Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte obţinem la Alba-Iulia ?

Poll ended at 07 Apr 2010, 19:13

3
27
60%
1
3
7%
0
15
33%
 
Total votes: 45

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de ady1948 » 08 Apr 2010, 13:27

blixa scrie:
alex.p scrie: :laughing: :laughing: Ma facusi sa rad. Tu sigur traiesti in Romania?
pana una alta, Solomon e la bulau, Mititelu e sub umbrela PDL-ului, prin Gherghe, si nici PSd-ul nu-l freaca prea tare...
totusi, Netoiu s-a luptat cu Mititelu pe echipa in 2005. Netoiu era la masa cu Solomon, si apoi, la Cetate, era in spatele lui Basescu. A cui e echipa? Ai impresia ca acum echipa mai conteaza ca masa de oameni pentru politic? atuci, cand a luat-o Paunescu, era inca o treaba. Acum, la un miting de protest se strang 200.
maxim 200 ;)
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "


ozzy

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 08 Apr 2010, 14:30

iuli scrie: vrei sa spui ca nu se greseste constant in defavoarea Craiovei?!?
inseamna ca nu urmaresti meciurile.
E adevarat ca nu prea le mai urmaresc de cand cu mutarea. Dar nu mi se pare ok ca un antrenor sa nu aiba decat aceasta explicatie. De ex, in singurul meci pe care l-am vazut in retur, cel cu javrele, e adevarat ca trebuia sa avem penalty si aia sa ramana in 10, dar asta nu e o scuza pentru jocul extrem de prost de dupa. Sau cel putin nu una pe care s-o dea antrenorul.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 08 Apr 2010, 16:12

nu se poate sa ai asemenea ocazii si sa nu dai macar un gol........ astia la antrenamente ce naiba fac??? meci care putea fi castigat lejer....
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 08 Apr 2010, 19:11

In mod normal mi-ar fi rusine sa comentez arbitrajul dupa ce iei bataie de o asemenea maniera cu ultima clasata, o echipa la care nu au jucat 3 titulari :-(
Cert este ca daca nu castigam cu Astra nu cred ca mai scapam de retrogradare... :o:
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de Doomsday » 08 Apr 2010, 20:28

ozzy scrie:Eu vad ca multi sunt impresionati de faptul ca Wotte se plange mereu de arbitraje, adica "uite dom'ne daca si asta care vine dintr-un fotbal civilizat zice ca suntem furati, inseamna ca asa e". Pai daca el pierde meci dupa meci, iar toata conducerea clubului se vaita de arbitraje inca dinainte sa inceapa meciul, voi ce-ati vrea sa zica: "a, nu, arbitrajele sunt ok, dar sunt eu un antrenor de doi lei si de-aia pierdem?". Normal ca omul, daca a vazut ca se poarta asta cu arbitrajele, a adoptat-o si el rapid. Unde greseste el e ca nu-si da seama ca mititelu, desi ii canta in struna, tot il da afara dupa urmatoarea etapa.
Trebuia sa spuna cineva lucrul acesta, daca o spuneam eu, iar sarea de [cenzurat] in sus David si imi reprosa faptul ca eu mereu vorbesc de rau Craiova, de fapt Mititelu Severin. Asta e scuza pentru infrangere? Se vede ca a avut de unde sa invete Wotte, etapa viitoare iar avem ghinion, furati de arbitrii..etc si tot asa pana la final.

iuli

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 08 Apr 2010, 20:34

Doomsday scrie:
ozzy scrie:Eu vad ca multi sunt impresionati de faptul ca Wotte se plange mereu de arbitraje, adica "uite dom'ne daca si asta care vine dintr-un fotbal civilizat zice ca suntem furati, inseamna ca asa e". Pai daca el pierde meci dupa meci, iar toata conducerea clubului se vaita de arbitraje inca dinainte sa inceapa meciul, voi ce-ati vrea sa zica: "a, nu, arbitrajele sunt ok, dar sunt eu un antrenor de doi lei si de-aia pierdem?". Normal ca omul, daca a vazut ca se poarta asta cu arbitrajele, a adoptat-o si el rapid. Unde greseste el e ca nu-si da seama ca mititelu, desi ii canta in struna, tot il da afara dupa urmatoarea etapa.
Trebuia sa spuna cineva lucrul acesta, daca o spuneam eu, iar sarea de [cenzurat] in sus David si imi reprosa faptul ca eu mereu vorbesc de rau Craiova, de fapt Mititelu Severin. Asta e scuza pentru infrangere? Se vede ca a avut de unde sa invete Wotte, etapa viitoare iar avem ghinion, furati de arbitrii..etc si tot asa pana la final.
desi numele mititelu imi provoaca greata,eu impartasesc opinia lui Wotte.arbitrajele pe care le-am avut noi o scoteau din sarite si pe Maica Tereza.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 08 Apr 2010, 22:10

