Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte obţinem cu Astra Ploieşti ?

Poll ended at 10 Apr 2010, 18:31

3
19
50%
1
5
13%
0
14
37%
 
Total votes: 38

Avatar utilizator
ionut_u48
suporter
suporter
Mesaje: 994
Membru din: 25 Noi 2009, 22:29

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de ionut_u48 » 13 Apr 2010, 19:48

manex scrie:
Ovidiu* scrie:Pana la urma nu avem de unde sa stim cum s-a produs ruptura dintre Mititelu si Napoli, dar la cum se poarta tiganul in general inclin sa cred ca si-a batut joc si de macaronar.
credeti ca dina a fost singurul care credea ca napoli doar sta cu miinile in sin si adevaratul antrenor e napoli? fiti siguri ca asta era ideea generala in lot. si nu a mai fost mult pina cind al urechile lui miti a ajuns :"nea adi, asta sta cu miinle in sin, nu ne zice nimic...nu ne invata nimic. jerry e antrenorul". lu miti atit i-a trebuit: de ce sa plateasca prima pentru calificarea in uefa, cind jerry e taticul acolo, si ii poate duce si el? ce a urmat....stim. :o:
daca e cum zici tu inseamna ca jucatorii Stiintei sunt prosti gramada

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de manex » 13 Apr 2010, 19:53

am pus cap la cap ce a zis dina cu ce s-a intimplat, cu rezultatele din ultimele meciuri cu napoli, cu jocul echipei din ultimele meciuri cu el...poate gresesc, insa cred ca asa au stat lucrurile. daca lui dina i-a scapat porumbelul acum, e clar ca asta gindeau toti atunci.
Am zis!!

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de David » 13 Apr 2010, 19:55

manex scrie:am pus cap la cap ce a zis dina cu ce s-a intimplat, cu rezultatele din ultimele meciuri cu napoli, cu jocul echipei din ultimele meciuri cu el...poate gresesc, insa cred ca asa au stat lucrurile. daca lui dina i-a scapat porumbelul acum, e clar ca asta gindeau toti atunci.
+ ca napoli s-a dat la nevasta-sa lu' dina... shit

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de manex » 13 Apr 2010, 20:01

asta cu nevasta mi-a scapat. :)(
Am zis!!

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de David » 13 Apr 2010, 23:57

http://libertatea.ro/stire/nicolo-label ... 83820.html
Nicolo, labele jos de pe Andra! :lol:
Craioveanul Mihai Dina (24 de ani) a marcat golul victoriei cu Astra, echipă pregătită de Nicolo Napoli, fost antrenor în Bănie. Atacantul s-a răzbunat astfel pe antrenor, pe care l-a bănuit că a încercat să o cucerească pe logodnica lui, Andra. În returul sezonului 2007-2008, italianul a refuzat să-l titularizeze la Universitatea, deşi a marcat 7 goluri. Motivul ar fi fost faptul că frumoasa Andra Băluică, logodnica lui Dina, ar fi refuzat avansurile lui Napoli. Dina a spus ieri: “Nu mai vreau să vorbesc despre Napoli. Ei s-au văzut de vreo două ori la petrecerile date de club şi atât”.
http://www.sport.ro/liga-1/dina-de-la-c ... sport.html
Dina de la Craiova sta la mana presei! Vezi ce spune iubita despre la stirile din sport:
Multi fotbalisti se indragostesc la ... televizor si apoi le cer de neveste pe fetele care spun stiri despre ei. La Craiova e altfel. Omul care a adus ultima victorie a oltenilor, Dina a crescut-o de la 15 ani pe prietena lui, care a ajuns acum sa prezinte stiri din sport la un post local din Craiova. :lol:

A fost cel mai frumos jurnal de sport pentru Andra, care a avut ocazia sa-l laude pe iubitul ei - Dina a indepartat-o de retrogradare pe Craiova cu golul victoriei impotriva Astrei. Dupa meci, Dina s-a certat cu fostul sau antrenor - Napoli.

Dina si logodnica lui anunta ca se vor casatori la anul. Ei sunt impreuna de 6 ani. Fata avea 15 ani, iar Dina isi sarbatorea majoratul. :)(

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de David » 14 Apr 2010, 17:37

http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=st ... ei-amenda-
Bălace, o etapă de suspendare şi 740 de lei amendă, iar Nicolo Napoli, două etape şi 2.000 de lei amendă

Întrunită azi, 14 aprilie, Comisia de Disciplină a LPF a luat următoarele decizii.

