Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem la Bistriţa ?

Poll ended at 17 Mar 2010, 17:17

3
20
41%
1
17
35%
0
12
24%
 
Total votes: 49

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 17 Mar 2010, 20:48

iuli scrie:
David scrie:meciu' asta a semanat cu meciu' din tur de la medias ...tot 2-1 pentru ei. :smoke:
Mediasul atunci a jucat fotbal curat si ne-a facut groggy,Bistrita azi nu fost peste noi.Au jucat la fel ca noi:fara constructie,cu mingi pe cele 2 varfuri care loveau la fiecare duel fundasii.Nu asa se face performanta.
Problema noastra este ca nu avem jucatori pe flancuri,iar la mijloc cand a iesit Dina s-a incheiat tot.

P.S. suntem singura echipa care atunci cand pierde se bucura si comentatorii tv. :-x
Hai sa nu exageram.Bistrita au mai bubuit ei mingi dar au si jucat la firul ierbii de multe ori. Au fost clar peste noi azi. Noi dupa ce am marcat golul de 1-0 si in afara de doua incursiuni ale lui Nila pe partea dreapta nu am contat.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 17 Mar 2010, 20:50

http://craiova.prosport.ro/fotbal-inter ... ru-5754630
"Am demonstrat că avem sânge în instalaţie! Am plecat fericit, ca la teatru"
Şumudică a făcut din Gloria echipa momentului. Bistriţa este campiona returului, după ce a câştigat 13 puncte din 15 posibile. Şumudică a declarat după victoria cu Craiova că jucătorii lui au demonstrat că au sânge în instalaţie şi că meritul victoriei le aparţine. Antrenorul este fericit pentru atmosfera din tribune şi speră ca în câteva etape să fie scutiţi de emoţiile retrogradării.

"Craiova este echipă bună, iar de la mijloc în sus joacă foarte bine. Le-am spus jucătorilor mei că trebuie să demonstreze că sunt echipa momentului. Au demonstrat că au sânge în instalaţie, vână, determinare, tot ceea ce trebuie unei echipe pentru a face performanţă. E victoria lor, le mulţumesc din suflet, îi respect, eu am mai puţine merite. Sper ca în câteva etape să fim scutiţi de griji şi să construim o echipă pentru sezonul viitor. Echipa a dat dovadă de caracter şi că are puterea să revină când e condusă, lucruri care s-au mai înntâmplat în pregătiri şi la Alba Iulia", a spus Şumudică.

Marius Şumudică a menţionat că nu a avut emoţii nici atunci când echipa sa era condusă.

"N-am mai văzut până acum o echipă care să aibă atâta plăcere de a juca. Noi ne creăm ocazii, nu jucăm la întâmplare. E doar valoarea lor care nu a fost lucrată până acum. Eu le-am redat plăcerea de a juca. Lui Hora trebuie să-i facem tricou ca lui Pancu, la Beşiktaş, cu 1 pe spate şi să le punem în vânzare. A degajat foarte bine, a ieşit pe centrări. Am încredere în Albuţ, e om de bază, dar asta este. Şi Coroian s-a accidentat, dar tot trebuie să fie pregătit să joace. Înainte de acest meci îmi era frică doar de oboseală. Nici la 0-1 nu mi-a fost teamă, ştiam că jucătorii mei au calitate", a precizat antrenorul.

Tehnicianul grupării bistriţene a explicat că va fi meritul jucătorilor dacă Gloria va reuşi să se salveze de la retrogradare.

"E meritul jucătorilor dacă vom scăpa de retrogradare. Mi-a plăcut atmosfera din tribune, mi s-a făcut pielea ca de găină, când tot stadionul scanda. Cea mai mare răsplată pentru mine e că am adus publicul la stadion. Am plecat fericit ca de la teatru, atunci când se lasă cortina şi lumea aplaudă în continuare", a mai spus Şumudică
http://craiova.prosport.ro/fotbal-inter ... pt-5754619
Craiova a deschis scorul la Gloria, dar a trebuit să se recunoască învinsă de Maraes şi ai lui. Wotte a dat acuzat arbitrul pentru primul gol marcat de gazde. Olandezul spune că un egal ar fi fost mai aproape de realitatea din teren.