incredibil. :o: :o: :o: :o: :o: :o: :o: . aia sint atacanti? vazusem ce scrie in timpul meciului, dar nu mi-am inchipuit ca in halul ala s-a ratat. pai...ne-am batut singuri. sa fii da 3 ori singur cu portarul, singur, singurel si sa nu fi in stare sa o bagi in ate...ok, craciun, talentat, dar.......el ne-a mincat meciul.
Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 08 Apr 2010, 22:12

ozzy scrie:
iuli scrie: vrei sa spui ca nu se greseste constant in defavoarea Craiovei?!?
inseamna ca nu urmaresti meciurile.
E adevarat ca nu prea le mai urmaresc de cand cu mutarea. Dar nu mi se pare ok ca un antrenor sa nu aiba decat aceasta explicatie. De ex, in singurul meci pe care l-am vazut in retur, cel cu javrele, e adevarat ca trebuia sa avem penalty si aia sa ramana in 10, dar asta nu e o scuza pentru jocul extrem de prost de dupa. Sau cel putin nu una pe care s-o dea antrenorul.
ozzy, dar nu ar fi mai bine, daca tot nu a vazut NIMENI meciul, sa nu ne dam cu parerea despre arbitraj? acum tu il suspectezi pe wotte ca s-a romanizat asa repede? sa fiu sincer ma indoiesc. si eu zic exact la fel: daca si un strain dupa 4 luni de romanica s-a prins care e treaba si nu mai rezista.....
Am zis!!

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de nyk_sorin » 08 Apr 2010, 22:45

manex scrie:
incredibil. :o: :o: :o: :o: :o: :o: :o: . aia sint atacanti? vazusem ce scrie in timpul meciului, dar nu mi-am inchipuit ca in halul ala s-a ratat. pai...ne-am batut singuri. sa fii da 3 ori singur cu portarul, singur, singurel si sa nu fi in stare sa o bagi in ate...ok, craciun, talentat, dar.......el ne-a mincat meciul.
stiu ca pentru tine editie e mai ceva ca biblia, da` totusi, pana la golul alora am avut o singura ocazie, cand scapa craciun singur, restul sunt pe final, la 2-0.
in prima repriza n-am jucat nimic, puteau sa ne dea aia lejer 2-3 goluri, bine ca am intalnit de departe cea mai proasta ehipa din campionat, ca altfel ne-o luam mult mai rau.
meci de diviza b, la anu` ne intalnim cu ei de la 11.

ozzy

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 08 Apr 2010, 23:16

manex scrie: ozzy, dar nu ar fi mai bine, daca tot nu a vazut NIMENI meciul, sa nu ne dam cu parerea despre arbitraj? acum tu il suspectezi pe wotte ca s-a romanizat asa repede? sa fiu sincer ma indoiesc. si eu zic exact la fel: daca si un strain dupa 4 luni de romanica s-a prins care e treaba si nu mai rezista.....
Unde am zis eu ceva de arbitraj? Am zis doar ca echipa joaca de [cenzurat] si despre asta ar trebui sa vb olandezul, ca el e platit ca sa joace echipa, nu ca sa ne arbitreze aia corect.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 08 Apr 2010, 23:46

