Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem cu moldovenii ?

Poll ended at 21 Mar 2010, 20:23

3
20
47%
1
4
9%
0
19
44%
 
Total votes: 43

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de David » 22 Mar 2010, 07:53

"Îi cer scuze lui Florin, dar eu am atins mingea înainte , nu a fost penalti. Am înţeles că oricum avea probleme la genunchi şi că era necesară o operaţie." Cristian Brăneţ, portar Poli Iaşi
ce pervers e si asta... :o:

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de _T@V_ » 22 Mar 2010, 08:21

blondu scrie:bah fratilor cred ca sunt singurul care nu-l regret pe florin costea.nu inseamna ca nu imi pare rau de el dar cred ca o sa devenim o echipa puternica fara el.m-am saturat de ratarile lui,de injuraturile adresate coechipierilor,de lipsa lui de implicare.nu mai vreau figuri in echipa. si la ce rata de goluri raportata la ratari are nu cred ca avem de ce sa-l regretam.pai el din 10 ocazii in retur a dat un gol.si ziceti-mi cate dintre ocazii si le-a facut singur. azi in prima repriza l-am blestemat sa isi rupa piciorul ala care nu a fost in stare sa bage mingea in plasa din 2 metri. batem in giulesti cu mihai omul meciului.
Vericule, ce o sa-ti mai regreti matale cuvintele astea, mama mama... Nici nu vreau sa fiu in pielea ta.
Las' ca o sa te rezolve Mihaita si cu Alex de o sa-ti dea pe nas.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de ady_azzuro » 22 Mar 2010, 09:04

bravo florine, asta meriti, sa stai cat mai mult pe bara! :-x echipa va juca altceva fara vedeta in teren, in sfarsit putem spera la salvare acum.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de blue_titan » 22 Mar 2010, 09:37

cred ca nu ne dam seama ce inseamna echipa fara florin in acest retur. nici mie nu imi plac nazurile si ratarile lui, dar cand vroia ... facea meciul de unul singur . (vezi 3-0 de anul trecut din giulesti cand pe final i-am rupt prin 3 faze simple...)

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de blondu » 22 Mar 2010, 09:38

T@V scrie:
blondu scrie:bah fratilor cred ca sunt singurul care nu-l regret pe florin costea.nu inseamna ca nu imi pare rau de el dar cred ca o sa devenim o echipa puternica fara el.m-am saturat de ratarile lui,de injuraturile adresate coechipierilor,de lipsa lui de implicare.nu mai vreau figuri in echipa. si la ce rata de goluri raportata la ratari are nu cred ca avem de ce sa-l regretam.pai el din 10 ocazii in retur a dat un gol.si ziceti-mi cate dintre ocazii si le-a facut singur. azi in prima repriza l-am blestemat sa isi rupa piciorul ala care nu a fost in stare sa bage mingea in plasa din 2 metri. batem in giulesti cu mihai omul meciului.
Vericule, ce o sa-ti mai regreti matale cuvintele astea, mama mama... Nici nu vreau sa fiu in pielea ta.
Las' ca o sa te rezolve Mihaita si cu Alex de o sa-ti dea pe nas.
lasa ca m-a rezolvat florin in astea 5 etape.a dat un gol in meciul in care am pierdut.si a ratat cat pt toti.pai dina a jucat de 10 ori mai bine ca el.si pun pariu ca din ocaziile alea dina dadea cel putin 3 goluri.si apropo alex marcheaza in giulesti.

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de blondu » 22 Mar 2010, 09:40

blue_titan scrie:cred ca nu ne dam seama ce inseamna echipa fara florin in acest retur. nici mie nu imi plac nazurile si ratarile lui, dar cand vroia ... facea meciul de unul singur . (vezi 3-0 de anul trecut din giulesti cand pe final i-am rupt prin 3 faze simple...)
traim din amintiri.pai uita-te ce a facut campionatul asta.nimic iti zic eu.ratari cu gramada,injuraturi cu gramada,muuie la suporteri,lipsa totala de angajament.zi-mi o faza facuta de el si finalizata anul asta

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de blue_titan » 22 Mar 2010, 10:01

fara el, parerea mea este ca suntem mai slabi.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de ady_azzuro » 22 Mar 2010, 10:04

eu sunt de parere ca suntem mai puternici, dovada ca am si batut dupa ce a iesit el.

