Universitatea Craiova - FC Braşov

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem cu brasov?

Poll ended at 13 Mar 2010, 22:47

3
27
51%
1
12
23%
0
14
26%
 
Total votes: 53

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - FC Braşov

Mesaj de blue_titan » 13 Mar 2010, 17:37

gogu2005 scrie:tusierul de azi este cel din cupa. dar il injuram degeaba pt ca in cupa el a validat golul, incepuse sa fuga spre centru, cand imbecilul de tudor s-a trezit sa anuleze golul.

e de al nostru inseamna... hai sa nu facem caz de o faza... si noi am fost destul dezavantajati. macar sa taca [miti] de acum incolo... ca daca vroiau aia ne faceau la arbitraj

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Universitatea Craiova - FC Braşov

Mesaj de _T@V_ » 13 Mar 2010, 17:41

Vorebeste de ce-l intreaba jurnalistii aia destepti. In fine. Numa aberatii....

In alta ordine de idei, io cred ca iar o luati pe aratura multi dintre voi. Noi nu prea am jucat nimic. Au fost vreo 4-5 faze cand am incercat si noi sa legam cateva pase si ne-au iesit cu mult bulan. Prepelita si-a dat si el un pic drumul la joc, dar nu a fost deloc omul decisiv la mijlocul terenului.
Spase a fost omul meciului de la distanta.
In rest, io zic sa ramanem cu picioarele pe pamant, pentru ca am castigat cu foarte mult bulan. Ne-a intrat tot ce am avut pina la 3-0, dupa aia am facut ce stim noi sa facem cel mai bine, sa ne spargem in figuri.
Sa ne vedem lungul nasului, sa mergem la Bistrita sa stam la cutie, si sa-i intepam pe contre, ca avem cu cine sa-i frigem pe contre.
Nu jucam nimic, degeaba. Guzganul rozaliu singurul lucru pe care-l face bine e ca baga copiii la joc. Barbu a debutat acum un sezon in acel 1-1 la Brasov ca titular daca nu ma insel, si Napoli a reusit sa-l ingroape. Pina acum a inotat si o cam luase la vale copilul. Golul asta ar trebui sa-i dea incredere si sa-i ia locul lui Barboianu in echipa.
Azi si Dina si Costea au facut pressing. Si s-au batut pentru orice minge.


Si in final as vrea sa felicit Severinul. Orasul a venit sa-si sustina echipa si dupa infrangerea din etapa trecuta. La Craiova sigur am fi avut iar cel mult 2000 de oameni dupa un asemenea start de sezon. Si cand ai 15 000 de oameni in spate, pina si fluierasilor le e frica sa-si puna stadionul in cap. Ba mai mult, anuleaza goluri perfect valabile adversarilor.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - FC Braşov

Mesaj de David » 13 Mar 2010, 17:46

"Sunt trei puncte foarte importante. Ne aşteptam să câştigăm şi era bun şi un 1-0. Nici nu mai ştiam să mă bucur după atâtea meciuri fără victorie şi în care eu nu am marcat . Sper să legăm mai multe victorii, ca să ieşim din "zona fierbinte"", a declarat Mihai Costea.
"Am făcut un meci bun, dar nu are rost să ne entuziasmăm prea mult. Nu am reuşit încă ceva notabil. Am jucat cu cuţitul la os şi în etapa trecută,dar atunci nu ne-a ieşit.În meciul ăsta, antrenorul nostru a făcut tactica foarte bine. Daca dăm gol primii, suntem foarte greu de bătut", a spus Prepeliţă.
"Am jucat foarte bine, mai ales în prima repriză. Nu i-am băgat în seamă pe cei care spuneau că retrogradăm. De acum în colo, fiecare meci e o finală pentru noi. Radu (n.r. Barbu) a marcat un gol foarte frumos, mai frumos decât al meu", a declarat şi Valerică Găman.
"De mult nu am mai fost aşa de fericit. Au fost momente foarte grele până acum. Nu mă aşteptam la o asemenea diferenţă de scor, pentru că întâneam o echipă foarte bună, dar credeam că putem învinge. A contat mult dăruirea de care au dat dovadă jucătorii noştri şi diferenţa nativă de valoare dintre cele două loturi. Wotte are aici "material" cu care să lucreze şi echipa şi-a dat drumul. Dedic victoria tuturor celor care iubesc această echipă, indiferent că sunt din Craiova, Severin sau Bucureşti. Nu ştiu ce va fi mâine, dar astăzi noi puteam învinge orice echipă din ţară", a declarat Mititelu.
sursa : prosport.ro

