Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte la fac juvetii cadou admiratoarelor de 8 Martie?

Poll ended at 08 Mar 2010, 13:02

3
18
31%
1
11
19%
0
30
51%
 
Total votes: 59

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 09 Mar 2010, 12:06

meciul a trecut... ciudata tinerea pe banca a lui Trica. Costea poate a fost racit, poate nu... dar la 39 de grade nu stiu daca medical e ok sa il tii pe banca si sa il bagi la final in teren... cam ciudat... dar "este racit" e mesajul transmis de catre comentatori.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de BluBoy » 09 Mar 2010, 12:27

unul dintre cele mai penale meciuri ale noastre. e de apreciat efortul depus, dar cand te gandesti ca ai ajuns sa aperi un punct cu pandurii, e penibil. norocul nostru ca mai baga miti niste declaratii ce "inspira" incredere, ca altfel as fi fost putin panicat de retrogradare. in mod sigur echipa a jucat cu tineri, arbitru ne-a furat de ne-a zapacit, gazonu... ce sa mai zic de al gazon... ca astia de la pandurii parca erau pe vremea lui vladimirescu, au parjolit pamantu sa nu invinga leii din Banie. In rest... nu ma sperie nimic.... o sa umilim brasovul, iar la Bistrita ar face bine aia nici sa nu se prezinte, ca ii punem la punct cu vreo 3 boabe inscrise de Fl. Costea. Si racit si incalzit le da asta de-i rupe.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 09 Mar 2010, 14:11

http://craiova.prosport.ro/fotbal-inter ... ta-5728535
Ştiinţa părăsită! :smoke:
Altădată plin la derby-ul Olteniei, Municipalul gorjean a fost golaş aseară. Seara de 8 martie a fost la Tg. Jiu fie mult prea friguroasă, fie dedicată prietenelor sau soţiilor.
Numai 3.000 de fani s-au încumetat să asiste la cel mai trist duel fratricid dintre cele două trupe, stabilind astfel un record negativ de audienţă în istoria întâlnirilor directe. De la revenirea Universităţii în prima ligă, patru dueluri se mai disputaseră la Tg. Jiu, trei în campionat şi unul în Cupă, toate cu casa închisă.
Explicaţia pentru interesul scăzut faţă de joc este poziţia slabă din clasament a reprezentantelor Olteniei în Liga I, dar şi iarna revenită brusc la Tg. Jiu cu o ninsoare abundentă.

Proteste ale fanilor Ştiinţei
De la Craiova au făcut deplasarea numai 50 de fani ai Universităţii, majoritatea membri ai brigăzii Sezione Ultra. Fanii Ştiinţei au protestat împotriva patronului clubului şi a mutării echipei la Severin, afişând bannerul devenit deja celebru: "Universitatea doar în Craiova, Craiova doar pentru Universitatea".

Mititelu a văzut meciul pe viu
Dacă în prima etapă, la Dinamo, Adrian Mititelu nu s-a dus la meci, preferând să urmărească partida la televizor, la Tg. Jiu, finanţatorul Ştiinţei nu numai că a făcut deplasarea împreună cu echipa, dar a venit şi însoţit. Acesta a urmărit partida din loja oaspeţilor, împreună cu fiul său, Adrian jr., sperând că acesta le va purta noroc craiovenilor. :lol:

Avatar utilizator
ionut_u48
suporter
suporter
Mesaje: 994
Membru din: 25 Noi 2009, 22:29

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de ionut_u48 » 09 Mar 2010, 14:14

:laughing: :laughing: pe adita jr il lua si facurm egal daca o lua si pe gabita ii bateam

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de robert » 09 Mar 2010, 16:12

ionut_u48 scrie::laughing: :laughing: pe adita jr il lua si facurm egal daca o lua si pe gabita ii bateam
daca vine cu tot neamu' la fiecare meci luam campionatu + ucl