a zis si ca nu au scuza ca nu au marcat....a zis. dar...acum sa vorbim despre jocul numit fotbal, care ar trebui sa fie arbitrat dupa niste reguli. cum naiba s eface ca la noi, regulile astea sint incalcate in mod repetat. nu contest ca unori jucam prost, ca u avem idei...dar daca am 11 metri, da-l si lasa-ma sa il ratez, daca am facut un fault de rosu, da-mi rosu, dar daca am facut un fault normal, fluiera ce trebuie. daca sint faultat in careu da-mi 11 metri, daca nu sint in offside, nu ridica fanionul si exemplele pot continua. atit. s-o fi saturat si asta, wotte, ca a fost adus sa salveze situatia prin ce stie el. si vine un timpit care ia niste decizii aberante si ii strica astuia munca. pe care, poate, o facuse/gindise bine. retrogradeaza si cu noi, iar la cartea de vizita mai scrie inca o retrogradare.nu mai zic finainciar. ca cu deciziile luate corect nu am fi retrogradati...greu de spus, dar lasa-ma sa joc. a zis ceva gresit? am zis eu ceva gresit? cu exceptia meciului d eieri le-am vazut pe toate, asa ca pot spune din ce am vazut: arbitrii fura ca la divizia d. si sint oameni pe aici care zic ca au jucat prin ligile inferioare: exact asa sintem furati, old school. nu le mai pasa ca ii vede lumea. ei, si? stau 5 etape in loc de 8(de fapt..nici o luna) si o iau de la capat. s-a dus dracu spiritul jocului. acum, pe linga joc, mai trebuie sa ne rugam sa ne pice si arbitru cinstit. ce e asta? nu a fost meci in care sa nu fim dezavantajati grav. "imi pare rau". asta zic toti. si?
basca, mai venim si noi si zicem: ce dezavantaj, ma? nu vedeti ca sint toti praf? antrenorul asta e varza...ala e varza...toti sint varza. dar hai sa punem doar vreo 5-6 puncte inclasament, nu zic 12, cit au zis astia din prosport, si sa vedem daca acum mai vorbeam de retrogradare. discutam de miti...de formidabili...de ce dobitoci sint astia de la conducere...
si cind auzi: fotbalul e doar un sport. aiurea.
Am zis!!

iuli

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 08 Apr 2010, 23:50

noi ne-am obisnuit cu astfel de arbitraje,olandezului ii e mai greu ca vine din alta parte a lumii,departe de balcani.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 08 Apr 2010, 23:56

nu e treaba lui Wotte sa se planga de arbitraj. ce rezolva? mai ales ca nici nu-i statea prea bine maimutarindu-se. Nu stiu, inca nu m-am dumirit pe deplin cu privire la olandez; inclin sa cred ca e slab, dar poate ma insel. zice ca joaca fiecare meci in functie de adversar, dar schimbarile erau la fiecare meci la fel. parca e o schimbare in echipa, dar nu pare sa fie un plus. sa-si faca treaba si sa taca. oricum, dupa cum spunea si Pacala, parca, inainte de meci, aceasta partida era rezolvata dinainte. Mititelu nu stiu ce invarte, dar cred ca lucreaza si pe alte fronturi. Si Wotte pica de fraier, ca dupa meciul de la Alba. Mititelu nici nu a fost la meci. O fi stiut el ceva. CIca l-au tinut afacerile in Craiova, dar a stat numai pe telefon. Ce drac de afaceri se fac astfel? daca era vreun capabil, ajungea cu un elicopter la meci.
S-a rupt Brazda.

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de PoeUCV » 09 Apr 2010, 00:27

nyk_sorin scrie:
manex scrie:
incredibil. :o: :o: :o: :o: :o: :o: :o: . aia sint atacanti? vazusem ce scrie in timpul meciului, dar nu mi-am inchipuit ca in halul ala s-a ratat. pai...ne-am batut singuri. sa fii da 3 ori singur cu portarul, singur, singurel si sa nu fi in stare sa o bagi in ate...ok, craciun, talentat, dar.......el ne-a mincat meciul.
stiu ca pentru tine editie e mai ceva ca biblia, da` totusi, pana la golul alora am avut o singura ocazie, cand scapa craciun singur, restul sunt pe final, la 2-0.
in prima repriza n-am jucat nimic, puteau sa ne dea aia lejer 2-3 goluri, bine ca am intalnit de departe cea mai proasta ehipa din campionat, ca altfel ne-o luam mult mai rau.
meci de diviza b, la anu` ne intalnim cu ei de la 11.
lasa mha ca e bine ca ajunge trenul perfect

Închis