Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte obţinem cu Astra Ploieşti ?

Poll ended at 10 Apr 2010, 18:31

3
19
50%
1
5
13%
0
14
37%
 
Total votes: 38

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de blixa » 12 Apr 2010, 15:40

manex scrie:
iuli scrie:
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: sa va mai aud peste 4 ani ca ziceti ceva cu masteratul luat in " cum poate da dina randament" sau "sistemul de crestere al tinerilor" :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: . si um o sa faca isi ia si licenta pro. :lol: :lol: :lol: :lol: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: .
asta e chiar tare.
invidios!
S-a rupt Brazda.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de manex » 12 Apr 2010, 15:53

David scrie:sa ma bag si eu in discutie... :lol:
eu cred ca mititelu nu i-a facut echipa nici lu' napoli dar nu i-o face nici lu' wotte.
ce-i drept , dupa cum si wotte spune : se consulta cu el !
la telefon de obicei... mititelu il suna , wotte aproba " da , da ... sa vedem ...posibil , o idee destul de buna " si face tot ca el :)(
napoli nu e antrenor slab...da' nici extraordinar nu e .
+ ca are un caracter de [cenzurat]...
wotte e un antrenor mediu / mediocru deocamdata... :smoke:
in concluzie : napoli nu trebuia demis ... cum nu trebuie nici wotte demis daca nu retrogradam !
e normal sa se consulte cu miti,cum e normal ca miti sa ii spuna:"am un tinar de perspectiva la primavara, ia vezi, merge s ail bagi?" nu cred ca i-a impus ori lui, ori lui napoli pe cineva ca altfel....il ia mama naibii. si cu mihai costea, era napoli la echipa si miti a zis la un moment dat ca "l-am ruagt sa il bage si el a spus sa mai asteptam nitel. " si a fost ca napoli. l-a bagat, dar dupa o perioada cind a considerat napoli ca merita.
cearta....e posibil sa nu ii mai fi convenit lui miti absolut deloc ideile lui napoli, naiba stie ce mai ziceau si jucatorii...si daca jucatorilor le intrase in cap faptul ca de fapt napoli sta cu miinile in buzunar..d ece s ail mai tina daca si patronul se cearta cu el? ca doar e jerry pe banca, adevartul antrenor, nu?
eu cred ca asta chiar ca e o discutie de trecut timpul. napoli trebuia sa aiba decenta in exprimare: fizica, verbala cind joca cu noi. atit. cum si altii joaca impotriva fostelor echipe si declara de la bun inceput ca nu o sa ma bucur, ca o sa fiu mai rezervat, asa trebuia sa procedeze si napoli. iar dina, mai bine nu mai zicea nimic si ii arata tabela cu numele lui pe ea.
Last edited by manex on 12 Apr 2010, 15:58, edited 1 time in total.
Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de manex » 12 Apr 2010, 15:55

iuli scrie:De la un fost jucator al Mediasului stiu ca Pustai e bazat si e genul de om care face din rahat bici,dar nu suporta sa se bage cineva peste el.Deci slabe sperante sa ajunga vreodata la noi.S-ar putea ca din vara sa mearga la Vaslui.
mircea radulescu a dclarat ca antrenorul lui preferat si care crede ca e cel mai bun din liga 1 este pustai.
Am zis!!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de _T@V_ » 12 Apr 2010, 16:18

Io cred ca sunt toti o apa si un pamant. Si acuma, daca s-au scolit la scoala lui Riciu, e clar, ce poti sa le ceri mai mult? Toti niste nulitati.
In primul rand ca nu stiu de ce-l periati atata pe Grigoras asta. A stat vreo 3 ani pe la Faru, inca pe atatia pe la Galati si nu s-a vazut nimic clar. Asta ca a facut 2-3 meciuri de pomina.... lasa tata, ca asa traim si noi de pe urma lui Napoli. Ba la Galati, si cu bani de la Metal Steel, si cu bani de la televizari, plus primarie - prafu s-a ales. Nimic. Au fost odata in inter toto, si atat, in conditiile in care n-a pus nimeni presiune pe el sau pe echipa si bani erau kklau. Cati ani sa-ti mai trebuiasca sa construiesti ceva solid?
Pustai la fel. A promovat cu o echipa, a retrogradat-o odata si acuma abia a scapat. Am inteles, n-are super jucatori, conditii, etc. Plus ca i-au vandut astia pe cei mai buni. Da fa ba tata treaba, sa se vada ceva. Pai daca de atatia ani tot bati pasul pe loc, ce mama dreaq iti mai trebe? Un Messi ceva? O fi bun, nu zic nu, chiar mi-a placut si mie Mediasul uneori. Dar e prea putin pentru 3 ani in care nici nu s-a pus problema demiterii lui, a avut mana libera si tot degeaba.
Iar de restu, ce sa mai zic. Tipic pentru scoala roamaneasca: focu la ei, sa-i calcati pe gat, heirup, la mica ciupeala, vreau sa vad determinare si atitudine, vreau sa vad rautate, adversarul si-a dorit mai mult victoria, etc. Vai mama lor, toti o apa si un pamant.