Astfel, în urma cartonaşului roşu primit în partida Universitatea Craiova - Astra Polieşti, fundaşul Silviu Bălace a fost sancţionat cu o etapă de suspendare şi o penalitate de 740 de lei.

De asemenea, antrenorul formaţiei FC Astra, Napoli Nicolo, a fost suspendat pentru două jocuri şi a primit o penalitate de 2.000 de lei, fiind trimis de Cristian Balaj în tribune, tehnicianul italian protestând la deciziile arbitrului.

Pentru proteste a fost sancţionat şi jucătorul Astrei Sandu Valentin cu suspendare pentru două partide şi o penalitate sportivă de 2.000 de lei. Acesta din urmă a primit cartonaş roşu, protestând de pe bancă vehement faţă de deciziile luate de Cristian Balaj.

Demolator
senior
senior
Mesaje: 385
Membru din: 04 Dec 2006, 21:00

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de Demolator » 14 Apr 2010, 18:27

David scrie:http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=st ... ei-amenda-
Bălace, o etapă de suspendare şi 740 de lei amendă, iar Nicolo Napoli, două etape şi 2.000 de lei amendă

Întrunită azi, 14 aprilie, Comisia de Disciplină a LPF a luat următoarele decizii.

Astfel, în urma cartonaşului roşu primit în partida Universitatea Craiova - Astra Polieşti, fundaşul Silviu Bălace a fost sancţionat cu o etapă de suspendare şi o penalitate de 740 de lei.

De asemenea, antrenorul formaţiei FC Astra, Napoli Nicolo, a fost suspendat pentru două jocuri şi a primit o penalitate de 2.000 de lei, fiind trimis de Cristian Balaj în tribune, tehnicianul italian protestând la deciziile arbitrului.

Pentru proteste a fost sancţionat şi jucătorul Astrei Sandu Valentin cu suspendare pentru două partide şi o penalitate sportivă de 2.000 de lei. Acesta din urmă a primit cartonaş roşu, protestând de pe bancă vehement faţă de deciziile luate de Cristian Balaj.
mi se par cam mari amenzile astea pentru niste [cenzurat], in + la balace nici nu stiu cat merita rosul ala... :o:
doar universitatea!

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de David » 14 Apr 2010, 20:45

http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=st ... iu-titular
Alin Buleică: “Mă aşteptam să primesc şi eu o şansă, dar nu m-am gândit să fiu titular”

Odată cu partida dintre Universitatea Craiova şi Astra Ploieşti s-a realizat şi debutul lui Alin Buleică pe prima scenă a fotbalului românesc. Despre primul meci în Liga I, Alin Buleică a declarat:

“De aşteptat, mă aşteptam să joc, mă aşteptam să primesc şi eu o şansă, dar nu m-am gândit să fiu titular, prima oară mă gândeam să debutez! Este o mare diferenţă între partidele din Liga I şi Liga a II-a, respectiv a III-a. A fost un meci greu. Am întâlnit o echipă puternică şi bine aşezată în teren. Diferenţa mare între meciurile din ligile inferioare şi prima Ligă se face şi la nivelul jucătorilor, dar şi al ritmului de joc. Repet, a fost un meci greu, dar este bine că am reuşit să luăm cele trei puncte foarte importante pentru noi.”

Fundaşul care a cochetat cu lotul lărgit al Universităţii încă din timpul junioratului, fiind adus la antrenamente de antrenorul său de la juniori Daniel Mogoşanu, a mai jucat la satelitul Universităţii şi în liga secundă la Gaz Metan CFR Craiova, iar înaintea partidei cu Astra a primit multe încurajări de la coechipierii lui:

“Am avut emoţii, dar am încercat să le depăşesc. Colegii mai mari, mai experimentaţi m-au ajutat foarte mult. Am primit foarte multe sfaturi din partea lor, care m-au ajutat să trec peste acest trac.”

La sfârşitul partidei cu ploieştenii, tehnicianul Mark Wotte a subliniat prestaţia tânărului Buleică la conferinţa de presă, dar şi în vestiar, acolo unde l-a felicitat pentru evoluţia sa.

