Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem la Bistriţa ?

Poll ended at 17 Mar 2010, 17:17

3
20
41%
1
17
35%
0
12
24%
 
Total votes: 49

Avatar utilizator
bogdy_ucv
membru
membru
Mesaje: 264
Membru din: 28 Iul 2007, 00:30

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de bogdy_ucv » 18 Mar 2010, 00:55

Asta chiar e bolnav mintal. Au plecat in iarna 5 titulari si el se mira de ce se bate la retrogradare. Asta dupa ce ca e sarac mai e si prost gramada.
mititelu lasa-ne ....ca tu bagi echipa-n C

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 18 Mar 2010, 01:43

Ba, da cine [****] e si [miti] asta de se pricepe el la toate, si la conducere, si la antrenorat, si la vb in public? :-x

El vb ca un spectator!

Asta si e, un spectator inconstient al propriei decaderi si al distrugerii unui simbol! :o:
STIINTA SUNTEM NOI !

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 18 Mar 2010, 03:58

1. Rose, unde esti? Credeam ca l-au usuit sa-i faca loc in echipa lui Gangioveanu, dar Wotte il baga pe laureatul nazuros, cand nu mai stia cum sa scoata camasa. Era bun australianul (hagi il lauda si nu degeaba) dar nu ca fundas. Insa facea si joc bun defensiv si l-ar fi ajutat mult pe Balace. Pe dreapta, la Badoi nu avem ce face decat sa speram ca Dananae va reveni asa cum il stim.
2. dupa iesirea lui Dina, defensiva a sarit de tot in aer. Daca pana atunci lateralele erau varza, in momentul iesirii lui Dina si apararea centrala a picat. Sunt convins ca Dina e unul dintre cei mai buni jucatori din campionatul nostru, si asta nu mi-o scoateti din cap asa usor. Jocul lui DIna este singurul lucru bun pe care-l vad la echipa dupa venirea olandezului lingvist. Napoli era antrenor, dar de, Mititelu nu suporta ca nu invata limba! Aparatorul romanismului, patriotul national, salvatorul echipei de fotbal a romaniei, neintelesul!
3. Wotte a mutat ciudat. N-a schitat un gest cand aia ne faceau lateralele zdrente, dar face schimbari abia dupa ce luam gol. Era clar ca vom lua gol, trebuia sa anticipeze.
4. Mititelu abereaza despre o comoara de 5 milioane pe care ar fi cheltuit-o. O fi dat si el 50.000 din buzunar anul asta? Vorbeste de salarii de 500.000. Da, metoda buna sa spele bani.
5. vad ca reveni Cartu la Pandurii. Asta e antrenor toba de fotbal. Din pacate nu stie decat tactica, la relatii interumane e zero. Ar fi fost cel mai bun antrenor roman. Concluzia: Pandurii nu cred ca va retrograda.
6. avem sanse sa scapam de retrogradare, dar, sincer, nu retrogradarea e principala problema a echipei, ci patronul.
7. hai noroc, ca uitai!
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 18 Mar 2010, 08:48

blixa scrie:Pe dreapta, la Badoi nu avem ce face decat sa speram ca Dananae va reveni asa cum il stim.
din pacate va fi prea tarziu :-(
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 18 Mar 2010, 09:38

fratilor, badoi s-a consacrat pe post de mijlocas dreapta nu de fundas, eu as juca cu barboianu fundas dreapta. si nu-mi explic de ce jucam cu 2 inchizatori barbu si dilevski? penalti-ul a fost din vina lui barbu, la acea faza el a vrut sa faca un-doi cu craciunescu. sincer l-a faza aia eram sigur ca vom primi gol. in afara de silvica nu avem jucatori. sincer eu l-as vinde imediat pe silvica pentru ca merita sa mearga la o echipa de top din europa, caracter cat cuprinde, talent cat cuprinde, e un om de nota 10. noua ne trebuia un antrenor care sa puna biciul pe ei. stil dan petrescu, cartu si sumudica, ca si asta e nebun de fotbal. n-ati vazut cum traieste meciul? sincer nu mai am incredere in aceasta echipa. sa vina s-o cumpere altcineva care se pricepe la fotbal, de fiecare data cand aducem un antrenor nou il ridicam in slavi ca vede fotbalul altfel, ca e cel mai potrivit, iar dupa 3-4 etape stim cat fotbal cunoaste. noua ne trebuie SORIN CARTU omul ala chiar sufera dupa craiova, n-ati vazut ca la orice meci pe care l-am jucat contra lui a nici nu se agita sa dea indicatii cum o face cu alte echipe. il mai sia duce ca secund pe PAPURA , ce-a facut el la primavara?? ca nci un meci n-a castigat cu el pe banca. fratilor credeti-ma ca nu mai pot suporta umilintele pe care le traiesc dupa fiecare etapa. cand il ai pe firtulescu gangioveanu tu il bagi pe barbu. barbu niciodata n-o sa ajunga fotbalist. ma repet noroc cu silvica ca altfel era jale.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 18 Mar 2010, 15:17