"Am început bine, am marcat repede, dar, incredibil, arbitrul a dat acel penalti. Primul lor gol a fost un cadou din partea arbitrului. Găman a jucat mingea, nu înţeleg pentru ce a dat penalti. În prima repriză am avut patru-cinci ocazii bune prin fraţii Costea, dar repriza a doua a fost dezamăgitoare", a spus Wotte.

Mark Wotte a precizat că echipa sa a fost învinsă într-un meci pe care nu avea voie să-l piardă.

"La faza golului doi ne-am apărat foarte prost. În ultimele zece minute ne-am pierdut concentrarea. Gloria rămăsese în zece şi fără portar şi trebuia să tragem măcar câteva şuturi pe poartă, dar noi nu am tras niciunul. Normal că nu sunt mulţumit. Am fost învinşi într-un meci pe care nu aveam voie să-l pierdem, iar un egal poate ar fi fost mai drept. Bistriţa a jucat mai bine în repriza a doua, iar noi nu am mai făcut nimic în ofensivă, spre deosebire de prima repriză, când am fost periculoşi", a explicat antrenorul.

Tehnicianul olandez a menţionat că schimbările lui Dina şi Dilevski au fost făcute din considerente medicale.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 17 Mar 2010, 20:54

Dina asta se accidenteaza fix cand era si el in forma. Cand nu juca nimic si toti vroiau sa se accidenteze, el era BETMEN BETMEN!
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 17 Mar 2010, 21:27

acum pe sport.ro se vorbeste despre meciu' cu bistrita... :smoke:

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 17 Mar 2010, 21:28

mai conteaza? punctele s-au dus, presiunea creste.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 17 Mar 2010, 21:30

blue_titan scrie:mai conteaza? punctele s-au dus, presiunea creste.
defapt era conferinta de presa a antrenorilor de dupa meci... [smile35]

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 17 Mar 2010, 21:57

http://craiova.prosport.ro/fotbal-inter ... et-5754733
Mititelu sare la gâtul lui Wotte! "A pregătit prost meciul! Şumudică a fost mai isteţ"
Adrian Mititelu a declarat miercuri, după înfrângerea din partida cu Gloria Bistriţa, scor 1-2, că formaţia sa a jucat lamentabil, precizând că partida a fost prost pregătită de tehnicianul Mark Wotte.

"Sunt în stare de şoc, nu pot să-mi revin. Am început meciul bine, am avut 1-0 după trei minute, după care, fără să-mi pot explica, echipa a căzut. Am fost lamentabili, am jucat prost, partida a fost prost pregătită. Şumudică a fost mult mai isteţ ca noi toţi, nu numai ca Wotte. Nu pot spune că a greşit Wotte în acest meci, dar nici nu a fost prea inspirat. Nici la tactică, nici la schimbări. Nu mai putem invoca ghinionul sau arbitrajul. Probabil că golul marcat repede i-a făcut deja pe unii câştigători. Au trecut deja cinci etape din acest retur de campionat, iar noi avem doar trei puncte. Nu-mi vine să cred", a spus Mititelu pentru TV Oltenia

Oficialul oltean a precizat că, de acum înainte, toate meciurile din campionat vor fi adevărate finale pentru Universitatea:

"Am cheltuit circa cinci milioane în acest an ca să mă bat la retrogradare. Nu am dat drumul la anumiţi jucători ca să facem performanţă, iar noi suntem unde suntem. A plecat Dorel Stoica cu 500.000 de dolari salariu şi Şoavă cu 350.000, în rest nimeni dintre jucătorii importanţi. De exemplu, Wotte m-a costat mult, poate este printre cei mai bine plătiţi antrenori. Azi nu a fost un duş rece, a fost o adevărată inundaţie. Vine un meci foarte important acum cu Poli Iaşi, de fapt toate meciurile vor fi adevărate finale. Nici nu mă gândesc să nu câştigăm, îmi vine deja rău când mă gândesc la acest meci".

