Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte obţinem la Alba-Iulia ?

Poll ended at 07 Apr 2010, 19:13

3
27
60%
1
3
7%
0
15
33%
 
Total votes: 45

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 09 Apr 2010, 08:34

Am vazut ca azi in Editie e un articol "olandezul zburator " in care practic Wotte este desfiintat si laudat Napoli...Se pare ca zilele lui Wotte pe la noi sunt numarate...pana la urma la ce jucatori avem noi si ce jucatori au astia de la Alba, arbitrajul este ultimul lucru de care trebuia sa se ia in conditiile in care aia in prima repriza au avut o droaie de ocazii...Oare se pregateste Papura sau Trica ??? :)-
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 09 Apr 2010, 09:32

sper sa revina Napoli.

iuli

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 09 Apr 2010, 09:41

daca nu batem Astra,olandezul isi ia zborul.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 09 Apr 2010, 09:51

Si o sa vina Bondrea. Ca sa fie treaba, treaba. Cu o repetare cat mai in amanunt a conditiilor de atunci: jucam cu juniorii, ultimul meci cu Galatiul (0-6) acasa, tot etapele de final meci la oi acasa unde sa prindem iar o umilinta maxima.....
Parca e un canon. Io am zis mai demult ca sezonul asta seamana izbitor cu unul de trista amintire, si cel mai mult ma obsedeaza meciul ala cu otelarii. Bondrea e la Primavara antrenor? Sau unde e? E liber de contract? Sau chiar daca nu e, vine si asa, ca si atunci a venit dupa ce a rupt intelegerea cu unii, ca Universitatea nu se refuza.

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de copaceljr » 09 Apr 2010, 10:24

iuli scrie:daca nu batem Astra,olandezul isi ia zborul.
Eu zic ca Wotte o sa ramana pana la finalul campionatului indiferent de ce rezultate mai obtine... :smoke:
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de BluBoy » 09 Apr 2010, 10:34

il da afara pe wotte, vine mogosanu sau neagoe, eventual il pune pe gaman de e pe la primavara mi se pare, pentru ca au un proiect incredibil , si mititelu crede in ei...
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de copaceljr » 09 Apr 2010, 10:35

BluBoy scrie:il da afara pe wotte, vine mogosanu sau neagoe, eventual il pune pe gaman de e pe la primavara mi se pare, pentru ca au un proiect incredibil , si mititelu crede in ei...
Nu ca acum e randul lu' nea Marean sa vina la echipa :)) , viitorul suna bine apld
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

iuli

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 09 Apr 2010, 10:56

BluBoy scrie:il da afara pe wotte, vine mogosanu sau neagoe, eventual il pune pe gaman de e pe la primavara mi se pare, pentru ca au un proiect incredibil , si mititelu crede in ei...
exceptand numirea lui Wotte,Miti a repetat greselile si n-ar trebui sa ne mai surprinda nimic.
din pacate nimeni nu-l poate face sa inteleaga sa nu mai aiba aceasta persistenta in greseli.
foarte multi ii anticipam usor miscarile,pt ca ele urmeaza un ciclu stabilit.
cand l-a adus pe Wotte se intrezarea o speranta,apoi a inceput sa delireze ca duce profesionisti la toate nivelurile un club pt ca a doua zi sa spuna ca el e cel bun psiholog pt echipa.
ce mai putem spera de la un astfel de om?

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 09 Apr 2010, 11:04

Serie B, ce sa mai speram?
Problema e ca nu scapam de asta nici daca echipa retrogradeaza...Face parte din planul lui, picam in B ca sa ne reorganizam si sa ne refacem, apoi revenim si rupem tot. Stie el cum e mai bine, e viziunea lui de foarte mult timp...O sa vada toata lumea cine-i Craiova si cand va incepe hegemonia va fi de neoprit.Avem multi tineri talentati la Primavara, dar le trebuie un an in B sa se "parguiasca" pentru ca-n A e prea mare presiunea si-n plus astia au scoala dupa-amiaza... :o:
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 09 Apr 2010, 11:31

ady_azzuro scrie:sper sa revina Napoli.
a declarat ca nu mai revine la Craiova. Daca-l schimba, eu zic ca vine Tersinio. Ca Stanga e departe!
S-a rupt Brazda.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de nyk_sorin » 09 Apr 2010, 11:44

