoare sa obtina vreo performanta...

repet, nu nimeni de acord ca ei sa nu-si ia banii dar in orice caz, ei ar fi trebuit sa aiba o alta atitudine.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 16 Dec 2009, 19:51

o alta altidudine ar trebui sa aiba cei care tin cu adevarat la aceasta echipa, de exemplu suporterii ar juca gratis pentru echipa, dar de la niste mercenari ce trebuie sa astepti?
din pacate suntem intr-o era a fotbalului modern, fotbalistii nu mai joaca pe seminte, dar suporterii inca se astept la asta si de aici apar si dezamagirile...

LiviuB

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 17 Dec 2009, 10:05

nu e asa Adi, daca joaca bine pt ei o fac. mai ales ca multi sunt tineri. Daca joci bine, te vede o echipa de afara si ajungi sa joci intr-un campionat civilizat pe bani buni. Nu conteaza neaparat sa iubesti clubul respectiv, astazi toti sunt mercenari, dar jucand bine ei investesc in ei insusi. De exemplu, Szekely dupa ce a castigat 2 meciuri in ultimul minut a prins curaj sa ii ceara ciobanului drepturile salariale, si ala nu a mai cracnit.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 17 Dec 2009, 18:45

la steaua e alta mentalitate, acolo se vrea mereu locul 1, e jiji mereu cu gura pe ei, la Craiova ce motivatie sa fie? dupa ce am stat capra cu vasluiu si steaua, am ratat europa league din cauza ca ne-am vandut, numai de fotbal le arde astora cand sunt cu buzunarele goale...deja am ajuns intr-o situatie critica, purtand tricou alb albastru pare sa fie o povara, nu o motivatie de a juca mai bine...
tu zici cum ar trebui sa se comporte un jucator normal, din occident, dar ce avem noi in echipa se pot numi fotbalisti?

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de nr.zece » 17 Dec 2009, 19:35

personal nici eu nu m-as strofoca sa imi rup oasele pentru echipa daca joc bine un an intreg si vine boul principal si imi spune: in ultimele 2 meciuri sa pierdeti ca sa se duca in europa altii si eu sa scap de datorii
pentru ce sa mai alergi?
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 17 Dec 2009, 19:54

nr.zece scrie:personal nici eu nu m-as strofoca sa imi rup oasele pentru echipa daca joc bine un an intreg si vine boul principal si imi spune: in ultimele 2 meciuri sa pierdeti ca sa se duca in europa altii si eu sa scap de datorii
pentru ce sa mai alergi?
daca cel putin 1 din cele 2 meciuri nu s-a jucat corect sa fi sigur ca nu s-a dus mititelu in vestiar sa spuna : " astazi pierdem "
a vorbit cu 1 , 2 jucatori " de incredere " :(
probabil ceilalti nici nu stiu ...

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de nr.zece » 17 Dec 2009, 22:39

prietene ai dreptate, e nevoie de 2-3 jucatori sa faci blat, dar ceilalti nu pot fi pacaliti
jucatorii se simt imediat intre ei daca joaca "razna" si cum crezi ca s-au simtit daca au vazut ca liderii sunt pusi "pe invers" dupa ce ei au tras tot campionatul
cum dracu v badea a venit gratis tocmai la noi si nu la altii? a fost o rasplata, dar din pacate o noua pacaleala de la steaua
gangioveanu brusc se cearta cu miti si pleaca la ..... vaslui care niciodata nu isi manifestase interesul si tocmai dupa ce am pierdut europa in meci direct cu el
ok, sa zicem ca il doreau mult, dar de ce nu a jucat deloc la ei si acum se intoarce pentru ca s-a terminat "perioada platita" de porumboiul cel corect?
si brusc se intoarce fara nici macar o problema dupa ce s-a balacarit cu miti de fatada prin ziare, inclusiv ta-su iesise la atac
mda, am mai vazut astfel de transferuri de fatada in romania dupa ce o echipa a obtinut ce a vrut de la alta
cateva exemple: 2 jucatori de la jiul la steaua dupa meciul direct din ultima etapa a campionatului si in acelasi campionat steaua a cumparat si de la vaslui care a stat capra, lucru recunoscut de preacinstitul moldovean
transferul lui vranikovici la dinamo
astfel de transferuri pot fi considerate ca taxe pentru prestari servicii
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Închis