"Madalin ma dezamagit in primul rind ca sa comportat ca un 'barbar' cu M. Costea , lovindul cu cotul in cap. Ura lui pt UNIVERSITATEA a fost mai mult decat evidenta ! ..... Vizavi de accidentare sa sti ca din concluzia medicilor a reiesit ca ligamentele lui ereau distruse de mult timp ! Cu toate astea clubul a avut grija de el neconditionat!....Nu in ultimul rind clubul la facut CAPITAN de echipa ca semn de respect si de incredere!"
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de BluBoy » 18 Mar 2010, 15:39

trebuia sa se dea ciuca la o parte ca sa poata sa bata stiinta minimelu. altfel este exclusa orice sansa la victorie. poate ar fi cazul sa imprumutam cate un jucator la fiecare echipa din liga 1 si sa speram ca se vor da la o parte. poate ajungem de tragem la campionat
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

sorin107

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 18 Mar 2010, 15:40

AdrianR scrie:"Madalin ma dezamagit in primul rind ca sa comportat ca un 'barbar' cu M. Costea , lovindul cu cotul in cap. Ura lui pt UNIVERSITATEA a fost mai mult decat evidenta ! ..... Vizavi de accidentare sa sti ca din concluzia medicilor a reiesit ca ligamentele lui ereau distruse de mult timp ! Cu toate astea clubul a avut grija de el neconditionat!....Nu in ultimul rind clubul la facut CAPITAN de echipa ca semn de respect si de incredere!"

asta-i sms pe stilu' mighty?

JustME

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 18 Mar 2010, 15:58

AdrianR scrie:"Madalin ma dezamagit in primul rind ca sa comportat ca un 'barbar' cu M. Costea , lovindul cu cotul in cap. Ura lui pt UNIVERSITATEA a fost mai mult decat evidenta ! ..... Vizavi de accidentare sa sti ca din concluzia medicilor a reiesit ca ligamentele lui ereau distruse de mult timp ! Cu toate astea clubul a avut grija de el neconditionat!....Nu in ultimul rind clubul la facut CAPITAN de echipa ca semn de respect si de incredere!"

editat ulterior:
m-am ambalat degeaba, sa ma apuc acum sa comentez aberatiile lu mititelu ar fi la fel de folositor ca un pieptene unui chel. n-am stiut cine este autorul acestor "vorbe de duh" acum ca am aflat cui apartin deja nu ma mai intereseaza.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 18 Mar 2010, 16:00

JustME scrie:
AdrianR scrie:"Madalin ma dezamagit in primul rind ca sa comportat ca un 'barbar' cu M. Costea , lovindul cu cotul in cap. Ura lui pt UNIVERSITATEA a fost mai mult decat evidenta ! ..... Vizavi de accidentare sa sti ca din concluzia medicilor a reiesit ca ligamentele lui ereau distruse de mult timp ! Cu toate astea clubul a avut grija de el neconditionat!....Nu in ultimul rind clubul la facut CAPITAN de echipa ca semn de respect si de incredere!"