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de sezione » 22 Mar 2010, 12:16

ca sa vorbiti voi ca Balaci , Cartu , Camataru etc sunt tradatori si jigodii va trebuie niste prafuri in creier ... pe ce criterii stabiliti voi cine e si cine nu e tradator? eu va inteleg ca ati crescut cu fifa 2010 si f.m 2010 in care castigati cupe europene cu craiova si etc dar "alo" realitatea e crunta .. Craiova a jucat o semifinala de cupa uefa cu jucatori "tradatori" pardon .. acesti jucatori atrageau 10.000 de oameni la antrenamente si 50.000 meci de meci , ei au transformat craiova intr-o echipa iubita in toata tara , ei au consacrat acest nume ...datorita lor iubiti voi craiova , datorita lor craiova e inca considerata o echipa mare nu datorita voua ca stati aici si injurati ..va permiteti sa faceti tradatori niste oameni care inseamna ,atentie CRAIOVA . Voi ce insemnati ? un user de pe cr-max. si atat . Fara voi (si fara mine de`altfel) Craiova o sa ramana la fel ..fara ei , Craiova azi era asemeni Brasovului, Farului , Mediasului etc. Balaci a tradat ? Balaci a fost fortat sa plece , nu stiti amanuntele nici nu va chinuiti sa le cautati ca oricum nu ati intelege. Camataru e tradator ? pe ce motiv? poate sa stea si la Bragadiru in loja , pentru ce a facut el pt Craiova va ramane mereu un idol si un participant activ la creerea acestui mit. Craioveanu ? tot respectul pentru el , toata stima dar nu imi amintesc sa fi jucat intr-o semifinala de cupa uefa, intr-un sfert de C1, imi amintesc ca sta bine mersi in spania si intervine pe la posturi tv dand sfaturi stelei (Ca de e echipa iubita a lui taticu).
Inca ceva , o mare greseala si o mare eroare, fratilor Craiova nu inseamna numai Craiova Maxima si Oblemenco , Craiova inseamna la fel de bine si Nicolae Oteleanu , si alti jucatori ce au creat echipa , ce au promovat-o ce au dus-o spre glorie . Am vazut ca pentru un distins fan craiovean de pe forum Craiova inseamna Oblemenco , Craioveanu si inca cineva . Scuza-ma dar pana la Oblemenco Craiova a avut o multime d alti jucatori valorosi. Oblemenco e un idol da , e probabil cel mai mare jucator din istoria Universitatii , mult peste Balaci , dar Craiova inseamna un numar mai mare de jucatori si conducatori nu doar 2-3 , asa cum Craiova Maxima nu inseamna Ilie Balaci ci mult mai multi jucatori .
Cine mai zice ceva de Sava ? nu a tradat a ramas in Craiova cand putea pleca linistit la dinamo ..ce ati facut ? dupa 6-7 etape ii bagati p..a in gura ... astia sunt oltenii in general. Nu contest ca Mititelu a gresit .. dar la ce arbitraje avem mai bine scoate echipa din campionat ca oricum e clar ca nu te lasa sa scapi (mircea sandu , cu fata aia tumefiata de la citostatice ar trebui sa se gandeasca bine ca in 2-3 ani ajunge cu pamant in gura ).
p.s. Ca fapt divers eu as incuraja ca echipa sa nu joace numai la severin ...ci si la valcea , targu jiu , caracal , slatina , e echipa olteniei si in aceasta perioada catastrofala craiova trebuie sa isi recucereasca suporterii din toata oltenia.

Scuzati erorile de gramatica , am tastat repede , am si un deget "faramat" iar daca nu le scuzati asta e problema voastra . Mi-am exprimat o opinie pe cine deranjeaza ma poate injura cat vrea in gand iar cine se regaseste in ea inseamna ca imi impartaseste opinia si nu are decat sa ma bucure ca nu sunt singurul nebun de pe forum .

Avatar utilizator
ionut_u48
suporter
suporter
Mesaje: 994
Membru din: 25 Noi 2009, 22:29

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de ionut_u48 » 22 Mar 2010, 12:19

cred ca e mai bine fara florin pentru ca obiecctivul craiovei era sa l faca pe el golgeter nu evitarea retrogradarii dar nu o sa mai ia mititelu 4 milione pe el :smoke:

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de *Coco* » 22 Mar 2010, 12:35

Mititelu de aia era asa de suparat ieri dupa meci ca s-a accidentat Costea si nu il mai poate vinde nici il vara, nu de situatia echipei era el suparat [miti]

