Universitatea Craiova - Poli Timişoara

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte obţinem cu Timişoara ?

Poll ended at 03 Apr 2010, 02:15

3
26
53%
1
10
20%
0
13
27%
 
Total votes: 49

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Universitatea Craiova - Poli Timişoara

Mesaj de Dany » 03 Apr 2010, 21:51

am vazut acum rezumatul pe http://www.editie.ro si se poate spune ca am pierdut nemeritat
ce mare era Gangioveanu daca intorcea mingea la Craciun la faza din minutul 86.
pacat!
lipsa de experienta la el s-a vazut la acea faza!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - Poli Timişoara

Mesaj de David » 03 Apr 2010, 21:52

Dany scrie:am vazut acum rezumatul pe http://www.editie.ro si se poate spune ca am pierdut nemeritat
ce mare era Gangioveanu daca intorcea mingea la Craciun la faza din minutul 86.
pacat!
lipsa de experienta la el s-a vazut la acea faza!
la trica... :smoke:

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Universitatea Craiova - Poli Timişoara

Mesaj de Dany » 03 Apr 2010, 21:55

David scrie:
Dany scrie:am vazut acum rezumatul pe http://www.editie.ro si se poate spune ca am pierdut nemeritat
ce mare era Gangioveanu daca intorcea mingea la Craciun la faza din minutul 86.
pacat!
lipsa de experienta la el s-a vazut la acea faza!
la trica... :smoke:
si Craciun si Trica erau in pozitii mai bune
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Universitatea Craiova - Poli Timişoara

Mesaj de PocoLoco » 03 Apr 2010, 23:01

UcV1948 scrie:Nu prea am inteles initiativa celor din sezione( erau cam 20 de baieti la PN) care,la inceput au strigat m..e mititelu,apoi s;au certat intre ei,dupa care au intrat in conflict cu timisorenii...oricum pacat...

Din cele 30-40 de meciuri de acasa la care am fost in ultimii 3 ani niciodata nu s'a strigat 95%"He He HAI STIINTA"

Timisorenii ne'au predat o lectie ultra',cei drept cei din gemina nu sunt ultrasi..in fine:| ucv usteag
eu stiu ca n-au fost din sezione

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea Craiova - Poli Timişoara

Mesaj de SLH » 03 Apr 2010, 23:29

Oltenia scrie:
UcV1948 scrie:Nu prea am inteles initiativa celor din sezione( erau cam 20 de baieti la PN) care,la inceput au strigat m..e mititelu,apoi s;au certat intre ei,dupa care au intrat in conflict cu timisorenii...oricum pacat...

Din cele 30-40 de meciuri de acasa la care am fost in ultimii 3 ani niciodata nu s'a strigat 95%"He He HAI STIINTA"

Timisorenii ne'au predat o lectie ultra',cei drept cei din gemina nu sunt ultrasi..in fine:| ucv usteag
eu stiu ca n-au fost din sezione
nu a existat nicio initiativa sezione la acest meci, ne confunzi

Avatar utilizator
Andy-
membru
membru
Mesaje: 236
Membru din: 27 Mai 2009, 15:58

Re: Universitatea Craiova - Poli Timişoara

Mesaj de Andy- » 04 Apr 2010, 00:29

Pacat ca am pierdut, parerea mea ca un egal era echitabil.
Anyway, prin meciu` de azi am demonstrat ca nu meritam sa jucam in B.
Paste fericit tuturor si Hai ucv
Tmtagadam.

Imagine

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Poli Timişoara

Mesaj de manex » 04 Apr 2010, 02:08

Dany scrie:
David scrie:
Dany scrie:am vazut acum rezumatul pe http://www.editie.ro si se poate spune ca am pierdut nemeritat
ce mare era Gangioveanu daca intorcea mingea la Craciun la faza din minutul 86.
pacat!
lipsa de experienta la el s-a vazut la acea faza!
la trica... :smoke:
si Craciun si Trica erau in pozitii mai bune
s-a pierdut. al naibii pantilimon ce a luat-o. si ala al timisorelinilor, dezechilibrat, si tot a bagat-o in poarta . :o: :o: :o: azi finanul de meci a fost opusul celui de pe giulesti: gingioveanu era intr-o pozitie dificila si a incris, acum era intr-o pozitie buna si a ratat. ambele la final de meci. noi am dat gol pe final, am luat gol pe final. legea compensatiei functioneaza. :hmm
Am zis!!