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 17 Mar 2010, 22:02

e disperat...

ozzy

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 17 Mar 2010, 22:07

Cum, nu mai trage la UEFA?

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 17 Mar 2010, 22:12

ozzy scrie:Cum, nu mai trage la UEFA?
Lasa ma ca joaca altii mai prost ca noi :)- ... si culmea patronii sunt buni prieteni cu [miti]
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 17 Mar 2010, 22:13

blue_lions scrie:
ozzy scrie:Cum, nu mai trage la UEFA?
Lasa ma ca joaca altii mai prost ca noi :)- ... si culmea patronii sunt buni prieteni cu [miti]
aia ne-au batut in ultimul minut. :)(

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 17 Mar 2010, 22:13

Pacaleste adversarii.

Masive

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 17 Mar 2010, 22:15

E timpul sa pleci mititelule,au trecut 5 ani si nu ai realizat nimic,esti un prost, ne pisam pe tot neamu tau de boschetari.
Pleaca in [cenzurat] si lasa pe altu in locul tau, esti prea prost pentru a conduce un club ca Universitatea, DinelStaicu a fost un patron mai bun ca tine :mad:

Pune mana si cauta un investitor bun, doar asa iti mai poti spala pacatele!

Avatar utilizator
ionut_u48
suporter
suporter
Mesaje: 994
Membru din: 25 Noi 2009, 22:29

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de ionut_u48 » 17 Mar 2010, 22:17

David scrie:http://craiova.prosport.ro/fotbal-inter ... et-5754733
Mititelu sare la gâtul lui Wotte! "A pregătit prost meciul! Şumudică a fost mai isteţ"
Adrian Mititelu a declarat miercuri, după înfrângerea din partida cu Gloria Bistriţa, scor 1-2, că formaţia sa a jucat lamentabil, precizând că partida a fost prost pregătită de tehnicianul Mark Wotte.

"Sunt în stare de şoc, nu pot să-mi revin. Am început meciul bine, am avut 1-0 după trei minute, după care, fără să-mi pot explica, echipa a căzut. Am fost lamentabili, am jucat prost, partida a fost prost pregătită. Şumudică a fost mult mai isteţ ca noi toţi, nu numai ca Wotte. Nu pot spune că a greşit Wotte în acest meci, dar nici nu a fost prea inspirat. Nici la tactică, nici la schimbări. Nu mai putem invoca ghinionul sau arbitrajul. Probabil că golul marcat repede i-a făcut deja pe unii câştigători. Au trecut deja cinci etape din acest retur de campionat, iar noi avem doar trei puncte. Nu-mi vine să cred", a spus Mititelu pentru TV Oltenia

Oficialul oltean a precizat că, de acum înainte, toate meciurile din campionat vor fi adevărate finale pentru Universitatea:

"Am cheltuit circa cinci milioane în acest an ca să mă bat la retrogradare. Nu am dat drumul la anumiţi jucători ca să facem performanţă, iar noi suntem unde suntem. A plecat Dorel Stoica cu 500.000 de dolari salariu şi Şoavă cu 350.000, în rest nimeni dintre jucătorii importanţi. De exemplu, Wotte m-a costat mult, poate este printre cei mai bine plătiţi antrenori. Azi nu a fost un duş rece, a fost o adevărată inundaţie. Vine un meci foarte important acum cu Poli Iaşi, de fapt toate meciurile vor fi adevărate finale. Nici nu mă gândesc să nu câştigăm, îmi vine deja rău când mă gândesc la acest meci".
5 milioane asta pe cine morti ma sii crede ca pacaleste ?
l a dat afara pe napoli si niste jucatori foarte importanti si nu a adus NIMIC
daca mai sta asta 2 ani la craiova o sa avem soarta lu progresul :o:

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de nr.zece » 17 Mar 2010, 22:17

mintea booveanului de pe urma
pacat ca mereu isi da seama prea tarziu ca a adus o nulitate pe post de antrenor, adica marea realizare a carierei lui rosca :)
Last edited by nr.zece on 17 Mar 2010, 22:18, edited 1 time in total.
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Închis