“Sunt foarte mulţumit de Alin Buleică, un tânăr de 18 ani, care a jucat extraordinar în această partidă”, a precizat Wotte.

“Domnul Mark Wotte a venit la mine şi la finalul partidei m-a felicitat, m-a încurajat. Mi-a spus că am jucat foarte bine şi să o ţin tot aşa. Îi mulţumesc foarte mult pentru încrederea acordată şi eu promit că evoluţiile mele vor avea constanţă”, a afirmat tânărul fundaş al Ştiinţei.

Despre partida cu Vaslui, Buleică speră într-o nouă victorie:

“Trebuie să batem. Este un meci foarte greu, dar trebuie să ne mobilizăm şi să venim acasă cu cele trei puncte”.

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de omaciu » 15 Apr 2010, 09:54

Balace primul galben nu prea l-a meritat dar al doilea a fost din prostie totala si merita amendat de club.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de blue_titan » 15 Apr 2010, 16:03

poate nu a vrut sa joace la vaslui ca sa nu dea motive de interpretari

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de copaceljr » 15 Apr 2010, 19:10

blue_titan scrie:poate nu a vrut sa joace la vaslui ca sa nu dea motive de interpretari
:o La asta chiar nu m-am gandit, e posibil sa nu fi vrut sa joace cu Vaslui. Dar totusi, exista vreo clauza ceva in care este specificat ca nu are voie sa joace in meciul cu Vaslui?
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de David » 15 Apr 2010, 20:05

copaceljr scrie:
blue_titan scrie:poate nu a vrut sa joace la vaslui ca sa nu dea motive de interpretari
:o La asta chiar nu m-am gandit, e posibil sa nu fi vrut sa joace cu Vaslui. Dar totusi, exista vreo clauza ceva in care este specificat ca nu are voie sa joace in meciul cu Vaslui?
eu m-am gandit...da' nu cred !
pai daca el a declarat ca dintre timisoara si vaslui vrea sa ia timisoara campionatu'... [smile10]

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de dxtr009 » 23 Apr 2010, 03:24

Acasă cu Astra Ploieşti

Am avut un meci foarte greu sâmbătă, deoarece echipa este decimata, este lovită din toate părţile, duşmanii stau în cârca noastră cu toptanu, deci, mai rău de aşa nu ştiu dacă se poate! Deşi nu am jucat extraordinar şi nu am rupt gura târgului am câştigat cele 3 puncte puse în joc, puncte care ne vor fi de mare folos la final, când se va trage linie şi se va contoriza totul!

Felicitări tuturor celor care au fost sâmbătă lânga noi şi au susţinut echipa 90 de minute, noi credem că merită mai mult de atât, nu se poate să ne zbatem atâta în mediocritate, "o răsări soarele şi pe strada noastră"! Felicitări ţie suporter al Universităţii Craiova fie că eşti din Severin, din Craiova, din Tg. Jiu, din Râmnicu Vâlcea, din Motru sau de aiurea, tu eşti cel care crede până la final că ne vom izbăvi şi că alături de băieţi vom reuşi să depăşim momentele grele pe care le traversăm. Important este să le treversăm împreună şi uniţi, pentru că numai aşa suferinţa este mai uşoară!

FORZA ŞTIINŢA! Oriunde ai juca!

whiteLion,

10.apr.2010

am preluat de pe site ul Cenaclul Gemina, cea mai cronica adevarata....m am imprastiat de ras, am vrut sa va impartasesc, ce mie mi a fost aratat in miez de noapte

domneeeee cum urasc astiaaa echipaaaa...ualeooo tzatza marie, si cum venim noi cu baticu legat sub barbieee si te sustineeeem...mi am sacrificat tineretile maica pt tineee..unde te dusesi tu stiintooo...

se tavaleste paunescu in cotetz k nici el nu putea fi mai insufletzit de atat

suntem alaturi tie, la seve' an de an//traiasca partidul, traiasca adrian !!!
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
bogdy_ucv
membru
membru
Mesaje: 264
Membru din: 28 Iul 2007, 00:30

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de bogdy_ucv » 23 Apr 2010, 07:24

dxtr009 scrie:Acasă cu Astra Ploieşti

Am avut un meci foarte greu sâmbătă, deoarece echipa este decimata, este lovită din toate părţile, duşmanii stau în cârca noastră cu toptanu, deci, mai rău de aşa nu ştiu dacă se poate! Deşi nu am jucat extraordinar şi nu am rupt gura târgului am câştigat cele 3 puncte puse în joc, puncte care ne vor fi de mare folos la final, când se va trage linie şi se va contoriza totul!