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - Poli Timişoara

Mesaj de Ovidiu* » 04 Apr 2010, 03:57

ionut_u48 scrie:
blue_titan scrie:frumos si publicul:
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... tr=-1#poze

Frumoasa poza, la fel si initiativa.Pe stadion chiar n-am observat-o.A fost prima si ultima oara cand ma duc la Severin.M-am dus mai mult din curiozitate, sa vad cu e.Fara pic de subiectivism sau rautate, slabut rau publicul.Numeros intr-adevar, dar destul de "subtire", tacut, comod, in niciun caz un "vulcan".Deagaba-l lauda toti, degeaba-s multi.Cei din Timisoara ne-au dat o lectie, ...amara.Trebuie inteleasa treaba, fara brigazi, oricat de mult le-ar ura si blama unii, publicul e 0.Mititelu aiureaza din nou.E in "sevraj" c-a fost aplaudat la scena deschisa.La Craiova isi lua carnita,... multa !!!
N-a fost nimeni din Sezione la meci, n-a fost nimeni din nicio brigada.Au fost cativa baieti din Craiova care au scandat impotriva lui Mititelu.Rusine mare taranilor care i-au injurat pe cei din Timisoara, si care au strigat mumu Timisoara.I-au huiduit si pentru ca au cantat, inca de la inceputul meciului.Felicitari lor ca n-au raspuns in niciun fel si si-au vazut de cantecele lor.Probabil au inteles ca nu-s craiovenii aia de-i injurau si huiduiau.
Galeria lor a afisat si-un banner: "Redati Universitatea Craiovei".N-a aplaudat nimeni, le-ardea buza la gandul revenirii pe Oblemenco, asa sa ma lase fratele Isodur si-ai lui cum ca Severinul doreste Universitatea inapoi pe Central, c-o da in ipocrizie...

Meciul bun, pacat c-am pierdut.Daca le-o infigea Gangi in 85 nu mai pierdeam.Le bagam mortu'n casa...Pacat, am jucat mai bine ca ei.Au fost periculosi doar la fazele fixe.
Mi-au placut Costea, desi a pierdut mingea usor in zona periculoasa la golul 2, Firtulescu, Balace, Iliev si Dilevski.Pacat de absentele numeroase, si foarte importante.In "efectiv complet" nu luam bataie 100%...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova - Poli Timişoara

Mesaj de trabzonspor » 04 Apr 2010, 04:23

UcV1948 scrie:Timisorenii ne'au predat o lectie ultra',cei drept cei din gemina nu sunt ultrasi..in fine:| ucv usteag
esti din severin ? ca n`am inteles ce lectie ti`au predat timisorenii... ai facut gramatica banateana cu ei, ce te`au invatat ? mai bine l`ai suna pe sefu tau sa te lauzi ca ai fost pe "vulcanu" ala sa`l aclami, ca poate primesti si tu vreo prima de pasti :cool:
u, a, viola!

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: Universitatea Craiova - Poli Timişoara

Mesaj de FanStiinta » 04 Apr 2010, 10:33

Dany scrie:am vazut acum rezumatul pe http://www.editie.ro si se poate spune ca am pierdut nemeritat
ce mare era Gangioveanu daca intorcea mingea la Craciun la faza din minutul 86.
pacat!
lipsa de experienta la el s-a vazut la acea faza!
ce lipsa de experienta? nu-ti trebuie experienta ca sa dai o pasa aluia care doar pune latul in loc sa tragi tu din unghi... asta se invata din primele zile de fotbal... gangioveanu e un fel de costea... e la fel de egoist ca el si nu joaca pt echipa deloc... eu pe asta l-as tine acum 10 meciuri pe tusa el e principalul vinovat... marcam acolo si aveam 3 puncte nu 0 ca acum

iuli

Re: Universitatea Craiova - Poli Timişoara

Mesaj de iuli » 04 Apr 2010, 10:54

Mie mi-a placut meciul,desi am ramas cu-n gust amar la final.
Generatia asta nu trebuie ratata,astia chiar merita sustinuti.
Mi-au placut Firtulescu,Gangioveanu,Ologu,Costea,Dilevski(excelent),Ologu,Balace,Iliev(FOTBALIST ADEVARAT).
Wotte a gandit din nou bine meciul.
Am bagat in corzi o echipa in care s-au investit milioane de euro.
Mititelu ca de obicei delireaza,atmosfera ca la meciul cu javrele din primavara trecuta n-a mai vazut Romania de vreo 20 de ani,sincer sint mandru ca am fost in tribuna atunci.
La primul meci pe Oblemenco trebuiesc aplaudati baietii iar Miti sa-si ia portia de carne sa nu-i mai fie foame.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Poli Timişoara

Mesaj de stuparu_alexandru » 04 Apr 2010, 11:08

iuli scrie:Mie mi-a placut meciul,desi am ramas cu-n gust amar la final.
Generatia asta nu trebuie ratata,astia chiar merita sustinuti.
Mi-au placut Firtulescu,Gangioveanu,Ologu,Costea,Dilevski(excelent),Ologu,Balace,Iliev(FOTBALIST ADEVARAT).
Wotte a gandit din nou bine meciul.
Am bagat in corzi o echipa in care s-au investit milioane de euro.
Mititelu ca de obicei delireaza,atmosfera ca la meciul cu javrele din primavara trecuta n-a mai vazut Romania de vreo 20 de ani,sincer sint mandru ca am fost in tribuna atunci.
La primul meci pe Oblemenco trebuiesc aplaudati baietii iar Miti sa-si ia portia de carne sa nu-i mai fie foame.