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - FC Braşov

Mesaj de DarkComy » 13 Mar 2010, 17:47

Aplauze pt Dina, pentru inca o evolutie bunicica. Chiar daca n-a marcat, mi-a placut ca a facut presing, a deviat mingi, a mai si recuperat cateva. Bravo
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Universitatea Craiova - FC Braşov

Mesaj de PocoLoco » 13 Mar 2010, 17:48

Hai sa nu cadem nici in extrema cealalta... Cum sa nu jucam nimic, cand am marcat 3 goluri si am mai avut inca vreo 3 ocazii destul de clare, plus cel putin un penalty neacordat!? Astea cu o echipa foarte incomoda, care se bate la cupele europene.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - FC Braşov

Mesaj de blue_titan » 13 Mar 2010, 17:49

Dinu Vama:"Nu cred că Universitatea poate scăpa de griji aşa cum joacă"

cele 3 faze ale noastre au facut diferenta pe tabela. T@V bine ca am luat punctele. Sper sa continuam la bistrita cu macar 1 punct. va fi super greu!

Avatar utilizator
ionut_u48
suporter
suporter
Mesaje: 994
Membru din: 25 Noi 2009, 22:29

Re: Universitatea Craiova - FC Braşov

Mesaj de ionut_u48 » 13 Mar 2010, 17:58

3-0 apld :up: :up:

Avatar utilizator
bogdy_ucv
membru
membru
Mesaje: 264
Membru din: 28 Iul 2007, 00:30

Re: Universitatea Craiova - FC Braşov

Mesaj de bogdy_ucv » 13 Mar 2010, 18:14

T@V scrie:Vorebeste de ce-l intreaba jurnalistii aia destepti. In fine. Numa aberatii....

In alta ordine de idei, io cred ca iar o luati pe aratura multi dintre voi. Noi nu prea am jucat nimic. Au fost vreo 4-5 faze cand am incercat si noi sa legam cateva pase si ne-au iesit cu mult bulan. Prepelita si-a dat si el un pic drumul la joc, dar nu a fost deloc omul decisiv la mijlocul terenului.
Spase a fost omul meciului de la distanta.
In rest, io zic sa ramanem cu picioarele pe pamant, pentru ca am castigat cu foarte mult bulan. Ne-a intrat tot ce am avut pina la 3-0, dupa aia am facut ce stim noi sa facem cel mai bine, sa ne spargem in figuri.
Sa ne vedem lungul nasului, sa mergem la Bistrita sa stam la cutie, si sa-i intepam pe contre, ca avem cu cine sa-i frigem pe contre.
Nu jucam nimic, degeaba. Guzganul rozaliu singurul lucru pe care-l face bine e ca baga copiii la joc. Barbu a debutat acum un sezon in acel 1-1 la Brasov ca titular daca nu ma insel, si Napoli a reusit sa-l ingroape. Pina acum a inotat si o cam luase la vale copilul. Golul asta ar trebui sa-i dea incredere si sa-i ia locul lui Barboianu in echipa.
Azi si Dina si Costea au facut pressing. Si s-au batut pentru orice minge.


Eu zic nu noi o luaram pe aratura. Echipa chiar a jucat azi fata de meciurile anterioare. Da tu zici ca azi nu prea am jucat nimic... ce mai zici de meciul cu pandurii...cand n-am avut nici un sut pe poarta.