Felicitări tuturor celor care au fost sâmbătă lânga noi şi au susţinut echipa 90 de minute, noi credem că merită mai mult de atât, nu se poate să ne zbatem atâta în mediocritate, "o răsări soarele şi pe strada noastră"! Felicitări ţie suporter al Universităţii Craiova fie că eşti din Severin, din Craiova, din Tg. Jiu, din Râmnicu Vâlcea, din Motru sau de aiurea, tu eşti cel care crede până la final că ne vom izbăvi şi că alături de băieţi vom reuşi să depăşim momentele grele pe care le traversăm. Important este să le treversăm împreună şi uniţi, pentru că numai aşa suferinţa este mai uşoară!

FORZA ŞTIINŢA! Oriunde ai juca!

whiteLion,

10.apr.2010

am preluat de pe site ul Cenaclul Gemina, cea mai cronica adevarata....m am imprastiat de ras, am vrut sa va impartasesc, ce mie mi a fost aratat in miez de noapte

domneeeee cum urasc astiaaa echipaaaa...ualeooo tzatza marie, si cum venim noi cu baticu legat sub barbieee si te sustineeeem...mi am sacrificat tineretile maica pt tineee..unde te dusesi tu stiintooo...

se tavaleste paunescu in cotetz k nici el nu putea fi mai insufletzit de atat

suntem alaturi tie, la seve' an de an//traiasca partidul, traiasca adrian !!!

:laughing: :laughing: :laughing:
Am auzit de gemina asta....cik se ocupa cu vanzarea eso in severin....si daca vand multe ziare primesc si un tricou gratis....ei sunt nu? :lol:

Glumim noi da astia st domne` suporterii adevarati :)(
mititelu lasa-ne ....ca tu bagi echipa-n C

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de whiteLion » 23 Apr 2010, 10:59

dxtr009 scrie:Acasă cu Astra Ploieşti

Am avut un meci foarte greu sâmbătă, deoarece echipa este decimata, este lovită din toate părţile, duşmanii stau în cârca noastră cu toptanu, deci, mai rău de aşa nu ştiu dacă se poate! Deşi nu am jucat extraordinar şi nu am rupt gura târgului am câştigat cele 3 puncte puse în joc, puncte care ne vor fi de mare folos la final, când se va trage linie şi se va contoriza totul!

Felicitări tuturor celor care au fost sâmbătă lânga noi şi au susţinut echipa 90 de minute, noi credem că merită mai mult de atât, nu se poate să ne zbatem atâta în mediocritate, "o răsări soarele şi pe strada noastră"! Felicitări ţie suporter al Universităţii Craiova fie că eşti din Severin, din Craiova, din Tg. Jiu, din Râmnicu Vâlcea, din Motru sau de aiurea, tu eşti cel care crede până la final că ne vom izbăvi şi că alături de băieţi vom reuşi să depăşim momentele grele pe care le traversăm. Important este să le treversăm împreună şi uniţi, pentru că numai aşa suferinţa este mai uşoară!

FORZA ŞTIINŢA! Oriunde ai juca!

whiteLion,

10.apr.2010

am preluat de pe site ul Cenaclul Gemina, cea mai cronica adevarata....m am imprastiat de ras, am vrut sa va impartasesc, ce mie mi a fost aratat in miez de noapte

domneeeee cum urasc astiaaa echipaaaa...ualeooo tzatza marie, si cum venim noi cu baticu legat sub barbieee si te sustineeeem...mi am sacrificat tineretile maica pt tineee..unde te dusesi tu stiintooo...

se tavaleste paunescu in cotetz k nici el nu putea fi mai insufletzit de atat

suntem alaturi tie, la seve' an de an//traiasca partidul, traiasca adrian !!!

multumim pentru promovare ...... tine-o tot asa ...... :-)
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Închis