Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem cu moldovenii ?

Poll ended at 21 Mar 2010, 20:23

3
20
47%
1
4
9%
0
19
44%
 
Total votes: 43

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de David » 21 Mar 2010, 23:01

JustME scrie:serios ? cum ti-ai dat seama ? :o

p.s. vezi ca il ratasi pe Oblemenco si perioada cand a jucat la rapid (ce-i drept inainte sa joace la Stiinta) .. e si el tradator nu ??
atunci erau alte vremuri... mai bine ne oprim aici.
daca vrei neaparat , eu recunosc ca am gresit in privinta lu' Balaci... :smoke:
* eu ii respect pe toti , ii stimez...
fiecare dupa cum merita...
da' tu...nu te-ai saturat sa traiesti din trecut ?
si... nu numai tu... :smoke:
Last edited by David on 21 Mar 2010, 23:03, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de stuparu_alexandru » 21 Mar 2010, 23:02

ba just, nu contest faptu` ca , camataru e un simbol al echipei. poate ca inca mai are sentimente pentru craiova(na... a fost clubul la care s-a consacrat), dar el se pare ca a ales, sa fie mai aproape de dinamo. cel putin asa mi-a lasat mie impresia.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de alex.p » 21 Mar 2010, 23:05

Imagine

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de stuparu_alexandru » 21 Mar 2010, 23:09

hai sa vedem partea buna a lucrurilor... Ronaldo, Baggio... si ei au avut probleme la genunchi, si s-au operat, si-au revenit... cred ca totul o sa tina de psihicul lui costea, pentru ca , daca o sa ramana marcat, si o sa aibe in gand la fiecare meci, ce-a patit atunci, o sa-i fie frica sa mai bage piciorul , si s-ar putea sa se stinga mult mai devreme decat trebuie.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

JustME

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de JustME » 21 Mar 2010, 23:10

David scrie: da' tu...nu te-ai saturat sa traiesti din trecut ?
eu numai din trecut mai traiesc. si pana la urma din ce sa traiesc, din prezentul glorios ? nu multumesc. tot ce mi-a mai ramas este trecutul. prezentul si viitorul deja nu ma mai intereseaza
stuparu_alexandru scrie:ba just, nu contest faptu` ca , camataru e un simbol al echipei. poate ca inca mai are sentimente pentru craiova(na... a fost clubul la care s-a consacrat), dar el se pare ca a ales, sa fie mai aproape de dinamo. cel putin asa mi-a lasat mie impresia.
sincer nici nu prea ma intereseaza de cine a ales sa fie el aproape. sa fie sanatos el tre sa traiasca cu decizia aia nu eu. insa e deranjant cum ne :bad: pe jucatorii Craiovei Maxima. iti spun sincer ca as fi preferat sa il prind jucand pe dinamovistul Camataru decat pe sufletistul Costea, sau pe "sclavul" Cartu decat pe sufletistul Dina etc etc

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de David » 21 Mar 2010, 23:12

@ JustMe :
Balaci a declarat ca a 2-a lui echipa de suflet este dinamo...
explica-mi decalaratia asta , te rog...
* sa nu ma injuri ca nu-l respect sau ca sunt un nenorocit pentru ca-l respect chiar foarte mult !
am poze facute cu el , am postere in casa cu el... inseamna si va insemna ceva pentru mine...
da' nu il inteleg si nu cred ca-l voi intelege vreodata cand a spus ca el nu regreta ca a jucat la dinamo si ca a 2-a lui echipa de suflet este dinamo ........
Last edited by David on 21 Mar 2010, 23:16, edited 1 time in total.

JustME

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de JustME » 21 Mar 2010, 23:15

oooooooofffffffffffffffffffffffffff

pai e foarte simplu dinamo lui Balaci i-a intins o mana salvatoare dupa accidentarea aia groaznica. cei care erau la noi la club atunci s-au purtat extrem de injust (asta ca sa fiu dragut) cu Ilie in perioada aia (unii spun ca practic i-a fost aratata usa). dinamo i-a intins o mana la greu .. probabil d-asta a spus treaba aia

p.s. nici eu nu am prins vremurile respective dar astea sunt povestile pe care le-am auzit si eu de la "batrani"

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de stuparu_alexandru » 21 Mar 2010, 23:16