Cred ca singuru care e ceva de capul lui s-ar putea sa fie Filipovic asta de la Ceahlau, ca am citit cronicile de la meci, au calarit Timisoara moldovenii, deci e clar ca ceva ceva joaca alde Pinalti Team. Si tot un antrenor cred capabil cred ca a fost tot ala de la Ceahlau, dinamovistu ala care l-au dat astia afara ca prea incurca granzii. :o: Ala de a antrenat si prin Turcia.
Balaci am inteles ca e un zeu in meseria asta, omul nu se rezuma doar la cifre 4-3-2-1, sau 4-3-3 d'astea. Pur si simplu omul iti etaleaza o filozofie a fenomenului. Cartu am inteles ca e bun, dar faptul ca e coleric si nu se intelege cu nimeni, pierde adeseori vestiarul. Dar si asta, asa ca meserie, o mananca pe paine. E tatic.
Last edited by _T@V_ on 12 Apr 2010, 16:32, edited 1 time in total.

ozzy

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de ozzy » 12 Apr 2010, 16:32

P-asta cu Balaci tot de la surse o stii? Ca pe mine unul nu m-a uimit cu nimic Ilie cat a fost antrenor la noi. Acu' e adevarat ca io nu ma pricep ca voi, da' [****] tot am si eu liceul la baza. Sunt convins ca Ilie are o filosofie extraordinara despre fotbal, da' a dreaq nu functioneaza decat la arabii aia.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de Ovidiu* » 12 Apr 2010, 16:34

Tipic romaneste este sa te folosesti de cineva si dupa sa-l folosesti ca pres.Nicolo Napoli nu face exceptie.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de _T@V_ » 12 Apr 2010, 16:37

Cand a fost ma Balaci la noi? Inaintea erei noastre? N-a avut nici o sansa atunci, era inconjurat de Netoiu la oficiala si caractere precum Niculescu in teren. L-au lucrat de i-au mers fulgii alea 3 etape cat a prins Ilie. Da lasa, mai bine fa misto asa, ca te prinde mai bine asta. Cel putin n-o mai dai in paranoia.

sorin107

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de sorin107 » 12 Apr 2010, 16:39

ozzy scrie:P-asta cu Balaci tot de la surse o stii? Ca pe mine unul nu m-a uimit cu nimic Ilie cat a fost antrenor la noi. Acu' e adevarat ca io nu ma pricep ca voi, da' [****] tot am si eu liceul la baza. Sunt convins ca Ilie are o filosofie extraordinara despre fotbal, da' a dreaq nu functioneaza decat la arabii aia.
asa e, la noi nu a convins deloc deloc. balaci a demonstrat ca e un fel de hagi la antrenorat. la fel era si dobrin. deh, probabil ca geniile fotbalistice de la romanica nu au decat ochi pentru tinere talente

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de blixa » 12 Apr 2010, 17:12

Balaci cred ca e bun, dar sa fie lasat asa, ca sirele ala englez. Sau scotian, sa nu-l jignesc. Cartu am mai zis si eu ca e maestru in folbal, dar e nebun la cap. Deci, T@V, ce sa facem neicusorule? De Badea nu zisasi nimic. Hai ca nu era chiar heirupist la Arges. Acum nu l-am urmarit la international, dar vad ca face un pic de miscare cu aia. Ce sa facem? Sa nu mai punem antrenor? E obligator! Asa e regulamentu'.
oricum, cre'ca jalea mare la antrnori e la copii si juniori. de-acolo ies marile noastre valori inchipuite.
S-a rupt Brazda.

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de PoeUCV » 12 Apr 2010, 19:24

manex scrie:
David scrie:sa ma bag si eu in discutie... :lol:
eu cred ca mititelu nu i-a facut echipa nici lu' napoli dar nu i-o face nici lu' wotte.
ce-i drept , dupa cum si wotte spune : se consulta cu el !
la telefon de obicei... mititelu il suna , wotte aproba " da , da ... sa vedem ...posibil , o idee destul de buna " si face tot ca el :)(
napoli nu e antrenor slab...da' nici extraordinar nu e .
+ ca are un caracter de [cenzurat]...
wotte e un antrenor mediu / mediocru deocamdata... :smoke:
in concluzie : napoli nu trebuia demis ... cum nu trebuie nici wotte demis daca nu retrogradam !
napoli trebuia sa aiba decenta in exprimare: fizica, verbala cind joca cu noi. atit. cum si altii joaca impotriva fostelor echipe si declara de la bun inceput ca nu o sa ma bucur, ca o sa fiu mai rezervat, asa trebuia sa procedeze si napoli
manex altii cand pleaca de la fostele echipe nu cred ca se pishe patronul si conducerea pe ei cum se procedeaza la noi

Avatar utilizator
ionut_u48
suporter
suporter
Mesaje: 994
Membru din: 25 Noi 2009, 22:29

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de ionut_u48 » 12 Apr 2010, 21:14

"Acest Dina nu contează pentru mine! E un ţărănuş! Dă cîte un gol pe sezon, aşa că nu are ce să spună despre mine. Să fie sănătos! Salvarea lui Dina este Mititelu. El nu prea intra în echipă cît am fost eu acolo pentru că erau alţii mai buni decât el. Trebuie să-i mulţumească lui Mititelu fiindcă joacă la Universitatea!