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de blixa » 22 Mar 2010, 12:39

costea a mai absentat si nu a fost chiar bine. Nu e tipul de jucator care sa-mi placa (Mihai mi se pare mai bun si e unuldin preferatii mei), dar nu cred ca suntem mai puternici fara el. Si, oricum, daca am fi fost mai buni fara el in teren, era d eajuns sa fie rezerva, sa-i mai scada ifosele, desi nu stiu daca ifosele astea nu sunt decat ambitie nemasurata. Orice accidentare care tine un jucator departe de gazon e de nedorit.
de exemplu, la meciul de anul trecut cu vaslui (sau steaua, nu mai stiu) se zicea ca se certa cu aia de pe banca pentru ca nu e bagat si frate-sau. Unii zic ca, de fapt, el era inciudat ca nu avea voie sa dea gol ca ne dadeam la o parte din UEFA. deci noi nu stimr cum sunt exact lucrurile la echipa...
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Mar 2010, 12:42

am vazut toti faptu` ca florine era ieri intr-o zi in care "chitit" sa rateze tot. problema insa nu e finalizarea, ci faptul ca florin, si facea faze. ca la finalizare, tot mai dai gol, dar in echipa noastra, nu prea e nimeni care sa construiasca.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de blue_titan » 22 Mar 2010, 13:59

Daca este adevarata declaratia, cretinul asta cu manusi, "numit" portarul branet de la poli iasi, trebuie suspendat...
dar la noi orice este posibil....

"Îi cer scuze lui Florin, dar eu am atins mingea înainte. Am înţeles că oricum avea probleme la genunchi şi că era necesară o operaţie"
Cristian Brăneţ, portar Poli Iaşi

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de David » 22 Mar 2010, 14:22

blue_titan scrie:Daca este adevarata declaratia, cretinul asta cu manusi, "numit" portarul branet de la poli iasi, trebuie suspendat...
dar la noi orice este posibil....

"Îi cer scuze lui Florin, dar eu am atins mingea înainte. Am înţeles că oricum avea probleme la genunchi şi că era necesară o operaţie"
Cristian Brăneţ, portar Poli Iaşi
http://craiovamaxima.gsp.ro/stiri/7552/ ... atie-o.htm
Incredibil! Brăneţ: "Oricum Florin Costea avea probleme la genunchi şi era necesară o operaţie"
Florin Costea s-a rupt ieri, fiindu-i afectate ligamentele genunchiului stîng, şi are şanse aproape nule să mai joace în următoarele două luni. Mai multe se vor şti după ce atacantul va efectua un RMN.
Craiova nu se poate bucura pe de-a-ntregul pentru victoria de ieri. Pentru că, foarte probabil, Florin Costea va mai juca abia în sezonul viitor!

În minutul 41, atacantul în vîrstă de 24 de ani a scăpat singur cu Brăneţ, a-ncercat să-l dribleze în careu, iar portarul a plonjat, căzînd peste piciorul stîng al olteanului. Costea s-a prăbuşit pe gazon chinuit de dureri, fiind apoi scos pe targă. "Mă doare rău! Nu mai pot, doctore, pune-mi nişte gheaţă!", a strigat "decarul" Craiovei cu lacrimi în ochi.

Primul verdict: leziune parţială a ligamentului colateral intern, dar atacantul va face investigaţii complexe abia azi pentru a se cunoaşte exact gravitatea accidentării. "Sperăm totuşi să fie doar o entorsă care să nu necesite o intervenţie chirugicală", a spus Claudiu Stamatescu, medicul Ştiinţei.

"E o întîmplare tristă, 99 la sută Costea nu va mai putea evolua în acest sezon. Era dărîmat la vestiar, nu se mai putea opri din plîns. Sper să poată trece peste acest moment dificil din carieră", a declarat Adrian Mititelu. Antrenorul Mark Wotte este şi el alături de elevul său: "Îmi pare rău pentru Florin, e ghinionist! I s-a umflat genunchiul şi cred că va lipsi o perioadă îndelungată. Din fericire, ne-am descurcat şi fără el în repriza secundă. Cred că Alexandru Piţurcă îl va putea înlocui în jocurile viitoare".

"Îi cer scuze lui Florin, dar eu am atins mingea înainte. Am înţeles că oricum avea probleme la genunchi şi că era necesară o operaţie"
Cristian Brăneţ, portar Poli Iaşi
ia uite-l si video : http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=vi ... video=7912 :o: :o: :o:
il doare-n [cenzurat]... :smoke:

Închis