Si in final as vrea sa felicit Severinul. Orasul a venit sa-si sustina echipa si dupa infrangerea din etapa trecuta. La Craiova sigur am fi avut iar cel mult 2000 de oameni dupa un asemenea start de sezon. Si cand ai 15 000 de oameni in spate, pina si fluierasilor le e frica sa-si puna stadionul in cap. Ba mai mult, anuleaza goluri perfect valabile adversarilor.
mititelu lasa-ne ....ca tu bagi echipa-n C

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - FC Braşov

Mesaj de stuparu_alexandru » 13 Mar 2010, 18:37

am jucat bine. in contextul in care brasov n-a prea miscat. a mai observat cineva de aici faptu` ca spase a avut o evolutie foarte buna... pot spune ca a legat tot jocul. el si prepelita.

costea... a dat 2 pase de gol, dar si-a batut joc de niste faze in stilul propriu...

sa vedem ce facem la bistrita.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - FC Braşov

Mesaj de manex » 13 Mar 2010, 18:45

e pe bune declaratia lui vama? e cam timpit daca zice asta. poate regrogradam, insa nu daca vom juca fiecare meci asa.
Am zis!!

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - FC Braşov

Mesaj de David » 13 Mar 2010, 18:47

manex scrie:e pe bune declaratia lui vama? e cam timpit daca zice asta. poate regrogradam, insa nu daca vom juca fiecare meci asa.
http://craiova.prosport.ro/fotbal-inter ... te-5743179

archaeus
membru
membru
Mesaje: 149
Membru din: 07 Dec 2004, 15:43

Re: Universitatea Craiova - FC Braşov

Mesaj de archaeus » 13 Mar 2010, 19:07

Un meci pe care nici nu stiu cum sa-l caracterizez. Nu am jucat stralucit insa am batut cu 3-0 o echipa cu "pretentii". Diferenta fata de celelalte meciuri a fost ca ne-a intrat tot ce am avut si ca am avut bulan ca lor nu le-a iesit nimic. Ce am observat ca si-au dat drumu la joc dupa 2-0 cand probabil ca nu au mai jucat cu frica. De departe Dilevski si barbu au tinut jocul la mijloc, iar Iliev mi se pare mai bun dela meci la meci, remarc si revenirea de forma a lui Prepe, care nu l-am vazut pe teren nici cu dinamo nici cu pandurii. Nu stiu de ce n-a jucat tot cu busu, ca mie personal mi-a placut de copil la Tg Jiu iar Balace saracu nu stie sa iasa din aparare decat cu degajare sau minge lunga pe extrema stanga, cu sanse de reusita ... 0. Mi-a placut de Dina care a a alergat, va vine sa credeti?!?!?! Costea 'al mare cred ca a intrat nerefacut, daaca e asa cum se aude ca nu s-a antrenat de 3 zile eu nu l-as fi bagat titular niciodata. Cu toate astea, aveam nevoie ca de aer de victoria asta, indiferent cum am obtinut-o, ca am jucat bine sau rau, whatever. Sper sa o legam cu macar un punct la Bistrita ca sa aiba valoare victoria asta.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - FC Braşov

Mesaj de Pacala » 13 Mar 2010, 19:14

Sergyu_costea scrie:Baaa unde vad si eu golurile? :)(
http://www.editie.ro/new/video/2010/10/?C=M;O=D
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

DoRyN

Re: Universitatea Craiova - FC Braşov

Mesaj de DoRyN » 13 Mar 2010, 19:21

Sergyu_costea scrie:Baaa unde vad si eu golurile? :)(

Golul de 1-0 marcat de Găman:


Golul de 2-0 marcat de Radu Barbu:


Golul de 3-0 marcat de Mihai Costea:

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Re: Universitatea Craiova - FC Braşov

Mesaj de Theodorus » 13 Mar 2010, 19:22

ne indreptam din nou spre cupele europene
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

Închis