Cei de la Craiova ar trebui să-mi mulţumească! Cînd vor găsi un antrenor mai bun decît am fost eu pentru Craiova, atunci să vorbească! Deocamdată, n-au rezultatele pe care le-am avut eu la Universitatea. Nu bîrfele şi vorbele goale contează, ci rezultatele obţinute! Iar acestea sînt de partea mea. Mititelu a văzut că nu are rezultatele pe care echipa le-a avut cu mine. Şi atunci, normal că îi pare rău, iar aceste frustrări s-au transformat în astfel de reacţii", ar fi spus Nicolo Napoli, conform evz.ro.
:smoke:

Avatar utilizator
ionut_u48
suporter
suporter
Mesaje: 994
Membru din: 25 Noi 2009, 22:29

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de ionut_u48 » 12 Apr 2010, 21:17

Mihai Dina nu uită şi nu iartă! A fost letal sîmbătă, în faţa Astrei, împingîndu-şi fostul "principal" de la Universitatea, Nicolo Napoli, la un pas de demintere. Imediat după meci, l-a "executat" pe italian: "El doar făcea pe antrenorul la Craiova! Jerry Gane era adevăratul tehnician, tot ce făcea Napoli era să stătea cu mîinile în buzunare pe margine şi să se uite la şedinţele de pregătire!".

Supărarea atacantului de 24 de ani pe "macaronar" îşi are originea în returul sezonului 2007-2008, perioadă în care Dina a reuşit să marcheze de 7 ori din postura de rezervă. Nu a reuşit să-l impresioneze pe Napoli, care a decis să înceapă campionatul 2008-2009 tot cu Baird şi Florin Costea în avanposturi şi cu Dina pe bancă. Mihai şi-a exprimat în premieră nemulţumirea la finalul meciului cîştigat cu 2-0 la Buzău în noiembrie 2008: a marcat, s-a îndreptat spre banca de rezerve şi i-a făcut o dedicaţie italianului, arătîndu-i ostentativ numele de pe spatele tricoului. Napoli n-a vrut să comenteze declaraţiile.

"Mi-am luat revanşa"

Gazeta a vorbit cu Dina şi ieri, la 24 de ore după meci. Supărarea nu-i trecuse deloc

- Mihai, nu l-ai menajat deloc pe Napoli după joc.
- Îmi menţin afirmaţiile! N-am urmărit să şochez, ci doar mi-am spus părerea. E realitatea pe care am văzut-o eu la echipă cînd el o antrena pe Universitatea. Nu mai am ce să adaug.

- E vorba de o dispută personală?
- Nu uit cum mă băga în echipă doar cînd nu avea cine să joace. Eram doar rezervă de lux :lol: pe vremea lui! Am dat 7 goluri într-un retur şi tot n-a fost suficient să primesc şi eu o şansă. Da, golul marcat sîmbătă e modul în care mi-am luat revanşa!

- Ai văzut reacţiile fanilor pe site-uri?
- Am apucat să citesc cîteva comentarii. În majoritatea sînt jignit şi înjurat. Asta e, nu mă afectează, n-am urmărit să stîrnesc simpatii. Mă bucur că prin reuşita mea echipa a mai ieşit din zona fierbinte.

33 la sută e procentajul meciurilor ca titular ale lui Dina în mandatul lui Napoli la Craiova, adică 18 jocuri din 55. Atacantul n-a fost în nici o etapă suspendat sau accidentat

10 goluri în 55 de meciuri în Liga I cu Napoli antrenor a marcat Dina pentru Universitatea

"E dreptul lui Dina să-şi spună părerea. El e însă jucător, eu antrenor, poate a văzut altfel. Am avut o colaborare bună cu Napoli şi am rămas într-o relaţie de respect reciproc"
Ionel Gane, fost secund al lui Nicolo Napoli
circ ieftin

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de David » 12 Apr 2010, 21:18

au mai fost postate de vreo 2 ori... :smoke:

Avatar utilizator
ionut_u48
suporter
suporter
Mesaje: 994
Membru din: 25 Noi 2009, 22:29

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de ionut_u48 » 12 Apr 2010, 21:20

David scrie:au mai fost postate de vreo 2 ori... :smoke:
scuze
nu am citit comentariile anterioare [smile88]

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de David » 12 Apr 2010, 23:39

maine in gsp apare un articol in care se spune ca napoli s-a dat la nevasta / logodnica lu' dina... :lol:

Închis