sa se vorbeasca despre ura lui Ciuca vis-a-vis de Universitatea mi se pare o aiureala iar acum sa vii si sa spui ca avea ligamentele duse de mult iarasi mi se pare o mizerie imensa mai avem putin si spunem ca s-a accidentat pe strada cand era la cumparaturi. cata grija a avut clubul de el am vazut si vad iarasi in situatia lu Raducu (baiatul ala luat in vara de la Caracal) dar probabil si el a avut ligamentele duse cu mult timp inainte. ambii au fost trimisi la plimbare, lui Ciuca ce-i drept i s-a mai dat o sansa insa dupa accidentarea aia n-a mai fost acelasi jucator .. se si ingrasase iar randamentul lui a fost scazut. insa uite ca acum da semne de revenire. ma gandesc ca acelasi lucru i se poate intampla si lu Dananae, Doamne fereste sa nu mai fie la inaltimea evolutiilor de pana acum dupa aceasta accidentare atunci ce o sa se spuna ? ca ligamentele le avea duse de mult ? ca uraste Univesitatea ? nu m-ar mira. si de Marius Sava s-a spus vrute si nevrute si imi aduc aminte de meciul ala cu Argesul de la Valcea si tot asa a fost jignit si injurat. de ce ? ca isi dorea din tot sufletul sa le dea o palma morala celor care l-au indepartat de la echipa ? si imi mai aduc aminte ca "refrenul" suna tot cam asa "asta nu iubeste Universitatea Craiova e un tradator". bine comparatia intre Ciuca si Marius e exagerata mult de tot de Marius sunt sigur suta in miliard ca iubeste la nebunie clubul asta si a si demonstrat-o cand a fost singurul care a refuzazt sa mearga la dinamo. Ciuca a fost un simplu jucator la aceasta echipa habar n-am cat de atasat a fost sau este de club insa imi vine greu sa cred ca il uraste

tot vorbim de jucatori profesonisti dar cand vine vorba de o situatie de genul asta discursul se schimba radical. Ciuca dupa parerea mea si-a facut treaba pentru echipa la care joaca si probabil a jucat cu mai multa ambitie tocmai pentru a demonstra ca s-a gresit cand a fost pus pe liber. nimic mai mult, nimic mai putin. nu vreau sa ma transform in aparatorul lui Ciuca ca n-am de ce. dar cred ca i se face o mare nedreptate in cazul asta. ce asa anormal ca a facut tot posibilil ca echipa la care joaca sa castige ? ce e asa anormal ca a jucat cu ambitie inpotriva fostei sale echipe ?

p.s. Adrian vad ca ai pus ghinimele deci probabil mesajul respectiv nu iti apartine. (cred)
ii apartine lu' mititelu... :smoke:
http://craiovamaxima.gsp.ro/stiri/7539/ ... isibil.htm
Ați văzut cîte coate i-a dat Ciucă lui Costea! Cît era la Craiova, treceau jucătorii pe lângă el ca pe lângă jaloane. Și acum l-a găsit fotbalul. Toți joacă bine după ce pleacă de aici“, a spus supărat Mititelu la Oltenia 3TV.

JustME

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 18 Mar 2010, 16:02

daca stiam ca el a spus treaba aia nici nu ma mai oboseam sa comentez. ce risipa totala de timp, energie si argumente pffffffffff. cum era vorba aia "am stricat orzul pe gaste" (sau ceva de genul)

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 18 Mar 2010, 17:12

http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=st ... -Bistrita-
Mihai Costea, cel mai bun jucător din partida cu Bistriţa :lol:

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 18 Mar 2010, 20:03

http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=st ... e-meciului
Bădoi şi Bălace, “trompetele” meciului o:
Cei mai slabi jucători ai Ştiinţei în meciul de la Bistriţa au fost consideraţi de majoritatea fanilor atât pe diverse forumuri şi site-uri de sport sau dedicate Universităţii fundaşii laterali Valentin Bădoi şi Silviu Bălace. :o:
Cei doi au fost criticaţi pentru evoluţiile lor din acest retur, care au culminat cu cea din partida cu Gloria, fiind acuzaţi de dezinteres şi “mercenariat”. Nu au fost menajaţi nici Spase Dilevski, a cărui evoluţie faţă de meciul cu FC Braşov a fost diametral opusă, dar nici Eugen Trică, a cărui prezenţă discretă este motivată de unele voci şi de faptul că este introdus doar să “scoată castanele din foc”, la fel ca şi Cosmin Gângioveanu.

“Spase a resimţit faptul că a jucat două meciuri în patru zile, după ce a absentat mult timp, fiind accidentat”,

a explicat Wotte prestaţia modestă a australianului Dilevski.

Avatar utilizator
bogdy_ucv
membru
membru
Mesaje: 264
Membru din: 28 Iul 2007, 00:30

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de bogdy_ucv » 18 Mar 2010, 20:20

Sa se faca un sondaj cu trompeta sezonului...la toate nivelele din club. Cred ca booveanul ar fi lider detasat . :-x [miti]
mititelu lasa-ne ....ca tu bagi echipa-n C

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 18 Mar 2010, 22:45

sorin107 scrie:asta-i sms pe stilu' mighty?
bineinteles, l-am redat exact cum l-am primit; doar nu credeati ca pot sa spun asa ceva despre Madalin :-)
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Închis