Avatar utilizator
ionut_u48
suporter
suporter
Mesaje: 994
Membru din: 25 Noi 2009, 22:29

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de ionut_u48 » 09 Mar 2010, 17:05

robert scrie:
ionut_u48 scrie::laughing: :laughing: pe adita jr il lua si facurm egal daca o lua si pe gabita ii bateam
daca vine cu tot neamu' la fiecare meci luam campionatu + ucl
mai bine sa se duca cu tot neamu langa solomon :)-

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 09 Mar 2010, 17:11

David scrie:http://craiova.prosport.ro/fotbal-inter ... ta-5728535
Ştiinţa părăsită! :smoke:
Altădată plin la derby-ul Olteniei, Municipalul gorjean a fost golaş aseară. Seara de 8 martie a fost la Tg. Jiu fie mult prea friguroasă, fie dedicată prietenelor sau soţiilor.
Numai 3.000 de fani s-au încumetat să asiste la cel mai trist duel fratricid dintre cele două trupe, stabilind astfel un record negativ de audienţă în istoria întâlnirilor directe. De la revenirea Universităţii în prima ligă, patru dueluri se mai disputaseră la Tg. Jiu, trei în campionat şi unul în Cupă, toate cu casa închisă.
Explicaţia pentru interesul scăzut faţă de joc este poziţia slabă din clasament a reprezentantelor Olteniei în Liga I, dar şi iarna revenită brusc la Tg. Jiu cu o ninsoare abundentă.

Proteste ale fanilor Ştiinţei
De la Craiova au făcut deplasarea numai 50 de fani ai Universităţii, majoritatea membri ai brigăzii Sezione Ultra. Fanii Ştiinţei au protestat împotriva patronului clubului şi a mutării echipei la Severin, afişând bannerul devenit deja celebru: "Universitatea doar în Craiova, Craiova doar pentru Universitatea".
dar astia nu spun in articol ca majoritatea celor prezenti au fost suporterii craiovei. chiar daca din craiova au venit 50, cei mai multi au tinut cu craiova. si va puteti uita la meci, pe final, cind crainicul ii punea pe aia sa strige "hei, hei, pandurii!", cei prezenti huiduiau. :)- apld
Am zis!!

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de PoeUCV » 09 Mar 2010, 17:27

David scrie:http://craiova.prosport.ro/fotbal-inter ... ta-5728535
Ştiinţa părăsită! :smoke:
Numai 3.000 de fani s-au încumetat să asiste la cel mai trist duel fratricid dintre cele două trupe, stabilind astfel un record negativ de audienţă în istoria întâlnirilor directe
oricum de cand e mititelu patron la Craiova reusim sa inregistram numai recorduri negative(15.000 cu dinamo, 300 cu alba iulia,10.000 cu rapid). unii inca nu realizeaza ca acest analfabet a reusit sa faca Craiovei cel mai mare rau, indepartand suporterii de echipa. era tot ce aveam mai frumos in toti acesti ultimi zeci de ani de mediocritate. acum simt ca nu mai insemnam nimic.
problema e ca nu cred ca o sa plece cretinul nici daca picam in B

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de PoeUCV » 09 Mar 2010, 17:30

manex scrie: dar astia nu spun in articol ca majoritatea celor prezenti au fost suporterii craiovei. chiar daca din craiova au venit 50, cei mai multi au tinut cu craiova. si va puteti uita la meci, pe final, cind crainicul ii punea pe aia sa strige "hei, hei, pandurii!", cei prezenti huiduiau. :)- apld
nu au huiduit decat cei din galeria Craiovei. sau cel putin eu asa am auzit

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 09 Mar 2010, 17:41

s-a auzit ff tare, iar cei din galerie..nu prea s-au auzit. de aia inclin sa cred ca nu a fost doar galeria.
Am zis!!