JustME scrie:
David scrie: da' tu...nu te-ai saturat sa traiesti din trecut ?
eu numai din trecut mai traiesc. si pana la urma din ce sa traiesc, din prezentul glorios ? nu multumesc. tot ce mi-a mai ramas este trecutul. prezentul si viitorul deja nu ma mai intereseaza
stuparu_alexandru scrie:ba just, nu contest faptu` ca , camataru e un simbol al echipei. poate ca inca mai are sentimente pentru craiova(na... a fost clubul la care s-a consacrat), dar el se pare ca a ales, sa fie mai aproape de dinamo. cel putin asa mi-a lasat mie impresia.
nici nu ma intereseaza de cine a ales sa fie el aproape. sa fie sanatos el tre sa traiasca cu decizia aia nu eu. insa e deranjant cum ne :bad: pe jucatorii Craiovei Maxima. iti spun sincer ca as fi preferat sa il prind jucand pe dinamovistul Camataru decat pe sufletistul Costea, sau pe "sclavul" Cartu decat pe sufletistul Dina etc etc

justl... stiu ca esti traumatizat dupa plecarile lu` niculescu, alexa, stoican, plesan, guso... de faptu` ca popescu a ales sa se duca la dinamo... stiu ca esti un copil speriat, ce cauta sa traiasca in trecut, pentru ca ii e frica sa astepte viitorul , sa vada ce-i mai aduce(dezamagiri... craiova retrogradeaza, mititelu tot nu pleaca, iar in cazul tau personal, soava se intoarce), dar trebuie sa nu mai traiesti in trecut. accepta prezentul, si mai ales, faptul ca, prezentul, e maro rau de tot.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de David » 21 Mar 2010, 23:18

JustME scrie:oooooooofffffffffffffffffffffffffff

pai e foarte simplu dinamo lui Balaci i-a intins o mana salvatoare dupa accidentarea aia groaznica. cei care erau la noi la club atunci s-au purtat extrem de injust (asta ca sa fiu dragut) cu Ilie in perioada aia (unii spun ca practic i-a fost aratata usa). dinamo i-a intins o mana la greu .. probabil d-asta a spus treaba aia

p.s. nici eu nu am prins vremurile respective dar astea sunt povestile pe care le-am auzit si eu de la "batrani"
nu e un motiv palpabil... putea sa spuna ca le e recunoscator da' ca pentru el exista doar o singura echipa ...Universitatea Craiova !
sau o declaratie asemanatoare... :smoke:
nu cred ca m-ai inteles in totalitate...
tu deja mi-ai luat toate vorbele in nume de rau... :o:

JustME

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de JustME » 21 Mar 2010, 23:21

stuparu_alexandru scrie: justl... stiu ca esti traumatizat dupa plecarile lu` niculescu, alexa, stoican, plesan, guso... de faptu` ca popescu a ales sa se duca la dinamo... stiu ca esti un copil speriat, ce cauta sa traiasca in trecut, pentru ca ii e frica sa astepte viitorul , sa vada ce-i mai aduce(dezamagiri... craiova retrogradeaza, mititelu tot nu pleaca, iar in cazul tau personal, soava se intoarce), dar trebuie sa nu mai traiesti in trecut. accepta prezentul, si mai ales, faptul ca, prezentul, e maro rau de tot.
hahaha :lol: Doamne fereste :lol:

in rest cred ca ai dreptate insa nu vreau sa ma mai intereseze prezentul. poate la partea cu viitorul am exagerat insa prezentul cu siguranta nu ma mai intereseaza. oricum raman acelasi copil speriat ce refuza cu indarjire prezentul maroniu :)(
David scrie: nu e un motiv palpabil... putea sa spuna ca le e recunoscator da' ca pentru el exista doar o singura echipa ...Universitatea Craiova !
sau o declaratie asemanatoare... :smoke:
nu cred ca m-ai inteles in totalitate...
tu deja mi-ai luat toate vorbele in nume de rau... :o:
ok e treaba ta ce crezi totusi raman la parerea ca sa spui despre Balaci ca a fost un prost sau tradator e o blasfemie. am obosit si nu mai am rabdarea (posibil si luciditatea) de altadata

