Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte obţinem cu Unirea Valahorum ?

Poll ended at 24 Apr 2010, 21:09

3
17
46%
1
11
30%
0
9
24%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de stiinta4ever » 27 Apr 2010, 01:47

omaciu scrie:Mai voi faceti atata tam tam pe un meci care ne asteptam cu totii sa-l pierdem. Eu zic k am jucat binisor in prima repriza si in a doua am avut sansa noastra (mai ales cu ocazia lui Dina) sa egalam dar pana la urma apararea a cedat. Fara Iliev si Lung, am avut o aparare improvizata. Sa nu uitati la noi apararea a miscat ceva doar de cand a venit Iliev si a facut pereche in defensiva cu Gaman. Merlier nu da destula incredere in poarta si asta face k si echipa sa fie in degringolada in fata lui. Important acuma este sa castigam meciul urmator sa fim linistiti.

Problema este ce facem la anu...trebuie ca miti sa faca urmatoarele lucruri daca vrea sa indrepte echipa asta:
1. Sa ne intoarcem la Craiova
2. Sa aducem un fundas stanga adevarat
3. O pregatire de vara in liniste.
Pai de ce sa-l pierdem frate? Ce am jucat cu Bayern cumva? Nu avem cu cine....asta e adevarul!!! Maruntelu' n'are bani nici sa treaca strada si noi ne facem an de an iluzii(cum vad ca incerci si tu) ca anul care vine o sa fie mai bine .... Cred ca a sosit clipa sa ne luam soarta in maini si sa facem ceva...altfel va fi la fel si la anul si peste 2 si'n vecii vecilor amin!
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de David » 27 Apr 2010, 08:12

...
>> Wotte: "Nu regret că nu am început din start cu Gîngioveanu şi Costea II. Pe Mihai nu aveam cum să-l titularizez acum, avînd în vedere incidentul de la Vaslui" >> [smile10]
gsp.ro

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de Nea Marin » 27 Apr 2010, 10:04

Ce incident de la Vaslui?
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de DarkComy » 27 Apr 2010, 10:11

Nea Marin scrie:Ce incident de la Vaslui?
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/mihai-c ... 86711.html
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de stuparu_alexandru » 27 Apr 2010, 11:18

ce mai zic naivii acum ? nu se baga mititelu peste wotte ha ?
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de _T@V_ » 27 Apr 2010, 12:05

stuparu_alexandru scrie:ce mai zic naivii acum ? nu se baga mititelu peste wotte ha ?
LOL :lol: Hai ca esti tare. Nu stiu care-i mai naiv la faza asta: talica care pui botu la toate "scornelile si presupusurile" din presa bucuresteana, sau noi aia care tindem sa credem ca a fost un incident la Vaslui, dar nu neaparat in felul cum a fost prezentat de gsp-isti.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de stuparu_alexandru » 27 Apr 2010, 12:09

T@V scrie:
stuparu_alexandru scrie:ce mai zic naivii acum ? nu se baga mititelu peste wotte ha ?
LOL :lol: Hai ca esti tare. Nu stiu care-i mai naiv la faza asta: talica care pui botu la toate "scornelile si presupusurile" din presa bucuresteana, sau noi aia care tindem sa credem ca a fost un incident la Vaslui, dar nu neaparat in felul cum a fost prezentat de gsp-isti.

pe mine nu ma intereseaza ce-a fost la vaslui. eu stiu ce stiu din surse sigure... atat de sigure, incat fac ca sigur sa sune ca nesigur
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

sorin107

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de sorin107 » 27 Apr 2010, 12:57

stuparu_alexandru scrie:ce mai zic naivii acum ? nu se baga mititelu peste wotte ha ?

nu-i chiar asa tati. incidentul a avut loc, e clar, daca a recunoscut-o si wotte. dar de unde pana unde aia cum ca a sunat mititelu, etc?! aia o vad scorneala si infloritura de presa, ca sa caute senzationalul. daca suna, intra ala fara doar si poate. si meciul cu urziceniul juca si titular, parerea mea.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de blixa » 27 Apr 2010, 13:00

da, cam asa s-ar intelege. adica Wotte recunoaste incidentul cu Mihaita si motiveaza ca netitularizarea este tocmai din cauza acestui incident. Deci, logic, daca Mititelu intervenea, Mihaita juca.
S-a rupt Brazda.

iuli

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de iuli » 27 Apr 2010, 13:55

Wotte respecta indicatiile lui Miti pana la un punct.
Daca le-ar fi respectat ad literam Trica nu devenea manager general si Mihai era titular cu Urziceni,iar Busu era fundas stanga la meciul asta.

sorin107

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de sorin107 » 27 Apr 2010, 13:59

iuli scrie:Wotte respecta indicatiile lui Miti pana la un punct.
Daca le-ar fi respectat ad literam Trica nu devenea manager general si Mihai era titular cu Urziceni,iar Busu era fundas stanga la meciul asta.

busu era vice-capitan, batea penalty-uri si putea sa-si injure colegii la fiecare minge gresita de el, daca wotte il asculta pe miti. :D

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de Ovidiu* » 27 Apr 2010, 14:23

Am incredere ca Wotte e profesionist si ca atunci cand Miti se va baga peste el, isi va face bagajul si va pleca asa cum a spus cand a semnat cu noi...Pana acum n-am motive sa cred ca prostovanul s-a bagat la echipa, pentru ca Wotte nu mi-a lasat impresia omului care inghite rahaturi si pupa constincios mana stapanului, cum fac sclavii ca Spanu.Dovada si faptul ca Mihaita a platit iesirile de la Vaslui si daca va mai iesii in decor am speranta ca pedepsele se vor marii.
Cert e ca Mihai a intrat motivat si pus pe treaba cu Urziceniul...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de manex » 27 Apr 2010, 18:30

foto de la meci. http://www.craiova-maxima.ro/album/cate ... cat_id=124
a se remarca pozele in care copiii de mingi cer sa se fotografieze cu vedetele urziceniului.
nu mai zic ca daca va uitati la reluarea de la golul nostru o sa vedeti un copil de mingi pe care nu prea il intereseaza ca am inscris. copilul ala de mingi nu are ce cauta la meci. :)(
Am zis!!

Avatar utilizator
ionut_u48
suporter
suporter
Mesaje: 994
Membru din: 25 Noi 2009, 22:29

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de ionut_u48 » 27 Apr 2010, 18:42

manex scrie:foto de la meci. http://www.craiova-maxima.ro/album/cate ... cat_id=124
a se remarca pozele in care copiii de mingi cer sa se fotografieze cu vedetele urziceniului.
nu mai zic ca daca va uitati la reluarea de la golul nostru o sa vedeti un copil de mingi pe care nu prea il intereseaza ca am inscris. copilul ala de mingi nu are ce cauta la meci. :)(
niste prosti :-x
i am vazut cum faceau poze cu semedo :-x
poate sunt de la vreun club din severin :-x

iuli

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de iuli » 27 Apr 2010, 19:00

echipa nu poate fi iubita nicaieri ca la Craiova,pe mine ma bucura gesturile alea.
ghinionul nostru ca am jucat in tur cu oile,altfel se convingea toata lumea de senzationali.

Închis