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 10 Mar 2010, 10:12

Suporterii au purtat o discuţie aprinsă cu jucătorii la finele partidei cu Pandurii
Fanii Ştiinţei către jucători: "Vă rupem picioarele!"
Articol publicat de George Paunescu
Imagine
Jucătorii Craiovei s-au mai ales cu o motivaţie în plus pentru a ieşi din zona periculoasă a clasamentului: frica. Galeria Craiovei, aflată în conflict cu conducerea clubului de mai mult timp, le-a transmis un mesaj clar după remiza de la Târgu Jiu: o nouă retrogradare este inacceptabilă!
Cei aproape 100 de ultraşi sosiţi de la Craiova au strigat tot meciul împotriva patronului Adrian Mititelu, pe care-l acuză că duce echipa spre liga secundă şi că a mutat-o la Severin, însă scandările războinice au alternat cu cele de încurajare pentru favoriţi.
După fluierul final al partidei cu Pandurii, căpitanul Andrei Prepeliţă le-a făcut semn colegilor săi să meargă la galerie pentru tradiţionalul salut. Odată ajunşi acolo, fotbaliştii au avut o surpriză: pe lângă câteva aplauze răzleţe, "juveţii" au primit reproşuri şi ameninţări, mai mulţi jucători rămânând minute bune la gardul tribunei pentru a parlamenta cu fanii.

Vă prezentăm pe larg dialogul dintre suporteri şi componenţii Ştiinţei, purtat la finalul jocului cu Pandurii:
-De ce nu aţi protestat împotriva mutării la Severin?
-Credeţi că nouă ne convine? Le-am spus şi celor din conducere şi am dat şi declaraţii în presă că pentru echipă cel mai bine ar fi fost să rămânem în Craiova. Dar nu depinde de noi...
-N-aţi făcut nimic, mă! Dacă vă păsa într-adevăr, aţi fi făcut ceva! Măcar un protest, o banderolă la mână, un mesaj pe tricouri, ceva!
-Înţelegeţi că nu e vina noastră! Vă mulţumim oricum că ne-aţi susţinut azi!
-V-am încurajat şi vă vom încuraja mereu, dar aveţi grijă! Dacă picaţi iar în "B", vă rupem picioarele!

5 meciuri a jucat U Craiova la Târgu Jiu de la revenirea în Liga I, înregistrând o victorie, trei înfrângeri şi remiza de luni seară

Florin Costea, urmărit de Porto
Florin Costea a fost monitorizat în jocul de luni seară de trei impresari din Portugalia, aduşi de Ioan Timofte, care colaborează cu mai multe cluburi, printre care şi FC Porto. "Au venit să urmărească mai mulţi fotbaliști, sunt interesaţi de jucători ai Craiovei, nu vă pot spune nume", a declarat Timofte.

Mititelu a părăsit sediul DNA fără cătuşe!
Adrian Mititelu a fost din nou marţi la DNA Piteşti, unde timp de trei ore a fost audiat ca martor în dosarul de corupţie intentat primarului Craiovei, Antonie Solomon.. "Solomon este deştept. S-a băgat singur la puşcărie. Eu nu am un ban în buzunar pentru că i-am dat la fotbal, iar lui i-au găsit 200.000 euro acasă şi mai are şi case, şi maşini. Solomon este unul dintre cei care doreşte răul Universităţii şi acum plăteşte pentru distrugerea clubului", a spus ieri Mititelu.
sursa: prosport.ro
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

leutuvalcean
membru
membru
Mesaje: 266
Membru din: 21 Mai 2006, 01:52

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de leutuvalcean » 10 Mar 2010, 13:21

manex scrie:s-a auzit ff tare, iar cei din galerie..nu prea s-au auzit. de aia inclin sa cred ca nu a fost doar galeria.
Nu a fost doar galeria. In toate zonele stadionului se puteau vedea mai multe fulare ale noastre, decat ale pandurilor.
Forza Craiova
100% oltean