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de blixa » 21 Mar 2010, 23:46

dragii mosului,
eu am trait vremurile alea. eram cam piciman, asa ca nu am inteles cum, deodata, Balaci juca la Dinamo. Am fost contrariat, si nici date exacte nu aveam. erau povesti ca toate povestile din vremurile alea. tin minte ca am ajuns la scoala dupa meciul cu Benfica (divaghez ca sa exemplific) si Tache, prietenul meu din clasa 1, imi spune ca meciul se va rejuca, deoarece aia au folosit nu stiu ce jucator. am crezut. credeam orice care ne ajuta in completarea aurei idolilor nostri.
omul a ajuns la Dinamo ca a fost singurul club unde a mai putut sa joace. Oricum, sistemul daduse comanda sa fie scos din fotbalul mare (daca ar fi putut continua Hagie n-ar fi fost rege), sistemul trebuia sa-i intinda o mana, nu?
Acum: Balaci a zis: "Craiova s-a nascut si a murit cu mine". E o exagerare, dar geniile isi permit sa fie egocentirce. Daca nu ar fi, nu am mai beneficia de geniul lor. geniile modeste ne salveaza de cancer, geniile din sport ne fac sa visam. Si, intrucatva, afirmatia lui e adevarata: o echipa nu isi poate suplimenta bazinul de suporteri fara vedete. vedetele sunt cele care atrag copiii. Nepotul meu era mort dupa freza lui Daouda. Explica-i, de poti, ca era juma' de fotbalist!
Inca ceva: nu mai luati in seama vorbele si declaratiile. Astea sunt gratis. Faptele sunt cele care raman. Iar faptele sunt cele pe care le stim toti. Faptele au construit echipa asta. Un om poate fi orbit de interese, asta nu-i stirbeste faptele lui mari.
Deci: vorbele= zero, faptele=istorie. O sa vedeti cat de putin o sa conteze cuvintele in momentele importante.
Na, ca ma dadui iarasi in spectacol!
Last edited by blixa on 21 Mar 2010, 23:54, edited 2 times in total.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de David » 21 Mar 2010, 23:46

JustME scrie:ok e treaba ta ce crezi totusi raman la parerea ca sa spui despre Balaci ca a fost un prost sau tradator e o blasfemie. am obosit si nu mai am rabdarea (posibil si luciditatea) de altadata
da , bun...mi-am retras cuvintele ! :smoke:

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de David » 21 Mar 2010, 23:57

blixa scrie:dragii mosului,
eu am trait vremurile alea. eram cam piciman, asa ca nu am inteles cum, deodata, Balaci juca la Dinamo. Am fost contrariat, si nici date exacte nu aveam. erau povesti ca toate povestile din vremurile alea. tin minte ca am ajuns la scoala dupa meciul cu Benfica (divaghez ca sa exemplific) si Tache, prietenul meu din clasa 1, imi spune ca meciul se va rejuca, deoarece aia au folosit nu stiu ce jucator. am crezut. credeam orice care ne ajuta in completarea aurei idolilor nostri.
omul a ajuns la Dinamo ca a fost singurul club unde a mai putut sa joace. Oricum, sistemul daduse comanda sa fie scos din fotbalul mare (daca ar fi putut continua Hagie n-ar fi fost rege), sistemul trebuia sa-i intinda o mana, nu?
Acum: Balaci a zis: "Craiova s-a nascut si a murit cu mine". E o exagerare, dar geniile isi permit sa fie egocentirce. Daca nu ar fi, nu am mai beneficia de geniul lor. geniile modeste ne salveaza de cancer, geniile din sport ne fac sa visam. Si, intrucatva, afirmatia lui e adevarata: o echipa nu isi poate suplimenta bazinul de suporteri fara vedete. vedetele sunt cele care atrag copiii. Nepotul meu era mort dupa freza lui Daouda. Explica-i, de poti, ca era juma' de fotbalist!
Inca ceva: nu mai luati in seama vorbele si declaratiile. Astea sunt gratis. Faptele sunt cele care raman. Iar faptele sunt cele pe care le stim toti. Faptele au construit echipa asta. Un om poate fi orbit de interese, asta nu-i stirbeste faptele lui mari.
Deci: vorbele= zero, faptele=istorie. O sa vedeti cat de putin o sa conteze cuvintele in momentele importante.
Na, ca ma dadui iarasi in spectacol!
o:
am spus-o si intr-un alt post :
suporteru' e suporter si jucatoru' e jucator.
cu mentalitati total diferite... :)(

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de *Coco* » 22 Mar 2010, 00:37

fotbalistul poate sa fie atat fotbalist cat si suporter.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de David » 22 Mar 2010, 07:46

*Coco* scrie:fotbalistul poate sa fie atat fotbalist cat si suporter.
da , da' greu...si ... rar :smoke:

Închis