[Brigada26]Poe scrie:
nyk_sorin scrie:
manex scrie: incredibil. :o: :o: :o: :o: :o: :o: :o: . aia sint atacanti? vazusem ce scrie in timpul meciului, dar nu mi-am inchipuit ca in halul ala s-a ratat. pai...ne-am batut singuri. sa fii da 3 ori singur cu portarul, singur, singurel si sa nu fi in stare sa o bagi in ate...ok, craciun, talentat, dar.......el ne-a mincat meciul.
stiu ca pentru tine editie e mai ceva ca biblia, da` totusi, pana la golul alora am avut o singura ocazie, cand scapa craciun singur, restul sunt pe final, la 2-0.
in prima repriza n-am jucat nimic, puteau sa ne dea aia lejer 2-3 goluri, bine ca am intalnit de departe cea mai proasta ehipa din campionat, ca altfel ne-o luam mult mai rau.
meci de diviza b, la anu` ne intalnim cu ei de la 11.
lasa mha ca e bine ca ajunge trenul perfect
da, da` nu mai avem timp sa mergem prin cetate.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 09 Apr 2010, 12:54

blixa scrie:nu e treaba lui Wotte sa se planga de arbitraj. ce rezolva? mai ales ca nici nu-i statea prea bine maimutarindu-se. Nu stiu, inca nu m-am dumirit pe deplin cu privire la olandez; inclin sa cred ca e slab, dar poate ma insel. zice ca joaca fiecare meci in functie de adversar, dar schimbarile erau la fiecare meci la fel. parca e o schimbare in echipa, dar nu pare sa fie un plus. sa-si faca treaba si sa taca. oricum, dupa cum spunea si Pacala, parca, inainte de meci, aceasta partida era rezolvata dinainte. Mititelu nu stiu ce invarte, dar cred ca lucreaza si pe alte fronturi. Si Wotte pica de fraier, ca dupa meciul de la Alba. Mititelu nici nu a fost la meci. O fi stiut el ceva. CIca l-au tinut afacerile in Craiova, dar a stat numai pe telefon. Ce drac de afaceri se fac astfel? daca era vreun capabil, ajungea cu un elicopter la meci.

problema la craiova ca pe langa wotte mai trebuie si niste profesionisti.(care trebuie platiti)
iti dau un exemplu:
- echipa nu are un psiholog. Daca ar avea ar fi altceva dupa infrangeri, etc.

exemplele pot continua...

In acest moment in conducere sunt:Miti si Wotte. Mai incearca Vlad Rosca cate ceva.Restul sunt niste executanti, adunati de ici de colo.


wotte pana acum puncteaza la:
- conferinte de presa
- apropiere fata de jucatori
- psihic.

inca nu m-am convins de calitatile sale de antrenor. probabil daca venea cand eram pe un loc linistitor era altcveva.

ideea este ca un club se conduce cu mai multi oameni, cu compentente. nu este asa simplu. iar daca nu ai bani sa ii platesti nu faci altceva decat sa pierzi generatii de posibili fotbalisti.

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de evo_dk » 09 Apr 2010, 14:07

blixa scrie:nu e treaba lui Wotte sa se planga de arbitraj. ce rezolva? mai ales ca nici nu-i statea prea bine maimutarindu-se. Nu stiu, inca nu m-am dumirit pe deplin cu privire la olandez; inclin sa cred ca e slab, dar poate ma insel. zice ca joaca fiecare meci in functie de adversar, dar schimbarile erau la fiecare meci la fel. parca e o schimbare in echipa, dar nu pare sa fie un plus. sa-si faca treaba si sa taca. oricum, dupa cum spunea si Pacala, parca, inainte de meci, aceasta partida era rezolvata dinainte. Mititelu nu stiu ce invarte, dar cred ca lucreaza si pe alte fronturi. Si Wotte pica de fraier, ca dupa meciul de la Alba. Mititelu nici nu a fost la meci. O fi stiut el ceva. CIca l-au tinut afacerile in Craiova, dar a stat numai pe telefon. Ce drac de afaceri se fac astfel? daca era vreun capabil, ajungea cu un elicopter la meci.
Ca profesionalism si multe alte aspecte e peste toti antrenorii care au fost in ultimul timp, inclusiv Napoli. Inainte de a spune ca Wotte e slab, uite-te la lot si vezi ce are pe hartie, ori fi ei tineri dar uite-te cum una ca Alba Iulia te urca pe garduri.

Olandezul pune suflet, se vede ca se implica spre deosebire de paparudele anterioare carora Florin le dadea fas si stergea cu ei pe jos.
Daca prin absurd zvonul asta ar fi adevarat, Mititelu e sub orice critica. Sper sa nu fie adevarat zvonul cum ca ar incerca sa-l aduca pe Turcu, bunul lui prieten. Alt falit care ar supravietii cu banii care i-ar lua de la Dinamo.
2 faliti care mai incearca sa scoata bani de pe urma fotbalului, de altfel ca marea majoritate.
suporter independent, Ex-HC...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 09 Apr 2010, 15:39

oricum, daca l-ar demite pe olandez, cred ca ar fi o greseala.
iar ideea cu turcu e de groaza! ala nu pleaca la UTA? Ditamai numele ca UTA sa intre pe mana turcaletului... jenant!
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 09 Apr 2010, 16:36

iuli scrie:cand l-a adus pe Wotte se intrezarea o speranta,apoi a inceput sa delireze ca duce profesionisti la toate nivelurile un club pt ca a doua zi sa spuna ca el e cel bun psiholog pt echipa.
ce mai putem spera de la un astfel de om?
e cel mai bun psihopat pt echipa :cool:
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Închis