cum ba sa-l injuri pe maritul conducator ?! dupa ce ca-ti face o favoare si aduce echipa inapoi ... ingratule.
vorbind serios acum, m-a tampit panarama aia de ivanovici si cu aia din platou. ba cat pot sa abereze aia !!!!!! "atmosfera ca atunci cand juca craiova maxima"... eu inteleg ca e pe felie cu mititelu asta a lu` ivanovici, da` da-o-n [cenzurat] mea de treaba, ca din cauza propagandei jegosilor de genu` asta, care mint de rup, noi suntem vazuti cum suntem vazuti.
auzi ce sa zica unu din aia in platou...."sunt convins ca daca Universitatea juca pe oblemenco erau....(credeam ca zice ala ca erau tot 20.000 de oameni in tribuna, faze d`astea) aceleasi probleme ca si la dinamo si steaua".
eu chiar imi doresc ca echipa asta sa mai stea pe la severin cel putin inca un an. sa mai stea mititelu acolo tot sezonu` viitor, ca sa vada un stadion ros-albastru la meciurile cu steaua. sa-l vad atunci ce mai zice.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Universitatea Craiova - Poli Timişoara

Mesaj de blixa » 04 Apr 2010, 11:53

din tribuna am vazut asa: niste baieti ai nostri care merita toata aprecierea. as vrea sa castige Timisoara campionatul anul asta desi sunt unii banateni care imi repugna si nu le inteleg infumurarea, dar campionatul nostru e foarte slab daca va castiga Timisoara. Pai daca Mihaita avea 2-3 de experienta ii batea singur. Gangioveanu, cu 3-4 ani in spate, ii batea numai daca era trecut pe foaie, nici nu trebuia sa intre pe teren. mari si plavani, timisorenii. repet, as vrea sa castige ei campionatul.
Daca aveam jumate de portar in teren scoteam un egal, iar cu noroc si mai putin egoism chiar 3 puncte.
mi s-a parut ca a fragmentat mult jocul arbitrul. si, ca un facut, mai toate contactele erau judecate in favoarea lor, mai ales in apropierea careului nostru. mi s-a parut ca alexa merita galben mai mult decat meritau unii dintre ai nostri. dar e doar o parere din tribuna. si nici ochi de vultur nu mai am.
sper sa revenim pe Oblemenco. nu am nimic cu severinenii, dar ei vorbesc despre echipa la persoana a treia "au batut Rapidul, si acum pierdura cu astia". noi vorbim la persoana 1.
Paste fericit tuturor!
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
ionut_u48
suporter
suporter
Mesaje: 994
Membru din: 25 Noi 2009, 22:29

Re: Universitatea Craiova - Poli Timişoara

Mesaj de ionut_u48 » 04 Apr 2010, 12:00

blixa scrie:din tribuna am vazut asa: niste baieti ai nostri care merita toata aprecierea. as vrea sa castige Timisoara campionatul anul asta desi sunt unii banateni care imi repugna si nu le inteleg infumurarea, dar campionatul nostru e foarte slab daca va castiga Timisoara. Pai daca Mihaita avea 2-3 de experienta ii batea singur. Gangioveanu, cu 3-4 ani in spate, ii batea numai daca era trecut pe foaie, nici nu trebuia sa intre pe teren. mari si plavani, timisorenii. repet, as vrea sa castige ei campionatul.
Daca aveam jumate de portar in teren scoteam un egal, iar cu noroc si mai putin egoism chiar 3 puncte.
mi s-a parut ca a fragmentat mult jocul arbitrul. si, ca un facut, mai toate contactele erau judecate in favoarea lor, mai ales in apropierea careului nostru. mi s-a parut ca alexa merita galben mai mult decat meritau unii dintre ai nostri. dar e doar o parere din tribuna. si nici ochi de vultur nu mai am.
sper sa revenim pe Oblemenco. nu am nimic cu severinenii, dar ei vorbesc despre echipa la persoana a treia "au batut Rapidul, si acum pierdura cu astia". noi vorbim la persoana 1.
Paste fericit tuturor!
nu mai vorbim? :hmm
aia sigur erau suporterii Universitatii sau au venit sa vada un meci de fotbal?

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: Universitatea Craiova - Poli Timişoara

Mesaj de BluBoy » 04 Apr 2010, 12:08

UcV1948 scrie:Nu prea am inteles initiativa celor din sezione( erau cam 20 de baieti la PN) care,la inceput au strigat m..e mititelu,apoi s;au certat intre ei,dupa care au intrat in conflict cu timisorenii...oricum pacat...

Din cele 30-40 de meciuri de acasa la care am fost in ultimii 3 ani niciodata nu s'a strigat 95%"He He HAI STIINTA"

Timisorenii ne'au predat o lectie ultra',cei drept cei din gemina nu sunt ultrasi..in fine:| ucv usteag
hai cu intoxicarile
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Închis