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de robert » 10 Mar 2010, 13:56

AdrianR scrie:Suporterii au purtat o discuţie aprinsă cu jucătorii la finele partidei cu Pandurii
Fanii Ştiinţei către jucători: "Vă rupem picioarele!"
Articol publicat de George Paunescu
Imagine
Jucătorii Craiovei s-au mai ales cu o motivaţie în plus pentru a ieşi din zona periculoasă a clasamentului: frica. Galeria Craiovei, aflată în conflict cu conducerea clubului de mai mult timp, le-a transmis un mesaj clar după remiza de la Târgu Jiu: o nouă retrogradare este inacceptabilă!
Cei aproape 100 de ultraşi sosiţi de la Craiova au strigat tot meciul împotriva patronului Adrian Mititelu, pe care-l acuză că duce echipa spre liga secundă şi că a mutat-o la Severin, însă scandările războinice au alternat cu cele de încurajare pentru favoriţi.
După fluierul final al partidei cu Pandurii, căpitanul Andrei Prepeliţă le-a făcut semn colegilor săi să meargă la galerie pentru tradiţionalul salut. Odată ajunşi acolo, fotbaliştii au avut o surpriză: pe lângă câteva aplauze răzleţe, "juveţii" au primit reproşuri şi ameninţări, mai mulţi jucători rămânând minute bune la gardul tribunei pentru a parlamenta cu fanii.

Vă prezentăm pe larg dialogul dintre suporteri şi componenţii Ştiinţei, purtat la finalul jocului cu Pandurii:
-De ce nu aţi protestat împotriva mutării la Severin?
-Credeţi că nouă ne convine? Le-am spus şi celor din conducere şi am dat şi declaraţii în presă că pentru echipă cel mai bine ar fi fost să rămânem în Craiova. Dar nu depinde de noi...
-N-aţi făcut nimic, mă! Dacă vă păsa într-adevăr, aţi fi făcut ceva! Măcar un protest, o banderolă la mână, un mesaj pe tricouri, ceva!
-Înţelegeţi că nu e vina noastră! Vă mulţumim oricum că ne-aţi susţinut azi!
-V-am încurajat şi vă vom încuraja mereu, dar aveţi grijă! Dacă picaţi iar în "B", vă rupem picioarele!

5 meciuri a jucat U Craiova la Târgu Jiu de la revenirea în Liga I, înregistrând o victorie, trei înfrângeri şi remiza de luni seară

Florin Costea, urmărit de Porto
Florin Costea a fost monitorizat în jocul de luni seară de trei impresari din Portugalia, aduşi de Ioan Timofte, care colaborează cu mai multe cluburi, printre care şi FC Porto. "Au venit să urmărească mai mulţi fotbaliști, sunt interesaţi de jucători ai Craiovei, nu vă pot spune nume", a declarat Timofte.

Mititelu a părăsit sediul DNA fără cătuşe!
Adrian Mititelu a fost din nou marţi la DNA Piteşti, unde timp de trei ore a fost audiat ca martor în dosarul de corupţie intentat primarului Craiovei, Antonie Solomon.. "Solomon este deştept. S-a băgat singur la puşcărie. Eu nu am un ban în buzunar pentru că i-am dat la fotbal, iar lui i-au găsit 200.000 euro acasă şi mai are şi case, şi maşini. Solomon este unul dintre cei care doreşte răul Universităţii şi acum plăteşte pentru distrugerea clubului", a spus ieri Mititelu.
sursa: prosport.ro
foarte bun articolul , sper sa-i motiveze pe jucatori amenintarile primite de la cei prezenti acolo

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 10 Mar 2010, 14:00

s-au pisat deja pe ei... shit
ii doare fix in [cenzurat] de "amenintarile" suporterilor. :o:

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de trabzonspor » 11 Mar 2010, 08:14

Dina spune tu, ce picior iti rupem acu shit
u, a, viola!

Închis