Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte obţinem în Giuleşti ?

Poll ended at 27 Mar 2010, 19:44

3
14
32%
1
11
25%
0
19
43%
 
Total votes: 44

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Mesaj de U » 29 Mar 2010, 21:35

wtf a ramas "zama" ologu la echipa si pe surugiu l-au imprumutat la gaz metan cfr!? bai nene credeam ca le-am vazut pe toate dar se pare ca m-am inselat. cum sa opresti un jucator care nici la C nu rupea gura targului!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

sorin107

Re: Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 30 Mar 2010, 11:47

U scrie:wtf a ramas "zama" ologu la echipa si pe surugiu l-au imprumutat la gaz metan cfr!? bai nene credeam ca le-am vazut pe toate dar se pare ca m-am inselat. cum sa opresti un jucator care nici la C nu rupea gura targului!

sincer, si mie imi placea surugiu cel mai mult, din meciurile pe care le-am vazut la ekipa a 2-a. era stil gangioveanu, tot stangaci, putea juca si in dreapta si in stanga, foarte tehnic. nu asa vanos si infipt ca firtulescu, dar cu glezna mai fina. nu am urmarit ekipa gaz metan cfr, acolo joaca titular? ologu intr-adevar nu s-a remarcat deloc nici la divizia C, iar cu rapidul a avut mari emotii.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 30 Mar 2010, 14:54

http://craiova.prosport.ro/fotbal-inter ... ei-5788459
Universitatea de copii! Ştiinţa a bătut Rapidul cu cel mai tânăr '11' al etapei! :)(
Oltenii au obţinut trei puncte vitale pe terenul Rapidului, aliniind cel mai tânăr prim "11" al etapei!
Craiova a avut sâmbătă o medie de vârstă a titularilor de 23,27 ani, cu aproape un an mai mică decât următoarea echipă în acest top, Oţelul Galaţi (24,09 ani). În afara lui Bălace şi Iliev, niciunul dintre jucătorii cu care Wotte a început partida nu are 25 de ani împliniţi, iar autorul golului, Cosmin Gângioveanu, are 20 de ani.
Selecţionerul naţionalei de tineret, Emil Săndoi, este cel mai mulţumit de faptul că Universitatea mizează atât de mult pe tineri. "Am numărat la un moment dat şapte jucători selecţionabili la Under 21 în echipa Craiovei la acest meci. Asta e o performanţă unică în Liga I, cred eu, nicio echipă n-a mai avut atâţia tineri pe teren cu care să câştige un astfel de meci. Chiar cu autorul golului, Gângioveanu, am vorbit după meci şi l-am felicitat, mai ales că după etapa precedentă îl certasem că nu dă la poartă, fiindcă la naţională dă gol meci de meci", a spus Săndoi.

Cristescu: "Câştigă fotbalul românesc"

Team-managerul Craiovei, Silvian Cristescu, consideră că politica de a forma şi promova mereu tineri ajută întregul fotbal românesc, nu numai pe Universitatea.
"Faptul că avem cea mai tânără echipă este un avantaj nu pentru noi, ci pentru fotbalul românesc, fiindcă Universitatea produce jucători de calitate. Este o promisiune pentru campionatul viitor şi, dacă nu ne mai fură arbitrii, chiar şi în acest retur putem face multe lucruri frumoase", a opinat Cristescu.

"La Craiova am găsit foarte mulţi tineri cu potenţial enorm. Dacă vor avea o mentalitate bună, au şanse să ajungă fotbalişti mari", Mark Wotte, antrenor U Craiova

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Mesaj de Ruben Navarro » 30 Mar 2010, 20:06

David scrie:
Oltenia scrie:
whiteLion scrie:o sa il urc
Hai cu meciu', hai cu meciu', haideee... steagucv steagucv
* http://www.seedpeer.com/details/2979257.html :)(

mai stati ma si voi la seed....

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 30 Mar 2010, 20:14

si eu vreau, ca doar sint vedeta si nu m-am vazut pina acum..... :)(
Am zis!!

Avatar utilizator
ionut_u48
suporter
suporter
Mesaje: 994
Membru din: 25 Noi 2009, 22:29

Re: Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Mesaj de ionut_u48 » 30 Mar 2010, 20:18

mai bine "taiai" videoul ca inafara golului lui gangioveanu si debutul lui manex pe micul ecran n au au fost prea multe de vazut :-D

Închis