Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem cu moldovenii ?

Poll ended at 21 Mar 2010, 20:23

3
20
47%
1
4
9%
0
19
44%
 
Total votes: 43

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de ady_azzuro » 24 Mar 2010, 02:40

e trist sa duci viata prin canale, nu e asa? te compatimesc si nu meriti mai mult de un rand. :-x

Avatar utilizator
Jardel
membru
membru
Mesaje: 163
Membru din: 05 Aug 2004, 12:17

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de Jardel » 24 Mar 2010, 13:52

Să nu uiţi, Medalie

Când Costea a căzut la pământ, sunetul genunchiului zdrobit a fost acoperit de clinchetul tinichelei primite la Cotroceni de arbitrul brichetă de la preşedintele-jucător.

Deşi nimeni nu se afla în jurul tandemului Costea-Brăneţ, privirea celui decorat în rând cu Balaci şi Hagi a fost obturată de perdeaua de fum provenită de la ţigările tranzacţionate de faimosul central în afara terenului şi aprinse de la bricheta cu gaz Lovin.

Perdeaua de fum care a persistat zile întregi după neruşinarea de la Severin, de vreme ce marţi Deaconu spune că n-a apucat să revadă faza pe care în fapt o poţi „admira” şi dacă nimereşti pe Cartoon Network sau Taraf TV. Dar, probabil, un tip cu filtrul intelectual al arbitrului-brichetă nu fumează prostiile care se dau la TV.

Ce-i fac Craiovei briganzii din brigăzile negre ale Igna-rantului nu i-au făcut nici măcar cavalerii negri ai celor mai întunecate vremuri, când Universitatea se bătea cu extensiile hidrei comuniste, Steaua şi Dinamo. Penalty ignorat August cu Dinamo, penalty Inglorious dat Gloriei de Crăciunescu cel mic în meci cu Craiova şi acum lovitura supremă dată de Brichetă.

Sunt decizii mişeleşti, pentru că, dacă nu se dă penalty cu Dinamo sau Iaşi, Costea trebuie de fiecare dată să fie îngălbenit pentru simulare. Cred că Deaconu îi sufla Oscarul lui Christopher Waltz, cinicul ofiţer nazist din Inglorious Basterds, dacă mai şi punea un cartonaş galben pe targă, la căpătâiul lui Costea.

Şi acum o interogaţie pusă în ţara întrebărilor retorice: de ce Augustus a fost suspendat pentru tot sezonul că nu i-a dat Craiovei penalty cu Dinamo, iar penalty-ul cu ruptură de ligamente ignorat de arbitrul cu tinichea de Cotroceni nu-i produce lui Deaconu nicio adiere de brichetă? Poate pentru că Omul de tinichea nu are inimă? Păi, şi la ce-i trebuie, dacă Vrăjitorul din Oz i-a dat în schimb protecţie?
Articol de "Mihai Mironica": http://blog.prosport.ro/mihai_mironica/ ... i-medalie/

Avatar utilizator
lory_olteanca
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 13
Membru din: 03 Ian 2010, 17:53

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de lory_olteanca » 24 Mar 2010, 19:00

sorin107 scrie:
Copacul scrie:Lung, Bărboianu, Iliev, Găman, Bălace, Prepeliţă, Dilevski, Gângioveanu, Florin Costea, Mihai Costea, Dina

chiar asa slab o fi busu ala de nu-l baga nici macar in locul lui balace???
baiatul nu e slab, dar e tanar si are emotii... :)(
ucv
Un mit, o legenda, o iubire infinita!!!

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de U » 24 Mar 2010, 19:16

ady_azzuro scrie:e trist sa duci viata prin canale, nu e asa? te compatimesc si nu meriti mai mult de un rand. :-x
atata poti...atata faci! iti demonstrezi iar limitele materiei tale cenusii!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de ady_azzuro » 25 Mar 2010, 08:21

lory_olteanca scrie:
sorin107 scrie:
Copacul scrie:Lung, Bărboianu, Iliev, Găman, Bălace, Prepeliţă, Dilevski, Gângioveanu, Florin Costea, Mihai Costea, Dina

chiar asa slab o fi busu ala de nu-l baga nici macar in locul lui balace???
baiatul nu e slab, dar e tanar si are emotii... :)(
ucv
iar te trimisa busu pe forum? :)(

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de Ovidiu* » 25 Mar 2010, 22:00

Altii la varsta lui joaca finale UCL, dar Busu al nostru e tanar, are emotii.Asta o sa aiba vesnic emotii...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de blue_lions » 26 Mar 2010, 00:59

ady_azzuro scrie: iar te trimisa busu pe forum? :)(
:laughing: :laughing:
Busulica **** mica, nepotel de mititel :)(
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
lory_olteanca
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 13
Membru din: 03 Ian 2010, 17:53

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de lory_olteanca » 27 Mar 2010, 18:26

Cum iar?poate vi se pare ca-i iau apararea, insa nici mie nu-mi place cum a evoluat Busu ca titular. :-D
Un mit, o legenda, o iubire infinita!!!

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de trabzonspor » 27 Mar 2010, 19:16

lory_olteanca scrie:Cum iar?poate vi se pare ca-i iau apararea, insa nici mie nu-mi place cum a evoluat Busu ca titular. :-D
da ai vrea sa ti`l faci de gagic? :cool: hai recunoaste :)-
u, a, viola!

Avatar utilizator
lory_olteanca
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 13
Membru din: 03 Ian 2010, 17:53

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de lory_olteanca » 27 Mar 2010, 19:33

trabzonspor scrie:
lory_olteanca scrie:Cum iar?poate vi se pare ca-i iau apararea, insa nici mie nu-mi place cum a evoluat Busu ca titular. :-D
da ai vrea sa ti`l faci de gagic? :cool: hai recunoaste :)-
Waw ce bn ma cunosti, cum ti-ai dat seama? o:
Imi pare rau ca exista oameni care au parerea ca fetele/femeile nu au ce cauta in fotbal, sau ca ele trebuie sa stea, eventual, doar la cratita.E trist, mai ales ca asta vine din partea unor suporteri care au suferit, s-au bucurat ca si mine, langa aceeasi echipa zile, luni si chiar ani...Si e si mai trist cand vad ca parerea unora e ca fetele intra in fotbal doar din postura de iubita a unui fotbalist celebru sau mai putin...
Acestea fiind spuse, cer stergerea contului meu.
Si cel mai important: ucv
Un mit, o legenda, o iubire infinita!!!

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de trabzonspor » 28 Mar 2010, 02:42

lory_olteanca scrie:
trabzonspor scrie:
lory_olteanca scrie:Cum iar?poate vi se pare ca-i iau apararea, insa nici mie nu-mi place cum a evoluat Busu ca titular. :-D
da ai vrea sa ti`l faci de gagic? :cool: hai recunoaste :)-
Waw ce bn ma cunosti, cum ti-ai dat seama? o:
Imi pare rau ca exista oameni care au parerea ca fetele/femeile nu au ce cauta in fotbal, sau ca ele trebuie sa stea, eventual, doar la cratita.
sa nu uitam de spalat rufe si covoare, si nu in ultimu rand, de curatenie, da? :cool:
u, a, viola!

Închis